Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz sieciowy z DLNA


mikolajpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do chwili obecnej jako źródło pracował logitech squeezebox touch i było ok. Jednak ostatnio wpadł mi w ręce NAS 64 bit i o logitech media server w tej konfiguracji mogę zapomnieć. NAS sam w sobie jest bardzo wygodny i po postawieniu na nim serwera DLNA pliki multimedialne są ciągle dostępne. 

Więc zostałem postawiony przed zakupem nowego odtwarzacza sieciowego, który dogada się z NAS a dokładniej będzie potrafił odtwarzać pliki z serwera DLNA. Przy okazji musi być możliwość sprawnego sterowania odtwarzaczem podczas korzystania z DLNA za pomocą oryginalnego pilota. Nie interesuje mnie sterowanie za pomocą smartwona i instalowanie jakiś plexów czy musiccastów. Odtwarzacz musi mieć jeszcze wyjście cyfrowe coaxial lub/i optikcal. 

Ktoś coś może polecić. 

Dodam jeszcze, że wstępnie został mi polecony Denon DNP-800NE i jak nić ciekawszego nie znajdę to pewnie na tym się skończą moje poszukiwania. 

Pozdrawiam 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon dnp800ne to dobry kierunek jeśli lubisz cieplejsze brzmienie. Sterować pilotem da radę ale będzie bardzo męczące ze względu na mały ekran a aplikacja także do rewelacyjnych nie należy. Zobacz jeszcze Cambridge Audio cxn v2  lub Onkyo ns6170 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Denon nie ma wyjścia coax. Za mniejsze pieniądze z wyjściem coax masz Yamahę NP-S303, ale gorzej wygląda i ma mniejszy wyświetlacz. Od biedy da się obsługiwać pilotem. Aplikację typu Musiccast w Yamaszce (Heos  w  Denonie) i tak musisz zainstalować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bob*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bob* - jesteś pewien, że w zaproponowanym denonie muszę jeszcze coś doinstalować. Jeżeli tak to z automatu wypada z listy. Co do wyjścia cyfrowego to może zbyt jasno się nie wypowiedziałem. Odtwarzacz jeżeli ma jakiekolwiek wyjście cyfrowe coaxial lub optikcal to będę go mógł podłączyć do mojego DAC-a. Wystarczy jedno z tych wyjść i już będzie dobrze. 

Q21 - Onkyo ns6170 z powodu ceny jest na chwilę obecną jakby faworytem. Cambridge Audio cxn v2 patrząc na cenę to już może być za dużo. Ze względu na wyświetlacz to zerkałem jeszcze na tańszy Cambridge Audio cxn, mając na uwadze moje wymagania to ten w zupełności mógłby wystarczyć. 

Masakra, wszędzie te zasilacze impulsowe. 

----------------- Dopisano:

Szukałem informacji na temat Onkyo ns6170 i znalazłem Onkyo: NS-6130, który podobno jest taki sam tylko, że bez radia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mikolajpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo NS-6130 nie jest  już dostępny, chociaż wciąż jest w ofercie większości sklepów internetowych, a nawet na allegro jakiś wesołek wystawił 50 sztuk. Droższy model jest lepiej zbudowany, ma np. lepsze podwójne przetworniki C/A, ale ty i tak chyba będziesz używała go jako transport? Co do instalacji aplikacji, to każdy producent ma swoją. Czy trzeba ją instalować? Raczej tak, bo wszystkiego nie ogarniesz pilotem. Dlaczego się przed tym wzbraniasz? Masz przecież smartfona albo tablet? A pierwsza wersja CXN jest słabsza, musisz doczytać szczegóły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bob*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie działał jako "transport".

Jestem posiadaczem logitech squeezebox touch, który jest w pełni sterowalny załączonym pilotem i  jak to mówią przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znudzenia będę w takich chwilach powtarzał: Bluesound Node 2i, apka śmiga jak dzika, wszystko bardzo stabilne. Obsługa to czysta przyjemność i świetnie sprawdza się w roli transportu.

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni nie kumają że streamery firm które się w tym specjalizują lepiej działają, mają support na wiele lat ?
Musi być duża obudowa hifi, nieważne że aplikacja jest **/*****

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Krzaku666 napisał:

Ale oni nie kumają że streamery firm które się w tym specjalizują lepiej działają, mają support na wiele lat ?
Musi być duża obudowa hifi, nieważne że aplikacja jest **/*****

No tak, zamiast bebechów i tego co ma wpływ na jakość dźwięku, lepiej mieć metalową, piękną i pustą w środku obudowę co zjada połowę budżetu tego streamera ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyliście, że piszecie to do kogoś kto mia i chwali logitech squeezebox touch. Kto oprócz was pragnie mieć "metalową, piękną i pustą w środku obudowę co zjada połowę budżetu tego streamera" lub "dużą obudowę hifi, aplikację **/*****"? 

Może ktoś w ogóle nie chce korzystać z jakiejkolwiek aplikacji. Może prosty wyświetlacz, sterowanie pilotem, wyjście cyfrowe i możliwość współpracy z serwerem DLNA komuś wystarcza. 

Zleciał się duet wzajemnej adoracji i zamiast dokładnie przeczytać o co w temacie chodzi od razu stawia oskarżenia. 

Wasza propozycja może i jakościowo jest ok ale z powodu braku wyświetlacza i pilota jest nie dla mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, bob* napisał:

Kumają, kumają. TopHiFi, przypomnijcie mi kto jest dystrybutorem tej badziewnej i pustej w środku Yamahy ...

Ja polecam Bluesounda ? Yamaha jest spoko, ale Bluesound dużo lepszy

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.