Skocz do zawartości
IGNORED

Platformy antywibracyjne i inne akcesoria audio


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Miroslav1 napisał:

….tak to wygląda, prościej i taniej już się nie da...

Cieszę się że Mirek że korek się sprawdził.. Czasami właśnie najprostsze działania okazują się najbardziej skuteczne..

Natomiast zauważyłem, że podkładki Acoustic Revive, dość mocno reagują na podłoże na którym się znajdują. Dlatego właśnie te dechy dębowe które masz pod sprzętem, mają też spory wpływ na te podkładki A.R. Myślę że wybór tych desek był bardzo trafiony.. Gdybyś miał pod sprzętem np. płyty granitowe i gdyby na nich leżały podkładki A.R. dzwięk mógłby się za bardzo utwardzić..

Acoustic Revive tak jakby wzmacniają właściwości materiału na którym się znajdują.

Ot.., takie tam przemyślenia..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mariush74 napisał:

Cieszę się że Mirek że korek się sprawdził.. Czasami właśnie najprostsze działania okazują się najbardziej skuteczne..

Natomiast zauważyłem, że podkładki Acoustic Revive, dość mocno reagują na podłoże na którym się znajdują. Dlatego właśnie te dechy dębowe które masz pod sprzętem, mają też spory wpływ na te podkładki A.R. Myślę że wybór tych desek był bardzo trafiony.. Gdybyś miał pod sprzętem np. płyty granitowe i gdyby na nich leżały podkładki A.R. dzwięk mógłby się za bardzo utwardzić..

Acoustic Revive tak jakby wzmacniają właściwości materiału na którym się znajdują.

Ot.., takie tam przemyślenia..

Mariusz,  cieszę się że wspomniałeś o tym korku bo teraz mam to co chciałem....chociaż korek dopiero na samym końcu sprawdziłem wpierw ''przećwiczyłem wszystkie inne   akcesoria - byś musiał widzieć moje zdziwienie gdy  okazało się że te  małe kwadraciki zrobiły najlepszą robotę....po raz pierwszy dziękuję ? 

….teraz czas zająć się podstawkami Acoustic Rivive….po dwóch dniach grania/słuchania muzyki  mogę powiedzieć że jakoś nie ''tęsknie''  do Copulare….pod wzmacniaczem i między dechami A.R spisały się znakomicie …..,, dość mocno reagują na podłoże na którym się znajdują,, ...z tym trafiłeś w punkt, na początku nie wiedziałem w jaki ''garniturek'' to ubrać i właśnie te słowa mnie oświeciły - eureka ?

….jeżeli chodzi o dechy to na samym początku tak wyglądało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) między dechami dałem Stillpointsy 

4.thumb.jpeg.af6a097f5b8db11feb75da0399d9770d.jpeg następnie dołożyłem trzecią dechę (tak jest najlepiej) 

 

   E8438F84-77F3-469D-88A2-986D6491027D.thumb.jpeg.a83b4a110cf2d8d64c2f9736d1d67b3b.jpeg  

...następnie w miejsce Stillpoints dałem pumeksy (tak jak na fotce) ustawiłem w trzech miejscach, nie słyszałem różnicy (jeżeli były to niewielkie) więc wybrałem o wiele tańszą opcje....

….kiedyś też w te miejsce dałem stożki hebanowe z podkładkami - dla mnie najgorszy wariant....brzmienie jakieś takie naprężone, brak tej swobody i plastyczności a do tego bas trochę kulał - więc szybko się tego pozbyłem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jest w tej opcji 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

….dlatego  jeszcze załatwię  kilka sztuk A.R bo chciałby przećwiczyć pod CD w miejsce franców….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mariush74 napisał:

Cieszę się że Mirek że korek się sprawdził.. Czasami właśnie najprostsze działania okazują się najbardziej skuteczne..

Natomiast zauważyłem, że podkładki Acoustic Revive, dość mocno reagują na podłoże na którym się znajdują. Dlatego właśnie te dechy dębowe które masz pod sprzętem, mają też spory wpływ na te podkładki A.R. Myślę że wybór tych desek był bardzo trafiony.. Gdybyś miał pod sprzętem np. płyty granitowe i gdyby na nich leżały podkładki A.R. dzwięk mógłby się za bardzo utwardzić..

Acoustic Revive tak jakby wzmacniają właściwości materiału na którym się znajdują.

Ot.., takie tam przemyślenia..

Ja mam odwrotne spostrzeżenia... Ostatnio ćwiczyłem te podkładki pod różnymi sprzętami (i na różnych podłożach) i zawsze dają taki sam efekt - więcej basu i jego utwardzenie (szczególnie na midbasie), zmniejszenie pogłosu i zwiększenie dosadności. Czy to na drewnie, czy szkle czy metalu... zawsze podobne zmiany. A i ostatnio, z ciekawości dałem te podkładki tworząc tak kanapkę: deska bambusowa z Ikea>Vibrapody>podkładka AR>nóżki urządzenia... efekt gorszy niż nóżki bezpośrednio na Vibrapodach... nienaturalne podbicie na midbasie, utwardzenie brzmienia... słowem słabo. 

Tak dywagujecie o podkładkach a poczytałbym wrażenia w kwestii różnych platform pod sprzęt. Jak już chyba pisałem, próbowałem (z gotowych rozwiązań) zarówno platformy od AR jak i Finite Elemente, ale rynek jest bogaty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo w 100 % sie z Tobą zgadzam jeżeli chodzi o podkładki AR. U mnie też pod sprzętem się nie sprawdziły i miałem takie same odczucia co ty. Natomiast pod kolumnami sprawdziły się wyśmienicie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w sumie wszystko w porządku bo to podkładki pod kolce kolumn?. Audiofil to zawsze musi lepiej wiedzieć zamiast słuchać producenta☝️?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, damazy napisał:

U mnie też pod sprzętem się nie sprawdziły i miałem takie same odczucia co ty. Natomiast pod kolumnami sprawdziły się wyśmienicie. 

Damazy, myślę że istota sprawy jest w podłożu/podstawie.....zobacz, również sprawdzałem AR i pod kolumnami i jakby  się spisały tak dobrze  jak u Ciebie to z całą pewnością zostawiłbym je  w tym miejscu.....standy są lekkie można powiedzieć ''liche'' więc i AR nie mają możliwości się rozwinąć....wszystkie dechy pod CD  + górny blat od stolika to 18cm....jakby nie patrzeć - solidna podstawa...moim zdaniem Maniek ma racje.... ,, wzmacniają właściwości materiału na którym się znajdują ,, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, enzo napisał:

Ja mam odwrotne spostrzeżenia... Ostatnio ćwiczyłem te podkładki pod różnymi sprzętami (i na różnych podłożach) i zawsze dają taki sam efekt - więcej basu i jego utwardzenie (szczególnie na midbasie), zmniejszenie pogłosu i zwiększenie dosadności. Czy to na drewnie, czy szkle czy metalu... zawsze podobne zmiany. 

 

….nie słyszę u siebie jakieś ingerencji w bas - ze względu na kolumny/pokój  akurat na ten zakres dość rygorystycznie patrzę i nie mogę sobie pozwolić na ,,więcej basu,, ….nie wiem czy jasno to wyjaśniam (byle bym nie zaciemnił) AR dają mi pewną subtelność/gładkość/wyrafinowanie jakby ''wejście'' w samą strukturę dźwięku....zobaczę co wyjdzie gdy AR podstawie pod CD.....Stillpoints mają bardzo ładną średnicę ale już z basem u mnie było nie za ciekawie - jakby go pompowały....dlatego u mnie się nie sprawdziły....

2 godziny temu, enzo napisał:

 

Tak dywagujecie o podkładkach a poczytałbym wrażenia w kwestii różnych platform pod sprzęt. Jak już chyba pisałem, próbowałem (z gotowych rozwiązań) zarówno platformy od AR jak i Finite Elemente, ale rynek jest bogaty...

…..też chętnie bym poczytał bo tylko to mi pozostało - nie mam żadnego doświadczenie z platformami (nie liczę te dechy które posiadam) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu go mam ?

Jadis I88 

Spełniło się moje marzenie. Odkąd go pierwszy raz usłyszałem u Miroslav1 od razu między nami zaiskrzyło ? tak bardzo że zapragnąłem go mieć. Trochę lat mi to zajęło ale było warto czekać. 

Wiadomo że dźwiękowo mi bardzo pasuje dlatego go kupiłem ale jest coś jeszcze co spowodowało że tak bardzo chciałem tego Jadisa I88. Otóż chodzi mi o sympatię a mogę wręcz napisać że o słabość do tej firmy. Każdy z nas ma swoją ulubioną markę i tak naprawdę nie do końca jesteśmy wstanie wyjaśnić dlaczego akurat ta firma. Znam fanów B&W którzy nawet nie spojrzą w inną markę bo nie i tyle. I takich fanów czy marek można wyliczać i wyliczać. 

Ja firmę Jadis cenie za to że jest konsekwentna i trzyma się utartej ścieżki. Lubie logo tej firmy lubię te złocenia i ten dizajn. Po prostu mam do Jadisa słabość ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….poranna kawa lepiej smakuje gdy czytam takie słowa....cieszę się że wreszcie Jadis jest u Ciebie...za cierpliwość i konsekwencje powinieneś dostać medal, ale nie mam....za to mam całą szafę gorzały, (tyle se uzbierałem)  i jak ta cholerna zaraza przejdzie zapraszam  coby opić i88 ? …..będziesz zadowolony z tego wzmacniacza, zobaczysz...tyle lat do niego się przymierzałeś, tyle znakomitych wzmacniaczy przerzuciłeś....jeszcze raz,  cieszę się i gratuluję....teraz tylko załatwiać jakieś akcesoria/platformy do testowania...na koniec, jak gra ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, damazy napisał:

No i w końcu go mam ?

Jadis I88 

Spełniło się moje marzenie. Odkąd go pierwszy raz usłyszałem u Miroslav1 od razu między nami zaiskrzyło ? tak bardzo że zapragnąłem go mieć. Trochę lat mi to zajęło ale było warto czekać. 

Wiadomo że dźwiękowo mi bardzo pasuje dlatego go kupiłem ale jest coś jeszcze co spowodowało że tak bardzo chciałem tego Jadisa I88. Otóż chodzi mi o sympatię a mogę wręcz napisać że o słabość do tej firmy. Każdy z nas ma swoją ulubioną markę i tak naprawdę nie do końca jesteśmy wstanie wyjaśnić dlaczego akurat ta firma. Znam fanów B&W którzy nawet nie spojrzą w inną markę bo nie i tyle. I takich fanów czy marek można wyliczać i wyliczać. 

Ja firmę Jadis cenie za to że jest konsekwentna i trzyma się utartej ścieżki. Lubie logo tej firmy lubię te złocenia i ten dizajn. Po prostu mam do Jadisa słabość ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hej .. tez jestem fanem tej marki ale tylko w polaczeniu z Franco lub Sonusem... kapitalny dzwiek.. Niestety ani Sonus ani Franco nie goszcza u mnie wiec nie ma i Jadisa... ale zawsze od paru lat na wystawach AudioShow jest to dla mnie wyznacznik dobrego dzwieku... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

zapraszam  coby opić i88 ? …..będziesz zadowolony z tego wzmacniacza, zobaczysz...tyle lat do niego się przymierzałeś, tyle znakomitych wzmacniaczy przerzuciłeś....jeszcze raz,  cieszę się i gratuluję....teraz tylko załatwiać jakieś akcesoria/platformy do testowania...na koniec, jak gra ? 

Dziękuję ? Jak tylko skończy się to całe szaleństwo to chętnie skorzystam z zaproszenia i przyjadę a nawet coś ze sobą przywiozę. Co by nie było że Ci całą gorzałkę wypije ? 

Właśnie dlatego wstrzymuje się z opisem jak się u mnie spisały Copulare. Teraz przez święta będę się cieszył wzmacniaczem i pobawię się też tymi podkładkami. I pod Linnem i pod wzmacniaczem. Zobaczę gdzie lepiej się spiszą i co wniosą. 

 

 

4 godziny temu, LunaticAllegro napisał:

Hej .. tez jestem fanem tej marki ale tylko w polaczeniu z Franco lub Sonusem... kapitalny dzwiek..

No ja też lubię kolumny Franco i Sonusy. Na Franco mnie nie stać ale nie wylkuczam że kiedyś będę je mieć bo kto wie co życie dobrego przyniesie ? Natomiast jakieś używane stare Sonusy chętnie bym u siebie przesłuchał. Kto wie, może by zagrały tak że.... ? Ja jestem fanem Spendorów i Harbethów a to jest specyficzne brzmienie i bardzo się różni od Sonusa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, damazy napisał:

No ja też lubię kolumny Franco i Sonusy. Na Franco mnie nie stać ale nie wylkuczam że kiedyś będę je mieć bo kto wie co życie dobrego przyniesie ? Natomiast jakieś używane stare Sonusy chętnie bym u siebie przesłuchał. Kto wie, może by zagrały tak że.... ? Ja jestem fanem Spendorów i Harbethów a to jest specyficzne brzmienie i bardzo się różni od Sonusa. 

Tak się składa że i mnie nie stać na Franco - ale !!!! już sobie zaprojektowałem ich prawie wierną kopię - obgadałem z człowiekiem sprawę wykonania obudów i zwrotnic wraz z pomiarami

o proszę:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….teraz jest więcej czasu na słuchanie muzyki, więc trzeba to wykorzystać....pożyczyłem kolejny komplet podstawek AR....są pod wzmacniaczem, CD i między dechami....zobaczę co z tego wyjdzie....nazbierało się tych pierdołek ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AR.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroslav1 koniecznie opisz co tam się u Ciebie będzie działo. 

Jak patrzę tak na te twoje dechy to po świętach biorę się za szafkę pod sprzęt ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, damazy napisał:

Miroslav1 koniecznie opisz co tam się u Ciebie będzie działo. 

Jak patrzę tak na te twoje dechy to po świętach biorę się za szafkę pod sprzęt ? 

....oczywiście że napiszę coś o podstawkach AR - tylko wcześniej muszę solidnie je ''przerobić'' ? ....interesuje mnie skąd bierze się ta rozbieżność....@enzo  i Ty twierdzicie że one pod sprzętem nie sprawdzają się , natomiast @mariush74 i ja mówimy że jest inaczej....dlatego pożyczę Maciasowi AR by podstawił je pod swojego Jadisa i Esoterica....(ma słaby stolik)  obstawiam że u niego nie nie zdadzą egzaminu....u siebie mam jeszcze  stolik Audio Philar (blat granitowy) i też myślę że  AR się nie sprawdzą....(ale to jest tylko moje gdybanie bo jeszcze tego nie przerabiałem) ..teraz trochę się powymądrzam na inny temat ? 

 

   ........ uważam że powinienem  jeszcze raz poruszyć  temat  korka....moim zdaniem jest to ważne...w sumie to moje słowa kieruje do posiadaczy Harbetha - to jest chyba logiczne....nie jestem w stanie powiedzieć jak zachowają się inne kolumny dlatego ograniczę się tylko do Harbeth…..
Harbs słuchałem prawie na każdych możliwych standach i ustawieniach...od ciężkich metalowych Rogoz po bardzo ciężkie metalowe StandArd-8, pośrednie Skylany, Foundation, lekkie drewniane otwarte, lekkie drewniane zamknięte,  dociążone granitem, z granitem pod standami itd....z różnego rodzaju podstawkami, kolcami, stożkami.....i jedno wiem na pewno....nie ma jednego gotowego rozwiązania.....w zależności od standów Harbs różnie reagują i tak....
powiedzmy że ktoś ma lekkie problemy z basem to w takim przypadku poleciłbym standy  ciężkie + jakieś podstawki/kolce/stożki…..mam nadzieję że jasno  tłumaczę....ale najlepszą barwę/naturalność/klimat Harbetha uzyskałem na standach lekkich otwartych bez żadnych podstawek między podłogą a standem i między kolumnami a standem.....natomiast wstawienie jakichkolwiek podstawek, podkładek, pumeksów, kolców, stożków między standy a kolumny jest już pewną ingerencją w dźwięk (następują tu zmiana jak w przypadku różnego rodzaju standów) aby u mnie była idealna synergia między standami a kolumnami jest mi do tego potrzebny jeszcze  korek...tak, właśnie ten zwykły tani korek....
wtedy mam największą  radości z słuchania ....brzmienie Harbs staje się najbardziej naturalne/obecne tu i teraz.... tak zwane ''live''....teraz golnę sobie  jednego i życzę wszystkim Wesołych świąt....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
....oczywiście że napiszę coś o podstawkach AR - tylko wcześniej muszę solidnie je ''przerobić'' ....interesuje mnie skąd bierze się ta rozbieżność....@enzo  i Ty twierdzicie że one pod sprzętem nie sprawdzają się , natomiast [mention=61228]mariush74[/mention] i ja mówimy że jest inaczej....dlatego pożyczę Maciasowi AR by podstawił je pod swojego Jadisa i Esoterica....(ma słaby stolik)  obstawiam że u niego nie nie zdadzą egzaminu....u siebie mam jeszcze  stolik Audio Philar (blat granitowy) i też myślę że  AR się nie sprawdzą....(ale to jest tylko moje gdybanie bo jeszcze tego nie przerabiałem) ..teraz trochę się powymądrzam na inny temat    

   ........ uważam że powinienem  jeszcze raz poruszyć  temat  korka....moim zdaniem jest to ważne...w sumie to moje słowa kieruje do posiadaczy Harbetha - to jest chyba logiczne....nie jestem w stanie powiedzieć jak zachowają się inne kolumny dlatego ograniczę się tylko do Harbeth…..

Harbs słuchałem prawie na każdych możliwych standach i ustawieniach...od ciężkich metalowych Rogoz po bardzo ciężkie metalowe StandArd-8, pośrednie Skylany, Foundation, lekkie drewniane otwarte, lekkie drewniane zamknięte,  dociążone granitem, z granitem pod standami itd....z różnego rodzaju podstawkami, kolcami, stożkami.....i jedno wiem na pewno....nie ma jednego gotowego rozwiązania.....w zależności od standów Harbs różnie reagują i tak....

powiedzmy że ktoś ma lekkie problemy z basem to w takim przypadku poleciłbym standy  ciężkie + jakieś podstawki/kolce/stożki…..mam nadzieję że jasno  tłumaczę....ale najlepszą barwę/naturalność/klimat Harbetha uzyskałem na standach lekkich otwartych bez żadnych podstawek między podłogą a standem i między kolumnami a standem.....natomiast wstawienie jakichkolwiek podstawek, podkładek, pumeksów, kolców, stożków między standy a kolumny jest już pewną ingerencją w dźwięk (następują tu zmiana jak w przypadku różnego rodzaju standów) aby u mnie była idealna synergia między standami a kolumnami jest mi do tego potrzebny jeszcze  korek...tak, właśnie ten zwykły tani korek....

wtedy mam największą  radości z słuchania ....brzmienie Harbs staje się najbardziej naturalne/obecne tu i teraz.... tak zwane ''live''....teraz golnę sobie  jednego i życzę wszystkim Wesołych świąt....

 

Jeśli chodzi o rodzaj podkładek pod kolumny to wpływ i u mnie jest bardzo oczywisty. Próbowałem prawie wszystkiego co Miroslav1 tu wymienił oprócz korka. Muszę kupić i kiedyś sprawdzić. U mnie narazie bardzo dobrze spisują się podkładki filcowe położone na podkładki antywibracyjne z Castoramy jak ze zdjęcia. Bas jest taki jak powinien - nie za twardy ani nie za miękki, szybki i zwinny. Na samych podkładkach z Castoramy bas był twardy jak młot. Przy obecnej kombinacji oprócz basu jest o wiele lepsza harmonia dźwięków coś jakby na pięknie ułożone włosy dodać brelantyny :)Jest szlachetniej, kulturalniej nie chce się przestać słuchać - z samymi podkładkami z Castoramy co kilka utworów coś mnie drażniło, coś przeszkadzało ale nie mogłem się połapać o co chodzi. Choć spróbuję jeszcze z korkiem to myślę, że obecnie mogę zakończyć eksperymentowanie z osadzeniem kolumn.

 

P. S.

Kolumny stoją na dość ciężkich stendach wypełnionych piaskiem kwarcowym a te na płytach z granitu.

 

Pozdrawiam i życzę Zdrowych i wesołych Świąt.!

c311f35b2f9a9109a5aa63fb16d17d95.jpg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

.interesuje mnie skąd bierze się ta rozbieżność....@enzo  i Ty twierdzicie że one pod sprzętem nie sprawdzają się , natomiast @mariush74 i ja mówimy że jest inaczej...

Aż tak bym nie generalizował... nie napisałem, że te podkładki się nie sprawdzają tylko, że mają określony wpływ (niezależny od podłoża i tego pod czym je umieścimy). Ten wpływ jest jaki jest i czasem będzie pozytywny a czasem negatywny - jak z każdym tego typu akcesorium. 

Podkładki od AR kupiłem dosyć dawno (jakoś w 2013r.?), miałem wtedy Dynadio C1 Signature na fabrycznych podstawkach Stand 4 i to co pamiętam jako pierwsze zwróciło moją uwagę to modyfikacja basu - więcej, podkręcony midbas i dobra kontrola. 

Z kolei pod urządzeniami ostatnio fajnie mi się te podkładki sprawdziły pod Chordem Hugo TT2 w systemie słuchawkowym przy kompie w pracy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, enzo napisał:

Aż tak bym nie generalizował... nie napisałem, że te podkładki się nie sprawdzają tylko, że mają określony wpływ (niezależny od podłoża i tego pod czym je umieścimy). Ten wpływ jest jaki jest i czasem będzie pozytywny a czasem negatywny - jak z każdym tego typu akcesorium. 

Podkładki od AR kupiłem dosyć dawno (jakoś w 2013r.?), miałem wtedy Dynadio C1 Signature na fabrycznych podstawkach Stand 4 i to co pamiętam jako pierwsze zwróciło moją uwagę to modyfikacja basu - więcej, podkręcony midbas i dobra kontrola. 

Z kolei pod urządzeniami ostatnio fajnie mi się te podkładki sprawdziły pod Chordem Hugo TT2 w systemie słuchawkowym przy kompie w pracy. 

….może zle to wytłumaczyłem...nie chodzi  o to że ktoś z nas się myli, jesteś doświadczonym audiofilem i dokładnie  wiesz co piszesz tak samo jak Damazy....tylko interesuje mnie dlaczego tak zwykłe podstawki a taka rozbieżność zdań....stawiam że chodzi o podłoże (na czym stoją) słucham muzyki kolejny dzień i nie mogę doszukać się słabych punktów A.R....ale jest tak jak napisałeś - brzmienie dosadne...może być  że AR dopiero w połączeniu z solidnym podłożem pokazują swoje zalety...kompletnie nie chodzi mi o jakieś udawadnianie (kto ma racje) może warto jeszcze raz pochylić się nad tymi podstawkami by wszyscy na tym zyskamy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze jeden eksperyment... w przypadku końcówki dałem podkładki AR pomiędzy deski (bambusowe z Ikea) tak jak u ciebie Mirosław. Efekt... wpływ podkładek jest oczywiście dobrze słyszalny, jest lepiej niż z podkładkami bezpośrednio pod nóżkami urządzenia, ale zmiany idą w podobnym kierunku. Dodatkowo góra jest bardziej eksponowana a średnica szczuplejsza, ale brzmienie jest całościowo bardziej dokładne. 

Taka moja teoria - zmiany jakie wprowadza określony materiał (w tym przypadku mosiądz) są zawsze powtarzalne, ale efekt końcowy jest zależny od pozostałych zmiennych: materiału podstawy, dotychczasowego brzmienia systemu itp., konstrukcji urządzeń/kolumn. Nie jest tak, że podkładki wzmacniają wpływ innego materiału (np. podstawy) bo w moim przypadku (deska bambusowa) powinno być bardziej miękko, gęściej itp. a zmiany są odwrotne. W teorii mogłoby być odwrotnie - dobra stopa antywibracyjna winna zmniejszać wpływ materiału podstawy gdyż izoluje od niej urządzenie. Ponadto wydaje mi się, że w przypadku naszych sprzętów walczymy głównie o odprowadzanie wibracji z urządzeń a nie izolowanie ich od podłoża. Pytanie więc na ile mosiężna podkładka tłumi/odprowadza dalej wibracje z urządzenia względem innych rozwiązań typu stopy z kulkami ceramicznymi itp. 

Akurat u Ciebie Mirosław wszystko mi się zasadniczo zgadza... Harbethy grają gęsto, skrzynka mocno pracuje wprowadzając podkolorowanie do brzmienia + masz lampę  i w tym przypadku wpływ podkładek AR może być bardzo pożądany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2020 o 15:06, piorasz napisał:

 

c311f35b2f9a9109a5aa63fb16d17d95.jpg

 

 

Co to za podstawka ze zdjęcia??? Gdzie ją można kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiadomości pytającego. To są podkładki antywibracyjne sprzedawane w Castoramie pn. "Podkładka tłumiąca drgania Cezar".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, arch napisał:

Do wiadomości pytającego. To są podkładki antywibracyjne sprzedawane w Castoramie pn. "Podkładka tłumiąca drgania Cezar".

Czy az taki wpływ na brzmienie???

hmmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LunaticAllegro napisał:

Czy az taki wpływ na brzmienie

Podłożyłem je pod kolumny. Wytrzymałem 10min i szybciutko je stamtąd usunąłem. Zgaszenie dźwięku, poszarzenie, żadnych pozytywów= nie polecam

Ale może u Kolegi zagrają jak należy? Można spróbować przecież i napisać co i jak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, enzo napisał:

Dodatkowo góra jest bardziej eksponowana a średnica szczuplejsza, ale brzmienie jest całościowo bardziej dokładne. 

No i właśnie u mnie też to się dzieje z tym że akurat w mojej akustyce to wypada na minus. Ale nie napisał bym że to się nie sprawdza ponieważ słyszałem u Mariush74 jaką świetną robotę robią te podkładki pod wzmacniaczem. Miroslav1 pisze że u niego też się sprawdzają to znaczy że tak jest ?

Moim zdaniem czy dane akcesoria się u nas sprawdzą czy nie to już zależy przede wszystkim od sprzętu akustyki pomieszczenia no i co najważniejsze od naszego gustu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2020 o 16:58, LunaticAllegro napisał:

Co to za podstawka ze zdjęcia??? Gdzie ją można kupić?

Też miałem te podkładki przez jakieś 2-3 lata między kolumną a standem. Stand miałem jeszcze podklejony 2-3 mm gumą samoprzylepną i na to szły te podkładki, było naprawdę dobrze. Teraz zamiast tych z Castoramy mam podkładki Carbonowe, jest lepiej.

Carbon-Fiber-Speaker-Isolation-25x5mm-Sp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

U mnie korek absolutnie się nie sprawdził , zarówno pod transportem jak i kolumnami , co wiązało się z efektem przymulenia , utraty detali i pozorną przestrzenią .Efekt naprawdę dobrego dżwięku możliwego do uzyskania na moim skromnym systemie mogłem uzyskać przy zastosowaniu materiału który jest dobrej jakości i zupełnie przypadkowo wpadły mi w ręce takie oto stare uszczelniacze zaworowe.Nie myślę pisać poematów na temat wybrzmień , czarnych dziur ,itp ale napiszę że efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania a namacalność dżwięku i paletę całokształtu cenię sobie najbardziej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bez nazwy.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2020 o 00:08, mariush74 napisał:

Cieszę się że Mirek że korek się sprawdził.. Czasami właśnie najprostsze działania okazują się najbardziej skuteczne..

 

Gdzie kupujecie ten konkretny korek, który Wam się sprawdził?

Ma być 1 mm i na samoprzylepną taśmę? Kształt prostokąt, czy kwadrat? Wycinacie z większego arkusza, czy są różne rozmiary do dopasowania? Sorry że zawracam głowę drobiazgami, ale w dzisiejszych czasach trudno poruszać się po mieście i sklepach, a chętnie sprawdzę jak się sprawdzi z taboretami z Ik..

Z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.