Skocz do zawartości
IGNORED

Platformy antywibracyjne i inne akcesoria audio


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie mowimy o roznych rzeczach, bo filtry FIR „nie wiedza“ do czego sa uzywane, czy do modyfikowania sygnalu analogowegonczy do korekcji DRM. Po prostu modyfikuja sygnal. A co jest przyczyna tej modyfikacji nie odgrywa roli.

Malo tego, taki Soekris jest niewatpliwie ciekawym rozwiazaniem, ale kota ogonem i stwierdze zejest bardzo ograniczony.

Czy mozesz nim sterowiac woecej niz 2 kanaly jak w moim przypadku 2x5? Nie, nie mozesz, dalej jestes zdany na pasywne zestawy. Ja moge sterowac aktywny system z 64 ka kanalami!
Czy mozesz uzyc zewnetrze przetworniki DAC wyzszej klasy? Nie, nie mozesz. Jestes zdany na te, ktore sa zabudowane. Ja moge podlaczyc przetworniki DAC Accusa za setki tysiecy zlociszow.

Itd.

Wierz mi, na Soekrisie sie swiat nie konczy. Sa jeszcze bardziej zaawansowane rozwiazania
Oczywiście - masz rację co do możliwości Soekris. Gdybym miał potrzebę sterowania więcej niż dwoma kanałami.... Ale nie mam.
Mój Soekris ma wszystko czego potrzebuję do stereo - łącznie z możliwością użycia go jako świetny preamp (nie używając sterowania głośnością cyfrowo) a co ważne nie kosztuje majątku w stosunku do jego nieskończonych możliwości (choć licząc ile zainwestowałem w jego rozbudowę nie jest tak super tani).Nie sztuka jest wydać majątku na DCS ale osiągnąć to za dużo mniej kasy. Oczywiście to rozwiązanie nie jest dla wszystkich. Ja lubię jednak odrobinę własnego wysiłku niż płacić majątek za gotowe rozwiązania. A wg mnie źródło to najważniejsza część w torze i właśnie tu potrzeba największą uwagę skupić.
Liczy się ostatecznie dźwięk czyli efekt końcowy i to z różnymi płytami, z różną muzyką - różnie nagraną.

Moim zdaniem za bardzo uciekliśmy od tematu za co bardzo przepraszam innych..








Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno [mention=1239]xajas[/mention] .
Ja nie jestem pewien czy my się rozumiemy w 100%. Oczywiście nie mam nic do tego czego lubisz słuchać ale na przykładzie powyższego co podałeś (Matt ....) dźwięk nie ma nic wspólnego z analogowym dźwiękiem nagrywanym przed laty. Ja słucham najwięcej jazzu z lat 60-70 i rocka z tamtego okresu. Wtedy muzyka była nagrywana zupełnie inaczej. Dziś panuje wszechobecny Nyquist i to trzeba sobie powiedzieć dosadnie - czyli mamy zupełnie inne oczekiwania i nie obraź się za to, bo bardzo sobie cenię to co piszesz o swoim systemie.

A wracając do tematu, żadne platformy nie dadzą nam gwarancji tego efektu, którego ja osobiście oczekuję (choć nie należy problemu drgań ignorować).














Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze sie rozumiemy i ciesze sie, ze sa tacy, ktorzy maja odwage polaczyc dwa swiaty: tradycyjny lampowy z nowoczesnym cyfrowym, bez ortodoksyjnych zahamowan -> „best of two worlds“

Ale ani jeden ani drugi nie wyklucza przedsiewziec „antywibracyjnych“. I w ten sposob powracamy do sedna watku, do gumek i sprezynek

PS.

Dla mnie temat „analogowego“ brzmienia nie jest kwestja gatunku sluchanej muzyki tylko zestrojenia systemu

PS.

Nie znasz zawartosci mojej media library (kilkadziesiat tysiecy kawalkow jazz, fusion, jazzrock,… z lat 60-80)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze mi umknelo

Nie sztuka jest wydać majątku na DCS ale osiągnąć to za dużo mniej kasy.


Za gruba kase to kazdy glupi potrafi, wyzwaniem jest za mala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Nie znasz zawartosci mojej media library (kilkadziesiat tysiecy kawalkow jazz, fusion, jazzrock,… z lat 60-80)


To nie ma znaczenia. Wybacz za szczerość ale taka bibliotekę każdy może mieć w dzisiejszych czasach. Ja też mam swoje na dyskach ale to co dla mnie najważniejsze mam na cd i trochę na winylach.
Ważniejsze jest co nam gra w duszy


ciesze sie, ze sa tacy, ktorzy maja odwage polaczyc dwa swiaty: tradycyjny lampowy z nowoczesnym cyfrowym, bez ortodoksyjnych zahamowan -> „best of two worlds“




Niektórzy tego nie rozumieją ale ja swoje wiem - to genialne połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie zbieram tego, co mi nie gra na duszy
Ale zbierasz to ci nie gra w duszy a to zajmuje dyski i czas
Ja się z tego leczę.





PS.

Dla mnie temat „analogowego“ brzmienia nie jest kwestja gatunku sluchanej muzyki tylko zestrojenia systemu




Errata. Żeby brzmiało coś analogowo to wpierw musi być tak nagrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie zbieram tego, co mi nie gra na duszy



Errata. Żeby brzmiało coś analogowo to wpierw musi być tak nagrane.

To jest legenda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Ale ani jeden ani drugi nie wyklucza przedsiewziec „antywibracyjnych“. I w ten sposob powracamy do sedna watku, do gumek i sprezynek




Ja bym to skomentował tak.
Komuś komu nie gra system jak by chciał to można wcisnąć wszystko. Oczywiście "stary wyga " na to się nie nabierze. Ale....
Mam szacunek ale i pewien niesmak zarazem dla osób które handlują czy produkują te akcesoria. Każdy chce żyć a dziś sumienie to abstrakcja. Nie wątpię jednak w jedno - niektóre akcesoria są wykonane przepięknie i oczy można zawiesić. Ale na tym koniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piorasz napisał:

Ja bym to skomentował tak.
Komuś komu nie gra system jak by chciał to można wcisnąć wszystko. Oczywiście "stary wyga " na to się nie nabierze. Ale....
Mam szacunek ale i pewien niesmak zarazem dla osób które handlują czy produkują te akcesoria. Każdy chce żyć a dziś sumienie to abstrakcja. Nie wątpię jednak w jedno - niektóre akcesoria są wykonane przepięknie i oczy można zawiesić. Ale na tym koniec.

Pokaz proszę tanie podstawki które można regulować i które maja bardzo dobrą efektywność absorpcji
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pokaz proszę tanie podstawki które można regulować i które maja bardzo dobrą efektywność absorpcji
 
Oj nie wciągniesz mnie w to..... Miałem wiele drogich platform i podstawek na testy. Bardziej wierzę w kable. Dodam, że mój stolik odpowiednio odprowadza wibracje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pokaz proszę tanie podstawki które można regulować i które maja bardzo dobrą efektywność absorpcji
 

Wczoraj „zaszalalem“ i wsparlem rodzima gospodarke
IKEA Made in Poland, 19€

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xajas napisał:


Wczoraj „zaszalalem“ i wsparlem rodzima gospodarke
IKEA Made in Poland, 19€

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_8447.jpg

I gdzie tam jest efektywność ?

Pamiętasz mój filmik jak moje urządzenia po lekkim dotknięciu amortyzują aż się kołyszą ? To tak wygląda efektywność, możliwość dokładnego dostrojeni pod każdy ciężar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast platformy takie coś:


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli celem jest ulepszenie dźwięku...
Producent opisuje to tak:

Jakich ulepszeń możesz się spodziewać:
- Dźwięk analogowy: mniej ostry i bardziej naturalny.
- Muzyka brzmi czyściej, a renderowanie przestrzenne jest łatwiejsze do usłyszenia.
- Ulepszone renderowanie głosu: pełniejsze dźwięki i mniej przeszkadzające dźwięki „S”.
Każdy Tuning Stick jest wykonany z uwagą i starannością we własnym warsztacie.
Ze względu na elegancką i poręczną konstrukcję, stroik można umieścić dyskretnie w każdym zestawie muzycznym.

"Stroik"
Ciekawe czy użyto słynnego kociego żwirku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to dziala, skoro zgodnie z opisem to samo ustrojstwo „filtruje“ zarowno sygnal cyfrowy na wejsciu spd/dif jak i sygnal analogowy na wyjsciu rca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jak to dziala, skoro zgodnie z opisem to samo ustrojstwo „filtruje“ zarowno sygnal cyfrowy na wejsciu spd/dif jak i sygnal analogowy na wyjsciu rca?
Nie kłóć się! Producent mówi, że działa - to działa!




Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale z czegoś co jakiś tam wpływ ma bo słyszę różnice na czym kolumna stoi, przeszliście płynnie w krainę mchu i paproci 🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mysle, ze sa pewne roznice, ale pozostanmy realistami.

1. Po pierwsze nalezalo by spojzec na to troche bardziej dokladnie i roznicowac, czy wszystkie "wibracje" moga miec ta sama przyczyne np.

a) pobudzane przez drgania elementow naszego toru audio (glosniki, subwoofery...)

b) pobudzane przez fale akustyczne (mody, "dudnienie", odbicia,...)

2. Po drugiegie, w zaleznosci od powyzszego typu przyczyn nalezalo by sie zastanowwic, ktore z z nich mozna realistycznie wyeliminowac anty-wibracyjnymi srodkami. I tutaj od razu dodam, ze moim zdaniem jest bzdura wierzyc, ze te powyzsze b) mozna wyeliminowac/redukowac jakimis  podkladkami, regalami itp.

3. I pozostal jeszcze jeden aspekt (moim zdaniem najciekawszy), ktory dla mnie wcale nie jest taki oczywisty/udowodniony, a mimo to szeroko rpzpowszechniany -> generalna/powszechna wiara w to, ze wszystkie elementy toru audio sa czule na wibracje i profituja z jakichs antywibracyjnych podkladek, regalow, podstawek itp.

Wierze ze sa one pomocne przy lampach, gramofonach, glosnikach, ale powatpiewam w ich dzialanie przy wzmacniaczach, przetwornikach DAC, napedach itp.

 

Niestety tutaj wszystko jest wrzucane do jednego garnka i wszystko dziala na wszystko!

Kawalek filcu dociska bas, eliminuje mody, podwyzsza klarownosc srednicy, redukuje zapiaszczenie wysokich, podbija dynamike, rozszerza scene, zmniejsza szumy i poprawia analogowe brzmienie. Siodmy cod swiata 😉 

Bo tak napisal producent albo potwierdzil szwagier  😉

Ja nie mam szwagra a w bajery nie wierze 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

generalna/powszechna wiara w to, ze wszystkie elementy toru audio sa czule na wibracje i profituja z jakichs antywibracyjnych podkladek, regalow, podstawek itp.

 

22 godziny temu, piorasz napisał:

Bardziej wierzę w kable

Panowie, to nie jest kwestia wiary, że kable, elementy (nazwijmy umownie) antywibracyjne mają wymierny wpływ na kreowanie dźwięku w systemach stereo. Ja twierdzę, że trzeba mieć jedynie odpowiednio przejrzysty system. Moim zdaniem Ci którzy tego nie słyszą nie stworzyli po prostu systemu odpowiedniej jakości, takiego, który jest w stanie pokazać każdą zmianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Ministerolnictwa napisał:

trzeba mieć jedynie odpowiednio przejrzysty system

ROZDZIELCZY. To się nazywa rozdzielczy system. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, przemak napisał:

ROZDZIELCZY. To się nazywa rozdzielczy system. 

Do mnie bardziej przemawia "przejrzysty" 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie, to nie jest kwestia wiary, że kable, elementy (nazwijmy umownie) antywibracyjne mają wymierny wpływ na kreowanie dźwięku w systemach stereo. Ja twierdzę, że trzeba mieć jedynie odpowiednio przejrzysty system. Moim zdaniem Ci którzy tego nie słyszą nie stworzyli po prostu systemu odpowiedniej jakości, takiego, który jest w stanie pokazać każdą zmianę.
Dużo jest w tym prawdy co piszesz. Trzeba jednak w tym wszystkim trochę rozsądku, gdyż jak patrzę na ceny niektórych akcesoriów to głowa pęka. Jak dotąd radzę sobie dość dobrze żeby uniknąć wydawana ogromnych sum na coś co można załatwić w sposób nie drenujący drastycznie kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Do mnie bardziej przemawia "przejrzysty" 🙂

Do mnie też, rozdzielczy kojarzy mi się z ilością detali, przejrzysty z separacja i poprawnym rozmieszczeniem na scenie w przeciwieństwie do zlewania się dźwięków 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, przemak napisał:

Rozdzielczy. Poza dyskusją. 

Absolutnie poza dyskusja, rozdzielczy, bo rozdziela swiat audio na swiat high-enderow i na swiat zwyklych Januszow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, piorasz napisał:
1 godzinę temu, Ministerolnictwa napisał:
Panowie, to nie jest kwestia wiary, że kable, elementy (nazwijmy umownie) antywibracyjne mają wymierny wpływ na kreowanie dźwięku w systemach stereo. Ja twierdzę, że trzeba mieć jedynie odpowiednio przejrzysty system. Moim zdaniem Ci którzy tego nie słyszą nie stworzyli po prostu systemu odpowiedniej jakości, takiego, który jest w stanie pokazać każdą zmianę.

Dużo jest w tym prawdy co piszesz. Trzeba jednak w tym wszystkim trochę rozsądku, gdyż jak patrzę na ceny niektórych akcesoriów to głowa pęka. Jak dotąd radzę sobie dość dobrze żeby uniknąć wydawana ogromnych sum na coś co można załatwić w sposób nie drenujący drastycznie kieszeni.

Pełna zgoda, też wolę iść w tę stronę.

 

17 minut temu, xajas napisał:

Absolutnie poza dyskusja, rozdzielczy, bo rozdziela swiat audio na swiat high-enderow i na swiat zwyklych Januszow

Jeśli tak to traktujesz budujesz kolejny niepotrzebny podział, których i tak mnóstwo na forum. Jeśli jest grupa, której wystarcza słuchanie muzyki na pewnym, satysfakcjonującym dla nich poziomie, to ja nic do nich nie mam. Wręcz przeciwnie, cieszy mnie to, że są spełnieni w materii audio. Ja jednak, tak jak wielu podobnych do mnie entuzjastów spocznie dopiero wtedy kiedy otrzyma maksymalnie wierną kopię tego co usłyszeli na własne uszy, w swoim pokoju odsłuchowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ministerolnictwa napisał:

wielu podobnych do mnie entuzjastów spocznie dopiero wtedy kiedy otrzyma maksymalnie wierną kopię tego co usłyszeli na własne uszy, w swoim pokoju odsłuchowym.

Takie Janusze jak ja tez maja takie cele, ale moze poprostu wybieraja inna droge.

Nie rozumiem, skad te podstawy i insynuacje,  ze ci inni Janusze daza/sluchaja muzyki na poziomie, ktory dla nich jest satysfakcjonujacy ale dla ciebie nie do zaakceptowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.