Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz ONKYO i głośniki MAGNAT


lukjan83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam możliwość zakupu w dość atrakcyjnej cenie wzmacniacza ONKYO (dokładnie 9150) i chciałbym zapytać, jak Waszym zdaniem sprzęt ONKYO (biorąc pod uwagę jego charakterystykę brzmieniową) będzie się zgrywał z kolumnami Magnat (ja akurat posiadam Magnat Quantum 723)? Czy to będzie ze sobą dobrze współpracowało? Słyszałem wcześniej opinię, że do takich kolumn Magnat Quantum bardziej wskazany byłby np Marantz. Proszę o Wasze opinie w oparciu o Wasze doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukjan83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze; sygnatura dzisiejszego Marantza nie odbiega od Onkyo, chyba, że chodzi o modele

Marantza jeszcze dwucyfrowe ale nie sądzę, byś chciał ( jak dla mnie ) zbyt ciemnego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo jak i Magnat to jasne granie. Wysokich na pewno nie zabraknie. Pytanie, czy lubisz taką charakterystykę brzmienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maraudio napisał:

Onkyo jak i Magnat to jasne granie. Wysokich na pewno nie zabraknie. Pytanie, czy lubisz taką charakterystykę brzmienia. 

Słuchana muzyka to głownie klasyczna i rock progresywny, tak więc basu super wyeksponowanego nie potrzebuję. Bardziej ważna jest dla mnie nie przyciemniona zanadto średnica i dobrze słyszalne wysokie tony. Z drugiej strony jednakowoż nie chciałbym też, aby ta góra jakoś za mocno przytłaczała swoją ostrością (zadając pytanie też m.in. to właśnie miałem na myśli).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem byłaby twarda kopułka, ale w Magnatach jest tekstylna, a że jest to w miarę nowa

konstrukcja to takich obaw raczej nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Onkyo brzmienie będzie szczegółowe lekko rozjaśnione basu nie powinno brakować. Także raczej przypadnie ci do gustu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, lukjan83 said:

Słuchana muzyka to głownie klasyczna i rock progresywny, tak więc basu super wyeksponowanego nie potrzebuję. Bardziej ważna jest dla mnie nie przyciemniona zanadto średnica i dobrze słyszalne wysokie tony. Z drugiej strony jednakowoż nie chciałbym też, aby ta góra jakoś za mocno przytłaczała swoją ostrością (zadając pytanie też m.in. to właśnie miałem na myśli).

Ten model ma zachowane proporcję jeśli chodzi o dźwięk a opinie że jest jasny biorą się z tego że ludzie łączą onkyo z jasnymi kolumnami ale na pewno jest to znacznie bardziej muzykalny sprzęcik niż marantz także najlepiej przejdź się do jakiegoś salonu i sam posłuchaj na przykład q21 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fanatyk muzyki napisał:

Ten model ma zachowane proporcję jeśli chodzi o dźwięk a opinie że jest jasny biorą się z tego że ludzie łączą onkyo z jasnymi kolumnami ale na pewno jest to znacznie bardziej muzykalny sprzęcik niż marantz także najlepiej przejdź się do jakiegoś salonu i sam posłuchaj na przykład q21 ??

Zawiozę swoje kolumny do właściciela wzmacniacza, żeby przetestować. Moje audiofilskie ucho dopiero się jednak kształtuje, dlatego byłem ciekaw co bardziej doświadczeni mają w tym temacie do powiedzenia.

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie/sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo to bardzo dobry kierunek i powinieneś być usatysfakcjonowany. Najlepsza opcją będzie mimo wszystko odsłuch i ocena zestawienia. Najlepiej mieć jeszcze jakiś punkt odniesienia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.02.2020 o 11:14, Q21 napisał:

Onkyo to bardzo dobry kierunek i powinieneś być usatysfakcjonowany. Najlepsza opcją będzie mimo wszystko odsłuch i ocena zestawienia. Najlepiej mieć jeszcze jakiś punkt odniesienia.

Porównałem Onkyo z Yamahą i Marantzem. Na odsluch wybrałem symfonię Mozarta, jako że na co dzień słucham przede wszystkim  muzyki poważnej. Zabrałem swoje kolumny (Magnat Quantum 723). Brzmienie Marantza PM6006 wydało mi się przy tej muzyce troszkę zbyt plastikowe i odrobinę zamulone (przynajmniej na moich kolumnach). W przypadku Yamahy było już lepiej. Na Onkyo, spośród tych 3 wzmacniaczy, muzyka klasyczna zagrała, w moim subiektywnym odczuciu, najlepiej. Minusem jedynie była mniejsza moc Onkyo (testowałem 9150) w porównaniu z Yamahą (testowałem AS-501). Żałuję, że nie miałem jeszcze możliwości porównania z NADem c326bee.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lukjan83 napisał:

 Żałuję, że nie miałem jeszcze możliwości porównania z NADem c326bee.

To dopiero zamulacz jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Misio38 napisał:

To dopiero zamulacz jest.

A Ty jaką masz opinię odnośnie brzmienia Marantza PM6006 w porównaniu z Onkyo 9150 lub 9050? Wiele osób bardziej chwaliło tu w innych wątkach na forum Marantza za rzekomą większą "muzykalność". I jak oceniasz realną moc (głośność) Onkyo 9050 w porównaniu z Marantzem PM6006, Yamahą A-S501 i NADem c326bee?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukjan83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem co to jest ta muzykalność. Realna moc Onkyo A9050 jest po prostu wystarczająca do wszystkiego. Miałem go wystarczająco długo. Wydaje mi się, że to lepszy wzmacniacz od Cyrusa którego mam obecnie ( ale raz, że zawsze chciałem mieć Cyrusa, a po drugie jest on mały). NAD nie ma dla mnie w ogóle przejrzystości - buła. Mocowo raczej też wystarczający. Pozostałych nie znam. Niestety nie spędzam czasu na odsłuchach sprzętu poza rzadkimi przypadkami gdy sam coś kupuję. A9150 słuchałem krótko i jeśli chodz o brzmienie to grał mi w zasadzie tak samo jak poprzednik - o mocy się nie wypowiem bo nie słuchałem na tyle intensywnie, a to co na papierze podaje producent nieco dziwne mi się wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Misio38 napisał:

Niestety nie wiem co to jest ta muzykalność. Realna moc Onkyo A9050 jest po prostu wystarczająca do wszystkiego. Miałem go wystarczająco długo. Wydaje mi się, że to lepszy wzmacniacz od Cyrusa którego mam obecnie ( ale raz, że zawsze chciałem mieć Cyrusa, a po drugie jest on mały). NAD nie ma dla mnie w ogóle przejrzystości - buła. Mocowo raczej też wystarczający. Pozostałych nie znam. Niestety nie spędzam czasu na odsłuchach sprzętu poza rzadkimi przypadkami gdy sam coś kupuję. A9150 słuchałem krótko i jeśli chodz o brzmienie to grał mi w zasadzie tak samo jak poprzednik - o mocy się nie wypowiem bo nie słuchałem na tyle intensywnie, a to co na papierze podaje producent nieco dziwne mi się wydaje.

Zapewne określenie to (muzykalność) należałoby brać w cudzysłów, a wydaje mi się, że używające go osoby mają tu zapewne na myśli przede wszystkim nieco ocieplone brzmienie w stosunku do bardziej czystego/analitycznego. W każdym razie mnie przy muzyce symfonicznej ów Marantz nie za bardzo urzekł - dźwięki instrumentów za bardzo się ze sobą zlewały i brzmiało to wszystko nieco sztucznie (być może nieco inne wrażenie miałbym podczas słuchania muzyki popowej czy rockowej). Onkyo natomiast dostarczył mi przy symfonicznej muzyce lepszych wrażeń. Muszę przyznać, iż na początku do Onkyo byłem nieco uprzedzony, bowiem sugerowałem się nierzadkimi opiniami, iż z uwagi na swoją charakterystykę, są to wzmacniacze przede wszystkim nadające się do muzyki elektronicznej, a ja nie jestem takowej muzyki fanem (może poza spokojnym ambientem, czy klasycznymi rzeczami w rodzaju Vangelis, bądź Tangerine Dream albo stary Jarre, ale techno, house, trance to zupełnie nie moja bajka). A pytałem o to jak porównałbyś moc akurat 9050 do tych innych wzmacniaczy tak z ciekawości. 9051 przy testowaniu miał dla mnie osobiście jednak odczuwalnie nieco mniejszą moc niż 9050. W przypadku muzyki poważniej moc wzmacniacza akurat ma niebagatelne znaczenie z uwagi na to, że są tam duże zmiany dynamiczne, i często mamy do czynienia z piano a nie forte. 

1 godzinę temu, Misio38 napisał:

Niestety nie wiem co to jest ta muzykalność. Realna moc Onkyo A9050 jest po prostu wystarczająca do wszystkiego. Miałem go wystarczająco długo. Wydaje mi się, że to lepszy wzmacniacz od Cyrusa którego mam obecnie ( ale raz, że zawsze chciałem mieć Cyrusa, a po drugie jest on mały). NAD nie ma dla mnie w ogóle przejrzystości - buła. Mocowo raczej też wystarczający. Pozostałych nie znam. Niestety nie spędzam czasu na odsłuchach sprzętu poza rzadkimi przypadkami gdy sam coś kupuję. A9150 słuchałem krótko i jeśli chodz o brzmienie to grał mi w zasadzie tak samo jak poprzednik - o mocy się nie wypowiem bo nie słuchałem na tyle intensywnie, a to co na papierze podaje producent nieco dziwne mi się wydaje.

A tak jeszcze trochę  innej beczki, co sądzisz o wzmacniaczach z lat 90-tych (np Denony, Marantze, Onkyo, Pioneer z tamtych lat), o ile w ogóle miałeś z nimi do czynienia? A jeśli tak, to na co poleciłbyś polować ewentualnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2020 o 10:00, lukjan83 napisał:

Witam!

Mam możliwość zakupu w dość atrakcyjnej cenie wzmacniacza ONKYO (dokładnie 9150) i chciałbym zapytać, jak Waszym zdaniem sprzęt ONKYO (biorąc pod uwagę jego charakterystykę brzmieniową) będzie się zgrywał z kolumnami Magnat (ja akurat posiadam Magnat Quantum 723)? Czy to będzie ze sobą dobrze współpracowało? Słyszałem wcześniej opinię, że do takich kolumn Magnat Quantum bardziej wskazany byłby np Marantz. Proszę o Wasze opinie w oparciu o Wasze doświadczenia.

Magnat i Onkyo? - Te połączenie na pewno będzie ostrzejsze górą, pytanie tego typu czy tobie to nie będzie przeszkadzać. 

12 godzin temu, lukjan83 napisał:

Żałuję, że nie miałem jeszcze możliwości porównania z NADem c326bee.

Sądzę iż 326 jest dobrym tropem i to na nim stanie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym powiedział że zależy to od wielkości przetwornika oraz od dynamiki wzmacniacza, ale każdy to inaczej rozumuje ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, S4Home napisał:

Magnat i Onkyo? - Te połączenie na pewno będzie ostrzejsze górą, pytanie tego typu czy tobie to nie będzie przeszkadzać. 

Sądzę iż 326 jest dobrym tropem i to na nim stanie ? 

Niestety nie mam obecnie możliwości wypróbowania NADa, a w ciemno bałbym się go trochę kupować, zwłaszcza używkę, bowiem czytałem, że nie są rzadkością w tych modelach problemy z trzeszczącymi potencjometrami od wolumenu/balansu. Zauważyłem już wcześniej, że dość aktywnie tego NADa promujecie.

A co do jasnej góry, to nie przeszkadza mi ona generalnie jakoś mocno, o ile soprany nie są aż tak bardzo uwydatnione, że to by kuło w uszy. A aż tak skrajnie chyba ONKYO tej góry nie eksponuje, prawda? Choć pytałem na wszelki wypadek w założonym tu wątku, bo pan z pewnego salonu Audio w Poznaniu odradzał mi jakiś czas temu stanowczo połączenie ONKYO i MAGNAT. Dlatego byłem ciekaw opinii na ten temat innych ludzi na forum.

 Wydaje mi się, że przyjemnie jest, gdy w muzyce klasycznej góra nie jest zbyt ciemna. A także gdy jest jeszcze odpowiednia separacja instrumentów (a w tym przypadku MARANTZ sobie, moim skromnym zdaniem, radził nieco gorzej, bo ma tendencję do zagęszczania dźwięków - chyba że akurat w połączeniu z moimi Magnatami tylko tak to wychodziło). W ONKYO urzekła mnie odpowiednia separacja i scena, i to, że zanadto nie koloryzuje brzmienia. Takie przynajmniej były moje subiektywne, nieaudiofilskie odczucia. Uwzględniając powyższe, wydaje mi się też, że YAMAHA byłaby mniej wskazana od ONKYO, ze względu na jej aż zbytnią z kolei tendencję do podbijania skrajnych pasm (zwłaszcza mam na myśli model A-S501, bo być może w przypadku droższego A-S701 jest inaczej).  Lekko uwydatniona góra jest dla mnie okay. Bardziej przeszkadzałaby mi zanadto wycofana średnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukjan83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Idź i posłuchaj sam, bo opinii obiektywnych jest mało, on Ci mówi że za jasno, a dla Ciebie będzie super, u mnie też tak było, ja lubię detaliczne granie, a inny je opisze jako syczące, chociaż nim nie jest ,ja też mam onkyo i jestem bardzo zadowolony z brzmienia ich wzmacniaczy ,bo brzmią detalicznie i naturalnie 

Edytowane przez Grutka
Dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lukjan83 napisał:

Niestety nie mam obecnie możliwości wypróbowania NADa, a w ciemno bałbym się go trochę kupować, zwłaszcza używkę, bowiem czytałem, że nie są rzadkością w tych modelach problemy z trzeszczącymi potencjometrami od wolumenu/balansu. Zauważyłem już wcześniej, że dość aktywnie tego NADa promujecie.

Jedne z lepszym wzmacniaczy w tej cenie. Trzeszczący potencjometr to nie problem. 

33 minuty temu, lukjan83 napisał:

A co do jasnej góry, to nie przeszkadza mi ona generalnie jakoś mocno, o ile soprany nie są aż tak bardzo uwydatnione, że to by kuło w uszy. A aż tak skrajnie chyba ONKYO tej góry nie eksponuje, prawda? Choć pytałem na wszelki wypadek w założonym tu wątku, bo pan z pewnego salonu Audio w Poznaniu odradzał mi jakiś czas temu stanowczo połączenie ONKYO i MAGNAT. Dlatego byłem ciekaw opinii na ten temat innych ludzi na forum.

Słuchałeś tak? Sam odpowiedz sobie na pytanie czy Ci się podobałą góra, czy nie była za ostra. W muzyce klasycznej serio może się to dobrze sprawdzić ? 

35 minut temu, lukjan83 napisał:

MARANTZ sobie, moim skromnym zdaniem, radził nieco gorzej, bo ma tendencję do zagęszczania dźwięków - chyba że akurat w połączeniu z moimi Magnatami tylko tak to

Nie do końca się z tym zgodzę, sądzę iż to efekt połączenia z Magnatem.

36 minut temu, lukjan83 napisał:

 W ONKYO urzekła mnie odpowiednia separacja i scena, i to, że zanadto nie koloryzuje brzmienia

Sądzę iż wzmacniacz już wybrałeś ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S4Home napisał:

Jedne z lepszym wzmacniaczy w tej cenie. Trzeszczący potencjometr to nie problem. 

Słuchałeś tak? Sam odpowiedz sobie na pytanie czy Ci się podobałą góra, czy nie była za ostra. W muzyce klasycznej serio może się to dobrze sprawdzić ? 

Nie do końca się z tym zgodzę, sądzę iż to efekt połączenia z Magnatem.

Sądzę iż wzmacniacz już wybrałeś ? 

Na razie ONKYO mam, ale mogę jeszcze zwrócić w razie czego. Z tych wszystkich wzmacniaczy, które wypróbowywałem do tej pory, najbardziej mnie urzekło brzmieniowo. Co do NAD-a, to jak ustosunkowalibyście się wobec pojawiających się czasem opinii, iż jego brzmienie w porównaniu z Onkyo jest bardziej muliste? I jak oceniacie NAD-a pod kątem muzyki klasycznej? Słyszałem, że w rockowej muzyce sprawdza się ponoć okay. A jak Mozart, czy Beethoven by na tym wybrzmiał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, lukjan83 napisał:

Na razie ONKYO mam...

Ale dokładnie co masz? Amplituner czy wzmacniacz 9150?

2 godziny temu, S4Home napisał:

Trzeszczący potencjometr to nie problem

To jest problem. Nie każdy upora się w wymianą wadliwego podzespołu a czyszczenie potencjometru to jedynie pudrowanie trupa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, yayacek napisał:

Ale dokładnie co masz? Amplituner czy wzmacniacz 9150?

To jest problem. Nie każdy upora się w wymianą wadliwego podzespołu a czyszczenie potencjometru to jedynie pudrowanie trupa.

Wzmacniacz 9050. Model 9150 podczas odsłuchu według mnie nieco mniej mocniejszy był, a przy muzyce klasycznej trochę większa moc bardziej jest wskazana. Zdaję sobie sprawę, iż 9150 ma trochę lepszego DAC-a wbudowanego, ale ja mam i tak zewnętrzny Cambridge Dac Magic Audio 100 w razie czego (w taki sposób zresztą i tak łączę laptop ze wzmacniaczem). Ku 9050 skłaniało mnie też dodatkowo to, że jest osobne wejście na subwoofer, z którego być może zrobię użytek w najbliższej przyszłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukjan83 napisał:

Co do NAD-a, to jak ustosunkowalibyście się wobec pojawiających się czasem opinii, iż jego brzmienie w porównaniu z Onkyo jest bardziej muliste?

Ono po prostu jest muliste. Zupełnie nie takie jakiego oczekujesz. Masz świetny wzmacniacz który na dodatek ci pasuje więc juz nie kombinuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Misio38 napisał:

Ono po prostu jest muliste. Zupełnie nie takie jakiego oczekujesz. Masz świetny wzmacniacz który na dodatek ci pasuje więc juz nie kombinuj.

Tak myślę, że raczej przy nim zostanę, bo i brzmienie i funkcjonalność do mnie przemawia. A kiedyś w przyszłości może zapoluję sobie dodatkowo jeszcze na coś starszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lukjan83 napisał:

Wzmacniacz 9050. Model 9150 podczas odsłuchu według mnie nieco mniej mocniejszy był...

A to ciekawe bo 9050 ma zdecydowanie mniejsze trafo w stosunku do 9150. Poza tym kondensatory prawdopodobnie w 9150 mają większą pojemność (10000uF) niż w 9050. Ale skoro odniosłeś takie wrażenie to widocznie tak jest. Nie wiem, nie słuchałem - widziałem jedynie rozbierane foto w sieci.

Dzięki w każdym razie za opis wrażeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, yayacek napisał:

A to ciekawe bo 9050 ma zdecydowanie mniejsze trafo w stosunku do 9150. Poza tym kondensatory prawdopodobnie w 9150 mają większą pojemność (10000uF) niż w 9050. Ale skoro odniosłeś takie wrażenie to widocznie tak jest. Nie wiem, nie słuchałem - widziałem jedynie rozbierane foto w sieci.

Dzięki w każdym razie za opis wrażeń.

Nie widziałem w środku tych wzmacniaczy, ale na papierze przy takiej samej wartości ohmów, w specyfikacji 9050 jest moc 2x75W, a w specyfikacji 9150 moc 2x60W. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.