Skocz do zawartości
IGNORED

komercyjni tunerzy DIY na forum (anty hejt na forum)


lete

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Grzegorz7 napisał:

To Forum publiczne i czytają je ludzie chcący dowiedzieć się czegoś o otaczającym świecie. Muzyka jest ważną domeną w życiu normalnego człowieka. Tym bardziej sięga on po informacje o technikaliach dzięki którym mógłby poprawiać reprodukcję muzyki. Tak jak idąc na badania lekarskie oczekuje wsparcia technologii (EKG, USG, tomografy,...) w diagnozowaniu tak wchodząc na to Forum oczekuje podpowiedzi gdzie szukać wsparcia technologii w audio.

I co dostaje?

Co dostaje? Na dzień dobry dostaje rozpieprzanie wątków nachalnym wciskaniem że nie ma żadnych różnic brzmieniowych,  że audiofile to idioci, mitomani, naiwniacy i wręcz chorzy psychicznie z urojeniami. Dostaje hejt, chamstwo i bałagan.

 

4 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

i gorszej technologii,  ba od której Świat odszedł

Świat odszedł od lamp nie dlatego że były gorsze, tylko dlatego że półprzewodniki były o kilka rzędów wielkości tańsze. 

 

8 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Tymczasem urządzenia diagnostyczne nie stoją lampą,

A i owszem, a w przemyśle używa się na przykład izopropanolu a nie whisky. Nie mieszajmy ze sobą całkowicie różnych dziedzin życia bo to nie prowadzi do żadnych wniosków.

 

12 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Ale kłamie mówiąc, ze te grają doskonalej. Bo nie grają!

A ja twierdzę że to Ty kłamiesz formułując tak kategoryczne stwierdzenie takim mentorskim tonem. Przegiąłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Ale kłamie mówiąc, ze te grają doskonalej. Bo nie grają!

I to jest problem wielu ludzi. 

Ktoś robił jakieś badania na temat tego problemu, że kolega się wypowiada w imieniu innych? Co znaczy doskonałej? To, że pasmo szersze, mniejsze zniekształcenia? a może ważne jak brzmi urządzenie mimo gorszych parametrów technicznych, a brzmi niejednokrotnie lepiej. Mniej drażniąco. Mniej zniekształceń Tim, mniej harmonicznych wyższych rzędów. Nawet posiadacze wypasionych tranzystorowych wzmacniaczy w klasie A często porównują ich brzmienie do lampowego. Ciekawe czemu? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MariuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to znaczy lepiej obiektywnie.

Twoje określenia typu drażniąco nic nie znaczą  oprócz twojego subiektywnego odczucia. 

I co to znaczy "porównują". Co mnie obchodzi czyjeś porównywanie. Urządzenie A gra lepiej od B jak wynika z porównania pana P.  Gdzie wracamy, do jaskiń...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Grzegorz7 napisał:

To Forum publiczne i czytają je ludzie chcący dowiedzieć się czegoś o otaczającym świecie. Muzyka jest ważną domeną w życiu normalnego człowieka. Tym bardziej sięga on po informacje o technikaliach dzięki którym mógłby poprawiać reprodukcję muzyki. Tak jak idąc na badania lekarskie oczekuje wsparcia technologii (EKG, USG, tomografy,...) w diagnozowaniu tak wchodząc na to Forum oczekuje podpowiedzi gdzie szukać wsparcia technologii w audio.

I co dostaje?

Lampa, drogie kable, rozmaite piegi,...

Tymczasem urządzenia diagnostyczne nie stoją lampą, oprócz rentgenowskiej i UV rzecz jasna. Kable tam najnormalniejsze, żadnych pierdół w salach szpitalnych, oprócz rzecz jasna krzyża...

Nie twierdzę, że nie ma sensu zabawa w lampki ale nie powinno się wmawiać publicznie jakiejkolwiek przewagi gorszej technologii,  ba od której Świat odszedł a ich renesans wynika z robienia biznesu na modzie. 

Każdy ma prawo stwierdzić, że lepiej słuchać mu lampy, gramofonu,... Ale kłamie mówiąc, ze te grają doskonalej. Bo nie grają!

I to jest problem wielu ludzi. 

 

ty chlopie wez urlop jedz ze swoja kobieta,lub chlopakiem odpoczac ,pobzykac sie,napic sie,potanczyc,albo cos innego

tylko juz nie wypisuj takich bzdur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Twoje określenia typu drażniąco nic nie znaczą 

 

3 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Lepiej to znaczy lepiej obiektywnie.

A to coś znaczy, czy też nic? Jak ocenić "obiektywnie" kiedy jest "obiektywnie" lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek7776 napisał:

tylko juz nie wypisuj takich bzdur.

Przy takim podejściu jak Ty i niektórzy prezentują  to  powinniśmy znów wejść na drzewo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, McGyver napisał:

Jak ocenić "obiektywnie" kiedy jest "obiektywnie" lepiej?

To zależy kto ocenia.

Mentorów już mieliśmy wielu na forum.

A Grzegorz7 swoimi wpisami zasługuje na szacunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Co dostaje? Na dzień dobry dostaje rozpieprzanie wątków nachalnym wciskaniem że nie ma żadnych różnic brzmieniowych,  że audiofile to idioci, mitomani, naiwniacy i wręcz chorzy psychicznie z urojeniami. Dostaje hejt, chamstwo i bałagan.


Audiofilem to jestem ja, a nie jacyś pożal się boże, dłubacze z Branży-DIY wciskający na każdym kroku swoje wynalazki typu bufor lampowy czy audiofilskie kondensatory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Lepiej to znaczy lepiej obiektywnie.

Czym innym są dobre parametry techniczne, a czym innym subiektywne upodobania i to rozumiemy, i chyba się nawet zgadzamy. Jednak mój przedmówca, do którego wypowiedzi się odniosłem pisał o doskonałości w kontekście co nam się podoba jak gra (tak zrozumiałem) więc będę dalej obstawał, że pisał nie mając racji. Dla mnie brzmienie lampowego wzmacniacza jest doskonałe, a tranzystorowe wzmacniacze mimo lepszych parametrów brzmią mniej doskonale. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kazik II napisał:

Przy takim podejściu jak Ty i niektórzy prezentują  to  powinniśmy znów wejść na drzewo ?

Jak się chce, to wszystko da się do absurdu sprowadzić. 
Ja na przykład meble to wolę jak są wykonane z przestarzałego drewna niż z ultranowoczesnego plastiku.

3 minuty temu, Sine Metu napisał:


 

 


Audiofilem to jestem ja, a nie jacyś pożal się boże, dłubacze z Branży-DIY wciskający na każdym kroku swoje wynalazki typu bufor lampowy czy audiofilskie kondensatory.

 

I to jest właśnie naoczny przykład zjawiska o którym tu pisałem. Hejterstwo w postaci czystej.

7 minut temu, tomek7776 napisał:

kazdy z uczestnikow zasluguje na szacunek reszty.

Za wyjątkiem tych uczestników dyskusji którzy okazują rozmówcom pogardę oraz starają się ich obrazić. Tacy sami się pozbawili prawa do szacunku reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, McGyver napisał:
10 minut temu, Sine Metu napisał:


 

 


Audiofilem to jestem ja, a nie jacyś pożal się boże, dłubacze z Branży-DIY wciskający na każdym kroku swoje wynalazki typu bufor lampowy czy audiofilskie kondensatory.

 

I to jest właśnie naoczny przykład zjawiska o którym tu pisałem. Hejterstwo w postaci czystej.

Chyba niewygodne podejście co dla niektórych ?

11 minut temu, tomek7776 napisał:

grzegorz nie jest wyjatkowy,kazdy z uczestnikow zasluguje na szacunek reszty.

Jego bronią są merytoryczne wpisy, a Ty co dobrego wniosłeś dla rozwoju świadomości adeptów audiofili ?

Wpisy o kolumnach z drzewa zostają w świadomości............................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sine Metu napisał:

Dokładnie w ten sam sposób PiS odwraca kota ogonem emoji14.png

Chyba prezes hehe Ciekawe czy jest audiofilem? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już trochę towarzystwo ochłonie to przeprowadzimy eksperyment rozumowy.

Eksperyment będzie dotyczył gorszości lampy.

Hej, Wy pod drzewem przyprowadźcie swoich guru...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sine Metu napisał:


 

 


Dokładnie w ten sam sposób PiS odwraca kota ogonem emoji14.png

 

Aha, i co będzie dalej po porównaniach do PISu? To ma być na temat? No to "gratuluję" merytoryki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lete napisał:

Ps. Próbowałem sieciówkę na wtykach Neotech dać na wzmacniacz, ale dźwięk był chyba jednak nieco gorszy. Wniosek? Najlepszy kabel w systemie powinien być przy transporcie (cd), potem wzmacniacz, a DAC (u mnie) jest mniej wrażliwy - tu mam rodowany Viborg.

A widzisz panie a u mnie najfajniej sprawdził sie kabel yarbo 1100 na wtykach rodowanych furutecha jako .... zasilanie listwy tomanka. I chyba najbardziej tu dzialaja te wtyki rodowane. A takim bylem sceptykiem hehehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Hej, Wy pod drzewem przyprowadźcie swoich guru...

Pod Twoją jaskinię? Guru? Ja bym się wstydził tam pokazać, a co dopiero guru ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Jak już trochę towarzystwo ochłonie to przeprowadzimy eksperyment rozumowy.

Eksperyment będzie dotyczył gorszości lampy.

Równie "dobrze" można przeprowadzić eksperyment myślowy dotyczący wyższości grafiki komputerowej nad malarstwem olejnym. 

 

6 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Hej, Wy pod drzewem przyprowadźcie swoich guru...

Naprawdę sądzisz że zaczepki i przytyki przysłużą się dyskusji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kazik II napisał:

Chyba niewygodne podejście co dla niektórych ?

Jego bronią są merytoryczne wpisy, a Ty co dobrego wniosłeś dla rozwoju świadomości adeptów audiofili ?

Wpisy o kolumnach z drzewa zostają w świadomości............................

masz jakis problem w zwiazku z tym,wymagasz pomocy specjalisty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Natomiast zupełnie zraziłem się do jednego producenta kolumn ze Śląska, gdzie na wstępie dowiedziałem się, na jakich to fatalnych metkowcach gram i został mi zaproponowany płatny odsłuch u mnie w domu.

I jeszcze jego uszy decydowały by za Ciebie /)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sine Metu napisał:

Dokładnie w ten sam sposób PiS odwraca kota ogonem

To jest praktyka wszystkich polityków i pseudo branżystów ?

Dlatego u mnie jest zakaz oglądania TV i tylko muzyka ma prawo wstępu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kodziarz,i opozycjonista z ciebie,a zakazy ustalasz,

pouczasz mnie za pisanie o kolumnach z drzewa,

mentor taki z ciebie,,,wszechwiedzacy,,,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Natomiast zupełnie zraziłem się do jednego producenta kolumn ze Śląska, gdzie na wstępie dowiedziałem się, na jakich to fatalnych metkowcach gram i został mi zaproponowany płatny odsłuch u mnie w domu.

poważnie takie rzeczy mają miejsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, S0nic napisał:

Niektóre osoby (firmy) mają dziwny pomysł na marketing ?

może warto zatrudnić jakiegoś marketingowca- cena delikatnie wzrośnie, ale to nie powinno zaszkodzić.

Chyba, że taka forma działa i nic zmieniać nie trzeba.

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie zakupu ,zapewne oplata za odsluch zostanie odjeta od ceny,wiec w czym problem.

a jak cwaniak chce sobie w domku posluchac zestawu,niech zaplaci za czas i prace sprzedawcy,chyba jest to proste,nic za darmo nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.