Jump to content
PorkOne

Ampli stereo usieciowiony, wzmacniacz + chromecast czy wzmak+streamer?

Recommended Posts

Hej,

Planuję kupno amplitunera stereo z funkcjami sieciowymi (tidal, dlna, spotify itp) i podoba mi się Onkyo TX-8390 (spora moc teoretyczna, dużo funkcji sieciowych) lub odpowiednik Yamahy (nie pamiętam modelu) lub Denon (ale to już ostateczność).
No i tak przeglądając sobie wszelkie dostępne informacje wpadłem na problemy z aplikacjami na telefony/tablety bez których życie z takim sprzętem było by upierdliwe. Okazuje się że większość aplikacji jest "niedorobiona", a to coś nie działa, a to wyszukiwanie jest koszmarne, a to się wiesza itp. Szczególnie właśnie Onkyo ma się czym "pochwalić" 😉
Wtedy wpadła mi do głowy druga opcja: niezły wzmacniacz z dac-iem + chromecast audio.

No i moje pytania:

1. Jak to faktycznie jest z tymi apkami? Rzeczywiście są takie niedopracowane?
  2. Która opcja będzie lepsza?
  3. Może coś z Malinką?
  4. Może wzmacniacz + streamer, tylko co jest godnego uwagi, z dobrą apką?

Wymagania to:

1. Niezłej klasy wzmacniacz stereo (2-3k), jeśli wznak + streamer to 3-5k
  2. Tidal
  3. DLNA
  4. Airplay
  5. Ewentualnie Chromecast

Możecie podpowiedzieć?

Z góry dzięki!
Piotr

14 minutes ago, grzybson said:

do chromecasta trzeba spotify premium

Dobrze, że mój telefon, a właściwie oba o tym nie wiedzą 🙂

Natomiast zaopatrzyłem się w inny wynalazek, miał być lepszy kombajn, a faktycznie darmowego spotify odebrać nie chce.

xavian

A może spójrz na Audiolab 6000A z odtwarzaczem Audiolab 6000N. To w pełni wyposażony system, bardzo sprawnie działający, dopracowany pod względem obsługi i co najważniejsze, oferujący naprawdę wysokiej klasy dźwięk.

Zapraszam na prezentacje i indywidualne wyceny.

Oczywiście można znaleźć tańsze rozwiązanie jako cyfrowe źródło. Google chromecast wiąże się z wyraźnymi ograniczeniami w jakości dźwięku, to rozwiązanie tanie, ale praktycznie zawsze w dobrym systemie audio przejściowe, chwilowe. Malinka to rozwiązanie znacznie bardziej skomplikowane i nie tak proste, stabilne w obsłudze (pytałeś o to w poście). Na pewno najdroższym, ale przy tym bezkompromisowym rozwiązaniem jest odtwarzacz sieciowy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Yamaha R-N803d posiada najbardziej dopracowaną aplikację MusicCast i jeśli chodzi o amplituner to jest to bardzo dobry wybór. Jeśli bierzemy pod uwagę jakość brzmienia to zestaw Audiolaba będzie o wiele ciekawszym rozwiązaniem, a dzięki aplikacji dts play fi możemy być bezpieczni o aktualizacje i ciągłe udoskonalenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

7 godzin temu, Q21 napisał:

A może spójrz na

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  z odtwarzaczem 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . To w pełni wyposażony system, bardzo sprawnie działający, dopracowany pod względem obsługi i co najważniejsze, oferujący naprawdę wysokiej klasy dźwięk.

Tego nie brałem pod uwagę, a wygląda naprawdę ciekawie. Muszę się przyjrzeć aplikacjom.
Niestety do Pabianic mam trochę daleko, więc wizyta raczej odpada. Ale odezwę się, może jakąś inną opcję znajdziemy.

7 godzin temu, hey napisał:

Yamaha 803D

To widziałem i też jest bardzo interesujący. Tylko opinie o apkach MusicCast raczej słabe.
Jak to faktycznie wygląda?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi 🙂

14 minut temu, PorkOne napisał:

Tylko opinie o apkach MusicCast raczej słabe.
Jak to faktycznie wygląda?

Zero problemów z aplikacją, działa wyśmienicie a samo urządzenie bardzo szybkie i stabilne. Bardziej jestem zadowolony z działania tego ampli niż z wcześniejszego zestawu który miałem Marantza pm8005+na8005. 

Teraz jest moda na słabe audio 🙂 Wybór należy do Ciebie 😉
W tej cenie możesz kupić dobry wzmacniacz ze zintegrowanym DAC i wpiąć chromecast audio opticalem i śmiga Ci wszystko w sumie.
Pliki i streaming są oczywiście zoptymalizowane pod kompy 😉

• Haha 1

BRANŻA

Te wszystkie amplitunery "stereo" które mają w środku części z najtanszego kina ale ważne co piszą w internetach

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

BRANŻA

Bez posłuchania na pewno nie kupię. Ale wolę wiedzieć na co zwrócić uwagę i co jest sens słuchać a co od razu olać. Więc to co piszą w internetach to jedno a co wyjdzie w odsłuchach to co innego 😉

To może zainteresuje cię coś takiego jak nad c338, przyjemny wzmacniacz z dobrym basem. Na pokładzie którego znajdziesz Chromecast i Spotify connect.  

Dzięki Soomi, widziałem go i muszę posłuchać. Jeszcze na kolumny by stykło. Ktoś to słuchał? Z czym to może dobrze grać?