Skocz do zawartości
IGNORED

Deprecha


skynyrd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mushi

(Konto usunięte)
17 minut temu, Фома napisał:

Przecież są przypadki traumy zwierząt żyjących dziko w przyrodzie.

Tak, kończy się ona zazwyczaj zjedzeniem jednego osobnika przez tego drugiego, który jest uzbrojony w kły i pazury.

 

19 minut temu, Фома napisał:

Te co dziko żyją w przyrodzie też doświadczają traumy. Każde żywe stworzenie jej doświadcza, tylko chodzi o to jak sobie z nią radzić.

Otrząsnąć się z niej. Dosłownie.

 

Słuchaj Фома, nie będę Tobie tutaj opowiadał książki. Jeżeli dalej chcesz drążyć ten temat, to prościej będzie sobie ją kupić, przeczytać i samemu wyrobić zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2020 o 14:16, skynyrd napisał:

Przepraszam Ją codziennie. I wierzę, że mi wybacza, bo nie byłem złym synkiem.

Jak każda Matka na pewno Ci wybaczyła, o ile miała co. To, że teraz tak widzisz swoje zachowanie, nie znaczy, że Ona je w ten sposób odbierała. Nie zapominaj, że kochała Cię jak każda matka swojego synka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2020 o 08:34, soundchaser napisał:

4 lata wcześniej zacząłem świadomie biegać

Bo to jest magia sportu i jego dobroczynny wpływ na psychikę i jej kondycję. Od kilku lat pływam co drugi dzień na basenie. Nie wyobrażam sobie bez tego życia i kondycji psychofizycznej potrzebnej do walki z codziennością....Polecam. Proste i skuteczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o walkę, tylko o zwykłą formę ruchu, zmuszającą organizm do wytwarzania pozytywnych substancji i hormonów, które nie tylko pomagają w depresji, ale mają dużo większy zakres działania i wpływ na człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, TomekL3 napisał:

Gdy walczysz nie jesteś w balansie.

Bez wysiłku nic nie zmienisz i nie zrobisz. Nawet Bóg po stworzeniu musiał sobie odpocząć ?

Każdy proces twórczy na tym polega. 

Trening czyni Mistrza.

Różnica miedzy medytacją a kontemplacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TomekL3 napisał:

Nie musisz medytować czy kontemplować by się zmienić.

Terefere. Bez wysiłku nie jesteś w stanie zapobiec, żeby się nie zwalić w majty ?

Bez wysiłku byś nic tu nie napisał, ani nie pomyślał. Oglądanie youtubka to też wysiłek ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TomekL3 napisał:

Czepiasz się. Niepotrzebnie. Nie musisz walczyć z życiem, ale masz wolną wolę i zrobisz jak zechcesz.

 

To się wysiliłeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)

Mnie się wydaje, że Tomkowi po prostu chodzi o stan flow, jesteś sobą w 100% i tylko tyle, robisz to co lubisz i nic więcej, mówisz to co myślisz. A to nie powinno sprawiać oporu, teoretycznie, bo często ta wersja Ciebie będzie stawała w sprzeczności z oczekiwaniami rodziny, społeczeństwa czy jakoś tak hę hę?? Wiadomym jest (dla mnie), żeby się spełnić jako mężczyzna lubię stawiać sobie cele i zadania do wykonania, każda czynność wymaga wysiłku, ale jeżeli robię to w zgodzie ze sobą i w stanie flow to jest to wtedy wysiłek bez wysiłku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, TomekL3 napisał:

Może przestań walczyć z codziennością.

Samobójstwo ? Nie, za bardzo lubię muzykę :-)))).

2 godziny temu, jar1 napisał:

Nawet Bóg po stworzeniu musiał sobie odpocząć

Bez bajek, pliz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mushi napisał:

każda czynność wymaga wysiłku, ale jeżeli robię to w zgodzie ze sobą i w stanie flow to jest to wtedy wysiłek bez wysiłku

Powiedzmy, że stosunek seksualny jest najczęściej w pełnie zgodny z tym czego się chce naprawdę, ale żeby po tym nie czuć zmęczenia? Nie no, bez jaj ?

Człowiek nie jest w stanie żyć w ciągłej koncentracji i skupieniu, musi odetchnąć ?

Godzinę temu, SynSama napisał:

Bez bajek, pliz.

To był tylko przykład, ze nie da się zjeść jajka i mieć jajko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przypadkowo znalazłem to
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2020 o 11:53, skynyrd napisał:

To co robię teraz - mógłbym ją odciążyć, ale za jej życia tego nie postrzegałem.

Tak było mi wygodnie. Teraz pojmuję moją bezwzględność, a w zasadzie sk***ysyństwo.

Mycie podłóg - co się Mama napina?

Mycie okien - zwariowała Mama, zimno jest.

Co Mama macha tą miotłą, ciocia z Łysej Góry przyleciała?

 

Jezu...  Teraz przepraszać można tylko w kosmos

Daj spokój sky.  Dobrzy ludzie pamiętają tylko dobre rzeczy.  Ona o tym wszystkim dawno zapomniała jeszcze zanim odeszła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, czester15.30 napisał:

 Przypadkowo znalazłem to
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czester. Ty prowokatorze ?

Jasne, że można się wziąć za siebie. Tyle, że nie wszyscy mają taką konstrukcję psychiczną a bywają to bardzo wartościowi ludzie, często wartościowsi od średniej. Trzeba im pomóc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje, że Tomkowi po prostu chodzi o stan flow, jesteś sobą w 100% i tylko tyle, robisz to co lubisz i nic więcej, mówisz to co myślisz. A to nie powinno sprawiać oporu, teoretycznie, bo często ta wersja Ciebie będzie stawała w sprzeczności z oczekiwaniami rodziny, społeczeństwa czy jakoś tak hę hę?? Wiadomym jest (dla mnie), żeby się spełnić jako mężczyzna lubię stawiać sobie cele i zadania do wykonania, każda czynność wymaga wysiłku, ale jeżeli robię to w zgodzie ze sobą i w stanie flow to jest to wtedy wysiłek bez wysiłku

Życie to emocje. Jeżeli walczysz z życiem ( walka- negatywna wibracja) to tak będziesz je odczuwał. Gdy przestaniesz walczyć rzeczywistość samoistnie się dostroi do Twojej nowej wibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, jar1 napisał:

Powiedzmy, że stosunek seksualny jest najczęściej w pełnie zgodny z tym czego się chce naprawdę, ale żeby po tym nie czuć zmęczenia? Nie no, bez jaj ?

To zależy od indywidualnej kondycji i od tego ile musisz "chechłać" by w końcu dojść. ?

Sorry...wątek poważny, ale niektóre teksty wręcz groteskowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, czester15.30 napisał:

depresja ciężka choroba i mało kto sam ją pokonał bez lekarza i leków . Niemniej jednak to możliwe . 

Oczywiście, że to możliwe...przede wszystkim nie wolno do niej dopuścić. A jak z nią walczyć? Napisałem wcześniej. Jednak być może są inne metody...np. alkohol, ale w połączeniu z ruchem.
W dzień pracujemy i nie myślimy o traumie, po pracy biegamy, idziemy na basen, albo uprawiamy inna formę ruchu, adekwatną do swoich preferencji i nie myślimy o traumie, a wieczorem włączamy sobie swoją ulubioną muzykę, albo jakiś film, otwieramy piwko, albo inny alkohol w ilości umiarkowanej i też nie myślimy.
Cały dzień staramy się myśleć pozytywnie i robić sobie małe przyjemności...cieszyć się z tego, że świeci słońce, że niedługo wiosna...że piękna zieleń i kwiaty zakwitną, że żyjemy w dobrych czasach, bo wojny nie ma i mamy dobrobyt...przykładów pozytywnego myślenia można mnożyć i każdy może mieć swoje.

Jeśli ktoś tak nie potrafi z różnych powodów, to pozostaje tylko psycholog, który niekoniecznie da radę pomóc...bo co innego może wymyślić niż to o czym pisałem powyżej?
Przepisać dziesiątki pigułek? Nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
50 minut temu, jar1 napisał:

Powiedzmy, że stosunek seksualny jest najczęściej w pełnie zgodny z tym czego się chce naprawdę, ale żeby po tym nie czuć zmęczenia? Nie no, bez jaj ?

Ajajaj chyba szukasz prowokacji, moja odpowiedź była udzielona w kontekście do walki z rzeczywistością. Więc odpowiadając na Twoje pytanie: pewnie że będziesz czuł się zmęczony, ale to zmęczenie nie będzie miało nic wspólnego z walką z rzeczywistością, no chyba że pracujesz jako żigolak i trafi ci się klientka nie pierwszej urody ? chociaż kto tam wie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundchaser zgadzam się z Tobą . Jest jeszcze coś takiego jak sylwoterapia , działanie na człowieka olejków z drzew , jonów ujemnych w lesie itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o lekach.

1. Wsparcie najbliższych. Bardzo niedoceniany lek a najskuteczniejszy.

2. Leki. Polecam zacząć od dziurawca. Niezwykle skuteczny ale jako wyciąg alkoholowy. Żadne tam herbatki. Jak psychiatra zaczyna od SSRI to zmień psychiatrę.

3. Ruch. O tym już Koledzy wspominali.

4. Zajęcie. Trzeba coś sobie przedsięwziąć. Nic daleko falowego, coś szybkiego co da się zrobić. I po sukcesie podjąć następne wyzwania.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
9 minut temu, soundchaser napisał:

Oczywiście, że to możliwe...przede wszystkim nie wolno do niej dopuścić. A jak z nią walczyć? Napisałem wcześniej. Jednak być może są inne metody...np. alkohol, ale w połączeniu z ruchem.
W dzień pracujemy i nie myślimy o traumie, po pracy biegamy, idziemy na basen, albo uprawiamy inna formę ruchu, adekwatną do swoich preferencji i nie myślimy o traumie, a wieczorem włączamy sobie swoją ulubioną muzykę, albo jakiś film, otwieramy piwko, albo inny alkohol w ilości umiarkowanej i też nie myślimy.
Cały dzień staramy się myśleć pozytywnie i robić sobie małe przyjemności...cieszyć się z tego, że świeci słońce, że niedługo wiosna...że piękna zieleń i kwiaty zakwitną, że żyjemy w dobrych czasach, bo wojny nie ma i mamy dobrobyt...przykładów pozytywnego myślenia można mnożyć i każdy może mieć swoje.

Jeśli ktoś tak nie potrafi z różnych powodów, to pozostaje tylko psycholog, który niekoniecznie da radę pomóc...bo co innego może wymyślić niż to o czym pisałem powyżej?
Przepisać dziesiątki pigułek? Nie tędy droga.

wtf?? nie wierzę że to przeczytałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mushi napisał:

wtf?? nie wierzę że to przeczytałem..

A co to jest wtf? Co Ci się nie podoba w moim sposobie na zwalczanie deprechy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mushi napisał:

Ty o depresji sezonowej prawda? nie masz na myśli klinicznej?

Bo chyba właśnie stanęliśmy na rozdrożu.

Chyba nie bardzo zrozumiałeś co napisałem, ale nie szkodzi.
Mądrzy zrozumieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)

Zasadnicza rzecz która mi się nie podoba w Twojej wypowiedzi to sugerowanie spychania czegokolwiek do Cienia. Chcesz żeby walnęło to Tobie później w twarz z podwójną siłą? Alkohol też mi się nie podoba. Zależy od kontekstu użycia ale zasadniczo to jest to painkiller..

W przypadku sezonowej może będziesz w stanie sobie poradzić sam, to zależy jaką traumę masz do przepracowania.

W przypadku klinicznej będziesz potrzebował pomocy z zewnątrz.

Dziękuję ale z Twoich mądrości nie skorzystam bo nie wyjdą mi na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.