Skocz do zawartości
IGNORED

Platformy antywibracyjne i inne akcesoria audio


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, xajas napisał:

Nie, na czytanie.

I to kazdej jednej (czasami kilka razy)

Nie możliwe, w PL średnio rocznie czyta się 1,5Książki 🤫

Drgania Ci się obniżyły bo podłogę dociążyłeś stąd u Ciebie inne Tweaki tak nie działają..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy możecie wiedzieć o platformach .....

nie ma jak kocyk 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie możliwe, w PL średnio rocznie czyta się 1,5Książki

Tak, to tragedia. Jak jechalem na urlop 14 dni, to bralem 14 ksiazek. „Przerob“ niesamowity. Niestety od momentu potrzeby uzycia okularow tepo sie zwolnilo i przestawilem sie na Amazone Ebook Reader

BTW. Wiekszosc tych ksiazek to jeszcze z Polski. To byly najlepsze serie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i oczywiscie cala seria „Przygody Tomka Wilmowskiego“ Szklarskiego (to byl znajomy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Nie możliwe, w PL średnio rocznie czyta się 1,5Książki 🤫

"Niemożliwe" piszemy łącznie...

Jakbyś innych nie oceniał (po sobie?) i sam czytał wiecej niż 1,5 książki na rok, nie sadziłbyś takich byków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piano napisał:

Po co bawić się pumeksami, świadomie wprowadzać dalsze zmiany, ingerując w soniczność urządzenia?

Ja to widzę troszkę inaczej.. Nie chodzi tu o zmianę charakteru urządzenia, a raczej o poprawę tego co mamy.. Takie gadzety w tym pomagają.. Oczywiście zmiany jakie możemy osiągnąć przez tego typu absorbery, czy jak to tam nazwać, mogą być różne.. Przerobiłem trochę tego typu uzdatniaczy i efekty bywały  różnorakie, a czasami po prostu kiepskie.. Jeżeli dany element sprawiał, że urządzenie grało inaczej, znaczy, zmieniał się trochę jego charakter, trochę, bo nie że nagle moja lampa grała jak tranzystorowy Audionet, wtedy nie wchodziłem w takie rzeczy..  Ale gdy poszło to w kierunku, gdy mój system zagrał lepiej, ale bez zmiany jego D.N.A to wtedy jestem za, a nawet za..

Oczywiście mam na myśli dedykowane ku temu podkładki znanych firm, nie pumeksy, czy też jakieś tam gumowe podkładki, lub elementy typu DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xajas napisał:

Target, podkladki sorbotanowe, rozwiazania DIY,…

Nazwy firm i produktow nie odgrywaja roli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Role odgrywa ich budowa i ZASADA DZIALANIA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy produkt nazywa sie ABC czy XYZ, zaden z nich nie wyeliminuje pobudzania drgan na drodze akustycznej!

Czy produkt nazywa sie ABC czy XYZ, kazdy z nich jest zbedny pod wzmacniaczem,

Itd.

Nazwy wyprobowanych produktow nie sa pomocne. Pomocne jest zrozumienie problematyki ktora opisalem powyzej.

Ktos, kto to pokapowal, moze systematycznie podejsc do tego i rozwazyc, co u niego jest zrodlem drgan, na jakiej drodze te drgania sa rozprzestrzeniane, ktore elementy reaguja na te drgania i ktore srodki sa wlasciwe/efektywne dla tego okreslonego przypadku.

To jest pomocne.

A argumenty typu „bo ja slysze“ albo bezkrytyczne powtarzanie reklam produktow „audiofilskich“, albo przytaczanie zpelnie nieposownych linkow nie jest pomocne. To jest o dupe rozbic emoji3.png

Na chlopski rozum

Jak chce wkrecic srobe do deski do uzywam srobokreta a nie mlotka.
A jak chce wbic gwozdz do sciany do uzywam mlotka a nie srobokreta

I nie probuje rozwiazywac problemow, ktore nie istnieja. Nie kupuje ani srobokreta, ani mlotka, jesli nie musze wbijsc gwozdzi albo wkrecac srob

Problemy istnieją, są oczywiste ,pytam jakich firm  gadgety użyłeś i się nie sprawdziły, na razie robisz z siebie oszołoma który robi dym w temacie ,nie podając żadnych konkretów. I mam gdzieś czy moderacja mnie upomni .Jeszcze kolejny już raz pytam ,co ,gdzie się nie sprawdziło, a ja wiem ze nic nie miałeś, masz uprzedzenia , bądź merytoryczny w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mariush74 napisał:

Ja to widzę troszkę inaczej..

I słusznie. Po to jest papier i tusz, aby wymienić poglądy, nawet, gdy widzimy temat inaczej. 

W sumie, jest to tak rozległy temat, ze chyba nie podejmę się dalszego omawiania, a poruszyłem tylko nieznaczny fragment, skupiając się w nim tylko na tym co słyszymy na końcu vs DNA urządzenia. Xajas czy inni dośpiewali resztę, a mnie się już kończy tusz 😉

Poza tym, kolejne 3 strony wywodów nic lub niewiele zmienią. Pytanie czy w ogóle powinny? W tym i podobnych tematach hołduje zasadzie - wolnoć Tomku w swoim domku 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ASURA napisał:

Nie możliwe, w PL średnio rocznie czyta się 1,5Książki 🤫

Drgania Ci się obniżyły bo podłogę dociążyłeś stąd u Ciebie inne Tweaki tak nie działają..

Platforma się nie sprzedaje ? Kestes żałosny.. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, tedi02 napisał:

Platforma się nie sprzedaje ? Kestes żałosny.. 

 

 

 

Mam coś bezcennego, nie muszę się zadawać z osobami zadającymi kretyńskie pytania bez jakiekolwiek krzty poznawania świata nie wspominając o nie znajomości działania produktu-myśli technicznej w swoim systemie a wiedzącymi na dzień dobry tak jak ty lepiej

Dwadzieścia lat prowadziłem własną firmę, ludzie odchodzili gdzie taniej, lepiej? a po roku, półtora wracali na kolanach i płacili z wdzięcznością wyższą cenę w ramach pokuty

Moim mottem było że robię to xujowo ale za każdym razem tak samo

Nie masz pojęcia ile to xujowo mnie kosztowało

 

Ludzie z czasem zaczynają lubić xujowe rzeczy nie wiem dlaczego tak że spokojna twoja rozczochrana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ASURA napisał:

Mam coś bezcennego, nie muszę się zadawać z osobami zadającymi kretyńskie pytania bez jakiekolwiek krzty poznawania świata nie wspominając o nie znajomości działania produktu-myśli technicznej w swoim systemie a wiedzącymi na dzień dobry tak jak ty lepiej

Dwadzieścia lat prowadziłem własną firmę, ludzie odchodzili gdzie taniej, lepiej? a po roku, półtora wracali na kolanach i płacili z wdzięcznością wyższą cenę w ramach pokuty

Moim mottem było że robię to xujowo ale za każdym razem tak samo

Nie masz pojęcia ile to xujowo mnie kosztowało

 

Ludzie z czasem zaczynają lubić xujowe rzeczy nie wiem dlaczego tak że spokojna twoja rozczochrana

No widzisz ,usiłujesz optymistycznie podejsc do tematu ,a w każdym wątku starasz się zagiąć  temat w kierunku drgan itd ,nie sądz  wszystkich swoją  miarą, może mają trochę więcej inteligencji 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ASURA napisał:

Drgania Ci się obniżyły bo podłogę dociążyłeś stąd u Ciebie inne Tweaki tak nie działają..

A jak by tak platformę  przycisnąć książkami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tedi02 napisał:

No widzisz ,usiłujesz optymistycznie podejsc do tematu ,a w każdym wątku starasz się zagiąć  temat w kierunku drgan itd ,nie sądz  wszystkich swoją  miarą, może mają trochę więcej inteligencji 🤣

To nie optymizm to inteligencja i proces uczenia się na błędach i ich korygowanie a przede wszystkim przestanie wierzyć w nabytą inteligencję u innych…

5 minut temu, kghm napisał:

A jak by tak platformę  przycisnąć książkami...

Najpierw trzeba ją mieć a takiej opcji nie będziesz miał

Poza tym lepiej działa umiejętne odsprzęganie drgań a nie ich tłumienie z którym rosną lawinowo problemy

Przykładowo zmień na zimę w samochodzie lekkie alufelgi na ciężkie stalowe i zwróć uwagę co się dzieje z samochodem na wertepach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tedi02 napisał:

Problemy istnieją, są oczywiste ,pytam jakich firm  gadgety użyłeś i się nie sprawdziły, na razie robisz z siebie oszołoma który robi dym w temacie ,nie podając żadnych konkretów. I mam gdzieś czy moderacja mnie upomni .Jeszcze kolejny już raz pytam ,co ,gdzie się nie sprawdziło, a ja wiem ze nic nie miałeś, masz uprzedzenia , bądź merytoryczny w temacie.

Nic nie pokapowales, za skomplikowane. Poddaje sie, daremny wysilek 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

Przykładowo zmień na zimę w samochodzie lekkie alufelgi na ciężkie stalowe i zwróć uwagę co się dzieje z samochodem na wertepach

Według audiofilskiej teorii, z cięższymi felgami powinien być bardziej dociążony i mieć lepszą przyczepność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Według audiofilskiej teorii, z cięższymi felgami powinien być bardziej dociążony i mieć lepszą przyczepność. 

…. a elastyczne sprezynowe amortyzatory zastapic ceramicznymi „absorberami“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2022 o 07:36, xajas napisał:


…. a elastyczne sprezynowe amortyzatory zastapic ceramicznymi „absorberami“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mądre wypowiedzi ,aż się miło czyta 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pantagruel napisał:

Tzn.? Możesz wyjaśnić, bo właśnie niedługo będę musiał zmieniać podłoże.

 

Nie wiem czy jest tu coś jeszcze do wyjaśniania. Wcześniej w moim pokoju miałem podłogę pływającą, czyli taką położoną tylko na warstwie pianki, kilka lat temu robiłem remont i teraz mam przyklejoną do wylewki deskę parkietową. Różnica na plus jest ogromna, szczególnie na basie. Zresztą taka podłoga robi różnicę nie tylko w pokoju do muzyki, to jest zupełnie inny komfort mieszkania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kaviter napisał:

 

Nie wiem czy jest tu coś jeszcze do wyjaśniania. Wcześniej w moim pokoju miałem podłogę pływającą, czyli taką położoną tylko na warstwie pianki, kilka lat temu robiłem remont i teraz mam przyklejoną do wylewki deskę parkietową. Różnica na plus jest ogromna, szczególnie na basie. Zresztą taka podłoga robi różnicę nie tylko w pokoju do muzyki, to jest zupełnie inny komfort mieszkania.

Dalej masz pływającą🤣

 

tylko masa pływająca jest większa😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, kaviter napisał:

 

Nie wiem czy jest tu coś jeszcze do wyjaśniania. Wcześniej w moim pokoju miałem podłogę pływającą, czyli taką położoną tylko na warstwie pianki, kilka lat temu robiłem remont i teraz mam przyklejoną do wylewki deskę parkietową. Różnica na plus jest ogromna, szczególnie na basie. Zresztą taka podłoga robi różnicę nie tylko w pokoju do muzyki, to jest zupełnie inny komfort mieszkania.

Ok, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
???

To zalezy od masy wylewki. Wylewka tez „plywa“ (na warstwie izolacyjnej). Ale to juz rodzielanie wlosa na czworo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:


To zalezy od masy wylewki. Wylewka tez „plywa“ (na warstwie izolacyjnej). Ale to juz rodzielanie wlosa na czworo.

Jakie rozdzielanie włosa!?

 

Nawet tylko akustycznie dobrze mieć na takiej wełnie kawał czegoś ciężkiego nie koniecznie betonu a na wierzchu elegancką i przyjazną akustycznie podłogę. Przede wszystkim nie przenoszą się drgania z zewnątrz czy na zewnątrz do sąsiadów ani nie tworzą mostki akustyczne czy też cieplne te ostatnie powodujące większe rachunki za ogrzewanie

Taka duża płyta zawieszona elastycznie dobrze odsprzęga drgania!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Długo nie pisałem na forum, bo też niewiele się u mnie w temacie audio działo. Ale w końcu coś fajnego trafiło w moje ręce. A mianowicie najnowsza wersja kabli RCA Wile Gold. Kable wyglądają standardowo jak to przystało na Wile. Z wyglądu niewiele się różnią od poprzednich wersji z którymi maiłem przyjemność obcować. Jedyne co rzuca mi się na oczy to pewne zgrubienie tuż za wtyczkami. Podejrzewam, że to są pierścienie ferrytowe. Natomiast jeżeli chodzi o brzmienie to zmieniło się sporo i to na lepsze. Jakość dźwięku poprzednich wersji kabli Wile, moim zdaniem zawsze stała na wysokim poziomie i można te kable śmiało porównywać z wysokimi modelami czołowych firm kablarskich. Jedynie czego mi zawsze brakowało we wcześniejszych wersjach to odrobina tej gładkości, subtelności i większej palety barw w dźwięku. Resztę, czyli scena, przestrzeń, selektywność, bas, góra i średnica stała na światowym wysokim poziomie. Jedynie czego mi brakowało to właśnie tej szlachetność dźwięku, bo inaczej nie potrafię tego nazwać. I to właśnie dostałem w najnowszej wersji kabla RCA Wile Gold. I nie jest to kosztem jakieś części pasma. Po prostu podłączyłem ten kabel i od razu usłyszałem poprawę jakości dźwięku mojego zestawu. Dźwięk stał się bardziej gładki, subtelny a zarazem analityczny co dodało muzykalności. A przecież analityczność w dźwięku przeważnie jest kosztem muzykalności. Na szczęście w tym przypadku tak nie jest. Poprawiła się również szczegółowość i pojawiło się w dźwięku coś w rodzaju większego poczucia obecności muzyków w pokoju odsłuchowym, co z kolei dodało naturalizmu w odbiorze muzyki. Selektywność także się poprawiła. Wyraźniej słychać czy raczej widać 😉 jak daleko od siebie stoją muzycy. Jeżeli chodzi o samo pasmo to tak jak w poprzednich wersjach. Bas schodzi nisko i jest dobrze kontrolowany do samego końca słyszę drżenie struny kontrabasu lub gitary basowej. Subtelność, którą wprowadza ten kabel objawia się na basie lepszą barwą. Mam wrażenie, że wyraźniej słychać różnice między gitarą basową a kontrabasem. Na niektórych płytach od razu słychać różnice między basem elektronicznym a żywym instrumentem. Średnica jest wyraźna analityczna gładka i szczegółowa, ale nie dominuje nad resztą pasma co objawia się tym, że w końcu wokal ma normalne rozmiary i nie przysłania innych instrumentów na scenie. Miłe dla ucha jest to że możemy się wsłuchać w wokal i rozkoszować się subtelnościami w głosie i nic nas w ucho nie zakłuje a wręcz przeciwnie. Gładkość i barwa lepiej przekazuję subtelne emocje w głosie, że czasami nawet ciarki przejdą 😊 No i na koniec wysokie tony. Tutaj tak jak w reszcie pasma stało się to samo, ale słychać to wyraźniej, ponieważ więcej słychać, ale nie żeby było więcej wysokich tonów przynajmniej ja tego tak nie odebrałem. Więcej się dzieje na górze pasma słychać więcej szczegółów, a że dźwięk jest gładszy odbieram to jako subtelności, które wprowadzają klimat i sprawiają, że muzyka mnie wciąga i nie potrafię poprzestać na jednej płycie 😉 Chcę tu podkreślić, że to są moje subiektywne odczucia na moim sprzęcie. To nie jest żadna prawda objawiona. Także śmiało mogę napisać, że to jest jeden z trzech najlepszych kabli RCA jakie miałem u siebie w domu i to niezależnie od ceny. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damazy, faktycznie masz gadanego 😉....fajny opis....dobrze że ruszyłeś ten wątek....

do Krella FBI miałem podłączone kable WILE XLR + sieciowy...bardzo se chwaliłem....były to kable z poprzedniej serii 2010.....akurat IC nie bardzo mnie interesuje bo póki co moja Tara Labs Zero Gold spisuje się znakomicie....za niebawem planuje sprawdzić IC RCA PAD .....mam głośnikowe PAD więc może w połączeniu wyjdzie coś ciekawego....

Damazy, pożyczę od Ciebie ten IC - tak z ciekawości.....ale bardziej chciałbym sprawdzić u siebie kabel sieciowy z tej najnowszej serii.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Miroslav1 napisał:

Damazy, faktycznie masz gadanego 😉....fajny opis....dobrze że ruszyłeś ten wątek....

do Krella FBI miałem podłączone kable WILE XLR + sieciowy...bardzo se chwaliłem....były to kable z poprzedniej serii 2010.....akurat IC nie bardzo mnie interesuje bo póki co moja Tara Labs Zero Gold spisuje się znakomicie....za niebawem planuje sprawdzić IC RCA PAD .....mam głośnikowe PAD więc może w połączeniu wyjdzie coś ciekawego....

Damazy, pożyczę od Ciebie ten IC - tak z ciekawości.....ale bardziej chciałbym sprawdzić u siebie kabel sieciowy z tej najnowszej serii.....

Dzięki twojej uprzejmości 🙂 też miałem przyjemność słuchać Krella FBI u siebie w domu właśnie na kablach Wile. Sieciówkę Wile porównywałem na Krell u FBI z naprawdę bardzo drogą Shunyata Research Omega i nie będę tutaj pisał że Wile zagrały lepiej, albo tak samo. Po paru dniach słuchania na Shunyata Research Omega bałem się przejść na Wile bo myślałem że będzie lipa i dźwięk się posypie a tu na szczęście po przejściu na Wile tragedii nie było. Dźwięk stał się troszkę ciemniejszy i nie miał tej palety barw co Shunyata Research Omega niemniej jednak dźwięk jakoś drastycznie nie ucierpiał a przynajmniej nie tak żebym miał problem ze słuchaniem. A przeważnie tak mam że jak słucham na dobrych drogich dobrych kablach i wracam na ziemie 😉 to jest taki troszkę kac i jest problem przez kilka dni słuchać z przyjemnością. Natomiast w tym przypadku nic takiego się nie wydarzyło. Oczywiście Shunyata Research Omega to lepszy kabel ale też i droższy i to że nie było jakieś tragedii po przejściu na Wile tylko bardzo dobrze świadczy o kablach pana Sylwestra.

A co do pożyczenia RCA Wile to napisz tylko kiedy chcesz i zaraz Ci go wyśle. Sam jestem ciekawy jak ten RCA wypadnie na tle tak dobrej Tara Labs Zero Gold 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, damazy napisał:

Dzięki twojej uprzejmości 🙂 też miałem przyjemność słuchać Krella FBI u siebie w domu właśnie na kablach Wile. Sieciówkę Wile porównywałem na Krell u FBI z naprawdę bardzo drogą Shunyata Research Omega i nie będę tutaj pisał że Wile zagrały lepiej, albo tak samo. Po paru dniach słuchania na Shunyata Research Omega bałem się przejść na Wile bo myślałem że będzie lipa i dźwięk się posypie a tu na szczęście po przejściu na Wile tragedii nie było. Dźwięk stał się troszkę ciemniejszy i nie miał tej palety barw co Shunyata Research Omega niemniej jednak dźwięk jakoś drastycznie nie ucierpiał a przynajmniej nie tak żebym miał problem ze słuchaniem. A przeważnie tak mam że jak słucham na dobrych drogich dobrych kablach i wracam na ziemie 😉 to jest taki troszkę kac i jest problem przez kilka dni słuchać z przyjemnością. Natomiast w tym przypadku nic takiego się nie wydarzyło. Oczywiście Shunyata Research Omega to lepszy kabel ale też i droższy i to że nie było jakieś tragedii po przejściu na Wile tylko bardzo dobrze świadczy o kablach pana Sylwestra.

A co do pożyczenia RCA Wile to napisz tylko kiedy chcesz i zaraz Ci go wyśle. Sam jestem ciekawy jak ten RCA wypadnie na tle tak dobrej Tara Labs Zero Gold 🙂

3-4?  lat temu słuchałem prywatnie u forumowicza systemu na kablach i wzmacniaczu Wile i moim zdaniem fajnie to grało dużą klasykę i nie był sensu szukać dziury w całym. Jest już to ten poziom że nie czuje się parcia co by dalej mocno kopać w audio. Oczywiście jakieś tam drobiazgi można sobie poszukać

 

Byłbym zapomniał kolumny na których to grało miały w DNA utrzymanie Time Coherent, bez tego nie wiem czy opinia była by aż tak dobra jak byśmy nie dali szansy elektronice

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.