Skocz do zawartości
IGNORED

komercyjni tunerzy DIY na forum (anty hejt na forum)


lete

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, ciszyn11 napisał:

Możliwości odsłuchu u producenta nie było w tym momencie, jedynie gdzieś w centralnej Polsce. Zamiast tego propozycja prezentacji u mnie (500-1000zl) z odliczeniem jej kosztu po zakupie + komentarze nt obecnych kolumn. Sorry, ale takie podejście wywołuje u mnie negatywną reakcję na starcie. Co do pokrywania kosztu dowozu, to nie mam z tym problemu i jak najbardziej rozumiem.

suma 500zl jest calkiem akceptowalna,pokryje koszty i czas sprzedawcy,do tego zostanie odliczona jak kupisz,co wiec cie tak wzburzylo,ze o tym napisales?
jak juz pisalem koszt dowozu,cos trzeba zjesc po drodze,trzeba wytargac,rozpakowac te kolumny,wniesc,ustawic,,,,,to ciezka praca,,

2 minuty temu, Kukawa napisał:

Również z tym nie dyskutuje . Za kuriera przy przesyłce  również ponoszę koszt. 

Reszty już nie komentuje, gdyż nie warto ?

koszt wysylki na palecie kolumn z ubezpieczeniem,to koszt kilkuset zlotych.w jedna strone.

czy pomyslales o tym?

zapewne chcacy posluchac,musialby wplacic pelna kaucje.

oj dzieciaki,dzieciaki,,,,,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lete napisał:

Masz Tomanka Tap4? Z filtrami Schaffera, czy bez?

kupiona okazyjnie nowa tap8, dwa bez filtrow, sześć z filtrami, bez dc blokerow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ubieglym roku sprzedawalem  uzywany od 15 lat sprzet,kolumny,koncowke mocy,wzmacniacz lampowy.

po kazdy z tych elementow,kupujacy musial sie pofatygowac do mnie osobiscie,dwoch jechalo po 700km w jedna strone,mozna?mozna.jak ma sie checi i pieniadze.

nie bylo nawet zadnego sluchania,prezentacji.tylko wlaczenie,czy dziala.sprzety metkowe,nie rozkrecane,nie grzebane.

kazdy z nich sprawdzil sie w systemie kupujacego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tylko ubolewać.  Ja nie chciałbym mieć klientów którzy nie szanują mojej pracy.
I tu jest problem wielu sprzedawców czy producentów. Takie podejście do sprawy o którym piszesz pozostalo z poprzedniego ustroju. Oczywiście miło jeśli klient docenia i wyraża się miło o produkcie. W dzisiejszych czasach na taki szacunek trzeba sobie jednak zapracować. W dobie ogromnej konkurencji puste słowa, deklaracje czy zachwalanie produktu już nie wystarcza. Dzisiejszy klient oczekuje więcej. W dzisiejszych czasach "klient ma zawsze rację" - to elementarna zasada w handlu. Kto tego nie rozumie niech odrazu zwija manatki bo konkurencja go zje. Trzeba pamiętać też, że każdy z klientów (doszłych lub niedoszłych) wystawi nam świadectwo, które będzie się ciągnąć za nami długimi latami.

cyt. " nie chciałbym mieć klientów którzy nie szanują mojej pracy"
A co to ma wspólnego ze sprzedażą? Obrazisz się i nie sprzedasz klientowi Twoich wyrobów czy usługi? Zaręczam, że klient nie będzie płakał z tego powodu tylko odwróci się na pięcie i pójdzie gdzie indziej a Ty prędzej czy później zostaniesz bez środków do życia. Klient nie robi żadnej łaski bo to on ma pieniądze i on decyduje co z nimi zrobić i gdzie je wydać.
Tak działa rynek od lat w demokratycznych krajach. Oczywiście są wyjątki gdzie klient wchodzi drzwiami i oknami żeby dostać coś wyjątkowego i zapłacić nawet więcej. Ale na to trzeba sobie zapracować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek7776 napisał:

suma 500zl jest calkiem akceptowalna,pokryje koszty i czas sprzedawcy,do tego zostanie odliczona jak kupisz,co wiec cie tak wzburzylo,ze o tym napisales?
jak juz pisalem koszt dowozu,cos trzeba zjesc po drodze,trzeba wytargac,rozpakowac te kolumny,wniesc,ustawic,,,,,to ciezka praca,,

Prawdę mówiąc nie wiem o czym piszesz.

Odbyło się u mnie kilkadziesiąt prezentacji, gdzie sprzedawca/producent w ogóle nawet nie zająknął się o jakąś opłatę z tego tytułu.

Nawet producent o którym pisze ciszyn11.

Podobnie było ze sprzętem przesyłanym do testów za pośrednictwem kuriera.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rochu napisał:

Prawdę mówiąc nie wiem o czym piszesz.

Odbyło się u mnie kilkadziesiąt prezentacji, gdzie sprzedawca/producent w ogóle nawet nie zająknął się o jakąś opłatę z tego tytułu.

Nawet producent o którym pisze ciszyn11.

Podobnie było ze sprzętem przesyłanym do testów za pośrednictwem kuriera.

 

czyli  osiagnales korzysc materialna,z ktorej nie rozliczyles sie z fiskusem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomek7776 napisał:

czyli  osiagnales korzysc materialna,z ktorej nie rozliczyles sie z fiskusem.

Brednie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek7776 napisał:

zadne brednie,fakt.

Równie dobrze można powiedzieć, że sprzedawca/producent powinien mnie zapłacić za udostępnienie miejsca do prezentacji.

A skoro go nie skasowałem za to, to on osiągnął przychód i powinien odprowadzić podatek z tego tytułu.

 

Weź się chłopie ogarnij bo wszystkie dzisiejsze twoje wpisy są jakieś nie teges.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie denerwuj sie,jak nikt z tego forum Cie nie podkabluje to nie bylo sprawy.

co nie zmienia faktu,to tak na przyszlosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek7776 napisał:

nie denerwuj sie,jak nikt z tego forum Cie nie podkabluje to nie bylo sprawy.

co nie zmienia faktu,to tak na przyszlosc.

Może podaj konkretny przepis na którym opierasz swoje dość kontrowersyjne koncepcje.

Raz -  by rozjaśnić sprawę.

Dwa - by dać szansę sprawdzić pozostałym czy w ogóle wiesz o czym piszesz. Bo ja osobiście mocno w to wątpię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz,najsmutniejsze jest jak czlowiek taki jak Ty,z branzy wiadomo jakiej stoi w miejscu,nie rozwija swojej wiedzy,

ordynacja podatkowa.wszystko napisane.jak czegos nie jestes pewny mozesz w US zapytac,platnie i na pismie.

pamietaj  smierc i podatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za co niby ten podatek,  za prezentacje np garnków w moim domu? i że informacja w US tez jest płatna,?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje,ze koledzy wiedza o podatku od czynnosci cywilno-prawnych,

ktory dotyczy rowniez obrotu sprzetem ,i akcesoriami  audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCC

zwyczajowo na kupujacym,ale obciaza solidarnie obie strony,wiec jesli kupujacy nie zaplaci,to roszczenie bedzie wobec sprzedajacego.

wszystkim przemadrzalym,prymitywom z tego forum odpowiem skad wiem.

bo sie o tym przekonalem na wlasnej skorze.i zadne sprawy sadowe nie byly w stanie tego zmienic,takie przepisy.

6 minut temu, paul klacska napisał:

Firma ze Śląska, paragon lub faktura???????????????????

+ VAT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomek7776 napisał:

wiesz,najsmutniejsze jest jak czlowiek taki jak Ty,z branzy wiadomo jakiej stoi w miejscu,nie rozwija swojej wiedzy,

ordynacja podatkowa.wszystko napisane.jak czegos nie jestes pewny mozesz w US zapytac,platnie i na pismie.

pamietaj  smierc i podatki.

No to podaj konkretny przepis dotyczący opodatkowania odsłuchu u klienta.

Jesteś taki kozak to pokaż, że jesteś lepszy ode mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychód po stronie podatnika powstanie, gdy nieodpłatne świadczenie zostanie spełnione w jego interesie i przyniesie mu realną korzyść w postaci powiększenia jego aktywów lub uniknięcia wydatków.

poszukaj sobie sam ,jest nawet wydanych kilka interpretacji przez dyrektora KISu.

takze kozaka nie zgrywaj.

i jak pisalem pare postow wyzej,doksztalcaj sie kolego,doksztalcaj.

a moderacje popros o usuniecie wpisu(wiesz jakiego)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek7776 napisał:

Przychód po stronie podatnika powstanie, gdy nieodpłatne świadczenie zostanie spełnione w jego interesie i przyniesie mu realną korzyść w postaci powiększenia jego aktywów lub uniknięcia wydatków.

A jaką korzyść mam mieć, że ktoś przyjedzie do mnie ze sprzętem aby mi go zaprezentować? 

Nie rozumiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że w tym przypadku Rochu ma rację. 
Gdyby sprowadzić ten przypadek do kuriozum, opodatkowane musiałoby być również np. indywidualne prezentowanie sprzętu w salonie audio. To nie jest "usługa" świadczona klientowi (rozumiana, jako odniesiona korzyść bezpośrednia), a działalność promocyjna będąca kosztem po stronie sprzedawcy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek7776 napisał:

sorry taki mamy klimat(ordynacje).

OK. Rozumiem, że nie wiesz w czym rzecz i tak tylko sobie tylko chlapnąłeś.

Dla kurażu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rochu napisał:

A jaką korzyść mam mieć, że ktoś przyjedzie do mnie ze sprzętem aby mi go zaprezentować? 

Nie rozumiem.

I jeszcze Ci buciorami podłogę zapaskudzi, prąd zużyje i kawę wyżłopie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką korzyść mam mieć, że ktoś przyjedzie do mnie ze sprzętem aby mi go zaprezentować? 

Nie rozumiem.

Taką jak np początkujący muzyk, który korzysta z warsztatów muzycznych?

Bezcenne doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
6 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Możliwości odsłuchu u producenta nie było w tym momencie, jedynie gdzieś w centralnej Polsce. Zamiast tego propozycja prezentacji u mnie (500-1000zl) z odliczeniem jej kosztu po zakupie + komentarze nt obecnych kolumn. Sorry, ale takie podejście wywołuje u mnie negatywną reakcję na starcie. Co do pokrywania kosztu dowozu, to nie mam z tym problemu i jak najbardziej rozumiem.

Żenada... Jeśli takie są problemy, żeby posłuchać, to jakie będą problemy przy ewentualnej gwarancji...?

To, że ktoś chce policzyć sobie za prezentację jest dla mnie częściowo zrozumiałe - bo czemu miałby pracować za darmo. Ale z drugiej strony czemu zmusza do tych prezentacji? Jeśli sprzęt byłby w sklepach do pożyczenia za kaucją przyjeżdża kurierem, a Twoją fanaberią byłoby zaprosić na prezentację u siebie w domu, to OK można za to płacić. Ale jeśli na forum piszą, "pożycz posłuchaj, będzie super, nic nie kosztuje" probujesz to zrobić, a okazuje się, że można je posłuchać w jednym miejscu Polski, nigdzie sie nie da ich pożyczyć na odsłuch itd. to poniekąd zmusza potencjalnego odbiorcy do tej prezentacji. Prezentacja, ma sie 2-3h na podjęcie decyzji (no chyba, że prezenter przyjeżdża na kilka dni?) czyli trzeba podjąć decyzję nie przemyślaną, pod wpływem chwili (a z tyłu głowy wisi gdzieś ten utopiony tysiak...). Moim zdaniem bardzo nie korzystne warunki sprzedaży.  

A to co już w ogóle jest słabe to "komentarze nt obecnych kolumn" - kto czegoś takiego wymaga?! Cena prezentacji 500-1000 zależna od widzimisię prezentera, tego czy wystawi rachunek, czy od tego jak będzie wyglądał komentarz na temat obecnych kolumn...? To też tłumaczy dlaczego niektórzy tak gorliwie komentują swoje zakupy głośnikowe - po prostu chcą odzyskać część kasy za prezentację... 

Polecam z daleka od takich ludzi się trzymać... Zadzwoń do sklepu (jakiegokolwiek) zapłacisz za kuriera w jedną stronę 30 zł  (+kaucję 100% zwrotną) i sprzęt na spokojnie będziesz miał tydzień u siebie na odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.