Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze kino domowe - soundbar czy zestaw 5.0 lub 5.1?


kocurek7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu pierwszego kina domowego.  Budżet w granicach ok. 4500 zł - 5000 zł.
Początkowo upierałem się koniecznie na zestaw 5.0 lub 5.1 - ampli + kolumny i być może subwoofer.... Jednak dzisiaj w jednym z salonów zademonstrowany został mi taki oto zestaw:

Soundbar Denon DHT-S716H  + subwoofer Denon DSW-1H - cena za komplet 5000 zł.

i muszę przyznać, że zagrało to bardzo ładnie nie tylko w kinie, ale nawet muzyki dało się całkiem przyjemnie posłuchać. Sprzedawca twierdził, że nie odczuję wielkiej różnicy pomiędzy
tym soundbarem z subwooferem a zestawem kina domowego z amplitunerem i pięcioma oddzielnymi głośnikami i ewentualnym subwooferem. Niestety zabrakło czasu na odsłuchanie
drugiego zestawu proponowanego przez sprzedawcę - tj. Denon 2600H + kolumny Dali Spektor 6/1/Vokal - czyli zestaw 5.0 - cena za komplet ok. 6000 zł.

I tak szczerze mówiąc nie wiem co robić. Żona bardzo mocno preferuje soundbar (względy estetyczne, zajmowane miejsce, kable). Mieszkamy w bloku, a salon ma zaledwie 20 m2.
Zestaw będzie wykorzystywany z telewizorem Sony Bravia KD-75XG8596 i mniej więcej w takich proporcjach: 70% film, 20% muzyka, 10% reszta (wiadomości, sport i być może kiedyś konsola do gier). Do zestawu 5.0 zawsze później można dołożyć sub, co do którego nie jestem pewien czy on jest niezbędny. Mieszkamy w bloku i raczej dobrze nam się układa z sąsiadami. Z drugiej strony suba przecież nie będę rozkręcał na maksa ?

Czy prawdą jest jak twierdzi sprzedawca, że nie będzie wielkiej różnicy między ww. soundbarem a zestawem 5.0? Ba, wg sprzedawcy zestaw z soundbarem + sub zagra lepiej niż ten Dali 5.0 bez suba. Trochę szkoda, że dzisiaj zabrakło czasu na odsłuch tego zestawu 5.0.... dlatego pytam Was bardziej obeznanych w temacie.

Co jeszcze byście polecili w założonym budżecie? Mi na przykład spodobał się taki zestaw, ale niestety przekracza bardzo mocno założony budżet:

Denon AVR-X2600H + Dali Zensor 7 + 1 + V + kable - cena za komplet 7299 zł - sprzedawca z Allegro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo proszę Was o poradę w temacie, bo nie chciałbym wywalić kasy, a potem żałować... Pytanie jak z tematu - super premium soundbar czy zestaw 5.0 na początek?

/kocurek7

PS Czy gdzieś w promieniu 200 km od Bydgoszczy jest jakiś sensowny salon z dobrą obsługą? Wiem, że jeden jest całkiem spoko i udziela się na tym forum, ale niestety daleko ode mnie, bo aż w Oświęcimiu... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar z subem to nie kino i jeszcze takiego nie wymyślili by był brzmieniowo lepszy od zestawu 5.1 (w tym samym budżecie). Nie słuchaj bajek sprzedawców tylko posłuchaj a przekonasz się jakie są twoje preferencje. Zależy jakie masz wymagania. 

1 godzinę temu, kocurek7 napisał:

Czy gdzieś w promieniu 200 km od Bydgoszczy jest jakiś sensowny salon z dobrą obsługą?

130 km od Bydgoszczy masz Poznań a tu salonów audio nie brakuje. Ja od ponad 20 lat korzystam z usług Korisu i jeszcze nigdy się nie zawiodłem zarówno jeśli chodzi o fachową poradę jak i o cenę. Zadzwoń i pytaj o Darka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kocurek7 napisał:

Soundbar Denon DHT-S716H  + subwoofer Denon DSW-1H

Do zakupu podejdź z chłodna głowa ? wielu kupuje na gorąco i potem zakup okazuje się miną. Sam piszesz, że salon jest nieduży wiec kupując zestaw wolnostojący będziesz musiał optymalnie go ustawić (na pewno nie wciśnięte w rogi salonu lub dociśnięte do mebli), aby faktycznie zagrał lepiej od soundbara. 

Parametryczne dane soundbara i subwoofera są solidne plus subwoofer waży 14 kg więc swoje też odda w niskich zakresie i powinien spokojnie dać radę w 20 m2. Zreszta słuchałeś wiec wiesz lepiej. Sprawdź czy możesz np. wypożyczyć zestaw do wypróbowania w domu. Potem możesz zawsze dokupić dwa głośniki Heos jako surround i masz 5.1. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mając średnio przystosowane pomieszczenie pod kino zdecydowałbym się na soundbar. Np. Bose. Ma własny system kalibracji, można go rozbudować do 5.1 i gra bardzo dobrze. W zasadzie z odsłuchiwanych przeze mnie soundbarów grał chyba najlepiej. Sensowny system 5.1 to wyższy koszt niż 5 tys. Kolumny 5.0 to z 3-4 tys, amplituner 2-3 tys, subwoofer ok 2 tys. Do tego okablowanie i mamy 8-9 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze, to taki naprzykład ? 

Harman Kardon AVR 161S, a do niego zestaw kolumn:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dopalony choćby tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumienki miejsca nie zajmują, a suba można postawić bez zobowiązań; gdzie pasuje.

Kino bez subwoofera nie ma większego sensu, a efekty z kilku głośników są lepsze, niż z soundbara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Osobiście mając średnio przystosowane pomieszczenie pod kino zdecydowałbym się na soundbar. Np. Bose. Ma własny system kalibracji, można go rozbudować do 5.1 i gra bardzo dobrze. W zasadzie z odsłuchiwanych przeze mnie soundbarów grał chyba najlepiej. Sensowny system 5.1 to wyższy koszt niż 5 tys. Kolumny 5.0 to z 3-4 tys, amplituner 2-3 tys, subwoofer ok 2 tys. Do tego okablowanie i mamy 8-9 tys.
Czy jakby zwiększyć budżet do 6-7 tys. to czy już będzie w miarę sensowne kino? Dzisiaj słuchałem w innym salonie kolumn frontowych Fyne Audio 303 i nawet całkiem przyjemnie to grało... Na pewno dużo lepiej niż obecnie posiadana przeze mnie i używana do filmów i muzyki Yamaha Pianocraft... Jakieś propozycje w zwiększonym budżecie?

Wiem, że kupuję sprzęt na lata i byle czego nie chcę kupować.

Pozdrawiam
/kocurek7

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fyne Audio to dobre brzmienie i bardzo dobry stosunek jakości (wykonania i brzmienia) do ceny. 

11 godzin temu, kocurek7 napisał:

Wiem, że kupuję sprzęt na lata i byle czego nie chcę kupować.

Jak się w tym rozsmakujesz to częsty upgrade masz jak w banku ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a jaki amplituner byście polecili? Na razie proponowano mi Onkyo TX-NR686 i Denon AVR-X2600H.

Ten Onkyo sporo tańszy a ponoć ma wszystkie te same funkcje to co ten droższy Denon (pre-out mi chyba nie będzie potrzebny, nie jestem audiofilem, sporadycznie lubię posłuchać czegoś ze Spotify czy Tidala, a sprzęt będzie głównie wykorzystywany do filmów). Jeden sprzedawca powiedział, że te Denony się przegrzewają...
Moim zdaniem oba podobnie grają i nie widzę sensu dopłacać do droższego modelu.

Co jeszcze byście polecili w budżecie na sam amplituner ok. 2000-2500 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał czasem muzyki posłuchać, to może komplet:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeśli jednak muzyka w niewielkim stopniu, to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto posłuchać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam taki zestaw i jestem zadowolony, oczywiście trzeba jeszcze suba zakupić:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.02.2020 o 21:04, kocurek7 napisał:

Witam,

Przymierzam się do zakupu pierwszego kina domowego.  Budżet w granicach ok. 4500 zł - 5000 zł.
Początkowo upierałem się koniecznie na zestaw 5.0 lub 5.1 - ampli + kolumny i być może subwoofer.... Jednak dzisiaj w jednym z salonów zademonstrowany został mi taki oto zestaw:

Soundbar Denon DHT-S716H  + subwoofer Denon DSW-1H - cena za komplet 5000 zł.

i muszę przyznać, że zagrało to bardzo ładnie nie tylko w kinie, ale nawet muzyki dało się całkiem przyjemnie posłuchać. Sprzedawca twierdził, że nie odczuję wielkiej różnicy pomiędzy
tym soundbarem z subwooferem a zestawem kina domowego z amplitunerem i pięcioma oddzielnymi głośnikami i ewentualnym subwooferem. Niestety zabrakło czasu na odsłuchanie
drugiego zestawu proponowanego przez sprzedawcę - tj. Denon 2600H + kolumny Dali Spektor 6/1/Vokal - czyli zestaw 5.0 - cena za komplet ok. 6000 zł.

I tak szczerze mówiąc nie wiem co robić. Żona bardzo mocno preferuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (względy estetyczne, zajmowane miejsce, kable). Mieszkamy w bloku, a salon ma zaledwie 20 m2.
Zestaw będzie wykorzystywany z telewizorem Sony Bravia KD-75XG8596 i mniej więcej w takich proporcjach: 70% film, 20% muzyka, 10% reszta (wiadomości, sport i być może kiedyś konsola do gier). Do zestawu 5.0 zawsze później można dołożyć sub, co do którego nie jestem pewien czy on jest niezbędny. Mieszkamy w bloku i raczej dobrze nam się układa z sąsiadami. Z drugiej strony suba przecież nie będę rozkręcał na maksa ?

Bardzo proszę Was o poradę w temacie, bo nie chciałbym wywalić kasy, a potem żałować... Pytanie jak z tematu - super premium soundbar czy zestaw 5.0 na początek?

/kocurek7

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ten zestaw daje o niebo lepsze efekty w filmach od kolumianych zestawów wartych ponad 10 000 jest stworzony do pomieszczen do 20m2, można go kupić w atrakcyjnej cenie ponad 3 tyś, kiedyś był wart pond 4 tyś do tego demon avr x1600 wystarczy

Proszę I pozdrawiam

Proponuje poczytac opinie na Niemieckim forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Edgard1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
Ten zestaw daje o niebo lepsze efekty w filmach od kolumianych zestawów wartych ponad 10 000 jest stworzony do pomieszczen do 20m2, można go kupić w atrakcyjnej cenie ponad 3 tyś, kiedyś był wart pond 4 tyś do tego demon avr x1600 wystarczy
Proszę I pozdrawiam
Proponuje poczytac opinie na Niemieckim forum


A gdzie można tego posłuchać?
Powiedziałem sobie, że nie kupię nic bez wcześniejszego odsłuchania.

Jak na razie jestem po odsłuchu takiego zestawu:
- kolumny Triangle Borea BR08
- głośnik centralny też z serii BR08
- Pioneer VSX-933

... i jestem pod mega wrażeniem!

Za cały taki zestaw salon audio liczy sobie 7000 zł + okablowanie. Wydaje mi się, że to uczciwa cena.

I to jest kierunek w którym chciałbym podążyć.

Jedynie zastanawiam się nad wymianą ampli na np. Denon X1600H - chodzi mi głównie o obsługę earc (telewizor Sony ma earc) i przyszłościowo preout. Czy ten ampli dobrze zagra z ww. kolumnami? Czy znowu umawiać się na ponowny odsłuch?

W przyszłości dokupić jakiś dobry subwoofer - w salonie polecono mi SVS SB-12 NSD za ok. 2300 zł.

I może kiedyś satelity z tyłu, ale tu jest tego typu problem, że nie ma za bardzo miejsca z tyłu za kanapą, bo jest firana/zasłona i ściana i okno.

/kocurek7

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





- kolumny Triangle Borea BR08
- głośnik centralny też z serii BR08
- Pioneer VSX-933

... i jestem pod mega wrażeniem!

Za cały taki zestaw salon audio liczy sobie 7000 zł + okablowanie. Wydaje mi się, że to uczciwa cena.



Tak. Wiem. Budżet niebezpiecznie wzrasta, ale widzę, że do 5 tys zł ciężko znaleźć coś sensownego. Stąd zmiana budżetu do 7 tys zł i zmiana strategii - tzn. nie muszę mieć wszystkich głośników od razu. Na dobry początek wystarczy zestaw 3.0, ale warunek jest taki, że ma to być porządny zestaw z możliwością późniejszej rozbudowy o kolejne głośniki.

Chyba odpuszczę w wymaganiach tego preouta, bo nie chcę mieć za dużo klocków, a w najbliższej przyszłości raczej nie będzie mnie stać na dobrej klasy wzmacniacz. A tak mi powiedział sprzedawca w sklepie, że preout ma sens tylko wtedy jak kupię wzmacniacz stereo za co najmniej 4 tys zł.

Tak więc na początek szukam dobrego amplitunera + 2 fronty i ew. centralny (tak szczerze mówiąc to nie wiem czy głośnik centralny jest mi niezbędny na samym początku). Niestety salony audio bardzo często podłączają tylko 2 fronty, bo tak im pewnie wygodniej... Więc nawet nie mam porównania / odsłuchu z centralnym i bez.

Pozdrawiam

/kocurek7

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kocurek7 napisał:

Tak więc na początek szukam dobrego amplitunera + 2 fronty i ew. centralny (tak szczerze mówiąc to nie wiem czy głośnik centralny jest mi niezbędny na samym początku).

Szukasz dobrego amplitunera czy taniego? Na początek wystarczy 2.0. Lepiej poczekać i etapami rozbudowywać system niż kupić najtańszy chłam, z którego średnio będziesz zadowolony. Na początku jesteś pod mega wrażeniem ale jak się osłuchasz to w końcu zdasz sobie sprawę, że nie brzmi to tak jakbyś oczekiwał. Triangle to dobre kolumny i szkoda marnować ich potencjał najtańszym amplitunerem. Ja zawsze zaczynałem zabawę od stereo a później rozbudowywałem zestaw o subwoofer, następnie amplituner i pozostałe głośniki. W konsekwencji masz bardzo dobre stereo a następnie przyzwoite kino dobierając amplituner, który nie musi być jakimś mocarzem, gdyż nie będzie obciążony kolumnami frontowymi. Tak czy siak zawsze idziesz na jakieś tam kompromisy bo nie kupujesz sprzętu do dedykowanej sali kinowej. Wybór drogi zależy od Ciebie i warto się nad tym zastanowić gdy nie dysponujesz nieograniczonym budżetem na ciągłe zmiany konfiguracji sprzętowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, daniel-de napisał:

Szukasz dobrego amplitunera czy taniego? Na początek wystarczy 2.0. Lepiej poczekać i etapami rozbudowywać system niż kupić najtańszy chłam, z którego średnio będziesz zadowolony. Na początku jesteś pod mega wrażeniem ale jak się osłuchasz to w końcu zdasz sobie sprawę, że nie brzmi to tak jakbyś oczekiwał. Triangle to dobre kolumny i szkoda marnować ich potencjał najtańszym amplitunerem. Ja zawsze zaczynałem zabawę od stereo a później rozbudowywałem zestaw o subwoofer, następnie amplituner i pozostałe głośniki. W konsekwencji masz bardzo dobre stereo a następnie przyzwoite kino dobierając amplituner, który nie musi być jakimś mocarzem, gdyż nie będzie obciążony kolumnami frontowymi. Tak czy siak zawsze idziesz na jakieś tam kompromisy bo nie kupujesz sprzętu do dedykowanej sali kinowej. Wybór drogi zależy od Ciebie i warto się nad tym zastanowić gdy nie dysponujesz nieograniczonym budżetem na ciągłe zmiany konfiguracji sprzętowej.

Szukam dobrego zestawu w moim budżecie, który wynosi maks. 7 tys zł i urósł o 40% z początkowych 5 tys zł i więcej na pewno nie mam zamiaru dokładać na początek zabawy z kinem domowym. Jasne, że chciałbym kupić dobry amplituner, dobre kolumny frontowe, dobry centralny, dobry subwoofer i dobre satelity, ale nie zmieszczę się w budżecie i leciutko przekroczę 10 tys zł, a nie o to przecież chodzi. Tak można zwiększać w nieskończoność i pewnie 20 tys. zł to będzie mało.

Jak kupię w miarę przyzwoite kolumny frontowe (np. te Triangle Borea BR08) to już nie starczy kasy na dobry amplituner, dlatego na początek musi być tani ampli - czyli ok. 2 tys zł. Rzeczywiście źle się wyraziłem w poprzedniej mojej wypowiedzi.

/kocurek7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, kocurek7 napisał:

dlatego na początek musi być tani ampli - czyli ok. 2 tys zł.

I to jest błąd. Jak już upierasz się na amplituner, który nigdy nie zamierzasz wspierać wzmacniaczem to kup nowy w granicach 3-3,5 tys lub używany za 2,5-3 tys. (najlepiej jak będzie wspierał dolby atmos i 4k w hdr - przy nowych nie będzie problemu).  Jak kupisz tani amplituner to szybko okaże się, że będzie słaby i koszty pójdą w górę przy wymianie. Jeśli chodzi o kolumny to rynek pełen jest fajnych kolumn używanych w bardzo dobrym stanie, które warto kupić, np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ludzie często kupują fajnie grające kolumny ze słabymi amplitunerami a później sprzedają całe sety bo kolumny słabo grają. A jest zupełnie odwrotnie. Z dwojga złego lepiej kupić tańsze kolumny a lepszy wzmacniacz bo wykorzystamy pełnię możliwości kolumn. W odwrotnym przypadku słaby wzmacniacz nie dość, że nie wykorzysta potencjału kolumn to jeszcze może popsuć ich brzmienie.

Przykład: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Ten amplituner nie wykorzysta nawet 10% tego jak brzmią te kolumny. Brzmienie będzie suche, chude bez podstawy basowej, mało detaliczne zlewające się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kocurek7 napisał:

Szukam dobrego zestawu w moim budżecie, który wynosi maks. 7 tys zł i urósł o 40% z początkowych 5 tys zł i więcej na pewno nie mam zamiaru dokładać na początek zabawy z kinem domowym. Jasne, że chciałbym kupić dobry amplituner, dobre kolumny frontowe, dobry centralny, dobry subwoofer i dobre satelity, ale nie zmieszczę się w budżecie i leciutko przekroczę 10 tys zł, a nie o to przecież chodzi. Tak można zwiększać w nieskończoność i pewnie 20 tys. zł to będzie mało.

Jak kupię w miarę przyzwoite kolumny frontowe (np. te Triangle Borea BR08) to już nie starczy kasy na dobry amplituner, dlatego na początek musi być tani ampli - czyli ok. 2 tys zł. Rzeczywiście źle się wyraziłem w poprzedniej mojej wypowiedzi.

/kocurek7

Jeszcze raz się wypowiem bo nie chcę żebyś żałował-a do kolumnianych zestawów potrzebujesz mocniejszego amplitunera tak jak kolega wyżej pisze poza tym do 20 m2 specjaliści polecają kolumny podstawkowe mniejsze aby nie mieć efektu dławiącego się dźwięku. Ten zestaw Od teufela pociągnie bez problemu denon x1600 i nie będzie się przegrzewał jest wielokrotnie nagradzany ma opinie audiofilskie wręcz, dzięki Dipolom z tyłu nie trzeba rozbudowywać zestawu do 7.1, wyniesie cię 5.400 zł z denonem + atmosy za 1400 od tego samego producenta, jeśli się na nie zdecydujesz i masz bajke miód na uszy 

Możesz napisać do nich po Polsku i umówić się na termin odsłuchu w Berlinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Edgard1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, burz napisał:

Ale o co chodzi? Bo balans bieli na tym obrazie zdecydowanie poszedł się kochać.

Tu macie niby wychwycić kozackość zestawu Tefala a nie wspaniałości projektora. Ubzdurał sobie że kosi zestawy do 10k Tefalem za 4 i tak się stara do tego przekonać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nazwa Tefal. To są produkty dla tępego plebsu zza Odry. Mnogość ogłoszeń z używkami w DE powoduje wrażenie, że jest to marka bardzo popularna.  Suby z tefala mają głośność i zejście odwrotnie proporcjonalne do wielkości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Tu macie niby wychwycić kozackość zestawu Tefala a nie wspaniałości projektora. Ubzdurał sobie że kosi zestawy do 10k Tefalem za 4 i tak się stara do tego przekonać. 

W filmach kosi, nie w muzyce i w małych, średnich pomieszczeniach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Edgard1985 napisał:

W filmach kosi, nie w muzyce i w małych, średnich pomieszczeniach

To chyba nie zdajesz sobie sprawy jaki zestaw można kupić za 10k . Odkopujesz jakieś stare tematy , polecasz jakieś badziewia- kto ty tak naprawdę jesteś? Krypto branżowiec czy jakiś klon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Xpedite999 napisał:

To chyba nie zdajesz sobie sprawy jaki zestaw można kupić za 10k . Odkopujesz jakieś stare tematy , polecasz jakieś badziewia- kto ty tak naprawdę jesteś? Krypto branżowiec czy jakiś klon ?

Żaden branżowiec poprostu wiem jak powinno wyglądać kino które daje najlepsze efekty w filmach. Tak wygląda np. Klipsch nie są to żadne kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A na temat Teufel-a wystarczy poczytać użytkownicy zmieniający swój system z kolumnianych na ich systemy twierdzą że w filmach zawsze na + 

Ps. A ty kto jesteś jakiś sprzedawca kolumn co wciska ciemnote?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie pomyśl człowieku,  to jest zestaw jakich pełno Logitech czy edifier i inne plastikowe badziewie ( też był byś pod wrażeniem na 100%) a gdzie to coś porównywać np do zestawu Monitor Audio na serii silver albo Klipch RP.....ochłoń i przestań głupoty pisać.  Naprawdę musisz być amatorem że tak ci kapcie spadły przy zestawie za 4k i ty wiesz jak powinno brzmieć kino ? Wolne żarty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie rozumiesz że on ma pomieszczenie 20m2 nie 30+ i tam ten zestaw będzie dawał lepsze efekty od kolumn, poza tym dałem ci linka jak wyglądają klipsche zrobione specjalnie do filmów, widzisz tam gdzieś wielkie membramy? Zestaw za 40 tyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Edgard1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty rozumiesz ??? Czemu ma " dawać lepsze efekty od kolumn " ? Tanie badziewie to tanie badziewie czy na 20 czy na 60 metrach i napewno nie zagra lepiej od zestawu na silverach 100 na froncie,  350 central i fx na bokach , nie ma szans !!!!!! Taki zestawik możesz sobie ustawić wokół biurka do ps4 albo Xboxa i koniec tematu. 

Od soundbara może i lepsze ale nie od zestawów które wymieniłem.!!!!!

A kosztują 8k , nie 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Xpedite999 napisał:

A Ty rozumiesz ??? Czemu ma " dawać lepsze efekty od kolumn " ? Tanie badziewie to tanie badziewie czy na 20 czy na 60 metrach i napewno nie zagra lepiej od zestawu na silverach 100 na froncie,  350 central i fx na bokach , nie ma szans !!!!!! Taki zestawik możesz sobie ustawić wokół biurka do ps4 albo Xboxa i koniec tematu. 

Od soundbara może i lepsze ale nie od zestawów które wymieniłem.!!!!!

A kosztują 8k , nie 10.

Te klipsche za 40 tyś też mozesz nazwać badziewiem w takim razie oh sub ma taką małą membrame i takie małe 2 drożne głośniczki i też już kończę temat bo nie dociera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.