Skocz do zawartości
IGNORED

Z tranzystora do lampy?


Rolex80

Rekomendowane odpowiedzi

Z tranzystora do lampy? Chciałbym spróbować lampy, trochę mnie znudziły wzmacniacze tranzystorowe i mam ochotę spróbować czegoś innego może właśnie lampy?

Do tej pory słucham kolumn podstawkowych Rebel Sentiment 10 (które uważam za świetne i nie chciał bym ich zmieniać) i Yamahy AS 1100 i jest spoko ale.. do czasu kiedy mi zaczęło brakować czegoś, sam nie wiem czego ;)

Chciałbym może więcej średnicy (wypchniętej do przodu), wypełnienia, barwy, smaczków, ale też musi być bas.

Sprzęt towarzyszący to dac Audio GD, CD Atol 100, odtwarzacz strumieniowy yamaha wx 50. Pokój mam ok 18m2, za wzmaka mogę zapłacić max 12 000 zł. Muzyka różna: od  dens/pop/rock lata 80, 90, elektroniczna, po rap i klasykę. Czyli musi być mocno uniwersalny wzmak. 

Myślałem o Lebenie 300F tylko nie wiem czy prądowo da radę Rebelom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo i skusiłem się na lampę. Prostą, ale nie żałuję. Jeśli natomiast chodzi o bas, to raczej nie nastawiaj się na coś szczególnego, to chyba najsłabsza składowa wzmacniaczy lampowych. No chyba, że będziesz miał szczęście....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, SynSama napisał:

Miałem tak samo i skusiłem się na lampę. Prostą, ale nie żałuję. Jeśli natomiast chodzi o bas, to raczej nie nastawiaj się na coś szczególnego, to chyba najsłabsza składowa wzmacniaczy lampowych. No chyba, że będziesz miał szczęście....

Co masz na myśli z tym basem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz z polskich producentów wzmacniaczy np. Haiku Audio, Fezz Audio, Linear Audio Research. Z chińskich produktów natknąłem się ostatnio na OPERA CONSONANCE LINEAR 200 MKII, być może warto sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Cayin cs 88a spełnia Twoje wymagania. Jakbyś chciał używkę skontaktuj się z userem @h3_lukasz sprzedaje taki na gwarancji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, poczytam o tych sprzętach co nieco. Może dzisiaj uda mi się coś wypożyczyć z salonu audio, bo bez odsłuchu to raczej nie chciałbym ryzykować zwłaszcza, że te moje podstawki mogą być wymagające. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycję to chętnie się zapoznam z nimi. Przyznam szczerze, że temat jest dla mnie obcy i prawdę mówiąc to nigdy nie miałem do czynienia z lampą poza hybrydami. Mam jeszcze jedno pytanie, na co zwracać uwagę przy używanych wzmacniaczach lampowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rolex80 napisał:

ale też musi być bas.

Pod tym względem wspomnianemu wyżej Cayinowi CS88A niczego nie brakuje. Dynamiczny szybki na basie wzmacniacz. W miarę możliwości polecam posłuchać tego modelu lub A 55 TP. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rolex80 napisał:

Myślałem o Lebenie 300F tylko nie wiem czy prądowo da radę Rebelom.

Zobacz na Coplanda CTA405A. Będzie to bezpieczny wybór, ponieważ to bardzo mocna i wydajna lampa. Nie gra też zamulonym, czy powolnym dźwiękiem jak sporo wzmacniaczy lampowych. Dzięki temu masz piec uniwersalny. 

Zapraszamy do nas na wstępny odsłuch i wypożyczenie na testy w domu ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
12 godzin temu, Rolex80 napisał:

Z tranzystora do lampy? Chciałbym spróbować lampy, trochę mnie znudziły wzmacniacze tranzystorowe i mam ochotę spróbować czegoś innego może właśnie lampy?

Do tej pory słucham kolumn podstawkowych Rebel Sentiment 10 (które uważam za świetne i nie chciał bym ich zmieniać) i Yamahy AS 1100 i jest spoko ale.. do czasu kiedy mi zaczęło brakować czegoś, sam nie wiem czego ?

Chciałbym może więcej średnicy (wypchniętej do przodu), wypełnienia, barwy, smaczków, ale też musi być bas.

Sprzęt towarzyszący to dac Audio GD, CD Atol 100, odtwarzacz strumieniowy yamaha wx 50. Pokój mam ok 18m2, za wzmaka mogę zapłacić max 12 000 zł. Muzyka różna: od  dens/pop/rock lata 80, 90, elektroniczna, po rap i klasykę. Czyli musi być mocno uniwersalny wzmak. 

Myślałem o Lebenie 300F tylko nie wiem czy prądowo da radę Rebelom.

Znam oba polecane tu wzmacniacze - Lebena300f znacznie lepiej, ale wspomnianego Cayina na Kt88 również słuchałem (dokładnie ten model, który życzliwy koledzy polecają na sprzedaż). 

Leben 300f to dojrzałość, równość, mocny i z dobrym wypełnieniem bas (o ile kolumny nie okażą się zbyt dużym wyzwaniem). Sam łączyłem go ze sporymi 3way i dawał radę, co było dla mnie sporym zaskoczeniem. Na plus na pewno, piękna naturalna średnica, wygląd, wysokiej klasy wyjście słuchawkowe. Minus to wyższa cena, nowy do wyrwania za ok 10 tys. Używki 8-9 tys (wersja F) lub najtaniej 6 tys (wersja bez F, kilkuletnie, trzeba długo polować). 

Cayin to typowe granie KT88, ale w dosyć dobrym wydaniu. A więc twardy, punktowy i agresywny bas, (daje to fajne efekty z kolumnami mającymi problem z basem), średnica to jak w każdym KT88 najsłabsze ogniwo - na dłuższą metę męczy, dobrze ją łagodzić resztą systemu, góra czysta, klarowna ale bez szczególnej barwy. Nie ukrywam, że sam fanem kt88 nie jestem i nigdy nie byłem, większość audiofil po dłuższym czasie odchodzi od tej lampy, ale są też wierni fani takiego przekazu. (Ten sprzedawany w tym wątku egzemplarz, znam widziałem, jest w stanie nowy jak nowy, właściciel łączył go z takim samym CDekim jak Ty i myślę, że to fajne połączenie, podpytaj go, na pewno coś Ci poradzi). 

W podanym budżecie mieszczą się też, ciekawe wzmacniacze lampowe Haiku Audio - warto spróbować, zwłaszcza że większość sklepów wyśle Ci na testy sprzęt za kaucją. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aiki napisał:

Co masz na myśli z tym basem? 

No raczej nie jest to najmocniejsza strona wzmacniaczy lampowych....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Z tranzystora do lampy? Chciałbym spróbować lampy, trochę mnie znudziły wzmacniacze tranzystorowe i mam ochotę spróbować czegoś innego może właśnie lampy?
Do tej pory słucham kolumn podstawkowych Rebel Sentiment 10 (które uważam za świetne i nie chciał bym ich zmieniać) i Yamahy AS 1100 i jest spoko ale.. do czasu kiedy mi zaczęło brakować czegoś, sam nie wiem czego ;)
Chciałbym może więcej średnicy (wypchniętej do przodu), wypełnienia, barwy, smaczków, ale też musi być bas.
Sprzęt towarzyszący to dac Audio GD, CD Atol 100, odtwarzacz strumieniowy yamaha wx 50. Pokój mam ok 18m2, za wzmaka mogę zapłacić max 12 000 zł. Muzyka różna: od  dens/pop/rock lata 80, 90, elektroniczna, po rap i klasykę. Czyli musi być mocno uniwersalny wzmak. 
Myślałem o Lebenie 300F tylko nie wiem czy prądowo da radę Rebelom.
Z A-S1100, posłuchaj Tannoy Revolution XT8F.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SynSama napisał:

No raczej nie jest to najmocniejsza strona wzmacniaczy lampowych....

Już miałem nadzieję, że rozwiniesz temat a nie tylko rzucisz ogólnikiem ale niestety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo dziękuję za rady zwłaszcza koledze  plastik1989 (pięknie to wszystko opisałeś),  przyjże się bliżej temu Cayinowi ;)

Mieszkam w Lublinie i tu niestety wybór nie za duży, praktycznie 2 sklepy Top HIFI i Meloman. W Top Hi.. nic dzisiaj nie było ciekawego a w Melomanie był Fezz Tytania, Yagin nie wiem jak model, Unison Research z 15 przeceniony na 10 000 i właśnie Leben, który wygląda jak milion dolarów. A może znacie Ayon Audio Scorpio lub Mercury?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rolex80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Rolex80 napisał:

W Top Hi.. nic dzisiaj nie było ciekawego

Może warto zagadać i sprowadzić coś na odsłuch, chociażby w/w Coplanda CTA405A. Zadzwoń do nich i się umów, a na pewno sprowadzą na odsłuch ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, Rolex80 napisał:

Jeszcze raz bardzo dziękuję za rady zwłaszcza koledze  plastik1989 (pięknie to wszystko opisałeś),  przyjże się bliżej temu Cayinowi ?

Mieszkam w Lublinie i tu niestety wybór nie za duży, praktycznie 2 sklepy Top HIFI i Meloman. W Top Hi.. nic dzisiaj nie było ciekawego a w Melomanie był Fezz Tytania, Yagin nie wiem jak model, Unison Research z 15 przeceniony na 10 000 i właśnie Leben, który wygląda jak milion dolarów. A może znacie Ayon Audio Scorpio lub Mercury?

Tak,  znam też Ayon Scorpio XS (na lampie el34). Bardzo fajny wzmacniacz super łączy „lampowość” lampy EL34 z dynamiką i rozdzielczością - czego w wielu aplikacjach EL34 brakuje. Ten mieści się w zakładanym przez Ciebie budżecie. Jest też wersja tego Ayona na lampie kt88 (delikatnie przekracza budżet chyba, że wyhaczysz jakiś rabat) ale ten model już tak bardzo mi się nie podobał, jak nieco tańszy XS na lampie EL34. Tu znów wychodzą moje preferencje też - więc ocenić musisz już sam, bo ja po prostu nie przepadam za lampa kt88. Ogólnie każda z propozycji które tu rzuciłeś to mocno odmienne brzmienie. Jednym zdaniem Leben najrówniejsze, najmniej efekciarskie, zdecydowanie dla doświadczonego i osłuchanego audiofila, KT88 szybkie, dynamiczne granie, za równo na dole jak i górze pasma, ale kosztem „metalicznej i sztucznej” średnicy. EL34 łagodne i muzykalne granie, dobre do Jazzu jak i Rocka jeśli tylko uda się odpowiedniej szybkości bas uzyskać (kwestia spasowania z głośnikami). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie koledzy napisali tutaj o CS-88A a faktycznie ten model mam na sprzedaż, oferując odsłuch w przyzwoitych warunkach. Nie lubię się w takich przypadkach wypowiadać na temat porównań do innej propozycji zakupowej zainteresowanego, ponieważ wiadomo, że mój wpis nie jest wiarygodny jako sprzedającego. Natomiast muszę zwrócić uwagę na wpis kolegi poniżej, który w tym przypadku pisze z podobnej pozycji do mnie a o tym nie wspomina:

4 godziny temu, plastik1989 napisał:

Znam oba polecane tu wzmacniacze - Lebena300f znacznie lepiej, ale wspomnianego Cayina na Kt88 również słuchałem (dokładnie ten model, który życzliwy koledzy polecają na sprzedaż). 

Cayin to typowe granie KT88, ale w dosyć dobrym wydaniu. A więc twardy, punktowy i agresywny bas, (daje to fajne efekty z kolumnami mającymi problem z basem), średnica to jak w każdym KT88 najsłabsze ogniwo - na dłuższą metę męczy, dobrze ją łagodzić resztą systemu, góra czysta, klarowna ale bez szczególnej barwy. Nie ukrywam, że sam fanem kt88 nie jestem i nigdy nie byłem, większość audiofil po dłuższym czasie odchodzi od tej lampy, ale są też wierni fani takiego przekazu. (Ten sprzedawany w tym wątku egzemplarz, znam widziałem, jest w stanie nowy jak nowy, właściciel łączył go z takim samym CDekim jak Ty i myślę, że to fajne połączenie, podpytaj go, na pewno coś Ci poradzi).

Rafał nie miałbym nic przeciwko Twojemu doradztwu w tym wątku gdyby nie fakt:

·         Cayin oraz druga, autorska marka dystrybutora Cayina w Polsce jest u Ciebie przekreślona. Dlatego Twoja opinia w tym wątku jest według mnie niewiarygodna zwłaszcza że:

·         Laben CS-300F jest w ofercie Nautilusa, z którym łączy Cię nie tylko przyjaźń (ja nic do tego nie mam, koryguję tylko tym samym Twoją opinię porównawczą dwóch wzmacniaczy).

Cayina CS-88a albo słuchałeś w innym systemie (a z tego co mówiłeś to nie) albo mija się z prawdą jeśli opisujesz granie w moim systemie. Agresywny bas ? Ty jak wielokrotnie podkreślałeś wolisz bas z EL34 więc to tak dla rozeznania czytających, co może być dla Ciebie agresywnym basem. Męcząca średnica? U mnie z tego co pamiętam Ci jej brakowało, to brak średnicy Cię zmęczył ?

Nie słyszałem Labena ale jeśli możesz go wypożyczyć z Nautiliusa, wpadnij proszę, przetestujemy i zaprosimy jeszcze może kogoś kto potwierdzi różnice i wtedy zainteresowanego w tym wątku kupnem poinformujemy rzetelnie co jak brzmi. Skoro zależało Ci na rzetelnej odpowiedzi dla zainteresowanego kupnem to będzie to najlepsza robota a razem będziemy bogatsi o kolejny wspólny odsłuch.

Piszesz o wzmacniaczu 2x15W Laben vs 4x48W Cayin. Ja wiem, że same waty nie grają ale tak z ciekawości serio mocno zainteresowany jestem porównaniem chociażby samego basu Labena vs Cayin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, h3x_Lukasz napisał:

Generalnie koledzy napisali tutaj o CS-88A a faktycznie ten model mam na sprzedaż, oferując odsłuch w przyzwoitych warunkach. Nie lubię się w takich przypadkach wypowiadać na temat porównań do innej propozycji zakupowej zainteresowanego, ponieważ wiadomo, że mój wpis nie jest wiarygodny jako sprzedającego.

Czy na Audiostereo zamknięto dział "Ogłoszenia", że swój handelek wystawiasz w merytorycznym wątku?

Czy coś przeoczyłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, plastik1989 napisał:

Tak,  znam też Ayon Scorpio XS (na lampie el34). Bardzo fajny wzmacniacz super łączy „lampowość” lampy EL34 z dynamiką i rozdzielczością - czego w wielu aplikacjach EL34 brakuje. Ten mieści się w zakładanym przez Ciebie budżecie. Jest też wersja tego Ayona na lampie kt88 (delikatnie przekracza budżet chyba, że wyhaczysz jakiś rabat) ale ten model już tak bardzo mi się nie podobał, jak nieco tańszy XS na lampie EL34.

Z kolegą Plastikiem odsłuchiwaliśmy u mnie Ayon Crossfire III, czyli półka cenowa 50tys pln. Oprócz tego, że kolega ocenił barwę gry bliską do mojego Cayina to Ayon wyłożył się przy graniu trudniejszego repertuaru jak dziecko na lodzie (kolumny wprost zaczęły trzeszczeć, wzmacniacz się przesterował) Tak, że tyle w jakości traf w Ayon. Barwę ma fajną i również potwierdzam,bardzo blisko gry Cayin'a . Cayin przy tym samym repertuarze gra bez najmniejszej zadyszki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z Krakowskim Nautilusem i tu przemiły Pan polecił mi jeszcze Linear Audio Research LAR IA-200HB (hybryda i raczej odpada), 30 MKII a jeszcze widzę, że jest wersja 50/50 co o nich myślicie. Sorry, że tak skacze z jednych wz. na drugie ale jest tego tyle, że zwariować można a pieniądze nie małe ;) Wiem, że za mnie nie wybierzecie wzmacniacza ale mi to już bardzo pomoże w zawężeniu poszukiwań.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszelkie porady i sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rolex80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

wzmacniacz się przesterował

to samo dziś usłyszałem na Fezz Tytania. Totalnie nie opanował B&W 805, a klient tak bardzo chciał go kupić. Tym sposobem kupuje właśnie Coplanda 405a, który z tymi głośnikami nie ma najmniejszego problemu.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

to samo dziś usłyszałem na Fezz Tytania. Totalnie nie opanował B&W 805, a klient tak bardzo chciał go kupić. Tym sposobem kupuje właśnie Coplanda 405a, który z tymi głośnikami nie ma najmniejszego problemu.

Copland może i gra nieźle ale sorry wygląda tragicznie ;) Oczywiście dźwięk jest priorytetem ale wizualnie musi się też podobać mi jak i drugiej połówce ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SynSama napisał:

Jeśli natomiast chodzi o bas, to raczej nie nastawiaj się na coś szczególnego

To wszystko zależy z czym lampa współpracuje. Wzmacniacze lampowe potrafią mieć bardzo dobry bas.

Nawet słabe mocowo wzmacniacze SE mogą mieć piękny wielobarwny bas, lepszy niż nie jeden półprzewodnikowy wzmacniacz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
19 godzin temu, Rolex80 napisał:

Chciałbym może więcej średnicy (wypchniętej do przodu), wypełnienia, barwy, smaczków, ale też musi być bas.

Moim zdaniem z Cayina pierwszych trzech cech nie otrzymasz przy standardowych chińskich lampach. (miałem 3 modele). Bas jest w CS88a szybki, konturowy. Trochę lepiej jest po wymianie lamp mocy oraz sterujących jednak jest to dodatkowy wydatek rzędu 1500-2000 tys. A często nawet więcej. 

Z lamp polecam 

https://www.premiumsound.pl/mastersound-box.html

35w w klasie A. Piękne granie i bas w niczym nie odstaje. Nie trzeba na wstępie wymieniać lamp i cena za nowy ok 9400 pewnie coś jeszcze uda się urwać. 

Z innej beczki zaproponuje zamiast lampy np Electrocompaniet eci5. Tranzystor  piękna lampowa średnicą. Odejdą wydatki na lampy itp.

 

Ps. Lar 50/50 również bardzo fajny , tylko tutaj raczej wskazane łatwe w miarę kolumny. Miałem okazję słuchać go jakieś 3 m-c temu.

 

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rolex80 napisał:

Chciałbym może więcej średnicy (wypchniętej do przodu), wypełnienia, barwy, smaczków, ale też musi być bas.

Nie musisz się od razu w lampy pakować. Dobry tranzystor, rozdzielczy kabelek tu i tam i granie panie jak ta lala ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kukawa napisał:

Moim zdaniem z Cayina pierwszych trzech cech nie otrzymasz przy standardowych chińskich lampach. (miałem 3 modele). Bas jest w CS88a szybki, konturowy. Trochę lepiej jest po wymianie lamp mocy oraz sterujących jednak jest to dodatkowy wydatek rzędu 1500-2000 tys. A często nawet więcej. 

Z lamp polecam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

35w w klasie A. Piękne granie i bas w niczym nie odstaje. Nie trzeba na wstępie wymieniać lamp i cena za nowy ok 9400 pewnie coś jeszcze uda się urwać. 

Z innej beczki zaproponuje zamiast lampy np Electrocompaniet eci5. Tranzystor  piękna lampowa średnicą. Odejdą wydatki na lampy itp.

 

Ps. Lar 50/50 również bardzo fajny , tylko tutaj raczej wskazane łatwe w miarę kolumny. Miałem okazję słuchać go jakieś 3 m-c temu.

 

Ok, dzięki. To Lar 50/50 odpada. Electrocompaniet słyszałem, że wysychają kondensatory czy jakaś inna wada?

Mastersound wezmę pod uwagę, wygląda nieźle.

7 minut temu, Roxi napisał:

Nie musisz się od razu w lampy pakować. Dobry tranzystor, rozdzielczy kabelek tu i tam i granie panie jak ta lala ?

Sam nie wiem czy dobrze robię trochę się przestraszyłem żąglowaniem lampami (dla mnie czarna magia), ale chęć zmiany jest silniejsza i chciałbym spróbować czegoś innego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rolex80 napisał:

Sam nie wiem czy dobrze robię trochę się przestraszyłem żąglowaniem lampami (dla mnie czarna magia), ale chęć zmiany jest silniejsza i chciałbym spróbować czegoś innego ?

Lampy to nie czarna magia. Na razie po prostu coś wypożycz i posłuchaj u siebie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, Rolex80 napisał:

Ok, dzięki. To Lar 50/50 odpada. Electrocompaniet słyszałem, że wysychają kondensatory czy jakaś inna wada?

Pewnie po 20 latach jak w każdym sprzęcie ? Lampy to ciągła  inwestycja, co jakiś czas trzeba wymienić i takie tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Teraz, Kukawa napisał:

Pewnie po 20 latach jak w każdym sprzęcie ? Lampy to ciągła  inwestycja, co jakiś czas trzeba wymienić i takie tam. 

Tam faktycznie taki problem był. Ale to w jednej serii, w jednym modelu. Nie ma co tego rozciągać na całą markę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rolex80 napisał:

Rebel Sentiment 10

Kiedyś byłem ciekaw tych kolumn, ale jakoś się nie zbiegło żeby posłuchać. 

Jeśli chodzi o wzmacniacze to jak widzisz padło dużo rożnych propozycji. Musisz zacząć od jakiegoś odsłuchu i daj znać co Ci się podoba , a co nie. Łatwiej będzie doradzić. Myślę , że jak posłuchasz dobrej lampy to powrotu do Yamahy nie będzie ? , a na pewno będzie to inne granie. Osobiście gram na Cayinie A55TP i mnie się podoba to granie. Oczywiście lampy pozmieniane , ale to już tak jest z lampami. Kusi żeby wsadzić coś lepszego. Dla mnie to tylko plus , a samej obsługi nie ma co się obawiać. Wspomniany wyżej CS-88A  jest też o tyle ciekawy (wiadomo będzie wydajniejszy niż A55TP) , że może też grać na lampach EL34. Posłuchaj i sam oceń. 

Z naszego rynku producentów polecę Haiku. Co prawda miałem okazję mieć w domu tylko Sol II , a lampy słuchałem na Audio Show, ale warto posłuchać na pewno. Są solidnie wykonane. 

Jeśli nie lampa , a zależy Ci na barwnym, muzykalnych, gęstym graniu to polecę hybrydę Lectora ZXT 70. Ciekawy wzmacniacz, który tylko zachęca do słuchanie kolejnych płyt.  

 

1 godzinę temu, Kukawa napisał:

35w w klasie A. Piękne granie i bas w niczym nie odstaje. Nie trzeba na wstępie wymieniać lamp i cena za nowy ok 9400 pewnie coś jeszcze uda się urwać. 

Kurdę , żeby to wyglądało jak klasyczna lampa ? Pamiętam, że mi kiedyś polecałeś. Chyba trzeba olać wygląd i posłuchać. To jeden z tańszych wzmacniaczy na 6 lampach EL34 do tego tańsze w zakupie sterujące ecc82. Myślałem też żeby sprawdzić Unisona  S6 tego obecnie produkowanego, ale coś mi się obiło o uszy , że misiowaty na basie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Koniecznie udaj się na odsłuch i posłuchaj kilku opcji. Sam jak raz posłuchałem brzmienia lampowego to już na tranzystor więcej nie spojrzałem ale nie oznacza to, że w Twoim przypadku będzie podobnie. Z ciekawych propozycji masz Haiku Audio Selene 6550, Fezz Audio Titania, Leben cs300f, Tsakiridis Theseus. Każdy z tych wzmacniaczy ma sporo do powiedzenia i każdy zagra inaczej.

Zapraszam do naszego salonu gdzie będziesz mógł posłuchać wielu wzmacniaczy lampowych i ocenić jaki charakter brzmienia Ci się spodoba. Zapraszam do kontaktu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.