Skocz do zawartości
IGNORED

Platformy antywibracyjne i inne akcesoria audio


Miroslav1

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze nie rozumiem bicia piany w tym temacie. Dokładnie tak samo się dzieje w wątkach na temat wszelkich kabli w audio. Doceniam wszelki komentarze i uwagi poparte realnymi doświadczeniami, testami. Ale teksty w style, że coś nie może działać bo nie albo, że to prawie to samo, więc po co przepłacać naprawdę nic nie wnoszą. "Prawie" robi ogromną różnicę.  Tak samo można powiedzieć że Opel to prawie BMW albo Mercedes bo też jedzie z miejsca na miejsce. Ale wystarczy usiąść do Opla a potem do BMN i poczuć tą różnicę. Albo lepiej odwrotnie najpierw do BMW. Miałem swego czasu 12 letnie BMW e46, bezpośrednio po nim kupiłem rocznego  Renault Fluence i to była porażka na całego. Jeden i drugi jechał to prawda. Ale różnicę klasy było czuć od początku. Pożegnałem się z Fluencem szybciej niż go kupiłem. Ale to był realny test a nie gdybanie. Na papierze i w specyfikacji to prawie takie same samochody. No właśnie "prawie". I nie bez powodu cena BMW w stosunku do Renault jest jaka jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, xajas napisał:

W sieci znajdziesz wiele 

W sieci znajdziesz informacje jak te sylomery dzialaja -> np. w ktorym kierunku, z jakim wstepnym obsiazeniem (nie poprzecznym!!!) itd. tutaj tylko przykld  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety ja mam je tyko po Niemiecku, ale jak cie ten temat naprawde interesuje,  i zadasz sobie trudu, to znajdziesz je tez w innych jezykach, poczytasz, a potem mozemy ponownie o tym podyskutowac 🙂

Ja się tak zastanawiam do czego te twoje teorie zmierzają? Czy ty próbujesz teraz udowodnić, że Gaia nie działa? Przecież ponoć sam korzystasz z identycznego rozwiązania, tylko dla tych co "włączyli myślenie" i nie przepłacają za ładny wygląd. Czyli chcesz powiedzieć, że używasz rozwiązania, które nie działa? A co do dalszych dyskusji to nie planuję takowych z teoretykami, bo ja zadałem sobie trudu wypożyczenia i sprawdzenia we własnym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam do czego te twoje teorie zmierzają? Czy ty próbujesz teraz udowodnić, że Gaia nie działa?


G prawda. Nigdzie nie udowadnialem i twierdzilem „ze Gaia nie dziala“. Wrecz przeciwnie.


Jesli ich dzialanie bazuje na sylomerach, to nie powatpiewam w ich dzialanie , gdyz jest takie same jak to w tych za 10€, w ktore nie powatpiewam (to tez sylomer, ta sama zasada dzialania, dokladnie udokumentoawna, z zalecanymi zakresami i warunkami pracy, itd) i nie


Co twierdzilem, to to, ze ich zastosowanie w porownaniu z tymi tanimi jest funkcjonalnie ograniczone

I co twierdzilem, to ze jest ABSOLUTNA BZDURA wmawiac innym, ze za pomoca Gaia mozna rozwiazac problemy wynikajace z akustyki pomieszczenia -> np. redukowac/eliminowac „dudnienie“ i mody.

Rozpowszechnianie takich wypowiedzi to oszustwo animujace mniej doswiadczonych audiofilow walczacych z takimi problemami do kupna takiego ustrojstwa, ktore konczy sie wywaleniem mnostwa kasy na cos, co nie spelnia oczekiwanego zadania

Problem wielu podstawkowych „expertow“ polega na tym, ze nie rozumia tych roznic, wrzucaja wszystko do jednego garnka i jako rzeczowa argumentacje i poteierdzenie funkcjonalnosci przytaczaja swoich szwagrow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, xajas said:

 


 wywaleniem mnostwa kasy na cos, co nie spelnia oczekiwanego zadania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlatego  kolega napisał wyżej żeby  przed kupnem  WYPOŻYCZYĆ. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, xajas said:



Slyszales o autosugestji?

Jest to coś  typu"porownywalem wzmacniacz 4ery razy droższy od mojego i stwierdzam że mój  brzmi lepeij "  ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to kogoś zainteresuje.
Właściciel tego systemu tłumaczy jak ważne są ustrojstwa antywibracyjne w audio. Ważniejsze nawet od kabli. 

Tutaj CD przykładowo  jest podwieszony.
Oczywiście ten system to ultra HIEND, ale doświadczenie właściciela tego systemu oraz jego wiedza przekazana na filmie jest uniwersalna w audio.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, xajas napisał:

I co twierdzilem, to ze jest ABSOLUTNA BZDURA wmawiac innym, ze za pomoca Gaia mozna rozwiazac problemy wynikajace z akustyki pomieszczenia -> np. redukowac/eliminowac „dudnienie“ i mody.

Jeszcze tylko pokaż jakiś cytat z którego to wynika...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to coś  typu"porownywalem wzmacniacz 4ery razy droższy od mojego i stwierdzam że mój  brzmi lepeij "  ????

Nie, to jest cos typu „podlaczylem sieciowke 4ery razy grubsza i stwierdzilem, ze bas jest bardziej docisniety i szybszy“
Jeszcze tylko pokaż jakiś cytat z którego to wynika...

Samo pytanie implikuje, ze taki wysilek byl by zbedny

Ale mozemy odwrocic role - pokaz jakis cytat, z ktorego wynika, ze dudnienie i mody wynikaja z wibracji glosnika. Tylko prosze nie cytuj szwagra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, xajas said:


Nie, to jest cos typu „podlaczylem sieciowke 4ery razy grubsza i stwierdzilem, ze bas jest bardziej docisniety i szybszy“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Hmm tak się składa  ze sieciówka AudioQuest Thunder  jest

4 razy grubsza od standardowego kabla i bardzo dociąża  bas.Mam takie pytanko .jak brzmi twoj system bez tych wszystkich programow (dsp itd)których  używasz?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xajas napisał:

Samo pytanie implikuje, ze taki wysilek byl by zbedny

Ale mozemy odwrocic role - pokaz jakis cytat, z ktorego wynika, ze dudnienie i mody wynikaja z wibracji glosnika. Tylko prosze nie cytuj szwagra

To się dzieje, kiedy oczekuje faktów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, J.Jerry napisał:

To się dzieje, kiedy oczekuje faktów...

Nie, to sie dzieje jesli sie oczekuje absurdalnych "faktow".  Oczekujesz dowodu na istnienie czegos co nie istnieje 😉

Rownie dobrze mozna oczekiwac nastepujacych "faktow": 

"...Jeszcze tylko pokaż jakiś cytat z którego to wynika... ze dudnienie/mody nie zalezy od fazy ksiezyca..."

"...Jeszcze tylko pokaż jakiś cytat z którego to wynika... ze dudnienie/mody nie zalezy od tego co zjadlem na sniadanie..."

"...Jeszcze tylko pokaż jakiś cytat z którego to wynika... ze dudnienie nie zalezy od koloru moich spodni..."

 

Tak absurdalna jest logika tego oczekiwania 

 

Wiec powrocmy do realnych oczekiwan -> dowodu na istnienie czegos, co twoim zdaniem istnieje:

"pokaz jakis cytat, z ktorego wynika, ze dudnienie i mody wynikaja z wibracji glosnika. "

 

Oczekuje faktow!!!

  

30 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Mam takie pytanko .jak brzmi twoj system bez tych wszystkich programow (dsp itd)których  używasz?

Wogole nie brzmi, bo to podstawa dzialania aktywnego systemu sterowanego przez DSP -> bez DSP nic nie dziala. Ale to ci umknelo. 

Na chopski rozum: to jak auto bez silnika -> rownie dobrze mozna by pytac jak sie jezdzi autem bez silnika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, xajas said:

Nie, to sie dzieje jesli sie oczekuje absurdalnych "faktow".  Oczekujesz dowodu na istnienie czegos co nie istnieje 😉

Rownie dobrze mozna oczekiwac nastepujacych "faktow": 

"...Jeszcze tylko pokaż jakiś cytat z którego to wynika... ze dudnienie/mody nie zalezy od fazy ksiezyca..."

"...Jeszcze tylko pokaż jakiś cytat z którego to wynika... ze dudnienie/mody nie zalezy od tego co zjadlem na sniadanie..."

"...Jeszcze tylko pokaż jakiś cytat z którego to wynika... ze dudnienie nie zalezy od koloru moich spodni..."

 

Tak absurdalna jest logika tego oczekiwania 

 

Wiec powrocmy do realnych oczekiwan -> dowodu na istnienie czegos, co twoim zdaniem istnieje:

"pokaz jakis cytat, z ktorego wynika, ze dudnienie i mody wynikaja z wibracji glosnika. "

 

Oczekuje faktow!!!

  

Wogole nie brzmi, bo to podstawa dzialania aktywnego systemu sterowanego przez DSP -> bez DSP nic nie dziala. Ale to ci umknelo. 

Na chopski rozum: to jak auto bez silnika -> rownie dobrze mozna by pytac jak sie jezdzi autem bez silnika

Na poważnie to ja nie mam bladego pojęcia o tym dsp. U mnie system składa się z

Głośników ,cdeka i wzmacniacza który  nie ma nawet regulacji barwy i może właśnie dlatego  ja słyszę kiedy mam wpięta sieciowke AQ a kiedy nie.zamiana oryginalnych kolcow na gaia2 wpłynęła również  na +.tydzień temu zamieniłem oryginalne  jumper cables na russ Andrews 8tc i znowu słychać  różnice. Z twoich  wpisów wygląda ze nie ma sensu inwestować w kable itd bo wszystko brzmi tak samo weic może winne  temu jest to DSP????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ronaldo9 napisał:

Na poważnie to ja nie mam bladego pojęcia o tym dsp. U mnie system składa się z

Głośników ,cdeka i wzmacniacza który  nie ma nawet regulacji barwy i może właśnie dlatego  ja słyszę kiedy mam wpięta sieciowke AQ a kiedy nie.

 

Kolego, nie tłumacz się trollowi. Wszystkie jego nawiedzone posty zgłosiłem moderatorom. Może zrobią z nim porządek. Mają swóje "kółko różańcowe" razem z kilkoma podobnymi osobami w audiomitach i niech tam spamują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poważnie to ja nie mam bladego pojęcia o tym dsp.


Rozumiem, nie jestes jedyny. Stad tyle nieporozumien i absolutnie blednych teorii i legend rozpowszechnianych na temat DSP.

Co prawda nie jestem pewny, czy zalaczony schemat pomoze ci w zrozumieniu dzialania takiego systemu, ale mozesz sprobowac.

Wszystko to co leci pod iMac i Audio Interface to „DSP“

Jak cos nie kapujesz to pytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BTW. Z moich postow nie wynika ze wszystko brzmi tak samo. Z moich postow wynika, ze (moim zdaniem) jesli chce poprawic brzmienie mojego systemu, to sa bardziej sensowne sposoby wydawania pieniedzy dajace wiele bardziej efektywne i PRECYZYJNE/DOCELOWE mozliwosci korygowania/poprawiania reprodukcji niz kable, kolce i podobne.

Niektorzy nazywaja to „the most bang for your buck“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, xajas said:

 


Rozumiem, nie jestes jedyny. Stad tyle nieporozumien i absolutnie blednych teorii i legend rozpowszechnianych na temat DSP.

Co prawda nie jestem pewny, czy zalaczony schemat pomoze ci w zrozumieniu dzialania takiego systemu, ale mozesz sprobowac.

Wszystko to co leci pod iMac i Audio Interface to „DSP“

Jak cos nie kapujesz to pytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BTW. Z moich postow nie wynika ze wszystko brzmi tak samo. Z moich postow wynika, ze (moim zdaniem) jesli chce poprawic brzmienie mojego systemu, to sa bardziej sensowne sposoby wydawania pieniedzy dajace wiele bardziej efektywne i PRECYZYJNE/DOCELOWE mozliwosci korygowania/poprawiania reprodukcji niz kable, kolce i podobne.

Niektorzy nazywaja to „the most bang for your buck“

 

Ok  .ale czy próbowałeś kiedykolwiek  podpiąć swoje  kolumny  tylko pod wzmocnienie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie nie da. To tak jak bys chcial "podpiac swoje kolumny pod wzmocnienie" bez zabudowanych w srodku zwrotnic -> cisza, zero sygnalu. A jak zmostkujesz te brakujace zwrotnice (porownywalne z wylaczeniem wszystkich nastawien DSP), to spalisz przetworniki, bo zasilisz srednio i wysokotonowy przetwornik sygnalem pelnopasmowym

Jak myslisz jak brzmia twoje glosniki bez zwrotnic 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, xajas said:

 sa bardziej sensowne sposoby wydawania pieniedzy dajace wiele bardziej efektywne i PRECYZYJNE/DOCELOWE mozliwosci korygowania/poprawiania reprodukcji niz kable, kolce i podobne.

 

 

Załóżmy że mam problem z basem buczy itd, co proponujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

tydzień temu zamieniłem oryginalne  jumper cables na russ Andrews 8tc i znowu słychać  różnice. Z twoich  wpisów wygląda ze nie ma sensu inwestować w kable itd bo wszystko brzmi tak samo weic może winne  temu jest to DSP????

Dopiero teraz to zauwazylem

ponad 20 lat temu tez tak zaczynalem -> tylko CD+Preamp+Poweramp (+ 2 Gramofony)

Najpierw Kable QED

Potem Kimber Cable 8TC, Interkonekty Kimber PBJ.

Malo tego, z kablowej fascynacji  nawet powymienialem cale wewnetrzne okablowanie w Preampie i Powerampie na Kimber PBJ.

A nastepnym purystycznym extremum bylo wywalenie calego Preampa i zastapienie go pasywnym (oczywiscie okablowanego Kimberem) by jeszcze bardziej zminimalizowac ilosc elementow majacych wplyw na dzwiek

 

A dzisiaj?

Kimbery leza w skrzyni i sie kurza, albo uzywam ich do experymentalnych instalicji 😉

I smieje sie z samego siebie, z moich poprzednich zapedow. Ale kazdy musi wczesniej czy pozniej przejsc ten etap ewolucji. Jedni sie na nim zatrzymuja, inni posuwaja sie dalej

Tyle na temat mojego podejscia do purystycznego Audio i wyszukanych kabli 🙂

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, xajas napisał:

Dopiero teraz to zauwazylem

ponad 20 lat temu tez tak zaczynalem -> tylko CD+Preamp+Poweramp (+ 2 Gramofony)

Najpierw Kable QED

Potem Kimber Cable 8TC, Interkonekty Kimber PBJ.

Malo tego, z kablowej fascynacji  nawet powymienialem cale wewnetrzne okablowanie w Preampie i Powerampie na Kimber PBJ.

A nastepnym purystycznym extremum bylo wywalenie calego Preampa i zastapienie go pasywnym (oczywiscie okablowanego Kimberem) by jeszcze bardziej zminimalizowac ilosc elementow majacych wplyw na dzwiek

 

A dzisiaj?

Kimbery leza w skrzyni i sie kurza, albo uzywam ich do experymentalnych instalicji 😉

I smieje sie z samego siebie, z moich poprzednich zapedow. Ale kazdy musi wczesniej czy pozniej przejsc ten etap ewolucji. Jedni sie na nim zatrzymuja, inni posuwaja sie dalej

Tyle na temat mojego podejscia do purystycznego Audio i wyszukanych kabli 🙂

 

 

 

I na podstawie tych twoich doświadczę wyśmiewasz innych audiofilów ?
Ja bym tych Kimber za darmo nie chciał i wolałbym solidnych standardowych użyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Załóżmy że mam problem z basem buczy itd, co proponujesz?

O znakomity temat, "jak rzeka".

To zalezy co sie rozumie przez "buczy". Jedno jest pewne: w uproszczeniiu to efekt wspolgrania 3 elementow:

- proporcje/wielkosc pomieszczenia

- akustyka pomieszczenia

- miejsce ustawienia glosnikow i miejsce siedzenia.

 

 

Pierwszego nie mozesz zmienic

Drugiego takze nie (tylko minimalnie, bo wszystkie akustyczne, pasywne srodki sa w zakresie "buczenia" czyli basu (mysle o czestotliwosciach ponizej 100Hz) albo niemalze bezsilne, albo rozmiarowo tak ogromne, ze de facto w normalnych domowych warunkach nie do zrealizowania   

Miejsce ustawienia glosnikow i siedzenia mozna zmieniic i optymalizowac, ale to tylko czesciowo rozwiazuje problemy.

 

Wiec z tym zrobic?

To zalezy co chcemy osiagnac. Wiekszosc osob kojarzy problemy "buczenia" tylko z tzw. peakami (czyli podbiciem basu w okreslonych czestotliwossciach). Niestety jeszcze wiekszym problemem sa tzw. dipy (czyli BRAK BASU!!! w okreslonych czestotliwosciach), ktory jest powodowany tymi samymi efektami akustycznami/modami ("kasowanie" sie nakladajacych fal -> destructive cancelation). A co jest w tym calym absurdalne to to, ze wiekszosc osob twierdzi ze slyszy "buczenie", slyszy kable, slyszy negatywne wplywy regulacje dzwieku a nie slyszy po czesci szerokopasmoweg BRAKU BASU rzedu kilku- / kilkunastu dB!!! 

Ale do rzeczy.

Te peaki (podbicia basu) mozna latwo skorygowac ( i to bardzo precyzyjnie) za pomoca DSP (Parametryczne EQ)

Ale te dipy (brak basu) sa bardzo upierdliwe i nie da sie ich wypelnic (pdbic) za pomoca EQ. Korekcja takich dipow to "wyzsza szkola jazdy" i wymaga bardziwej zaawansowanych/kompleksowych rozwiazan tapu DBA alb SFM, bazujacych na uzyciu kilku subwooferow inteligentnie sterowany przy uzyciu techniki DSP/DRC. I to byl miedzy innymi jeden z powodow, dlaczego zazucilem cala analogowa purystyczna technike (ktora nie moze sobie z tym poradzic) i przesiadlem sie na technike cyfrow z wieloma subwooferami (widocznymi na powyzszym schemacie)    

Aby ci uzmyslowic na czym ten proble z dipami polega przytocze pomiar basu na wolnej przestrzeni (czyli bez modow) -> zielony i pomiar w realnym pomieszczeniu z modami) -> czerwony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widac wyraznie „dudnienie“ przy 29Hz, 89Hz itd. ktore kazdy slyszy, ale widac tez totalny brak basu (dip) miedzy 35-55Hz i to o ponad 10dB.

I jesli ktos mi teraz chce wmowic, ze moze takie problemy rozwiazac sylomerami, kolcami, kablami i podobnymi srodkami, to nie traktuje go powaznie.
Teraz rozumiesz co mialem na mysli piszac o ograniczonych mozliwosciach taki ustrojstw jak Gaia

BTW.

Tak wyglada efekt uzycia np. dodatkowych subwooferow jako DBA.

Porownaj gorne pomiary (do 80-90Hz) z DBA z dolnymi pomiarami bez korekcji DBA

IMG_8420.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Widac wyraznie „dudnienie“ przy 29Hz, 89Hz itd. ktore kazdy slyszy, ale widac tez totalny brak basu (dip) miedzy 35-55Hz i to o ponad 10dB.



Używałeś generatora dźwięku do tych pomiarów? Z ciekawości jakiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten generator to integralna czesc mojego systemu DSP (DSP zawiera wlasny modul do wykonywania pomiarow, podobnie jak REW)-> jest to tzw. Sweep

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też trzeba uczciwie dodać że braki w jakimś paśmie są znacznie mniej słyszalne niż peaki. I ich korekta za pomaca DBA to zagracanie pokoju na poziomie równym dedykowanym pułapkom basowym na peaki. 

U mnie wersja minimalistyczna - na Rme Adi 2FS koryguje 3 największe mody (piki) które u mnie są (53,67 i chyba 83Hz). Efekt jest dla mnie znakomity - tak precyzyjnego i sprężystego basu nigdy nie miałem. Jakiegokolwiek negatywnego wpływu Dsp nie jestem w stanie usłyszeć, a poprawa jakości kolosalna. 

36 minut temu, xajas napisał:

jesli ktos mi teraz chce wmowic, ze moze takie problemy rozwiazac sylomerami, kolcami, kablami i podobnymi srodkami, to nie traktuje go powaznie.

Bo tego się nie da rozwiązać tymi środkami, ale brzmienia kolumn które miałem na filcach czy plastikowych kapsułkach do mebli nie szło poprawić DSP w żaden sposób - grało ujowo niezależnie od krzywej. Z kolei jak stoją na podkładkach z korka, nawet bez DSP da się tego słuchać (oczywiście z DSP jest lepiej) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada takie „zagracanie“: to dwa subwoofery na tylnej scianie w regale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale sa juz rozwiazania uzywajace tylko jeden.

A to, ze sie tych dipow „nie slyszy“ wynika z tego, ze
- 99% audiofilow jeszcze nigdy nie slyszala pelnego zrownowazonego basu, bez takich dipowi, wiec brakuje im porownania
- te dipy sa po czesci „maskowane“ poprzez sasiednie peaki, ktore daja cia wrazenie pelngo basu. To tak jak swieczka stojaca obok zarowki. Nie zauwazasz swieczki, bo jestes oslepiony zarowka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, xajas said:

O znakomity temat, "jak rzeka".

To zalezy co sie rozumie przez "buczy". Jedno jest pewne: w uproszczeniiu to efekt wspolgrania 3 elementow:

- proporcje/wielkosc pomieszczenia

- akustyka pomieszczenia

- miejsce ustawienia glosnikow i miejsce siedzenia.

 

 

Pierwszego nie mozesz zmienic

Drugiego takze nie (tylko minimalnie, bo wszystkie akustyczne, pasywne srodki sa w zakresie "buczenia" czyli basu (mysle o czestotliwosciach ponizej 100Hz) albo niemalze bezsilne, albo rozmiarowo tak ogromne, ze de facto w normalnych domowych warunkach nie do zrealizowania   

Miejsce ustawienia glosnikow i siedzenia mozna zmieniic i optymalizowac, ale to tylko czesciowo rozwiazuje problemy.

 

Wiec z tym zrobic?

To zalezy co chcemy osiagnac. Wiekszosc osob kojarzy problemy "buczenia" tylko z tzw. peakami (czyli podbiciem basu w okreslonych czestotliwossciach). Niestety jeszcze wiekszym problemem sa tzw. dipy (czyli BRAK BASU!!! w okreslonych czestotliwosciach), ktory jest powodowany tymi samymi efektami akustycznami/modami ("kasowanie" sie nakladajacych fal -> destructive cancelation). A co jest w tym calym absurdalne to to, ze wiekszosc osob twierdzi ze slyszy "buczenie", slyszy kable, slyszy negatywne wplywy regulacje dzwieku a nie slyszy po czesci szerokopasmoweg BRAKU BASU rzedu kilku- / kilkunastu dB!!! 

Ale do rzeczy.

Te peaki (podbicia basu) mozna latwo skorygowac ( i to bardzo precyzyjnie) za pomoca DSP (Parametryczne EQ)

Ale te dipy (brak basu) sa bardzo upierdliwe i nie da sie ich wypelnic (pdbic) za pomoca EQ. Korekcja takich dipow to "wyzsza szkola jazdy" i wymaga bardziwej zaawansowanych/kompleksowych rozwiazan tapu DBA alb SFM, bazujacych na uzyciu kilku subwooferow inteligentnie sterowany przy uzyciu techniki DSP/DRC. I to byl miedzy innymi jeden z powodow, dlaczego zazucilem cala analogowa purystyczna technike (ktora nie moze sobie z tym poradzic) i przesiadlem sie na technike cyfrow z wieloma subwooferami (widocznymi na powyzszym schemacie)    

Aby ci uzmyslowic na czym ten proble z dipami polega przytocze pomiar basu na wolnej przestrzeni (czyli bez modow) -> zielony i pomiar w realnym pomieszczeniu z modami) -> czerwony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widac wyraznie „dudnienie“ przy 29Hz, 89Hz itd. ktore kazdy slyszy, ale widac tez totalny brak basu (dip) miedzy 35-55Hz i to o ponad 10dB.

I jesli ktos mi teraz chce wmowic, ze moze takie problemy rozwiazac sylomerami, kolcami, kablami i podobnymi srodkami, to nie traktuje go powaznie.
Teraz rozumiesz co mialem na mysli piszac o ograniczonych mozliwosciach taki ustrojstw jak Gaia

BTW.

Tak wyglada efekt uzycia np. dodatkowych subwooferow jako DBA.

Porownaj gorne pomiary (do 80-90Hz) z DBA z dolnymi pomiarami bez korekcji DBA

IMG_8420.png

Ok rozumiem.Wiec gdybym cie zaprosił na kawę  to będziesz w stanie na własne uszy wyłapać  te braki basu (dipy itd)???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xajas napisał:

Wszystko to co leci pod iMac i Audio Interface to „DSP“

Jak cos nie kapujesz to pytaj

Nie kapuję czemu nie słyszysz jak iMac kaszani dźwięk 

 

Tak że ta cała dyskusja i techniczno-naukowe wywody o kant d... rozbić

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G prawda. Profesjonalne DAW leca na iMacach i nic nie kaszania. W zyciu nie slyszales takiego Maca.

To czego sluchasz na twoich kaszaniacych Altusach jest produkowane na Macach



Ok rozumiem.Wiec gdybym cie zaprosił na kawę  to będziesz w stanie na własne uszy wyłapać  te braki basu (dipy itd)???

moze

Pomysl z kawa jest mily, ale dziekuje. W gosciach pije herbate. „Przywyklem“ do mojej kawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xajas napisał:

G prawda. Profesjonalne DAW leca na iMacach i nic nie kaszania.

Już Ci pisałem możesz 100 razy zaklinać a DAW to nie referencja tylko taka łopata do nagłaśniania koncertów live

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety xajas sugeruje się tylko charakterystyką, nie zwraca uwagi na coś takiego jak obwiednia sygnału
Wydłużanie czy skracanie sygnału może wpływać na odbiór (barwę czy muzykalność), nie tylko wibracje ale także urządzenia i okablowanie mają wpływ na czas sygnału - dźwięku muzycznego 

W opcji gdy system kastruje czas, tam nie ma mowy o różnicach czy muzykalności,
jedynie wyklepanie impulsowym charakterem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok  .ale czy próbowałeś kiedykolwiek  podpiąć swoje  kolumny  tylko pod wzmocnienie??

Poniewaz akurat na nowo namierzylem/nastawilem moj inny system, w ktorym mam mozliwosc „podpiac swoje kolumny tylko pod wzmocnienie“, pomyslalem ze wynik nadaje sie do zobrazowania efektu takiego pdlaczenia i rownoczesnie odpowiada (przynajmniej po czesci) na te inne pytania odnosnie co zrobic jak masz dudnienie i czy slysze dziury w basie.

Aby lepiej pojac o co chodzi, najpierw zalacze zdjecie setupu. Mowa o prostym systemie do odtwarzania muzyki, kiedy siedze przed komputerem, czyli Komputer->Integra->Pasywne Glosniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tym systemie moge „podpiac kolumny pod wzmocnienie“ pomijajac wszelkie korekcje, czyli bez jakichkolwiek manipulacji, gdyz tym razem jest to w pelni pasywny, konwencjonalny zestaw. Ta opcja jest widoczne w playerze jako B&W_NEUTRAL.
Ale moge tez zaaplikowac poprawki korygujace caly system zgodnie z moimi preferencjami. Stworzylem sobie 4 takie rozne setupy B&W_1 - B&W_4.

Na ponizszym zalaczniku widac jak wyglada pomiar bez jakichkolwiek poprawek B&W_NEUTRAL (u gory) i jak wyglada pomiar po zaplikowaniu korekcji setupu B&W_4


1004995170_BW_4.thumb.jpg.421aba55434fa6c5a4318794e28cd7e8.jpg

W playerze mam mozliwac poprzez klikniecie mysza przelanczac miedzy tymi setupami i porywnywac jak brzmia w porownaniu z „podpieciem kolumn tylko pod wzmocnienie“.

1417309217_BW_Neutral.thumb.jpg.7582cb388c9db5a54d2a94c0f6681fac.jpg

A teraz do efektu porownania.

Skupie sie tylko na glownej roznicy -> Bas

Neutralny setup brzmi ANEMICZNIE
Korygowane setupy brzmia „very punchy“, pelne energii.
Latwo to wytlumaczyc powracajac do twoje dalszego pytania co zrobic z dudnieniem.

Ponizej widac takie „dudnienie“ czyli peaki zaznaczone na zolto.
Ale jeszcze wieksza zmora sa dipy zaznaczone na czerwono , ktore powoduja brak basu i anemiczne brzmienie


IMG_8438.thumb.png.d94784c5bafad9ed7b18a3f025a055c0.png 

Long speach short.

Kazdy, kto jest gotow zainwestowac kilka Euro w mikrofon, moze samemu sprawdzic, jak wyglada systuacja w jego pomieszczeniu i ewentualnie sprawdzic samemu, czy slyszy roznice takich korekcji i czy jest mu to „warte zachodu“.
Do tego wystarcza darmowo dostepne programy i troche „zaangazowania“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.