Skocz do zawartości
IGNORED

serwis sprzetu audio


troy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo ze NASZ sprzet sie nie psuje. Ale jesli ktos ma pecha , zle cos podlaczy ;-) albo najdzie go chec do modyfikacji,predzej czy pozniej bedzie chcial/musial skorzystac z pomocy profesjonalisty. Proponuje wymiane doswiadczen n/t jak dzialaja serwisy w kilku tzw duzych miastach . Jaki sprzet sie psuje i naprawia a jaki tylko psuje ;-( . Jakie marki sa "bezpieczne" dla kupujacych a co kupujemy na wlasne ryzyko. Niech to beda fakty mozliwie jak najswiezszej daty. Zarowno negatywne jak i pozytywne . Zaczynam od wlasnego podworka .

Szczecin ..hmm... od dluzszego czasu ( odpukac!) nic mi sie nie zepsulo ale jestem jeszcze mlody ;-) .Jedynie pare lat temu udanie przestrojono mi tuner Sony analogowy z tzw niskiego UKF na wysoki - w serwisie na Pl. Lotnikow dawny Kasprzak . Ale tak naprawde nie wiem gdzie w Szczecinie znajde ludzi ktorzy np wyczyszcza lub wymienia laser w CD , albo naprawia zasilacz lub koncowke mocy we wzmaku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem problemy z 340 Nada - zepsuł się przełącznik wejść i dodatkowo ( a może na wskutek tego ) zaczął rzęźić, a potem przestał grać prawy kanał. - wszystko naprawili za stosunkowo nieduże pieniądze.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem w NAD C320, po trzech latach porządnej eksploatacji (10-14 godzin na dobę) jeden kanał zaczął szwankować, tzn. zaskakiwal po co najmniej 20 minutach od włączenia (czasem nawet później). No i do tego rzężenie jak w tranzystorowym radyjku przy pokręcaniu "balansem". Czasem dobrze grające obydwa kanały znowu wariowały po wpięciu i wypięciu słuchawek. Na mój chłopski rozum - ewidentnie coś związenago z potencjometrem w sekcji przedwzmacniacza. Problem rozwiązałem ... kupując oddzielny przedwzmacniacz. Obecnie C320 używam jako tymczasowej końcówki, do naprawy go oddam, jak kupię sobie końcówkę docelową. Oczywiście kupno przedwzmacniacza planowałem wcześniej, jako początek budowania nowego systemu, a nie traktując tego jako "reprerację" wzmaka. O wynikach i kosztach naprawy poinformuję (jestem z Warszawy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po 2 pierwszych wpisach sytuacja z serwisem wydaje sie byc optymistyczna. Ja jednak nie do konca podzielam taka opinie. Kupujac sprzet z drugiej reki zawsze staralem sie go sprawdzic w domu ale i tak przez pewien czas obchodzilem sie z nowym/starym klockiem jak z waza z epoki Ming . Dlatego nie kupilbym niczego po gwarancji na Allegro czy z ogloszenia droga wysylkowa. Ktos powie ,ze wystarczy kupic w sklepie i problem z glowy . Tylko ze gwarancja przewaznie jest wazna 1-2 lata a okres uzytkowania nietanich klockow to min 10-15 lat. Wiec kwestia serwisu jest jak najbardziej na miejscu . Kupujac sprzet za np 10kzl nikt rozsadny nie bedzie go sprzedawal zaraz po wygasnieciu gwarancji. Na przestrzeni ostatnich 20 lat sprzedano w Polsce sporo urzadzen NAD-a wiec nie dziwi mnie dobra opinia na temat serwisu akurat tego sprzetu. Ale przypuszczam ze lista tzw autoryzowanych albo jak kto woli fachowych serwisow innych marek jest krotka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że serwisem sprzętu rzadszych na rynku marek ma obowiązek zająć się dystrybutor, ew. samodzielny sklep. A ci zlecają naprawę umówionym podwykonawcom (jakiś pan Krzysio lub Zenek, który dysponuje schematami serwisowymi i umie lutować). Nie sądzę, żeby w Polsce istniał autoryzowany serwis NAD, czy Creek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem wyłącznie sprzet "Technicsa', który..... nigdy się nie zepsuł, a Cd PS 50 chodził u mnie przez 7 lat średnio po 2 godziny dziennie i nie wymagał nawet czyszczenia lasera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu " chorowalem " na CD Arcama i wypatrzylem niedrogiego Alpha 7 na Allegro . Jako ,ze sprzedający był z drugiego końca Polski było nieopłacalne jechac 2 x 750 km aby sprawdzic sprzet. Pomyslalem ,ze zamiast wydawac 350 zl na paliwo zaryzykuje kupno a w przypadku gdyby transport/laser jednak byl zuzyty to kupie i wymienie na nowy u dystrybutora. Jeden telefon do Decibela mnie z tego pomyslu wyleczyl . Dystrybutor zaoferowal wymiane transportu za 1 kzl ( slownie 1 kilo zl) . Kiedy dorzucilem na zachete ze chcialbym tez kupic upgrade do specyfikacji Alpha 9 nie wplynelo to lagodzaco na cene wymiany transportu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek608>troy

(Konto usunięte)

Za 1000zł to ja bym ci do tego arcama całą nową mechanike wstawił i do reki dał jeszcze nowy laser kss240a albo drugi zapasowy mechanizm..przeciez oni tam wstawiali cdm12 sonego lub cdm 12.4 philipsa z Filipin... taki mechanizm kompletny z tego co sie orientuje kompletny i nowy na gieldzie we wrocku kosztuje chyba 300zł...Ale złodziejstwo..

Bardzo wybitny jest serwis Sony ale drogi..ale nie ma problemu z kupnem czesci nawet do 12 letniego kompaktu chodziło o laser i takie gumowe podkładki tłumiace (ma to kazdy cd)insulatory..wsio kosztowało laser plus cztery podkładki 430zł.

natomiast wielokrotnie zwracałem sie nawet z oficjalnym pismem do serwisu Denona (horn distribution) o dokładnie takie same czesci do cd denon dcd3560 tj laser KSS151A i cztery insulatory w jezyku denona nazywa sie to Holder Damper(ang..tłumik drgan)..moje pisma pozostały bez odpowiedzi a monity i telefony koncza sie na tym ze gosc udaje glupiego ktos nagle mnie rozłacza..to samo sie tyczyło nowego w sumie modelu DCD1015(tam jest ten sam mechanizm co w dcd1550,1440,dcds10 itd,655,735,...nie wiem jak to traktowac sami sobie odpowiedzcie na pytanie...ale jednego jestem pewien w niemczech z serwisem denona nie ma jakiegokolwiek problemu ..bo zrezygnowany w koncu zawiozlem klocek do berlina i tam mi go zrobili w ciagu tygodnia Perfekt kosztowało 300DM!a stare czesci zwrócili..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej mnie wkurza jak widze ze caly CD-ROM SONY kosztuje 100 zl :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jasne,ze trzeba zaplacic za fachowa wymiane ( np 100 zl ? ) bo serwis musi miec zaplacone za wykonana prace ale dystrybutor moglby sobie podarowac marze w zamian za dobra opinie .

 

Piotrek608 - dzieki za info n/t serwisu Sony - w zwiazku z tym mam nieco pytanie lamerskie pytanie . Skoro wiadomo ,ze np w Arcamach , Nadach ( i nie tylko ) jest standardowy naped Sony to czy nie mozna po prostu wymienic calego modulu napedu z laserem ? Czy soft na plycie glownej odtwarzacza np Arcam cz Nad bedzie sie bezproblemowo komunikowal ze standardowym napedem CDM 12+ laserem KSS kupionym w serwisie

Sony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Marki które mogę polecić na bazie własnych doświadczeń - PIONEER jeśli chodzi o audio stereo / SONY jeśli chodzi o audio stereo oraz o telewizory. Serwisów PIONEER z kolei w Poznaniu nie polecam, serwis SONY na czarneckiego na Wildzie - TAK ( robią w sprzęcie dokładnie to co chceszs aby zrobili - czasem tylko wraca z delikatnymi ryskami - ale to masowce więc co się dziwic).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisanci Pioneera z Poznania patrzą na klocki z lat 90--tych jak na znalezisko archeologiczne , albo jak na UFO- i jak coś padnie to jedyna rada jaka jest u nich to "takich rzeczy już nikt nie robi i nie warto tego naprawiać lepiej kupić sprzęt co czyta wszystko w jednym" pewnie nawet z gazetami:) Klautry jakich wielu teraz można doświadczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie poziom serwisów Pioneer idzie razem z jakością ich klocków która od połowy lat 90tych poleciała na łeb. A najgorsze jest chyba to nowe logo - Pioneer zamiast PIONEER w zasadzie ten nowy znaczek jest jakby symbolem odzielającym starego dobrego pioneera od nowego badziewiastego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.