Skocz do zawartości
IGNORED

Platformy antywibracyjne i inne akcesoria audio


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Miroslav1 napisał:

aż tyle potrzebujesz ? ?  ….ile kosztują? 

RCA 17 sztuk potrzebowałem, są sprzedawane po 10, nie wiem ile kosztują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kaviter napisał:

RCA 17 sztuk potrzebowałem, są sprzedawane po 10, nie wiem ile kosztują

wszystkie od razu wstawiłeś ?....jakieś zmiany w dźwięku ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Miroslav1 napisał:

wszystkie od razu wstawiłeś ?....jakieś zmiany w dźwięku ?

Tak, zatkałem wszystkie nieużywane RCA, XLRy i BNC w moim systemie. Jest gładziej, lepsza mikro, czarniejsze tło, większa rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze w gniazdo RCA włożyć coś takiego - też działa.

Ten, to model przedprodukcyjny, otrzymany na test.

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Bazodrucie to było głośnawo kilka ładnych miesięcy temu. Niestety bardzo niewielu próbowało a nikt nie napisał co i jak.

 

2 godziny temu, kaviter napisał:

zatkałem wszystkie nieużywane RCA, XLRy i BNC

Ciekawe jak się będzie zmieniał dźwięk w kolejnych dniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zaślepkach do RCA i nie tylko, była mocna dyskusja z W.Pszoniak na innym forum. gdy bywam w Top... Sopot, to pod szybą cały czas leżą te od AQ  Co do antenek Bazy, miałem dwie na test, jedna tak jak na zdjęciu, druga wpięta przez przejście xlr-rca do CD. Ma to działać jako poprawa"masy" na gniazdach, dlatego wystarczy pojedyncze na urządzenie, ale jest wskazanie by każde z urządzeń miało. To tak analogicznie jak z zasklepkami. Sam tego elementu (zaślepek) nie testowałem, ale z waszych opisów już wiem, że te anteny mają podobne działanie, dostajemy więcej czarnego tła i subiektywnie muza gra deko głośniej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kaviter napisał:

Tak, zatkałem wszystkie nieużywane RCA, XLRy i BNC w moim systemie. Jest gładziej, lepsza mikro, czarniejsze tło, większa rozdzielczość.

…..podobne zmiany  zaszły u mnie ale po wstawieniu 8 zaślepek rca do wzmacniacza....najbardziej zyskała gładkość, czarne tło i rozdzielczość.....natomiast wczoraj wieczorem wstawiłem zaślepki bananowe do kolumn (po dwie na kolumne) po dwóch godzinach słuchania muzy takie  wnioski - praktycznie żadnych zmian nie słyszę.....przepaść między tym co zrobiły rca względem bananowych......może dziś się coś ruszy....jak nie to wypróbuję je we wzmacniaczu....

16 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

O zaślepkach do RCA i nie tylko, była mocna dyskusja z W.Pszoniak na innym forum. gdy bywam w Top... Sopot, to pod szybą cały czas leżą te od AQ  Co do antenek Bazy, miałem dwie na test, jedna tak jak na zdjęciu, druga wpięta przez przejście xlr-rca do CD. Ma to działać jako poprawa"masy" na gniazdach, dlatego wystarczy pojedyncze na urządzenie, ale jest wskazanie by każde z urządzeń miało. To tak analogicznie jak z zasklepkami. Sam tego elementu (zaślepek) nie testowałem, ale z waszych opisów już wiem, że te anteny mają podobne działanie, dostajemy więcej czarnego tła i subiektywnie muza gra deko głośniej. 

…..trza te antenki Bazy kiedyś sprawdzić - podobne robi Akiko Audio.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

wczoraj wieczorem wstawiłem zaślepki bananowe do kolumn (po dwie na kolumne) po dwóch godzinach słuchania muzy takie  wnioski - praktycznie żadnych zmian nie słyszę

A u mnie- jak pisałem- po 2h zdegradowały dźwięk, potem było OK, po 2 dobach grały za jasno a w następnym dniu pokazały co potrafią i jest fantastycznie!

To są różnice w systemach, bo innego wytłumaczenia nie mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, absinth3 napisał:

A u mnie- jak pisałem- po 2h zdegradowały dźwięk, potem było OK, po 2 dobach grały

Muszę powiedzieć że bardzo się zdziwię jeżeli dźwięk z tymi zatyczkami zmieni się w czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...., nie powinno być różnicy, czy tak na świeżo czy już dłużej. zasłaniamy tylko dostęp fal do masy w gniazdach, ale z doświadczenia wiem, że logika tu nie działa. ? Te anteny od Bazy są tu (tym) zaprzeczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, absinth3 napisał:

A u mnie- jak pisałem- po 2h zdegradowały dźwięk, potem było OK, po 2 dobach grały za jasno a w następnym dniu pokazały co potrafią i jest fantastycznie!

To są różnice w systemach, bo innego wytłumaczenia nie mam

….nie twierdzę  że dźwięk był zdegradowany ale nie było zalet które miałem po wstawieniu RCA.....jak wstawiam jakiś nowy element (tak ogólnie) są dwie reakcje - jak robię głośniej to znaczy że muzyka sprawia mi przyjemność i ten ''nowy'' element powoli zdaje egzamin....i druga...gdy podczas słuchania muzy co chwile ściszam to znaczy że jest coś drażniącego - wczoraj był ten drugi objaw....ale dam sobie czas....mam zbyt dobre doświadczenie z RCA żeby tak pochopnie odrzucić banany......

….nie oczekuje cudów - odrobinę naturalności, gładkości i czarnego tła i będzie cacy ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

gdy podczas słuchania muzy co chwile ściszam to znaczy że jest coś drażniącego

Właśnie przyciszyłem... Neptuny po godzinie walki- wpięte. Ułożenie ich to niezła gimnastyka. No i grają: widły z bananami AE. Z pewnością to kable wyczynowe, ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Mają więcej dołu i jest on lepszy od moich 50/m, tedy grają głośniej i bardziej dostojnie. Trochę brak entuzjazmu moich Chordów...

To używki te Neptuny (leżały u kolegi, rdzewiały i parowały), więc dam im ze trzy-cztery dni a potem zacznę wpinać RCA. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kaviter napisał:

Muszę powiedzieć że bardzo się zdziwię jeżeli dźwięk z tymi zatyczkami zmieni się w czasie.

Pewno niektórym te zaślepki się wygrzewają, stąd te zmiany.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmmm,masa przy gniazdach rca z reguły jest wspólna dla wszystkich wejść ,stąd  pewnie ten efekt zaślepek rca.Co do podkładek,u mnie pod listwę ,słychać sygnature mosiądzu ,hebanu ,węgla itd.Pierwszy daje ładny kolor,barwe ,troche sie precyzja rozmywa ,heban w stronę analityczności,podkładki z włókna węglowego ,przyciemniaja ,pierwszy plan sie przybliża  ,to tak w skrócie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tedi02 napisał:

to tak w skrócie

Mimo wszystko- jakbyś mógł- rozwiń, bo sprawa jest arcyciekawa

Interesuje mnie jakie podkładki? Czy firmowe- zdradź jakie, czy DIY- zdradź jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, absinth3 napisał:

 

To używki te Neptuny (leżały u kolegi, rdzewiały i parowały), więc dam im ze trzy-cztery dni a potem zacznę wpinać RCA. 

….może zrób w ten sposób......jeżeli masz wstawione wtyki bananowe to je wyjmij niech Neptuny grają bez nich te kilka dni....następnie podłącz te poprzednie kable głośnikowe + wtyki bananowe + wszystkie RCA ( wstaw od razu wszystkie jakie masz)….jestem ciekaw co z tego wyjdzie ..tak dla sprawdzenia/doświadczenia - jak zwał tak zwał.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Miroslav1 napisał:

może zrób w ten sposób

Zobaczę jak to będzie słychać dziś. Wczorajsza sesja obiecująca, ale to dopiero pierwszy dzień. Ale propozycja do przemyślenia, mimo, że banany się stabilizowały przez 6 dni z czego pierwsze 3 bardzo wyraźnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no podkładki jakieś firmowe ,np. hebanowe to srednica ok. 2 cm grubość 5mm(mam do nich stożki),mosiądz,to jakieś stare poniemieckie,25mmi 8mm węglowe najw iększe ,Co ciekawe guma grubosci ok.mm pod nimi sprawiała że dzwiek robił się mulasty ,na basie buła

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, absinth3 napisał:

. Ale propozycja do przemyślenia, mimo, że banany się stabilizowały przez 6 dni z czego pierwsze 3 bardzo wyraźnie.

…..właśnie dlatego że te cholerne banany działają (tak jak wcześniej napisałeś - ale o tym napiszę pózniej ) może się okazać że z tymi wszystkimi zaślepkami...….po prosu wypróbuj.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy wprowadzić w obieg nazwę "TE CHOLERNE BANANY".

Na dziś Neptun gra lekko i oceanicznie angażująco. Nie chcę wykonywać zbyt wielu zmian na raz - przecież nie mamy audiophilia nervosa syndrom- no nie?

Więc poczekam z decyzjami do Pn. Na razie gramy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzięki poradom i uprzejmości absinth3, kupiłem 4 komplety zaślepek rca cardas. Wpiąłem 3 dni temu. I se grały. Niczego nie oczekiwałem (jak np.po zmianie kabli rca). No i dzisiaj usiadłem. Słucham, fajnie, chyba jak zawsze. Specjalnie włączałem płyty (CD), które były nagrywane na analogowym sprzęcie (Dee Dee Bridgewater, Garry Clar jr.) - najwyraźniej o coś im chodziło - żeby było analogowo, jak kiedyś, nawet jak słuchasz CD. Posłuchałem kilka utworów. Potem wypiąłem wszystkie 4 komplety zaślepek z pre. (lampowe)  - i odniosłem wrażenie, pierwsze skojarzenie, że przecież nie mogą grać na elektronicznej perkusji - tak sucha, bez wyrazu stała się stopa. Szybko zapiąłem zaślepki - no i było słychać, że to jednak chyba skóra, która przy powolnym uderzeniu i małym naciągnięciu zapada jakby głęboko. Nie chodzi o to że bas schodzi niżej, ale barwa i wypełnienie nabrały trochę jakby "rzeczywistości". Jakby proporcjonalnie do tego efektu i inne aspekty dźwięku delikatnie się zmieniły na bardziej subtelne, a może wyraziste, bo nagrania nic nie tracą, zyskują nie słyszane wcześniej elementy, a właściwie nie elementy, ale ogólny charakter dźwięku nabiera wyraźniejszej barwy. Opisuję, jak mi się kojarzy. Oczywiście nie są są to zmiany zasadnicze, ale słyszalne - i w związku z tym, to najlepsze wydane, nieduże pieniądze na poprawę dźwięku dla manie.

A teraz pytanie: mam jeszcze jedno wolne gniazdo, a właściwie wyjście na końcówkę z pre - tu kupię zaślepki bez gadania. Ale też mam wolne gniazda xlr w odtwarzaczu cd i końcówce. Zaślepiać? Są takie zaślepki na xlr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…..pozwolę sobie na małą teorię z którą lepiej się nie zgodzić  a najlepiej odrzucić....a więc....wszystkie podstawki antywibracyjne które miałem Isol 2.0, Pro Audio Bono, Copulare, Franc Audio, Stillpoints Mini i pewnie inne też ( tak ogólnie ) działają w trzech aspektach....barwa - rozdzielczość - scena.....oczywiście dochodzą tam jeszcze inne elementy między innymi dynamika itd...ale te 3 to moim zdaniem podstawa....i wszystkie wymienione podstawki różnią się od siebie ale kręcą się w zakresie tych trzech elementów.....

natomiast zaślepki....i tu wpis @kaviter dopiero mnie uświadomił ….na zadane pytanie prze zemnie ,,co się zmieniło,,  w odpowiedzi dostałem - lepsza gładkość, czarne tło...….. no właśnie....zaślepki Cardas które miałem poprzednio i obecne Audio Exklusiv działają najbardziej na naturalność grania, gładkość, czarne tło i transparentność....i piszę to z pełną odpowiedzialnością.....o ile dwa dni temu byłem trochę zawiedziony wtykami bananowymi o tyle wczoraj i dziś jestem z nich bardzo zadowolony....miejmy na uwadze że rozmawiamy o zaślepkach a nie kolumnach czy wzmacniaczy gdzie zmiany w dźwięku potrafią być duże....

39 minut temu, pantagruel napisał:

.

A teraz pytanie: mam jeszcze jedno wolne gniazdo, a właściwie wyjście na końcówkę z pre - tu kupię zaślepki bez gadania. Ale też mam wolne gniazda xlr w odtwarzaczu cd i końcówce. Zaślepiać? Są takie zaślepki na xlr?

…..do CD dałem Cardasa xlr ale wiem że wymienię je na Audio Ekslusiv….jeżeli już dałeś tyle rca to wypada dać xlr…..poszła buda niech idzie łańcuch ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, Miroslav1 napisał:

…..pozwolę sobie na małą teorię z którą lepiej się nie zgodzić  a najlepiej odrzucić....a więc....wszystkie podstawki antywibracyjne które miałem Isol 2.0, Pro Audio Bono, Copulare, Franc Audio, Stillpoints Mini i pewnie inne też ( tak ogólnie ) działają w trzech aspektach....barwa - rozdzielczość - scena.....oczywiście dochodzą tam jeszcze inne elementy między innymi dynamika itd...ale te 3 to moim zdaniem podstawa....i wszystkie wymienione podstawki różnią się od siebie ale kręcą się w zakresie tych trzech elementów.....

natomiast zaślepki....i tu wpis @kaviter dopiero mnie uświadomił ….na zadane pytanie prze zemnie ,,co się zmieniło,,  w odpowiedzi dostałem - lepsza gładkość, czarne tło...….. no właśnie....zaślepki Cardas które miałem poprzednio i obecne Audio Exklusiv działają najbardziej na naturalność grania, gładkość, czarne tło i transparentność....i piszę to z pełną odpowiedzialnością.....o ile dwa dni temu byłem trochę zawiedziony wtykami bananowymi o tyle wczoraj i dziś jestem z nich bardzo zadowolony....miejmy na uwadze że rozmawiamy o zaślepkach a nie kolumnach czy wzmacniaczy gdzie zmiany w dźwięku potrafią być duże....

…..do CD dałem Cardasa xlr ale wiem że wymienię je na Audio Ekslusiv….jeżeli już dałeś tyle rca to wypada dać xlr…..poszła buda niech idzie łańcuch ? 

Ale te zaślepki rca już be. Teraz te banany lepiej? Jest poprawa do raca Początkowo myślałem - zgodnie z nazwą - że to tylko do kolumn i wolnych gniazd, a to jest jest do rca? Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pantagruel napisał:

Ale te zaślepki rca już be. Teraz te banany lepiej? Jest poprawa do raca Początkowo myślałem - zgodnie z nazwą - że to tylko do kolumn i wolnych gniazd, a to jest jest do rca? Tak?

….nie tak....drobny przykład....podstawki Franc  Audio u mnie idealnie się spisują natomiast w innym systemie może ktoś powiedzieć lipa....i tak może być z Cardasami…..Cardasy rca  wymieniłem na Audio Exklusiv rca ( dla mnie są doskonałe) i dokupiłem jeszcze wtyki bananowe do kolumn/wzmacniacza....Cardasy obecnie u mnie leżą w szafie.....tak bywa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pantagruel napisał:

najlepsze wydane, nieduże pieniądze na poprawę dźwięku dla manie

Siedzę od rana i słucham i zgadzam się z tą opinią, w kategorii stosunek ceny do jakości zaślepki są bardzo wysoko (na pierwszym miejscu oczywiście dokręcenie głośników kluczem dynamometrycznym).

 

Godzinę temu, pantagruel napisał:

Są takie zaślepki na xlr?

Są, ja kupiłem Audioquesta. W sklepie powiedzieli mi że można też kupić do USB i ethernetu w poniedziałek zamawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

poszła buda niech idzie łańcuch ? 

zgadzam się i kupuję, a od siebie dodam:

TAK TO CZASEM W ŻYCIU BYWA

PIES UTONIE, ŁAŃCUCH PŁYWA

(sentencja kolegi po rozwodzie de facto z jego winy)

 

2 godziny temu, pantagruel napisał:

Oczywiście nie są są to zmiany zasadnicze

Dla mnie to były zmiany- nie tyle fundamentalne (by nie nadużywać tego słowa) ile strukturalne, z bardzo daleko idącą ingerencją w dźwięk

2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

działają w trzech aspektach....barwa - rozdzielczość - scena.....

To jest bardzo ważne dla mnie stwierdzenie, bo wyznacza kierunek dalszych poszukiwań czy rozwiązań. THX

1 godzinę temu, pantagruel napisał:

Ale te zaślepki rca już be

W sumie to rozważamy Cardasy i AExkluziv. Nie wiem ja AE bo ich jeszcze nie użyłem (powód to XI przykazanie: nie mieszaj)

Godzinę temu, kaviter napisał:

w poniedziałek zamawiam.

I opowiedz. Klucz dynamotetryczny czy jakoś tak.... wcale się nie zdziwię.

 

CO POWINIENEM BYŁ NAPISAĆ NA POCZĄTKU:

KOLEDZY-  DZIĘKI WIELKIE!!! ZA TAK FAJNY WĄTEK

odchodzę słuchać Neptunów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, absinth3 napisał:

I opowiedz. Klucz dynamotetryczny czy jakoś tak.... wcale się nie zdziwię.

Nie ma co opowiadać za dużo, bierzesz klucz dynamometryczny i dokręcasz wszystkie śrubki którymi są przykręcone głośniki w kolumnach. Ja u siebie dokręcam 2 Nm, ale myślę że na efekt większy wpływ ma sam fakt dokręcenia wszystkich tym samym momentem niż jakąś jego konkretną wartością. Ja u siebie prewencyjnie robię to ze dwa razy w roku, za pierwszym razem można się nieźle zdziwić, myślałem że każdy audiofil o tym wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skąd kupujecie / wypożyczacie Audio Exclusiv - chciałbym te zaślepki przetestować. Był link wcześniej do niemieckiego sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.