Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw na pierwsze poważne stereo do 4k


perzol22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem Onkyo 8130 (czyli 8150 bez WiFi i Bluetootha i tylko 2 wejściami cyfrowymi), a zastanawiałem się nad Yamahą N602 i powiem, że nie żałuję. Według mnie Onkyo jest bardziej "muzykalne" niż Yamaha. Dali Blue 8008, które wtedy miałem po podpięciu Onkyo ożyły, zyskały nowe życie - zwiększyła się przestrzeń, bas, ogólnie rozmach z jaki grały etc..., a wcześniej miałem amplituner Yamahy  (chyba RX-797). Po prostu niebo, a ziemia... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, FioleK napisał:

Ja kupiłem Onkyo 8130 (czyli 8150 bez WiFi i Bluetootha i tylko 2 wejściami cyfrowymi), a zastanawiałem się nad Yamahą N602 i powiem, że nie żałuję. Według mnie Onkyo jest bardziej "muzykalne" niż Yamaha. Dali Blue 8008, które wtedy miałem po podpięciu Onkyo ożyły, zyskały nowe życie - zwiększyła się przestrzeń, bas, ogólnie rozmach z jaki grały etc..., a wcześniej miałem amplituner Yamahy  (chyba RX-797). Po prostu niebo, a ziemia... 

Na pewno zmienił się charakter brzmienia, pytanie czemu nie spróbowałeś z klasycznym wzmacniaczem tego połączenia Dali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czułem takiej potrzeby - nie chciałem WiFi i Bluetootha, bo stwierdziłem, że to tylko będzie dokładać zakłóceń szczególnie, że Bluetooth jest bez AptX (za grosze kupiłem z Chin model transceivera z AptXHD - o dziwo DAC (192KHz, 24bity) wbudowany w CSR 8675 daje radę - widać wystarczy nie sp... projektu PCB ). Natomiast Spotify jest miłym dodatkiem (szkoda, że nie mają FLACka, bo jednak na tym sprzęcie słychać różnice).  Teraz się zastanawiam nad ulepszeniem do 8250, aby był Tidal (bezstratny streaming) oraz dwa dodatkowe wejścia cyfrowe (DAC w Onkyo jest naprawdę bardzo przyjemny), bo tak poza tym nie czuje potrzeby wymiany tego wzmacniacza. Bardziej się zastanawiam nad wymianą głośników - teraz mam Paradigmy Monitor 11v7 i te były bardzo upierdliwe w ustawieniu - brzmiały zupełnie inaczej niż w salonie. Musiałem zatkać jeden bassrefleks (wydaje mi się, że tak powinno być seryjnie - bass w moim odczuciu schodzi niżej) i postawić piramidki za głośnikami, aby było znośnie (głośniki nie próbowały zabić bassem). Dali Blue 8008 przy Paradigmach wybaczały wszystko, można je było ustawić jak się chciało i grały OK. Monitory 11v7 też średnio nadają się do muzyki klasycznej - ma się wrażenie jakby werble, trójkąty i ogólnie cała perkusja siedziała w pierwszym rzędzie. Natomiast głośniki są genialne do wszelkiej dynamicznej muzyki (świeżo po przesiadce z Dali Blue 8008 miałem wrażenie, że Paradigmy, każdy wolniejszy/spokojniejszy kawałek próbują na nowo zinterpretować - krzycząc szybciej / czemu tak wolno) czy unpluged i generalnie wszędzie gdzie liczy się rytm.

Muszę się wybrać i posłuchać nowszego modelu Paradigm 6000F (ponoć bardziej zrównoważone) i  Wharfedale Evo 4.4, czy coś jeszcze polecacie? Jestem generalnie basolubem, ale nie lubię mieć dziur w paśmie, głośniki muszą grać z rozmachem, fajnie jakby się dało czasami posłuchać na nich muzyki klasycznej.  Brzmieniowo (porównując do słuchawek) to takie KZ ZS10 (z zatkanymi otworami wentylacyjnymi) są dla mnie ideałem, bez nosowości, ale też bez syczenia i suchości, z nisko schodzącym basem który odzywa się tylko wtedy kiedy powinien. AKG K181 DJ UE z bass refleksem otwartym na 1/3 też są dość przyjemne, ale trochę brakuje im góry (może i nie brakuje, ale góra jest jakaś taka "matowa"). Myślałem jeszcze o starych Dali Lektor 8 / JBL Studio 580/590,  ale trudno to upolować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, FioleK napisał:

Jestem generalnie basolubem

Dali Oberon, Fyna Audio F502 ? 

23 godziny temu, FioleK napisał:

Nie czułem takiej potrzeby - nie chciałem WiFi i Bluetootha, bo stwierdziłem, że to tylko będzie dokładać zakłóceń szczególnie, że Bluetooth jest bez AptX (za grosze kupiłem z Chin model transceivera z AptXHD - o dziwo DAC (192KHz, 24bity) wbudowany w CSR 8675 daje radę - widać wystarczy nie sp... projektu PCB ). Natomiast Spotify jest miłym dodatkiem (szkoda, że nie mają FLACka, bo jednak na tym sprzęcie słychać różnice).  Teraz się zastanawiam nad ulepszeniem do 8250, aby był Tidal (bezstratny streaming) oraz dwa dodatkowe wejścia cyfrowe (DAC w Onkyo jest naprawdę bardzo przyjemny), bo tak poza tym nie czuje potrzeby wymiany tego wzmacniacza

Nie rozumiem, to nie lepiej sięgnąć po lepszą jakość dźwięku i kupić wzmacniacz z wbudowanym DAC i osobno sieciówkę WXAD-10? Sama praca na basie zmieni się w momencie zmiany z ampli na klasycznego wzmaka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.