Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Physic Classic 5


MadMac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kolumny Audio Physic Classic 5, które obecnie napędza dość już wiekowy NAD C 350. I tu niestety zaczynają pojawiać się problemy. Brakuje mi lepszego wypełnienia dolnych zakresów. Również stereofonia sprawia wrażenie uproszczonej, o ograniczonej głębi. Średnie i wysokie są dość dobre, jednak rozdzielczość pozostawia nieco do życzenia. Zastanawiam się, czy te objawy, to nie efekt zużycia podzespołów wzmacniacza , który ma już swoje lata (zdaje się , że około 15 lat). Wiem, że można uzyskać z tych kolumn więcej , toteż postanowiłem wymienić wzmacniacz. Ponieważ mieszkam w małej miejscowości, mam ograniczone możliwości odsłuchu dużej ilości różnorodnych wzmacniaczy. Studiując specjalistyczną prasę wytypowałem do odsłuchów : Rotela A14 oraz droższego 1572, Exposure XM 5 ; Cyrus One. Nie wykluczam też Atoll IN 200 Signature i Roksan K3. Chciałem zapytać Was, czy na podstawie opisów prasowych i tego co brakuje mi w obecnym systemie, wybrałem dobry kierunek poszukiwań? Czy może warto zwrócić uwagę na coś jeszcze? Muzyki (głownie jazzu , rocka symfonicznego) słucham w pomieszczeniu o powierzchni 20m2 o średnim wytłumieniu. Zanim wyruszę na odsłuchy, będę wdzięczny za wszelkie sugestie.        

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ewidentnie brzmienie Ci się znudziło i zacząłeś szukać czegoś lepszego. Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej rozdzielcze brzmienie z lepiej kontrolowanym basem to Atoll in200 Signature oraz Roksan k3  to dobry kierunek. Roksan będzie nieco jaśniejszy, natomiast atoll dokładniejszy z delikatniejszym zakresem góry.  W Twój opis idealnie wpisuje się Bladelius TYR III ale mamy tutaj wyższą kategorie cenową 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2020 o 09:16, Q21 napisał:

Cześć,

Ewidentnie brzmienie Ci się znudziło i zacząłeś szukać czegoś lepszego. Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej rozdzielcze brzmienie z lepiej kontrolowanym basem to Atoll in200 Signature oraz Roksan k3  to dobry kierunek. Roksan będzie nieco jaśniejszy, natomiast atoll dokładniejszy z delikatniejszym zakresem góry.  W Twój opis idealnie wpisuje się Bladelius TYR III ale mamy tutaj wyższą kategorie cenową 

Dziękuję za odpowiedź. Czy warto rozważyć w poszukiwaniach (do Audio Physic Classic 5) również Creek Evo 100A ? Pytam, bo moje możliwości odsłuchu sprzętu przed zakupem są niestety mocno ograniczone. Chciałbym więc wytypować ok. 3 "kandydatów" do odsłuchu i podjąć decyzję. Bladelius TYR III trochę przekracza mój założony budżet - do 8000 pln. Co jeszcze niczego nie przesądza. Niestety nie znam (z opisu rzecz jasna) charakteru tego urzadzenia i czy zagra to Audio Physics (?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dobrze wybrać, koniecznie poświęć trochę czasu i podjedz do salonu na odsłuchy. Każdy inaczej odbiera i definiuje jakość dźwięku.

Wracajac do konkretów, Creek może być, ale moim zdaniem można znaleźć coś lepszego. Bladelius to Polka wyżej niż pozostałe propozycje, podobnie jak najnowszy ATC SIA2-100. Ale w tylko trochę wyższym budżecie masz jeszcze np. Moon 240i lub jeśli wchodzi w rachubę wzmacniacz lampowy, świetny Tsakiridis Theseus.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel z AudioPhysic daje bardzo angażujący, szybki dźwięk o dobrej stereofoni, ale raczej z gamy zrównoważonych z lekko odchudzonym dołem, więc nie wydaje mi się to dobrym kierunkiem w tym wypadku, ale podanych modeli nie słyszałem. Z Exposure trzeba się przygotować, że granica rozdzielczości może się przesunąć za daleko kosztem muzykalności.

Co prawda nie słyszałem takiego połączenia, ale wg wszelakich opisów, które kojarzę może warto, żebyś odsłuchał Hegla H80 lub podobnego z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.