Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze używanego wzmacniacza - 1800/2500 zł


Masakov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytam forum od dłuższego czasu i wreszcie nadszedł czas na rejestrację ?

Proszę Was o pomoc w dobrze wzmacniacza zintegrowanego. Wiem że według większości osób są 2 szkoły :

  • najpierw głośniki, później wzmacniacz
  • cały komplet za jednym razem

U mnie jednak sprawa wygląda trochę inaczej - posiadam kolumny B&O Beovox MC120.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) amplituner Beomaster 6500 - tak wiem zbłądziłem i to nie jest HI-FI, ale to było takie marzenie z dziecięcych lat. 

Amplituner uległ uszkodzeniu i nie chce go naprawiać, a więc czas na zmiany i coś lepszego.

Z uwagi że nie chce wydawać odrazu 6/8 tys na nowe kolumny + wzmacniacz, to zaczynamy od samego wzmacniacza, a ja się jakoś przemęczę z tymi MC120.2 przez 2-3 miesiaće.

Dysponuje budżetem w granicach 1800/2500 zł i w grę wchodzi wzmacniacz używany ( na chwilę obecną do tych kolumn, ale  za 2-3 miesiące jak wspomniałem będę miał jakieś 3/4 tys na używane kolumny )

Wzmacniacz potrzymam pewnie z 2 lata i będzie zamiana.

 

Pomieszczenie :

- 24 m2

- kształt prostokąt

- miejsce odsłuchowe oddalone o około 3 metry od kolumn

- kilka mebli, drewniana podłoga, cegły na ścianach 

 

Moje typy w tym przedziale cenowym :

- Vincent sv231( chwilowo mój faworyt, chociaż wolałbym coś z pilotem ), którego mogę kupić obecnie za około 2100 zł

- Marantz Pm8005

- Curus 3 + PSX

- NAD372

- Rotel Ra1070 lub 985 BX

 

Proszę doradźcie coś.

Od pewnego czasu widzę, że ceny na używany sprzęt odbiegają strasznie od wartości rynkowych, a nie mam wystarczającej wiedzy by nie przepłacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wartym zainteresowania jest poniższy Myryad:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem jakiej muzyki głównie słuchasz, ale mając Twoje pieniądze moimi faworytami byłby Marantz PM-8005 oraz Yamaha AS-1000/2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - na innych forach jak napiszesz że masz sprzęt B&O to traktują Cie jak upośledzonego w tematach audio.

Ciekawa opcja ten link od Ciebie, tylko ja muszę poszukać w promieniu 50 km od Poznania lub Torunia - bardzo zależy mi na odsłuchu ( sprawny wzmacniacz ) lub możliwościowi zwrotu w przeciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Czego słucham ? Często muzyki filmowej, powiedzmy coś jak RMF CLASSIC, ale często też Polskie Radio 4 - wiem, że nie są to gatunku, ale dają jakieś pojęcie. 

Ostanie zatraciłem się w utworach w stylu : Allan Taylor, Barrey White, Nina Simone.

 

Mam także niedaleko wzmacniacz AUDIO ANALAGUE PUCCINI SETTANTA 2, ale mam obawy czy 2x70w przy 8 omach da radę z późniejszymi kolumnami - celuje raczej w coś większego.

Znajomy ma ESS AMT MONITOR i ja osobiście jestem nimi zachwycony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wyżej dobrze radzi z tymi Yamahami, pm-8005 tez warto...pytanie co się trafi na rynku wtornym, kiedy i za ile... z Yamaha as2000 będzie ciężko za te pieniądze , ale w super stanie warto dac i 3 tys za nią..z kolei na drugim biegunie, do 1800 warto dac za Denona pma-1510ae

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, costa brava napisał:

kolega wyżej dobrze radzi z tymi Yamahami, pm-8005 tez warto...pytanie co się trafi na rynku wtornym, kiedy i za ile... z Yamaha as2000 będzie ciężko za te pieniądze , ale w super stanie warto dac i 3 tys za nią..z kolei na drugim biegunie, do 1800 warto dac za Denona pma-1510ae

Dokładnie tak. Wiadomo, że każdy chciałbym wybrać najlepiej, ale czekać za okazją 2 miesiące w takiej sytuacji mi się nie uśmiecha.

 

Sprawdzałem Wasze typy i praktycznie Roksan Caspian jest nieosiągalny - chyba że ktoś wie, kto ma i chce się pozbyć, to prośba o informację.

O marantza 8005 też trudno - są w cenie bliżej 3000 zł, ewentualnie jest sporo 8003 za około 2000 zł

 

Umówiłem się na odsłuch Vincenta sv231 - mogę go kupić ostatecznie za 2000 zł - jest sens zawracać sobie nim głowę ?

Nie ukrywam, że za rok lub dwa będę znowu wymieniał wzmacniacz i celowałbym w coś raczej łatwego od dalszej odsprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz i tym momencie nie będę obiektywny, bo osobiście mam awersje do hybrydy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Dziękuje wszystkim za wszystkie odpowiedzi - chwilowo jak to się mówi "z braku laku ..." zakupiłem :

 

 

ROTEL RA985 BX z pilotem

 

 

Wiem że mogło być lepiej i budżet pozwalał na wiele więcej, ale wydałem zaledwie połowę z założonego górnego pułapu - najwyżej będzie więcej na kolumny ?

To było jedyne sensowne rozwiązanie w mojej okolicy, którego mogłem posłuchać i sam ocenić - w dodatku czekać na okazję bez działającego sprzętu, to mi się nie uśmiechało ...

Dalsze poszukiwania za jakiś czas, chwilo cieszę się ROTELEM ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Masakov napisał:

Witam.

Dziękuje wszystkim za wszystkie odpowiedzi - chwilowo jak to się mówi "z braku laku ..." zakupiłem :

 

 

ROTEL RA985 BX z pilotem

 

 

Wiem że mogło być lepiej i budżet pozwalał na wiele więcej, ale wydałem zaledwie połowę z założonego górnego pułapu - najwyżej będzie więcej na kolumny ?

To było jedyne sensowne rozwiązanie w mojej okolicy, którego mogłem posłuchać i sam ocenić - w dodatku czekać na okazję bez działającego sprzętu, to mi się nie uśmiechało ...

Dalsze poszukiwania za jakiś czas, chwilo cieszę się ROTELEM ?


Świetny wybór, cieszę się twoim szczęściem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór.

Ciekaw jestem, jak dużą różnicę na kolumnach Beo zauważysz wobec poprzednika Rotela..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2020 o 08:37, audioburak napisał:

Dobry wybór.

Ciekaw jestem, jak dużą różnicę na kolumnach Beo zauważysz wobec poprzednika Rotela..

 

Nie jestem pewnie najlepszą osobą do oceniana, bo w moim mniemaniu mam słaby słuch , ale po 3 dniach odsłuchu mam już pewne wrażenia odnośnie rotela ( które potwierdza żona )  :

- w rotelu mniej basu, ale lepiej kontrolowany, dynamiczniejszy, minimalnie cieplejszy - w efekcie wydaje się przez to, że jest go więcej w utworach których szczegółowo nie znam ( jak porównywałem konkretne ulubione nagrania to rzeczywiście jest go mniej, ale o lepszych "parametrach" przez co jest przyjemniejszy )

- lepsza scena rotela

- lepsza szczegółowość rotela

- lepsza dynamika rotela

- bardziej podkreślona góra w rotelu , w porównaniu z B&O nawet powiedziałbym że piskliwa, ale wydaje mi się że muszę się po prostu przestawić

- rotel gra głośniej ( w b&o słuchałem zazwyczaj na 24/26 z 60 czy jakieś 40%, a w rotelu wystarcza mi w zupełności 1/4 obrotu, do 1/2 nawet go nie rozkręciłem bo by mi sąsiedzi głowę urwali, a gdzie reszta skali )

- dodatkowo wydaje mi się, że w rotelu dużo więcej zależy od źródła - im gorsze źródło tym bardziej słychać, że jest po prostu nagranie jest słabe

 

Ogólnie kolumny BEOVOX MC120.2 uważam za udane ( lepsze od S80.2 które też miałem ) - mają głośniki niskotonowe 21 cm i bass relfex z przodu co bardzo mi odpowiada. Chociaż według wielu zagranicznych stron obudowa jest zbyt mała na taki duży woofer ( sama cewka z magnesem od woofera waży prawie 6 kg przy całości 12 kg ).

 

Wspomnę jednak że BEOMASTER 6500 to amplituner i w porównaniu ze wzmacniaczem miał raczej słabe szanse - chociaż B&O ma 2 trafo, aktywne chłodzenie, jest cięższy, lepiej wykonany. Ogólnie wygląda jakby rotel zmasakrował B&O, ale to jednak apli vs. wzmacniacz, a w dodatku obecnie rotel jest realnie 2 x droższy. 

 

Na pewno będę miło wspominał B&O 6500

 

Ale się rozpisałem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.