Skocz do zawartości
IGNORED

DAC - nie słyszę różnic - POMOCY!!!


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Klecha86 napisał:

Jak nie słyszysz różnicy twoja sprawa ... 

jakby ktoś nie wiedział

 

to była   ....  WIEDZA 

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, brodacz489 napisał:

Ekspert Muda i ekspert McGyver ?

Pierwszy słyszy różnice pomiędzy identycznymi binarnie plikami, drugi jest specjalistą od układu lampowego WKWA, który to układ okraszony wymyślnymi kondensatorami pakuje wszędzie gdzie się zmieści wmawiając wszystkim, że daje to niebiańskie brzmienie. ?

Dzięki takim „ekspertom”, dla których podstawą jest ezoteryka powstają „grające” transporty, kable i inne rzeczy, których rzeczywisty wpływ na brzmienie jest zerowy lub Co najwyżej  pomijalny.
 

Audioezoteryka górą! Przynajmniej niektórym osobom tak się wydaje ?

 

 

 

Jednego i drugiego poznałem osobiście. U jednego i drugiego w domu gościłem. O każdej z tych osób mam wyrobioną opinię na szereg różnych tematów - na podstawie powiązań z tymi osobami.

Teraz - ale pisząc już z własnego doświadczenia - na temat tych osób Ty się wykaż. Oddaję Ci głos...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, AudioAddicted said:

 

Jednego i drugiego poznałem osobiście. U jednego i drugiego w domu gościłem. O każdej z tych osób mam wyrobioną opinię na szereg różnych tematów - na podstawie powiązań z tymi osobami.

Teraz - ale pisząc już z własnego doświadczenia - na temat tych osób Ty się wykaż. Oddaję Ci głos...

To znaczy, że jeśli ktoś wypisuje głupstwa, to już nie można nic o tym napisać?

Trzeba osobiście się do takiej osoby wybrać? No tak, to po audiofilsku - nie spróbujeszsam, nie odzywaj się.

Pewnie tego nie wiesz, ale jak potraktować kogoś, kto przysyła ci CD z czterema plikami nagranymi przy pomocy dwóch różnych kabli sieciowych i dwóch nagrywarek CD zarzekając się, że każdy z tych plików brzmi inaczej, po czym okazuje się, że zawartość binarna tych plików jest identyczna?

Albo jak traktować osobę, która twierdzi, że transmitancja czwórnika zależy od obciążenia?

O innych rzeczach nie wspomnę, bo nawet szkoda czasu.

Nie mam nic do tych osób, nie znam ich osobiście, ale przecież nie o to tu chodzi.

Chodzi o błędne wypowiedzi i o to, że reakcją na wskazanie błędu lub uzasadnienie jakiegoś kontrowersyjnego poglądu jest agresja.

Aha, a jak tam brzęczący przedwzmacniacz (lampowy)? ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, ułamek czego?
Jak można mieć wiedzę i nie rozumieć co to jest transmitancja?
Albo słuchać kabli sieciowych, cyfrowych itp.
Toż to czysta ezoteryka .....
Problem polega na tym, że większość chcących uchodzić za audioguru osób kompletnie ignoruje zasady przeprowadzania eksperymentów, co skutkuje blędnymi wnioskami. Formułując ogólne wnioski nie można posługiwać się subiektywnymi wrażeniami, których przyczyny są dość złożone i leżą poza przedmiotem badania, czyli poza systemem audio. Wiem, że to trudno pojąć bo przecież większość tekstów, jakie można znaleźć na forum powstaje właśnie jako skutek takiego błędnego rozumowania. Stąd mamy tony stron o niczym. Albo jest to reklama, albo coś co wynika z braku rzetelnej analizy.
A to po co Ty jesteś na tym forum? Nie lepiej na elektroda, czy jakiś młody technik?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, lete napisał:

Efekt? Żaden z tych 3 DAC nie dawał WYRAŹNYCH i dających się wyłapać (choćby w dłuższej perspektywie) różnic w brzmieniu...

Widocznie różnic nie było.

Czy sytuacja taka wymaga jakiejkolwiek pomocy? ... nie sądzę. Trzeba słuchać i cieszyć się, że nie chodzi po głowie zakup sprzętu za jakieś chore sumy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to i tak zostanie uznane za offtop, ale kombinując w systemie, żeby grał "przyjemnie"

a to "wygładzając" kopułkę albo aplikując "przyjemny" XLR - wszystkimi w zasadzie ruchami

robimy tor nieprzezroczystym. Nie da się wtedy niczego porównać, bo krajobraz trudno

podziwiać przez niemytą od tygodni szybę w Intercity ?  a to podstawa, niestety.

Dobrze to napisał @J.Jerry - musi być przejrzystość, a jeśli jest ona tak naprawdę nieosiągalna,

bo nie da się systemu słuchać bez ingerencji uśredniających - porównania są bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, audioburak napisał:

Pewnie to i tak zostanie uznane za offtop, ale kombinując w systemie, żeby grał "przyjemnie"

a to "wygładzając" kopułkę albo aplikując "przyjemny" XLR - wszystkimi w zasadzie ruchami

robimy tor nieprzezroczystym.

Może to dziwnie zabrzmi, ale mi się ten dźwięk bardzo podoba - na wszystkich z tych DAC i w każdym wariancie źródła (czy to z płyty cd, czy z plików). Tak się jedynie zastanawiam, czy to ja jestem głuchy (może już wiek robi swoje, 40-stka przekroczona :D), czy może po prostu współczesne DAC grają już na tyle poprawnie (nawet te tanie), że nie jest to krytyczna sprawa w systemie, który potrafi oddać gęsty, szybki i rozdzielczy dźwięk. A przy tym odpowiednio muzykalny. Nie ma zmulenia i całość jest przejrzysta, czego dowodem jest "zmulenie", które pojawia się nawet wtedy, kiedy zamieniam miejscami sieciówki ? Muszą być wpięte dokładnie tak, jak je przetestowałem - zamiana miejscami powoduje złagodzenie brzmienia i zatarcie "fluidów" na granicy percepcji, a to przecież tylko sieciówki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I radzę Ci na tym poprzestać słuchając z przyjemnością muzyki, a nie szukając "kwadratowych jajec"

w systemie, który sobie dopasowałeś. Ja szukałem innych cech dźwięku i priorytetem była

przejrzystość; może nawet do przesady, ale usłyszałem różnice w grubości przewodu IC.

A są instrumenty, które jak wielu z nas wie, wcale do "przyjemnych" w dobrym nagraniu nie należą.

A jak do tego dołożyć paskudne cechy kopułek, wzmacniaczy, CD'ków i w końcu kabli, to są dwa

wyjścia: albo bolą uszy, albo wygładzamy ( jak w Twoim wypadku ) system dla przyjemności

słuchania; bez wyskakiwania przez okno, po usłyszeniu choćby naturalnych skrzypiec ? 

Ale trzeba mieć świadomość, że wtedy do krytycznych porównań on się zwyczajnie nie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lete napisał:

czy może po prostu współczesne DAC grają już na tyle poprawnie (nawet te tanie), że nie jest to krytyczna sprawa w systemie, który potrafi oddać gęsty, szybki i rozdzielczy dźwięk. A przy tym odpowiednio muzykalny.

dokładnie to. DACi rozwijają się najszybciej w Audio w ostatnich latach. Obstawiam,  że taki Topping dx3 pro czy d50s jakieś 10 lat temu kosztowałby kilkukrotnie więcej. Moim zdaniem kolejna taka rewolucja czeka nas we wzmacniaczach klasy D. Na przykład ICEPower 1200as2 zbiera świetne opinie i nie kosztuje majątku. Można budować w oparciu o ten moduł bardzo mocne i dobrze grające wzmacniacze a takich modułów będzie więcej i będą coraz lepsze i tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, audioburak napisał:

Ale trzeba mieć świadomość, że wtedy do krytycznych porównań on się zwyczajnie nie nadaje.

Na pewno są zupełnie inaczej grające zestawy, które oddają inne cechy, itd.

U mnie "wyłapałem" pewien etap konfigurowania, gdzie mam odpowiednio "nasączony" dźwięk, który bardzo fajnie potrafi oddać dynamikę i ciężar np. rocka - gitary, bas, czy perkusja brzmią momentami obłędnie. Powiedziałbym, że np. granie Grzegorza Turnaua na żywo w ICE w Krakowie brzmiało podobnie, jeżeli chodzi o wagę stopy, drive gitar basowych, czy plastyczną dźwięczność klawiszy. To trudno jest oczywiście opisać, ale kto czasami chodzi na dobrze zrealizowany dźwiękowo koncert na żywo, ten wie w czym rzecz. 

Może to kwestia "starej szkoły" budowy kolumn i użytych przeze mnie elementów wzmacniających ten kierunek, czyli analogowe kondensatory Jantzen Alumen, Audyn True Copper - one nic nie wyostrzają, grają łagodniutko, ale gęsto i szczegółowo.

To nie jest "krew z uszu", jeżeli chodzi o górne rejestry, ale i niczego nie brakuje - taki bajer! I do tego fajna barwa.

Od jakichś dwóch lat zachwycam się Malejonkiem i tym, jak nagrane są np."Panny Wyklęte" (3 kolejne wydania) - szczególnie w wersji akustycznej (można testować sprzęt, jeżeli chodzi o rozpiętość i dynamikę). Naprawdę polecam ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, brodacz489 napisał:

Ekspert Muda i ekspert McGyver ?

Pierwszy słyszy różnice pomiędzy identycznymi binarnie plikami, drugi jest specjalistą od układu lampowego WKWA, który to układ okraszony wymyślnymi kondensatorami pakuje wszędzie gdzie się zmieści wmawiając wszystkim, że daje to niebiańskie brzmienie. ?

Dzięki takim „ekspertom”, dla których podstawą jest ezoteryka powstają „grające” transporty, kable i inne rzeczy, których rzeczywisty wpływ na brzmienie jest zerowy lub Co najwyżej  pomijalny.
 

Audioezoteryka górą! Przynajmniej niektórym osobom tak się wydaje ?

 

 

Bum, w końcu wróciłeś na to forum (niestety i dla jego szkody) . 

A ile ci się emocji skumulowało w tym czasie... 

Lete 

 

Kup Ty sobie jako transport Pioneera PD-30AE i metrowego Audioquesta Carbon. Będziesz miał i wybitny transport i taki też kabel. Całość za niewielkie pieniądze.

To będzie punkt wyjściowy do dobrego brzmienia. 

Jak dobrze pokombinujesz to z PD-30AE da się też zrobić odtwarzacz przy którym wiele leciwych hi endów wymięka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lete wrzuciłeś filmiki z komórki więc się wypowiem co do tego co ja z tej komórki usłyszałem na swoich zwykłych słuchawkach Sony podpiętych do PC. Usłyszałem mianowicie  prezentacje zrobioną grubą kreską, z przewalonym basem, do tego duże problemy z sybilantami, które są prawdopodobnie spowodowane tym, że górna średnica dominuje nad wysokimi, ta prezentacja nie brzmi w sposób specjalnie przejrzysty. Wg mnie żeby ocenić różnice w DAC, należy wejść głęboko w miks, a górna średnica u ciebie na to nie pozwala. Spróbuj coś zrobić tą średnicą a zobaczysz ile powietrza i przejrzystości dostaniesz w nagraniu, szczególnie wgłąb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Moontan napisał:

wiadomosci o testach roznicowych pewnie tez....:

Wpisz w google "Ethan Winer The Null Tester" i obejrzyj filmik. Może on coś wniesie do wiedzy o sprzęcie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, m4tech napisał:

@lete wrzuciłeś filmiki z komórki więc się wypowiem co do tego co ja z tej komórki usłyszałem na swoich zwykłych słuchawkach Sony podpiętych do PC. Usłyszałem mianowicie  prezentacje zrobioną grubą kreską, z przewalonym basem, do tego duże problemy z sybilantami, które są prawdopodobnie spowodowane tym, że górna średnica dominuje nad wysokimi, ta prezentacja nie brzmi w sposób specjalnie przejrzysty. Wg mnie żeby ocenić różnice w DAC, należy wejść głęboko w miks, a górna średnica u ciebie na to nie pozwala. Spróbuj coś zrobić tą średnicą a zobaczysz ile powietrza i przejrzystości dostaniesz w nagraniu, szczególnie wgłąb

Weź komórkę i nagraj ten sam utwór (np. G. Turnau) w podobny sposób i wtedy słuchaj - tak, jak sugerowałem ?

Ja nagrywałem zwykłym Samsungiem A50. To, że na nagraniu czuć przestery, to kwestia poziomu głośności i czułości mikrofonu (dawałem dosyć głośno - poziom 50 na 100 w skali, a normalnie słucham na 35-40). Dodatkowo dochodzi pogłos pomieszczenia (jest małe i średnio regularne) - ten mikrofon nie zbiera kierunkowo, a bierze wszystko. 

Założę się, że jak nagrasz komórką podobnie, to każdy system (bez względu na kasę) z utworem o odpowiednio dużej dynamice na nagraniu komórką będzie pokazywał przestery, gruby bas, itd. W rzeczywistości tego nie słychać. Jest fajne ciśnienie akustyczne, drive i namacalne wokale. Sybilanty, jeżeli są, to wynikają one z konkretnego nagrania - czasami są, czasami ich nie ma. Tu ten aspekt jest podbity słabieńkim mikrofonem komórki.

Dlatego jedyna w miarę sensowna droga, aby cokolwiek na baaaaaardzo ogólnym odczuciu ocenić, to nagrać u siebie (głośność na granicy akceptowalnej, gdzie dalej jest już "ból głowy u sąsiada", a komórka - najlepiej któryś z nowych Samsungów, tj. A20, A30, A50, itd. - jakieś 50 cm od linii głośników).  

Na dziś każdy aspekt brzmienia jest satysfakcjonujący. Szczególnie utwory nagrane w QSound - przestrzeń to spektakl w pełni 3D (panorama praktycznie 180 stopni i w każdej płaszczyźnie - dźwięk, obrazowo mówiąc, poukładany na "półkuli" - od lewej, do prawej, od stóp po czubek głowy).

 

38 minut temu, muda44 napisał:

Kup Ty sobie jako transport Pioneera PD-30AE i metrowego Audioquesta Carbon. Będziesz miał i wybitny transport i taki też kabel. Całość za niewielkie pieniądze.

Coax mam raczej spoko. Neotech na srebrnych wtykach WireWorld daje radę. Nie wiem, czy jest tu sens ładować więcej kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minutes ago, muda44 said:

Bum, w końcu wróciłeś na to forum (niestety i dla jego szkody) . 

Szkodnikiem to waść jesteś niestety. Opowiadasz te swoje bajeczki i przez to narażasz innych na stratę czasu i pieniędzy, bo wszystko co piszesz jest oparte na twoim fantazjowaniu na temat elektroniki i nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzetelnej wiedzy.

Audiofile to dziwni ludzie. Powszechnie wiadomo, że każda liczba parzysta dzieli się przez dwa. Audiofil oczywiście temu stwierdzeniu nie uwierzy i będzie, zgodnie ze nakazem doświadczania wszystkiego osobiście, do końca życia mozolnie sprawdzał każdą parzystą liczbę. Oczywiście liczb takich jest nieskończenie wiele, więc nigdy mu się to  nie uda.

Podobnie jest z systemem audio. Liczba kombinacji jest nieskończenie duża. Niestety do większości braci audiofilskiej nie dociera fakt, że nie trzeba tych wszystkich kombinacji sprawdzać, bo są proste reguły, wywodzące się z fizyki, które pozwalają na przewidzenie różnych efektów, a przede wszystkim nie zajmowanie się rzeczami, które nie mają sensu.

Audiofil dziwi się, że naukowcy nie zajmują się bardzo istotnymi dla nich sprawami wpływu różnego rodzaju biżuterii audiofilskiej na brzmienie. Po pierwsze żaden producent nigdy nie zleci takich badań, bo musiałby po nich zrezygnować z dochodowego interesu. A po drugie - i ten powód jest znacznie istotniejszy - wbrew mniemaniu audiofilskiej braci kwestie te zostały już dawno rozstrzygnięte tak jak sprawa podzielności parzystych liczb przez 2 i ze względu na swoją prostotę nie stanowią interesującego materiału do badań.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lete napisał:

Dlatego jedyna w miarę sensowna droga, aby cokolwiek na baaaaaardzo ogólnym odczuciu ocenić, to nagrać u siebie (głośność na granicy akceptowalnej, gdzie dalej jest już "ból głowy u sąsiada", a komórka - najlepiej któryś z nowych Samsungów, tj. A20, A30, A50, itd. - jakieś 50 cm od linii głośników).  

50cm od linii.... 

ja myślałem , że raczej powinno robić się takie nagrania w miejscu odsłuchu....


zrób nagranie tak koło 22giej gdy jest już cicho na dworze itd. głośność ustaw znacznie niżej, ale maksymalnie  tak żeby nie powodowała clippingu czy kompresji, czyli wykres powinien być bez spłaszczenia, wg mnie takie nagranie więcej  powie o brzmieniu systemu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczucia soniczne w dużej mierze zależą od psychiki, samopoczucia, nastroju itd...krótko mówiąc  zalezy jaki kto ma ma dzień,  a także od sugestii, na którą jedni są bardziej podatni inni mniej...np sugestii że to co droższe powinno grac lepiej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, konradwo napisał:

Wypożycz jakiegoś dobrego DACa czy dwa (najlepiej wg większej ilości opinii grających inaczej).
Skombinuj transport (taki, który wg powszechnej opinii uchodzi za dobry - nie każdy mega drogi CD uchodzi za dobry transport!).
Wtedy posłuchaj czy są różnice.

Tylko niech nie zapomną wyrównać głośności porównywanych urządzeń podczas próby odsłuchowej, to podstawa przy porównaniach na słuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wiedza o sprzecie ...czy ja musz  cokolwiek wiedziec by sluchac muzyki ...? O  nie bynajmniej. Wy wyznawcy pomiarow jak i drugi typ mam na mysli .....Chicago  user...ktorzy mysla ze bez wiedzy calkowitej o jazzie nie mozna poznac  tego gatunku muzyki. Poza tym spojrz na tego Ethana ...coz mu pozostalo w zyciu.....tylko pomiary. Mysle ze muzyka nadal skrywa przed nim swe tajemnice .Jakos nie trafilem na Twoj wpis ze jakas muzyka trafila do twojej duszy......myle sie?

Nie wszyscy zachwycaja sie malarstwem , ja wlasciwie tez no popatrze ale zebym biegal  po muzeach,  galeriach   ba malowal....nie ....a wy tutaj na forum  audio vide malarstwo wypisujecie bzdury .....ja bym namalowal lepiej bo znam technike, lepiej operuje kolorem.

Sluchasz muzyki , moze i to prawda i ale  ktos  te      13 716     postow musial  napisac i wkleic ...wyrownac poziomy , pomierzyc .......a mierz sobie i daj spokoj innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lete napisał:

?

 

Coax mam raczej spoko. Neotech na srebrnych wtykach WireWorld daje radę. Nie wiem, czy jest tu sens ładować więcej kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audioquest Carbon to coax wybitny i lepszy od wielu innych do 3000 jakie miałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama konstrukcja Carbona daje nadzieję na lepsze ( dla każdego to znaczy coś innego ? )

granie, niż Neotech, choćby miał wtyki z platyny ...

Zależy więc, czego się w dźwięku szuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Moontan napisał:

Poza tym spojrz na tego Ethana ...coz mu pozostalo w zyciu.....tylko pomiary.

Sęk w tym że test różnicowy nie opiera się na pomiarach tylko na słuchu, radzę obejrzeć film. Słucha się różnicy po zsumowaniu dwóch sygnałów np. muzycznych w przeciwnej fazie.

46 minut temu, Moontan napisał:

Jakos nie trafilem na Twoj wpis ze jakas muzyka trafila do twojej duszy......myle sie?

Mylisz się.

50 minut temu, Moontan napisał:

postow musial  napisac i wkleic ...wyrownac poziomy , pomierzyc .......a mierz sobie i daj spokoj innym.

Wyrównaj poziomy głośności chociaż raz przy porównywaniu, wreszcie usłyszysz rzeczywiste różnice w jakości a nie w głośności. Pewnie wtedy w twoim organizmie nastąpi spokój i będziesz mógł oddać się słuchaniu muzyki tak jak ja to robię. Nawet teraz jak to piszę słucham. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak ktos nosi takie nazwisko.........to zwyciezca........moze byc tylko jeden........on wlasnie !!!!!!!!   :))))))))

Poza tym  jak to mowia ....tu jest pies pogrzebany....

Ethan Winer is co-owner of RealTraps, a leading manufacturer of acoustic treatment products.

 

Edytowane przez Moontan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

Audioquest Carbon to coax wybitny i lepszy od wielu innych do 3000 jakie miałem. 

Tak, ale tego cholerstwa nie ma w polskiej dystrybucji chyba... A z eBay lub od China-People raczej nie będę ryzykował..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lete napisał:

Tak, ale tego cholerstwa nie ma w polskiej dystrybucji chyba... A z eBay lub od China-People raczej nie będę ryzykował..

Chyba... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I radzę Ci na tym poprzestać słuchając z przyjemnością muzyki, a nie szukając "kwadratowych jajec"
w systemie, który sobie dopasowałeś. Ja szukałem innych cech dźwięku i priorytetem była
przejrzystość; może nawet do przesady, ale usłyszałem różnice w grubości przewodu IC.
A są instrumenty, które jak wielu z nas wie, wcale do "przyjemnych" w dobrym nagraniu nie należą.
A jak do tego dołożyć paskudne cechy kopułek, wzmacniaczy, CD'ków i w końcu kabli, to są dwa
wyjścia: albo bolą uszy, albo wygładzamy ( jak w Twoim wypadku ) system dla przyjemności
słuchania; bez wyskakiwania przez okno, po usłyszeniu choćby naturalnych skrzypiec  
Ale trzeba mieć świadomość, że wtedy do krytycznych porównań on się zwyczajnie nie nadaje.
To może kwestia sali, ale w Filharmonii Narodowej byłem wiele razy i skrzypce nigdy nie sprawiały mi bólu uszu. Więc powiedziałbym że chciałoby się jeszcze intensywniej. Ogólnie dźwięk live tam jest stonowany. Dlatego czasem ta naturalność wg niektórych to wg mnie jakieś sterydy.
Niemniej. najważniejszy jest gust. Sprzęt ma grać tak, aby nam sprawiał przyjemność. To podstawowa zasada wg mnie. Bo spierać się można z każdym z osobna nad tym Co jest bardziej zielone, A co niebieskie. Chodzi o nasze postrzeganie.

Co do DAC to mam wrażenie, że wiele tych nowych faktycznie może grać dość podobnie. W teorii bardzo poprawnie, z tym, że brakuje w tym jakiejś barwy, body w tym dźwięku. Jest to trochę szare granie bez emocji.
To tylko moje odczucia z procesu wyboru DAC nie za kilka tysi, a więcej.
Sam wybrałem taki na starych kościach, taki DAC Reymio mimo, że dla wieku nieakceptiwalny, bo brak USB, dsd itd itp dla wielu gra tak, że nic innego nie potrzeba. A za uzywke trzeba dac kilkanaście tysi, wiwc nie jakiś kosmos.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, muda44 napisał:

Chyba... 

No tak. Np. w TopHifi mają tylko wersje HDMI. Google nie znajduje żadnego sklepu w PL z tym kablem. Ale pewnie na zamówienie sprowadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek36    też bywałem w Filharmonii ?  ale dla mnie wzorcem jest to, co mogę usłyszeć

będąc metr od instrumentu, a nie kilkanaście. Dlatego szukamy innych wrażeń, bo skoro ktoś

nagrał Rachel P z metra, to tak chcę ją słyszeć. I czasem stare nagrania to zapewniają, bo były

realizowane na shitowych mikrofonach; każdy musiał podejść i zagrać ? 

Co do kabla Coax - szukanie wzorca w mało przejrzystym torze jest chyba słabym pomysłem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt podobnego dzwieku uzyskalem wpinajac w zestaw kable glosnikowe silver screen.Niby czysto,dynamicznie ale bez barwy,meczaco.

To uwaga do filmikow zamieszczonych przez autora watku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.