Skocz do zawartości
IGNORED

Prawidłowe podłączenie korektora do wzmacniacza


Adamiak__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, xajas napisał:

Bzdura

Najwieksze znieksztalcenia wymagajace korekcji wprowadza akustyka pomieszczenia a nie sprzet.

I nic w tym nie zmieni nawet sprzet za $1.000.000,-

 

A korektor to jeszcze bardziej pogłębia. Tyle w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, xajas napisał:

nie, nie wystarczy, nic nie znalazlem. powtarzasz tepo podchwycone hasla, bez jakiegokolwiek wlasnego doswiadczenia

 

Używałem parę korektorów, ale po chwili odłączyłem je od mojego zestawu , bo tego dźwięku nie dało się sluchać... A jak kolega używa np Diory to już woła o pomstę do nieba. Lepiej używac zestawu bez tego padła. Nie używałem , drogich korektorów ,bo mnie na nie po prostu nie stać.. Wolę zakupić lepsze kolumny i wzmacniacz i cieszyć się z neutralnego, prawdziwego przekazu dzwieku niż podbitego , którymś z częstotliwości na korektorze i udawaniem, że gra to wspaniałe. 

 

A to tego też nie widzisz? Wszystko jasno i czytelnie napisane. 

"A to nie prawda, że każdy korektor psuje dźwięk,

Zgadzam się z tym.

Należy jednak zaznaczyć, że robi to przynajmniej 99,9% z nich.

Te niepsujące, to sprzęt profesjonalny i studyjny, raczej niedostępny przecietnym uzytkownikom."

 

I odczep się ode mnie , bo czepiasz się jak pijany płotu. Koniec kropka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witam Panowie experci mam problem posiadam amplituner sony str-de 515 i dokupiłam korektor  sony seq 310 w ni chu chu nie działa zmieniałam w cd line in i line out a w amplitunerze w line md na in i out i nic nie działa tylko potencjometry na wyswietlaczu w korektorze skakają ale jak suwam tymi suwakami nic zadnej reakcji pomożcie Panowie bo może niepotrzebnie wywaliłam kase na to lub ja cos źle robie bo sie na tym nie znam

Witam Panowie experci mam problem posiadam amplituner sony str-de 515 i dokupiłam korektor  sony seq 310 w ni chu chu nie działa zmieniałam w cd line in i line out a w amplitunerze w tape md na in i out i nic nie działa tylko potencjometry na wyswietlaczu w korektorze skakają ale jak suwam tymi suwakami nic zadnej reakcji pomożcie Panowie bo może niepotrzebnie wywaliłam kase na to lub ja cos źle robie bo sie na tym nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, sarna34 napisał:

Witam Panowie experci mam problem posiadam amplituner sony str-de 515 i dokupiłam korektor  sony seq 310 w ni chu chu nie działa zmieniałam w cd line in i line out a w amplitunerze w line md na in i out i nic nie działa tylko potencjometry na wyswietlaczu w korektorze skakają ale jak suwam tymi suwakami nic zadnej reakcji pomożcie Panowie bo może niepotrzebnie wywaliłam kase na to lub ja cos źle robie bo sie na tym nie znam

Witam Panowie experci mam problem posiadam amplituner sony str-de 515 i dokupiłam korektor  sony seq 310 w ni chu chu nie działa zmieniałam w cd line in i line out a w amplitunerze w tape md na in i out i nic nie działa tylko potencjometry na wyswietlaczu w korektorze skakają ale jak suwam tymi suwakami nic zadnej reakcji pomożcie Panowie bo może niepotrzebnie wywaliłam kase na to lub ja cos źle robie bo sie na tym nie znam

Dokładnie, pieniądze wyrzucone w bloto. Korektor pogorszy jakość dźwięku. Jak nie pasował dźwięk, to zaczyna się od wymiany kolumn lub wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli AT posiada pętlę TAPE-MONITOR, podłącz do niej korektor. Słuchając z dowolnego źródła, wybierasz je, a jak chcesz użyć korektora, włączasz "monitor" i gotowe. Nie znam Twojego modelu, ale kiedyś w STR GX315 to było.

Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sarna34 napisał:

Chciałam podziękować Panu Xajas poprostu gra rewelacyjnie a ten matoł który mówi ze on psuje dzwieki niech idzie do szkoły ja skończyłam szkole muzyczną i cos na ten temat wiem jeszcze raz dziekuje Panu Xajas

Dlaczego mnie Pani obraża? 

Musi się Pani jeszcze dużo nauczyć w tej szkole, bo widzę, że na prawdę dużo jest braków. 

Korektor bardziej psuje niż poprawia. Jak może grać rewelacyjnie po podbiciu, któregoś pasma? Jedno pasmo zostanie podbite drugie jest ukryte. Czyli ewidentnie kolumny nie dają tego czego powinny. Przy odpowiednim dobraniu pod siebie kolumn, dźwięk powinien pasować, bez wprowadzania dodatkowej korekcji. 

Gdyby jeszcze coś było nie tak, to wymienia się wzmacniacz na lepszej klasy.

To co Pani posiada, jest bardzo tanim sprzętem. 

 

 

Już nawet nie pytam o kolumny, bo pewnie ta sama półka

Edytowane przez Bukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor bardziej psuje niż poprawia. Jak może grać rewelacyjnie po podbiciu, któregoś pasma? Jedno pasmo zostanie podbite drugie jest ukryte. Czyli ewidentnie kolumny nie dają tego czego powinny. Przy odpowiednim dobraniu pod siebie kolumn, dźwięk powinien pasować, bez wprowadzania dodatkowej korekcji. 
Gdyby jeszcze coś było nie tak, to wymienia się wzmacniacz na lepszej klasy.
To co Pani posiada, jest bardzo tanim sprzętem. 
 


To psinco prawda

1. Korektor podbija albo „ukrywa“ okreslone pasma tak samo, jak akustyka pomieszczenia (patrz mody peaki, dipy,…). Dzieki niemu mozna je po czesci skompensowac.

2. Nawet najlepsze glosniki i najlepsze wzmacniacze najwyzszej klasy nie rozwiaza tego powyzszego problemu.

3. Kazdy ma inne upodobania odnosnie brzmienia. Nie ma przymusu sluchania okreslonego przebiegu charakterystyki.
Jak sobie go dopasuje do mojego smaku, to jest to „poprawa“ a nie „psucie“

A najwazniejsze na koniec:
Uwagi odnosnie „taniego“ sprzetu nie maja tu nic do rzeczy.
Przy „drogim“ sprzecie jest tak samo

PS.

Nawet topowe Accuphase za dziesiatki tysiecy EUR maja funkcje Loudnes, ktora de facto jest niczym innym jak eqalizerem, ktory podbija i „ukrywa“ pasma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, xajas napisał:

 


To psinco prawda emoji3.png

1. Korektor podbija albo „ukrywa“ okreslone pasma tak samo, jak akustyka pomieszczenia (patrz mody peaki, dipy,…). Dzieki niemu mozna je po czesci skompensowac.

2. Nawet najlepsze glosniki i najlepsze wzmacniacze najwyzszej klasy nie rozwiaza tego powyzszego problemu.

3. Kazdy ma inne upodobania odnosnie brzmienia. Nie ma przymusu sluchania okreslonego przebiegu charakterystyki.
Jak sobie go dopasuje do mojego smaku, to jest to „poprawa“ a nie „psucie“

A najwazniejsze na koniec:
Uwagi odnosnie „taniego“ sprzetu nie maja tu nic do rzeczy.
Przy „drogim“ sprzecie jest tak samo emoji6.png

PS.

Nawet topowe Accuphase za dziesiatki tysiecy EUR maja funkcje Loudnes, ktora de facto jest niczym innym jak eqalizerem, ktory podbija i „ukrywa“ pasma emoji3.png

 

Co innego taki Accuphase co innego tani Sony. Yamaha tez ma loudness. 

Pogadaj z fachowcem muda44 to się dowiesz prawdy o stereo.

Podłaczenie dodatkowego sprzętu typu korektor, degraduje dźwięk. Wiem co piszę, bo sam kiedyś miałem. Wystarczyło kupic dobrej jakości kolumny i korektor nie był potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że słaba płeć ma zwykle lepszy słuch od nas, chudopachołków 😉 

a jak do tego dojdzie pewnie osłuchanie, to zupełnie leżymy ...

Właśnie w przypadku tanich gratów można pewne wady wyeliminować 

i korektor jest zwykle wystarczającym rozwiązaniem.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego do sprzétów Unitra, Diora WS dodawali korektory. To się zgadza !

Swoją droga, ja mam zbliżony model amplitunera, a dokładnie sony str de 315 i nie potrzeba żadnego kręcenia gałkami czy dodatkowego korektora. Kolumny są nie najwyższych lotów, ale na razie póki co straczą.

Więc wiem dokładnie, że ewidentnie jest to wina źle dopasowanych od Pani kolumn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

 


To psinco prawda emoji3.png

1. Korektor podbija albo „ukrywa“ okreslone pasma tak samo, jak akustyka pomieszczenia (patrz mody peaki, dipy,…). Dzieki niemu mozna je po czesci skompensowac.

2. Nawet najlepsze glosniki i najlepsze wzmacniacze najwyzszej klasy nie rozwiaza tego powyzszego problemu.

3. Kazdy ma inne upodobania odnosnie brzmienia. Nie ma przymusu sluchania okreslonego przebiegu charakterystyki.
Jak sobie go dopasuje do mojego smaku, to jest to „poprawa“ a nie „psucie“

A najwazniejsze na koniec:
Uwagi odnosnie „taniego“ sprzetu nie maja tu nic do rzeczy.
Przy „drogim“ sprzecie jest tak samo emoji6.png

PS.

Nawet topowe Accuphase za dziesiatki tysiecy EUR maja funkcje Loudnes, ktora de facto jest niczym innym jak eqalizerem, ktory podbija i „ukrywa“ pasma emoji3.png

 

Mówiłem, że ewidentnie wina kolumn? Od razu to wiedziałem, bo ten ampli nie jest taki zły. Mam de 315 więc wiem jak to gra. Nie potrzebuje on korektora. Ja na swoim mam wszystko ustawione na "0" i nie ma potrzeby kręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i słowik - wróbel też skończył konserwatorium, ale zaocznie 😉 

Altusy miałem i korektor także zarówno 😉  A i kolegę któremu DWA

korektory szeregowo było za mało do Altusów 140.

Są rzeczy, Panie Paździochu, które się nie śniły fizjologom.

Ciekawe też, co ten korektor podbija, a co tłumi w tej konfiguracji ...

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Bukaj napisał:

Mówiłem, że ewidentnie wina kolumn? Od razu to wiedziałem, bo ten ampli nie jest taki zły. Mam de 315 więc wiem jak to gra. Nie potrzebuje on korektora. Ja na swoim mam wszystko ustawione na "0" i nie ma potrzeby kręcenia.

Dalej nie zrozumiales o co chodzi

- Twoja akustyka jest inna

- Twoj gust jest inny

Dlatego TY NIE MASZ POTRZEBY krecenia.

Inni maja. A jak maja, to niech kreca, bo to im sie ma podobac, a nie tobie

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, xajas napisał:

Dalej nie zrozumiales o co chodzi

- Twoja akustyka jest inna

- Twoj gust jest inny

Dlatego TY NIE MASZ POTRZEBY krecenia.

Inni maja. A jak maja, to niech kreca, bo to im sie ma podobac, a nie tobie

Znasz taką osobę która słucha muzyki na Altus? Na tym nie da się słuchać. To bylo stworzone, dla małych dyskotek w latach 80,90. Podbita góra , bas kartonowy, nic tylko korektor do ręki i dać suwaki w dół...

Dużo ludzi dalej uważa, że te kolumny są super. Nic tylko Technics, wzmacniacz, korektor i Altus...

Jak ta Pani posłucha dobrych kolumn to nie wróci już do tych 110... 

Dlatego piszę o zmianie kolumn. 

Tu się można bawić w podbijanie odejmowanie pasm, a to i tak niewiele da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Znasz taką osobę która słucha muzyki na Altus? Na tym nie da się słuchać.

Mialem 110 i 140 i wiem jak brzmia. Ale to jest nie wazne, bo to jest moj gust i moje wymagania.
Jesli ktos lubi szynke z marmolada to nie bede mu wmawial, ze powinien jesc z musztarda.
Nie zapominaj takze o tym, na co ktos inny moze albo chce sobie pozwolic. Nie kazdy chce wywalic kupe kasy, tylko po to , by zaspokoic twoje oczekiwania odnosnie tego, „na czym da sie sluchac“

Rownie dobrze mogl bym „w ciemno“ twierdzic, ze twoj zestaw (niezaleznie od klasy) jest do dupy, bo napewno brzmi inaczej niz moj
To oczywiscie tylko przyklad i nigdy bym sie na takie oceny nie odwazyl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xajas napisał:


Mialem 110 i 140 i wiem jak brzmia. Ale to jest nie wazne, bo to jest moj gust i moje wymagania.
Jesli ktos lubi szynke z marmolada to nie bede mu wmawial, ze powinien jesc z musztarda.
Nie zapominaj takze o tym, na co ktos inny moze albo chce sobie pozwolic. Nie kazdy chce wywalic kupe kasy, tylko po to , by zaspokoic twoje oczekiwania odnosnie tego, „na czym da sie sluchac“

Rownie dobrze mogl bym „w ciemno“ twierdzic, ze twoj zestaw (niezaleznie od klasy) jest do dupy, bo napewno brzmi inaczej niz moj emoji3.png
To oczywiscie tylko przyklad i nigdy bym sie na takie oceny nie odwazyl.

Tak, ale wszyscy dobrze wiemy, że Altus to bubel...  

W tych samych pieniądzach da się znaleźć o niebo lepszy sprzęt.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale wszyscy dobrze wiemy, że Altus to bubel...  
W tych samych pieniądzach da się znaleźć o niebo lepszy sprzęt.  
 

Nie, bo jesli np. juz je mam, to nie kosztuja mnie ani grosza.
A jesli chce je zamienic na inne, to musze siegnac do kieszeni.
Czyli o tych samych pieniadzach nie ma mowy.

A nawet jesli siegniesz bardzo gleboko do kieszeni, w dalszym ciagu nie rozwiazesz problemu gustu i akustyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xajas napisał:


Nie, bo jesli juz je mam, to nie kosztuja mnie ani grosza. A jesli chce je zamienic, to musze siegnac do kieszeni.

A nawet jesli siegniesz bardzo gleboko do kieszeni, w dalszym ciagu nie rozwiazesz problemu gustu i akustyki

Wystarczy odpalić OLX, Facebook i szybko uda się sprzedać. Szczególnie jak to popularny Altus. Biorą to jak passata 1.9 TDi

Nic nie trzeba będzie sięgać głęboko do kieszeni. Wystarczy troche pogłówkować i się kasa sama znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sięgać i główkować, jeśli graty spełniają nasze oczekiwania ?

A jeśli coś jest do poprawki, to właśnie zakup choćby korektora może

rozwiać wszelkie rozterki ... i już.

Kiedyś przerabiałem dość mocno Altusy 75, ale do tego trzeba dojść samemu.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.