Skocz do zawartości
IGNORED

Platformy antywibracyjne i inne akcesoria audio


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lolek126 napisał:

Ludziom wiara myli się ze słuchem

A innym dogmat z doświadczeniem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, J.Jerry napisał:

Te zaślepki zmniejszają szumy?

Niektórzy Producenci od razu fabrycznie zatykają zaślepkami  np Accu. 

17 godzin temu, absinth3 napisał:

A innym dogmat z doświadczeniem 

Tylko doświadczenie każdy może mieć inne i niekoniecznie ono będzie gorsze od tego co nie słyszy różnicy w muzyce na tego typu "ustrojstwach" jak choćby gniazdko itp.. Nikt nie zmusza do zakupu, kupują Ci co słyszą różnicę, albo Ci, którzy chcą mieć tego typu rzeczy jak choćby dla pasji jaka jest audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…wątek założyłem dla wszystkich tych którzy twierdzą że warto zainteresować się akcesoriami, akurat w tym temacie opisujemy pozytywne działanie tej ''drobnicy''.....wątek Audio mity jest jakby w kontrze do tego i tam piszący mają całkowicie inne doświadczenie  i tak powinno być w audio i nie tylko.....bajzel zaczyna się robić gdy ktoś kogoś będzie próbował na siłę przekonywać lub gdy  padają odpowiedzi ,,umieram,,  i temu podobne.....nie wiem czy wtedy wezwać karetkę czy może w jakiś inny sposób pomóc....dlatego moja grzeczna prośba....udział w tym wątku nie jest obowiązkowy i proszę odpuście sobie.....

 

wszystko jest kwestią wyboru....dla jednego lampy Psvane czy  Full Music itp. będą  końcem poszukiwań dla drugiego dopiero początkiem....(miałem jedne i drugie) ale zdecydowałem się sięgnąć po lampy które w moim przekonaniu są lepsze....Telefunkeny, RCA , Raytheony, Mazdy itd....

 

….jeżeli ktoś twierdzi że IC Acrolink 2080 EVO  to samo co topowy 6300 (miałem obydwa) więc cóż mogę powiedzieć - chyba tylko zaproponować zaślepki ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

…wątek założyłem dla wszystkich tych którzy twierdzą że warto zainteresować się akcesoriami

I o to chodzi. U mnie najbardziej zadowolony jestem z posadowienie kolumn na podstawkach magnetycznych Audio Physic VCF II  magnetic. Kolumny stoją na nich bardzo stabilnie, łatwiej je wypoziomować. Jeżeli chodzi o poprawę dźwięku - jest odczuwalna, ale to każdy inaczej ocenia. Dla mnie super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, wig napisał:

I o to chodzi. U mnie najbardziej zadowolony jestem z posadowienie kolumn na podstawkach magnetycznych Audio Physic VCF II  magnetic. Kolumny stoją na nich bardzo stabilnie, łatwiej je wypoziomować. Jeżeli chodzi o poprawę dźwięku - jest odczuwalna, ale to każdy inaczej ocenia. Dla mnie super.

….czy o tym mowa ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….pewnie te podstawki mają swoje przeznaczenie  do kolumn  wolnostojących? 

te podstawki też masz ? 

 

beznazwy.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam te z wkrętami M8 zastosowane pod kolumny podłogowe . Podstawek pod sprzęt nie miałem okazji stosować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLOCKI:

POZYCJA ZERO: po trzy klocki na kolumnę (2 na przód, 1 na zadek), wymiary 3x3x3cm, drewno nieznane, z paskiem korka 2mm między klockiem z kolumną. Klocki zrabowane dzieciom szwagra.

vs

WALCE teflonowe Fi 30mm, H 30mm, cięte z pręta teflonowego. 

Kabel głośnikowy: PAD Neptun.

Najważniejsze będą uwagi końcowe.   

Ale do rzeczy:

1.       Zdjęcie pasków korka= kolumny bezpośrednio na klockach: mniejsza spoistość dźwięku, który stał się mniej przyjemny, góra mniej świetlista i mniej radosna. Bas wydaje się mniejszy mimo obniżenia kolumn o te 2 mm, za to bardziej obecny na mieszkaniu. Ogólne wstępne wrażenie negatywne. Po 1/2h już się przyzwyczaiłem, ale czegoś brak. Jakieś takie ujednolicenie dźwięku.

2.       Wymiana drewnianych klocków na walce teflonowe Fi 30mm, wysokość 30mm. Kolumny stoją bezpośrednio na teflonie: przyjemniej, spokojniej, góra szlachetniejsza, scena nieco węższa i głębsza, ilość planktonu nieco mniejsza, rozciągnięcie basu lepsze podobnie jak jego kontrola. Bardziej śpiewnie, choć nasycenie dźwięku wydaje się mniejsze niż w pozycji ZERO . Pozytyw.

3.       Paski korka na teflon (między walce a kolumny): śpiewniej i sprawniej (pierwsze skojarzenie). Scena z powrotem szersza z częściowo, po większej części zachowaną głębokością= niewielka utrata głębokości z . Kolor- hmmm ani srebra, ani złota… coś innego. Przyjemność ze słuchania- fenomenalna. Może trzeba więcej zróżnicowania góry? Tak, żeby mieć ideał. Powtórzę- przyjemność znakomita.

4.       PORÓWNANIE korek na teflonie i drewienkach….

Odłożyłem tą ostateczną „wycenę” bo jednak Neptuny fluktuują.

Nie bardzo wiem do kiedy, bo jutro dostanę na testy… wzmacniacz

 

Na teraz:  uwagi przed-KOŃCOWE

·         Obserwowane a opisane zmiany są małe, może nawet minimalne

·         Ten 2,5mm korek gra i to gra U MNIE dobrze i najpewniej on zdecyduje o ostatecznym wyborze i dalszych krokach.

·         PAD Neptun to doskonały kabel głośnikowy. Naturalny i choć nie złoty, to jednak ciepły.

·         Smyczki wypadają przepięknie ALE fortepian gorzej i to znacznie gorzej.

Dynamika - dziś większa- to pewnie Neptuny się dogrzewają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2020 o 08:39, lolek126 napisał:

Niektórzy Producenci od razu fabrycznie zatykają zaślepkami  np Accu. 

Coś w tym jest. Trochę pomyślałem, porobiłem trochę eksperymentów i wystrugałem sobie zaślepkę z blachy miedzianej na wejście coax spdif. Trochę trzeba się napracować, a ładne nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14/03 Sb:

bez innych zmian: jeden (pierwszy z czterech RCA-AE) wpiąłem do nieużywanego wyjścia cyfrowego CD. Do tego wyjścia był wpięty nieużywany Belden (wisiał bez podpięcia do jakiegoś odbiornika; bez niego było znacząco gorzej)

BARDZO WAŻNA UWAGA: ten grajek wyprowadza na końcówki sygnały z własnego napędu ORAZ z toru cyfrowego zewnętrznego (przez wejście na wewnętrzny pre).

Scena bardziej wyraźna- ani szersza ani głębsza. Wyraźniejsza. Tonalność zachowana z niewielkim, acz zauważalnym akcentem na wyższą połowę średnicy. Więcej gęstego planktonu (Yesooo ale określenie, jednak nic innego nie przychodzi i do głowy). Bas- chyba lepiej zdefiniowany, schodzi niżej, ale jest go odrobinkę mniej=> nie wali po uszach ani po mieszkaniu. Wrażenie ogólne- znacznie lepiej choć inaczej. Ten dźwięk jest bardziej proporcjonalny, poprawny czy jakoś tak. POZYTYW!

 

4 godziny temu, J.Jerry napisał:

Trochę pomyślałem, porobiłem trochę eksperymentów i wystrugałem sobie zaślepkę z blachy miedzianej na wejście coax spdif

Prosimy uprzejmie coś bliżej- i fotki będą mile widziane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki- zapomniałem dodać, że gra to-to głośniej teraz: musiałem troszeczkę ściszyć (skala 0-99; 2mV na 83; ściszyłem o 2- z 72 na 70)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, absinth3 napisał:

Prosimy uprzejmie coś bliżej-

Wydarzyły się dwie rzeczy, które zachęciły mnie do tych z pozoru bezsensownych działań. Jak raz porównywałem transport usb z toslinkiem podpięte do tego samego daca, to miałem wrażenie, że wypięcie toslinka poprawiło, a przynajmniej zmieniło dźwięk. Drugie zdarzenie to zauważyłem przy podłączeniu przez RCA różny poziom zakłóceń przy odtwarzaniu ciszy, braku odtwarzania - wewnętrzne wyciszenie to akurat mogło być normalne przy nieekranowanych kablach. Jednak wypięcie kabla spowodowało znaczny wzrost zakłóceń i to tych samych, które obserwowałem przy podłączonym dacu ale kiedy nie dostawał sygnału. Wniosek z tego wyciągnąłem taki, że w obydwu przypadkach zakłócenia były łapane z otoczenia, wiec trzeba zablokować taką możliwość. W końcu tam nie użyłem zaślepek bo to jedyne wejście wzmacniacza, więc pozostał dac do uszczelnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś (21/03/2020)

w nieużywanych wyjściach RCA Ancient Audio Lektor 5 zastąpiłem Cardasy zaślepkami Audio Exkluziv(2 szt). To była JEDYNA zmiana w systemie.

 Pierwsza godzina- grało dobrze, żadnych strat. Wyłączyłem na ok 1h. Po ponownym włączeniu- znakomicie: więcej body, światła i pojawiło się złoto, ale nie nachalne.  Przyjemność ze słuchania- istotnie większa. Potwierdzę lub zmodyfikuję w Pn.

Pozostaje jedna sztuka, którą zamierzam wpiąć w wyjście cyfrowe streamera (Aries G2)

Pozdrawiam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zachęcony opiniami o zatyczkach bananowych postanowiłem w ciemno mimo niedostępności na stronie Audio Ex zamówić owe. Do tego w zamówieniu zaznaczyłem tez niedostępne zatyczki rca i xlr. I o dziwo przyszła informacja, że zrealizują zamówienie ale wtyków rca jest tylko komplet 4 szt (a zamawiałem 8). Tak więc udało się, zatyczki już u mnie. Banany wpiąłem dopiero teraz ( niedziela-wieczór) i różnic niestety nie słyszę. Zastanawiam się czy to dobrze, czy źle. Z Waszych opinii wynika najpierw jest gorzej i powoli idzie ku lepszemu. Mam nadzieję że chociaż u mnie pierwszy etap nie nastąpił to drugi jednak się pojawi. 

Hmmm.... A może ja po prostu nie mam takiego słuchu, aby wychwycił te subtelne różnice??? 

Zatyczki rca i xlr czekają na rozwój sytuacji.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_61036
korekta dla zrozumienia treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_61036 napisał:

najpierw jest gorzej i powoli idzie ku lepszemu

U mnie tak było: wyraźniej na bananach, na RCA mniej. Sumaryczne zmiany - na lepsze, czy duże? Wg mnie i u MNIE spore a na pewno wystarczające, żeby były wpięte (i banany i rca) na stałe.

Banany weszły na "gołe" terminale; RCA AE zastąpiły Cardasy (które znajdą zastosowanie gdzie indziej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich Harbetach 5 kable głośnikowe wpięte w górne wtyki terminala, a zatyczki  wpinam w dolne wolne.

Cały dzień dzisiaj słuchania (takie "fajne" czasy), chyba słuch mi się zmęczył. Zobaczymy co się będzie działo dalej. 

Brakuje mi kilku zatyczek rca, myślicie że mieszanie AE i np. Cardas to dobry pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr_61036 napisał:

Gdybuję że u Was są pojedyńcze.

u mnie- tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

Tak myślę jeszcze z bananami, może ma tu znaczenie podwójny terminal. Gdybuję że u Was są pojedyńcze.

 

….do SHL5 potrzebujesz 4szt na kolumnę i tyle wstawiłbym - bez zastanowienia....do moich m40.2 tylko 2szt więc zaoszczędziłem   ? z pytaniem....wtyki bananowe kupiłeś w Arspo Audio? ..jeżeli tak to nie wiesz czy są jeszcze na stanie, bo chciałbym wstawić teraz komplet do wzmacniacza….pewnie że można kombinować z innymi zaślepkami.....mam też leżeć 8 szt Cardasa rca - bo wszędzie wstawiłem Audio Ex..... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

….do SHL5 potrzebujesz 4szt na kolumnę i tyle wstawiłbym - bez zastanowienia....do moich m40.2 tylko 2szt więc zaoszczędziłem   ? z pytaniem....wtyki bananowe kupiłeś w Arspo Audio? ..jeżeli tak to nie wiesz czy są jeszcze na stanie, bo chciałbym wstawić teraz komplet do wzmacniacza….pewnie że można kombinować z innymi zaślepkami.....mam też leżeć 8 szt Cardasa rca - bo wszędzie wstawiłem Audio Ex..... 

Wtyki kupiłem na niemieckiej stronie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . Tak wiem że są niedostępne, ale mimo to złożyłem zamówienie i przysłali. 

SHL5 w górne wtyki mam wpięte banany z kabla głośnikowego, więc są "zatkane", a w dolnych są zatyczki.

Myślę o zatyczkach rca Cardasa, ale poczekam jeszcze może gdzieś się uda dostać Audio Ex. Może ma ktoś na sprzedaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś może tego typu zabawki; 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem coś. A gdyby użyć czegoś takiego jako jednego z elementów kanapki w budowie podstawek? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to medyczna wkładka żelowa ortopedyczna. Krążek zrobiony z takiej wkładki i doklejony do walca aluminiowego lub mosiężnego może sprawdzić się podobnie do Isol Coupling 2.0. 

Potrzeba matką wynalazków ?

 

Do wyboru różne grubości, pod piętą grubsza, a pod palcami cieńsza. Piszę to całkiem poważnie. Podkładki Isol Coupling 2.0 cholernie drogie, a budowa ich i skład materiałowy banalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr_61036 napisał:

Testował ktoś może tego typu zabawki; 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….Akiko Audio - mają dużo takich fajnych gadżetów....gość od którego kupiłem zaślepki RCA Audio Ex właśnie wymienił je na Akiko Audio.....z tego co się dowiedziałem to sobie je chwalił....zmienił okablowanie miedziane na srebrne i stwierdził że Akiko lepiej się u niego sprawdziły...warto  wypróbować.....

39 minut temu, piszcz4 napisał:

Wymyśliłem coś. A gdyby użyć czegoś takiego jako jednego z elementów kanapki w budowie podstawek? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to medyczna wkładka żelowa ortopedyczna. Krążek zrobiony z takiej wkładki i doklejony do walca aluminiowego lub mosiężnego może sprawdzić się podobnie do Isol Coupling 2.0. 

Potrzeba matką wynalazków ?

 

Do wyboru różne grubości, pod piętą grubsza, a pod palcami cieńsza. Piszę to całkiem poważnie. Podkładki Isol Coupling 2.0 cholernie drogie, a budowa ich i skład materiałowy banalny.

.....może zrób taki podstawki.....wtedy będziesz mógł  porównać  do Isol Coupling 2.0....

5 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

 

Wtyki kupiłem na niemieckiej stronie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . Tak wiem że są niedostępne, ale mimo to złożyłem zamówienie i przysłali. 

SHL5 w górne wtyki mam wpięte banany z kabla głośnikowego, więc są "zatkane", a w dolnych są zatyczki.

Myślę o zatyczkach rca Cardasa, ale poczekam jeszcze może gdzieś się uda dostać Audio Ex. Może ma ktoś na sprzedaż.

.... przyjdzie mi zamówić bananowe zaślepki z tej niemieckiej strony....fajnie jak będziesz mógł porównać zaślepki Audio Ex z Cardasami.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

.... przyjdzie mi zamówić bananowe zaślepki z tej niemieckiej strony....fajnie jak będziesz mógł porównać zaślepki Audio Ex z Cardasami.....

Teoretycznie banany są nie dostępne, ale mój przykład wskazuje że warto próbować.

Na razie nie mam możliwości porównania, brakuje mi 4 szt AEx, a  Cardasy - nie wiem czy warto iść przez półśrodki, wolę raz i zapomnieć o sprawie ( na jakiś czas).

Banany w SHL5 faktycznie, dzisiaj jakby oczyściły powietrze, tylko nie mam pewności, bo czasem mam te lepsze słuchowo dni i wtedy wszystko, no prawie wszystko, gra jak należy, a czasami  wprost przeciwnie. Pytanie czy to dzisiaj jest ten dzień, czy to jednak zatyczki. Za mało doświadczony jestem, by wydać ostateczną opinie, więc posłucham jeszcze... i .....wypnę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Miroslav1 napisał:

....może zrób taki podstawki.....wtedy będziesz mógł  porównać  do Isol Coupling 2.0....

Brak komentarza. Totalny ignorant z Ciebie. Chciałeś podobno poznać cos nowego to zapropomowałem być może ciekawe rozwiazanie bez kosmicznego połączenia anodyzowanego w chinach aluminium z chińskim silikonem za 600ojro. Mial być wątek o doświadczeniach, ale widze że najważniejsza ilość wydanych dolców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piszcz4 napisał:

Brak komentarza. Totalny ignorant z Ciebie. Chciałeś podobno poznać cos nowego to zapropomowałem być może ciekawe rozwiazanie bez kosmicznego połączenia anodyzowanego w chinach aluminium z chińskim silikonem za 600ojro. Mial być wątek o doświadczeniach, ale widze że najważniejsza ilość wydanych dolców.

…..jak to mówią kij ma dwa końce....co wyjdzie z naszej dyskusji jak czymś podobnym rzucę w twoją stronę - tylko pierdolnik.....dlatego odpuszczę.....tym bardziej że nic złego nie miałem na myśli w moim wpisie....co złego jest w żebyś zrobił (oczywiście jak potrafisz) takie podstawki i porównał do Isoli 2.0....ale dajmy temu spokój.....nerwowy czas teraz mamy, więc......

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, piszcz4 napisał:

może zrób taki podstawki.....wtedy będziesz mógł  porównać  do Isol Coupling 2.0....

Haha ja tez wlasnie myslalem o czyms takim. Na alledrogo sa wałki aluminiowe roznych srednic. Kwestia wyzlobienia w aluminium takiego jakby korytka pod silikony podobnie do ulozenia w oryginale. Tylko pytanie czy jakis tam zastepczy silikon bedzie mial wlasciwosci podobne do tych kolorowych gumek oryginalu. Bo to chyba one robia robote.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….z wszystkich podstawek antywibracyjnych które miałem to chyba Isol 2.0 są najłatwiejsze do zrobienia (przynajmniej coś podobnego) też myślę że całą lub większość roboty robią te kolorowe gumki - one mają dwa rodzaje gęstości....moim zdaniem warto spróbować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wałki na allegro już wczoraj obczaiłem ?Mam w domu wkładki żelowe do butów i zapiętki i ten silikon w żelu jest naprawdę bardzo interesujący w dotyku?

Myślę żeby zrobić też coś na wzór Franc Audio, czyli np. aluminium,żel, aluminium, 3 kulki, aluminium. Na spód można dać 1mm piankę-są takie szare do wytłumiania pomieszczeń. Trzeba coś robić żeby nie paść z nudów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piszcz4 napisał:

 

 

21 godzin temu, piszcz4 napisał:

Brak komentarza. Totalny ignorant z Ciebie. Chciałeś podobno poznać cos nowego to zapropomowałem być może ciekawe rozwiazanie bez kosmicznego połączenia anodyzowanego w chinach aluminium z chińskim silikonem za 600ojro. Mial być wątek o doświadczeniach, ale widze że najważniejsza ilość wydanych dolców.

Żeby napisać Ignorant o Miroslav1 to chyba trzeba nie znać znaczenia tego słowa. I mam nadzieję że właśnie w tym przypadku tak jest. Bo inaczej kim trzeba być żeby człowieka który zajmuje się audiofilizmem koło 30 lat i który ma takie doświadczenie ze sprzętem z wyższej półki i który dzieli się tym doświadczeniem i wiedzą. No co trzeba mieć w głowie żeby takiego człowieka nazwać ignorantem?

Ten wątek właśnie jest o doświadczeniach. Będziesz miał coś w domu i sprawdzisz to się podziel swoimi wnioskami. Jakiekolwiek one by nie były. Natomiast propozycje typu widzę że coś jest tak zrobione to wiem jak działa, chociaż nie miałem z tym do czynienia. To coś w stylu. W tym DAC u jest kość sabre to ja już wiem jak to gra, chociaż tego nie słyszałem. Albo jeszcze lepsze. Widzę wykres danego głośnika to już wiem jak brzmią te kolumny. 

Jeszcze długa droga przed Tobą. Proponuję przeczytać opinie na temat Isol Coupling 2.0 albo Franc Audio. Potem wziąć to na testy do siebie i zweryfikować to z opiniami które przeczytałeś na tym forum. I właśnie takimi wnioskami się podziel. Bo nie dość że to ty jesteś Ignorant w temacie audio to jeszcze jesteś pan leń. Sam nie przetestujesz to jeszcze zarzucasz innym snobizm że niby liczą się wydane pieniądze. Najłatwiej jest pisać puste dyrdymały niczym nie podparte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2020 o 14:05, Miroslav1 napisał:

...jakby bananowe u Ciebie się nie spisały ?  ….to chętnie odkupie lub wymienię na RCA

 

Miroslav dokopałem się do tego wpisu..... Czy nie chciałbyś może sprzedać tych AEx RCA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.