Skocz do zawartości
IGNORED

DAC bezprzewodowe ok. 1 tyś.


Michalek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze DAC zewnętrznego, najlepiej bezprzewodowego. Może po kolei, bo możliwe, że czegoś nie ogarniam, więc proszę o recenzję konceptu ?

Mam sprzęt audio oparty na CD. Chcąc powiększyć na szybko dostęp do muzyki, wziąłem kabel Jack 3.5 i wpiąłem go wzmacniacza (Marantz PM80). Nie muszę tłumaczyć, że dźwięk z komputera (Dell Precision) okazał się nie być satysfakcjonujący. Konceptualnie chciałbym kupić DAC, najlepiej zdalny, by nie musieć trzymać kabla od komputera/telefonu i móc streamować (myślałem tu o subskrypcji tidala HiFi/deezera w tej lepszej wersji audio). Co sądzicie o koncepcie? Jeżeli pomysł zdaje się nie być złym, to prosiłbym o pomoc w wyborze takiego urządzenia. Nie musi być nowe, cena orientacyjnie. Chodzi mi głównie o jakość/cena - jeśli okaże się, że podobny sprzęt można kupić za 600 i niewiele zyskać dopłacając - poproszę, jeżeli trzeba dorzucić kilka stówek - coś się znajdzie. Także najchętniej bym prosił o sugestie powiedzmy w zakresie właśnie 500-1500.

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować poszukać używanego dac-a Xiangsheng dac-05b i do tego kup sobie Raspberry Pi 4 i podłącz po USB. Raspberry Pi 4 (malinę) podłączasz do daca - jest mała więc nie zajmie Ci dużo miejsca, ma WIFI będziesz mógł nią sterować z laptopa, komputera lub telefonu, na Malinie instalujesz sobie program moode (moodeaudio.org) lub volumio (volumio.org), jest kilka innych ale te są najbardziej rozpowszechnione, oba mają wsparcie tidala choć w różny sposób i można na nie strumieniować muzykę z telefonu a jakość będzie dużo lepsza od aplikacji windowsowych. Jest odnośnie Maliny cały długi wątek polecam poczytać,

Są też nakładki na malinę jako dac-e ale ja zawsze wolałem zewnętrzny. Odnośnie Dac-a to zawsze możesz kupić coś tańszego od XS dac-05B (tez jest na jego temat osobny watek), np. SMSL M8A, ale XS w swojej cenie i możliwościami tuningu jest w stosunku cena/jakość jedną z lepszych propozycji. Możesz tez poszukać coś z firmy Tooping. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Michalek napisał:

Konceptualnie chciałbym kupić DAC, najlepiej zdalny, by nie musieć trzymać kabla od komputera/telefonu i móc streamować (myślałem tu o subskrypcji tidala HiFi/deezera w tej lepszej wersji audio).

Nie DAC ci potrzebny tylko raczej odtwarzacz strumieniowy.Za sześć stówek jest na przykład 

Yamaha MusicCast WXAD-10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, retha said:

Za sześć stówek jest na przykład 

Yamaha MusicCast WXAD-10.

Takie pudełeczka imho mają rację bytu tylko z zewnętrznym DAC. Jeśli coś jest zasilane z 5V posiada wbudowany DAC o najprostrzej aplikacji czyli ES9023, lub coś podobnego z wbudowaną przetwornicą napięcia ujemnego. Takie coś nie będzie raczej grać lepiej jak Realtek w kompie.

Jeśli chcesz tanio i strumieniowo polecam dowolny DAC plus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , chyba że zależy ci na gęstych formatach, bo ChA jest ograniczony do 96kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie chcesz kupić odtwarzacz sieciowy, a nie DAC. Yamaha wxad10 sprawdzą się ale nie jest to szczyt możliwości. Myślę, że w takiej kategorii cenowej sensownym rozwiązaniem będzie Audio Pro Link 1, którego potraktujesz jako transport do lepszego DACa i tutaj może fajnie się sprawdzić Topping d50s ale to by było rozwiązanie na przyszłość. Jeśli miałbyś się zmieścić w zakładanym budżecie to zwróć uwagę na Cambridge Audio DAC Magic 100. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po dłuższym zaczytaniu się i analizach wyszło mi, że odpuszczę sobie kwestię bezprzewodowości. Zostało mi dwóch finalistów spośród DAC: Cambridge Audio DAC Magic Plus i Toping D50s. Który lepszy? Nie zależy mi na wyjściu słuchawkowym, będzie grało przez kolumny. Chodzi tylko o jakość dźwięku ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Michalek said:

Po dłuższym zaczytaniu się i analizach wyszło mi, że odpuszczę sobie kwestię bezprzewodowości. Zostało mi dwóch finalistów spośród DAC: Cambridge Audio DAC Magic Plus i Toping D50s. Który lepszy? Nie zależy mi na wyjściu słuchawkowym, będzie grało przez kolumny. Chodzi tylko o jakość dźwięku ? 

Szkoda że zrezygnowałeś z najlepszego z nich, ale nieraz trzeba przebyć dłuższą drogę i samemu się przekonać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.