Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do Cyrus One?


Arkadiusz_50002
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w zeszłym roku kupiłem nowego Cyrus'a One, z którego jestem bardzo zadowolony i chciałbym spróbować wydusić z niego coś więcej. 

Aktualnie gra z kolumnami Monitor Audio BR2 (nie bronze 2), których brzmienie i barwa mi odpowiada... ale wierzę że da się mieć więcej - mocniejszy i niższy bas, przyjemniejsze cykanie przeszkadzajek, więcej 'potęgi' w dźwięku. 

 

Rozważam wymianę na kolumny nowe lub używane do około 2000 zł. Najlepiej podstawkowe, ale mogą być małe podłogówki.

 

Pierwszym kandydatem jest nowy model MA Bronze 2, lub za chwile nowa edycja 2020. 

 

Miejsce - pokój ca 17m2, kolumny stoją aktualnie na standach, jedna blisko rogu pokoju (20cm od bocznej ściany, 40 od tylnej). 

Cyrus gra z gramofonem (Sony PSX-3) i chromecastem audio (tidal hifi,spotify), okazjonalnie TV. 

 

Co proponujecie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus One bardzo ładnie zgrywa się z Dynaudio Emit 20, a jak zależy Ci na basie to Emit 30

Tylko masz trochę mały budżet ale warto dołożyć.

Jeśli chodzi o MA to godne uwagi są dopiero Monitor Audio Silver 50 ale i tak przegrały z  Dynaudio Emit 20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CivisRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CivisRK napisał:

Cyrus One bardzo ładnie zgrywa się z Dynaudio Emit 20, a jak zależy Ci na basie to Emit 30

Tylko masz trochę mały budżet ale warto dołożyć.

Jeśli chodzi o MA to godne uwagi są dopiero Monitor Audio Silver 50 ale i tak przegrały z  Dynaudio Emit 20.

dzięki, sprawdzę!

 

z MA chętnie kupiłbym Silver 2 - słyszałem je na żywo (nie wiem z jakim wzmacniaczem) i naprawdę fajnie grały. niestety niszowy towar na rynku wtórnym 

 

Odnośnie basu - to bardzo lubię jak słychać rytmicznie i żywo prowadzoną gitarę basową lub stopę perkusji. Tutaj w MA+Cyrus mam to, ale jeszcze nie ten poziom moim zdaniem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Arkadiusz_50002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Arkadiusz_50002 napisał:

dzięki, sprawdzę!

 

z MA chętnie kupiłbym Silver 2 - słyszałem je na żywo (nie wiem z jakim wzmacniaczem) i naprawdę fajnie grały. niestety niszowy towar na rynku wtórnym 

 

Odnośnie basu - to bardzo lubię jak słychać rytmicznie i żywo prowadzoną gitarę basową lub stopę perkusji. Tutaj w MA+Cyrus mam to, ale jeszcze nie ten poziom moim zdaniem 

Posłuchaj Emity 20 z Cyrus, wzmacniacz ma spory zapas mocy wiec bez problemu napędzi w/w kolumny.

Ja posiada Emity 20 z CXA60 na 18 metrach i uwierz mi basu nie brakuje i słucham max na godzinie 9, a Cyrus jest mocniejszym wzmacniaczem od CXA60.

Do twojego metrażu powinny też pasować DYNAUDIO EMIT M10, słuchałem je jak kupowałem moje głośniki ale tu może brakować basu, to też zależy od akustyki twojego pokoju i trzeba by posłuchać w domowych warunkach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CivisRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Arkadiusz_50002 napisał:

ozważam wymianę na kolumny nowe lub używane do około 2000 zł. Najlepiej podstawkowe, ale mogą być małe podłogówki.

Spróbuj z Dynaudio Emit M20 - dobrze razem to ze sobą gra. Cyrus detaliczny, dobra kontrola, Emit cieplejszy w oddaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na potężniejszym brzmieniu to zwróć uwagę na Indiana Line Nota 550x. Są to filigranowe kolumny o muzykalnej barwie z dobrze zaznaczonym dołem pasma. Jeśli podstawkowe kolumny bierzemy pod uwagę to warto rozważyć Focal Chorus 706 jeśli cenisz sobie szczegółowość lub JMR Lucia jeśli chciałbyś uzyskać dokładne i muzykalne brzmienie z mocniejszym dołem. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś szukać raczej cieplej grających kolumn np. podstawka indiana line tesi 261, jeżeli mniejsza podłogowa to wymieniona wyżej nota 550. Choć na twoim miejscu wolałbym nieco zwiększyć budżet. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Soomi napisał:

Powinieneś szukać raczej cieplej grających kolumn np. podstawka indiana line tesi 261, jeżeli mniejsza podłogowa to wymieniona wyżej nota 550. Choć na twoim miejscu wolałbym nieco zwiększyć budżet. 

Do jakiej kwoty i w co byś celował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze warto posłuchać System Audio Saxo 5. To monitorki o spójnym brzmieniu, dobrym wypełnieniu i energicznym basie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję wszystkim za pomoc, kupiłem Focal Chorus 706 polecone w tym temacie. Jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2020 o 17:23, Q21 napisał:

(...) o muzykalnej barwie (...)

Nawet nie wiem jak skomentować takie pie...nie.

Równie dobrze mógłbyś pisać o geometrii smaku albo architekturze układów tanecznych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim za pomoc, kupiłem Focal Chorus 706 polecone w tym temacie. Jestem bardzo zadowolony.
Napisz z którymi porównywałeś, dlaczego wybrałeś te.
Zakończ ten wątek jakimś podsumowaniem dla innych.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.03.2020 o 09:25, maciek36 napisał:

Napisz z którymi porównywałeś, dlaczego wybrałeś te.
Zakończ ten wątek jakimś podsumowaniem dla innych.

Podsumowując - wybrałem Focal Chorus 706 po porównaniu z MA BR2 i Bronze2. Przekonały mnie lepszą dynamiką w dolnym zakresie, fajniejszym 'drivem', niższym zejściem, a w górze mniejszą ekspozycją wysokich tonów - nie są wycofane, tylko w skrajnych momentach nie są zapiaszczone i przejaskrawione. Ogólnie zestaw z fajną energią i wspomnianym drivem, buduje bardzo przyjemną przestrzeń. Zaczęły być słyszalne wyraźniej instrumenty czy wokale w tle. Scena zyskała nie tylko na szerokości, co przede wszystkim na głębi. 

Dodatkowo cena od Q21 była rewelacyjna, więc jak przyjechały, wygrzały się to po tygodniu czy dwóch już wiedziałem, że zostają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.