Skocz do zawartości
IGNORED

Tłumienie rezonansów pokoju.


slowking

Rekomendowane odpowiedzi

Mam malutki pokój, zrobiłem raczej cienkie monitory na teslach, closed. Pokój to 11m2, nie mam gdzie ich odsunąć od ścian. Max jest 20cm. Mój pokój ma ogromny rezonans leżący na 70hz (2 ściany i sufit i podłoga jednocześnie).

Moje pytanie: co zrobić żeby dźwięk widział większą odległość od ściany- chodzi mi o to aby była regulaminowa około pół metra. Wydmuszki, gabki za kolumanmi? Z góry dziękuje.

Moje pytanie 2: rezonans 70hz. Mysle nad puapką basową- jaką skuteczność będzie miała taka puapka o objętości 150L?? Może są inne sposoby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slowking

 

>co zrobić żeby dźwięk widział większą odległość od ściany- chodzi mi o to aby była regulaminowa około pół metra.

Odsunac "dzwiek" od sciany ;).

No niestety wydmuszki czy gabki niewiele tu pomoga, nawet wlozenie za kolumny dyfuzora o wysokosci tych 20cm nie pomoglo by z calym pasmem zaczynajac od rosadnej czestotliwosci dolenej (np. ok 400Hz).

 

>rezonans 70hz.

To juz sie kwalifikuje do zmiany polozenia/ustawienia scian/sufitu, lub dania pulapek, czy innych rezonatorow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, monitory są zamknięte. Napisałem. Można wiedzieć Mają głębokość około 30cm. Może gdybym powiększył /sztucznie/ przednią ściankę to te podbicia od ściany z tyłu byłyby mniejsze? Żaden wytłumiacz nie zadziała? Ah- jaką skuteczność ma powiedzmy jedna pułapka 100l- minimalną czy już 2-3dB rezonansu? Może jakieś wytłumienie poprawiłoby jeszcze sytuacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze harmoniczne- pierwsze tez dokuczające- jedna znów na 70hz (zgrooozo), potem zdaje się 120 i 140. Jakbym starannie przemyślał tłumeienie to może bym coś poprawił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.