Jump to content
Arkadiusz_50002

Jakie kolumny do Cyrus One?

Recommended Posts

Cześć,

w zeszłym roku kupiłem nowego Cyrus'a One, z którego jestem bardzo zadowolony i chciałbym spróbować wydusić z niego coś więcej. 

Aktualnie gra z kolumnami Monitor Audio BR2 (nie bronze 2), których brzmienie i barwa mi odpowiada... ale wierzę że da się mieć więcej - mocniejszy i niższy bas, przyjemniejsze cykanie przeszkadzajek, więcej 'potęgi' w dźwięku. 

Rozważam wymianę na kolumny nowe lub używane do około 2000 zł. Najlepiej podstawkowe, ale mogą być małe podłogówki.

Pierwszym kandydatem jest nowy model MA Bronze 2, lub za chwile nowa edycja 2020. 

Miejsce - pokój ca 17m2, kolumny stoją aktualnie na standach, jedna blisko rogu pokoju (20cm od bocznej ściany, 40 od tylnej). 

Cyrus gra z gramofonem (Sony PSX-3) i chromecastem audio (tidal hifi,spotify), okazjonalnie TV. 

Co proponujecie? 

Cyrus One bardzo ładnie zgrywa się z Dynaudio Emit 20, a jak zależy Ci na basie to Emit 30

Tylko masz trochę mały budżet ale warto dołożyć.

Jeśli chodzi o MA to godne uwagi są dopiero Monitor Audio Silver 50 ale i tak przegrały z  Dynaudio Emit 20.

Edited by CivisRK

1 godzinę temu, CivisRK napisał:

Cyrus One bardzo ładnie zgrywa się z Dynaudio Emit 20, a jak zależy Ci na basie to Emit 30

Tylko masz trochę mały budżet ale warto dołożyć.

Jeśli chodzi o MA to godne uwagi są dopiero Monitor Audio Silver 50 ale i tak przegrały z  Dynaudio Emit 20.

dzięki, sprawdzę!

z MA chętnie kupiłbym Silver 2 - słyszałem je na żywo (nie wiem z jakim wzmacniaczem) i naprawdę fajnie grały. niestety niszowy towar na rynku wtórnym 

Odnośnie basu - to bardzo lubię jak słychać rytmicznie i żywo prowadzoną gitarę basową lub stopę perkusji. Tutaj w MA+Cyrus mam to, ale jeszcze nie ten poziom moim zdaniem 

Edited by Arkadiusz_50002

xavian
25 minut temu, Arkadiusz_50002 napisał:

dzięki, sprawdzę!

z MA chętnie kupiłbym Silver 2 - słyszałem je na żywo (nie wiem z jakim wzmacniaczem) i naprawdę fajnie grały. niestety niszowy towar na rynku wtórnym 

Odnośnie basu - to bardzo lubię jak słychać rytmicznie i żywo prowadzoną gitarę basową lub stopę perkusji. Tutaj w MA+Cyrus mam to, ale jeszcze nie ten poziom moim zdaniem 

Posłuchaj Emity 20 z Cyrus, wzmacniacz ma spory zapas mocy wiec bez problemu napędzi w/w kolumny.

Ja posiada Emity 20 z CXA60 na 18 metrach i uwierz mi basu nie brakuje i słucham max na godzinie 9, a Cyrus jest mocniejszym wzmacniaczem od CXA60.

Do twojego metrażu powinny też pasować DYNAUDIO EMIT M10, słuchałem je jak kupowałem moje głośniki ale tu może brakować basu, to też zależy od akustyki twojego pokoju i trzeba by posłuchać w domowych warunkach.

Edited by CivisRK

5 godzin temu, Arkadiusz_50002 napisał:

ozważam wymianę na kolumny nowe lub używane do około 2000 zł. Najlepiej podstawkowe, ale mogą być małe podłogówki.

Spróbuj z Dynaudio Emit M20 - dobrze razem to ze sobą gra. Cyrus detaliczny, dobra kontrola, Emit cieplejszy w oddaniu.

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

Jeśli zależy Ci na potężniejszym brzmieniu to zwróć uwagę na Indiana Line Nota 550x. Są to filigranowe kolumny o muzykalnej barwie z dobrze zaznaczonym dołem pasma. Jeśli podstawkowe kolumny bierzemy pod uwagę to warto rozważyć Focal Chorus 706 jeśli cenisz sobie szczegółowość lub JMR Lucia jeśli chciałbyś uzyskać dokładne i muzykalne brzmienie z mocniejszym dołem. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Powinieneś szukać raczej cieplej grających kolumn np. podstawka indiana line tesi 261, jeżeli mniejsza podłogowa to wymieniona wyżej nota 550. Choć na twoim miejscu wolałbym nieco zwiększyć budżet. 

1 minutę temu, Soomi napisał:

Powinieneś szukać raczej cieplej grających kolumn np. podstawka indiana line tesi 261, jeżeli mniejsza podłogowa to wymieniona wyżej nota 550. Choć na twoim miejscu wolałbym nieco zwiększyć budżet. 

Do jakiej kwoty i w co byś celował?

U kumpla słyszałem Cyrus one w połączeniu z starsza seria bowers & wilkins 685 S2 grało to naprawdę dobrze. 

A może jeszcze warto posłuchać System Audio Saxo 5. To monitorki o spójnym brzmieniu, dobrym wypełnieniu i energicznym basie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.