Skocz do zawartości
IGNORED

Topping d50s


aliengbl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz maline zasilam iFi iPower, nie jest to liniowiec niestety. 

D70 na razie poza budzetem, ale ustawilem sobie alerty na alledrogo.pl, na  xiangsheng dac-05b tez moze cos sie pojawi. cisnienia nie mam, bo do jesieni duzo pracy i sporo poza domem wiec na sluchanie czasu malo.

ps. ja latam na kite w Ustce, wiec moze kiedys spotkamy sie na wodzie, shaka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL M300 ma AK4497, cena 1200, zakladam jednak e sam uklad to nie wszystko. Mi akurat brakuje do szczescia BT 5.0, aby za kolejny rok dwa nie szukac „nastepcy”. Proporcje obudowy tez nie do konca pasuja moga nie przejsc akceptacji WAF. Szukam dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Topping D50s nie przekonał.

Analityczność, selektywność, kontrola basu okazała się lepsza niż w stareńkiej Micromedze MyDac. Na niektórych nagraniach w tle pojawiły się niesłyszalne do tej pory dźwięki. 

Niestety wszystko to podane w jakiś odhumanizowany, odbarwiony sposób. Wysokie i średnie monotonne, nijakie. Wpływ filtrów, zasilania na brzmienie był doskonale słyszalny, niemniej nie udało mi się uzyskać satysfakcjonujących efektów zmieniając ustawienia. 

Stara Micromega, choć gra zauważalnie wolniej i tempo nagrań wyraźnie siada (Topping gra jak na sterydach), generuje dźwięk lepiej wypełniony, barwny i muzykalny. Bardziej naturalny. Po prostu więcej muzyki w muzyce. Wysokie tony są bardziej dźwięczne (z Toppinga stępione), wokale bardziej otwarte, plany na scenie, szczególnie głębia lepiej zaznaczone. 

Topping mimo dobrych osiągów w poszczególnych aspektach brzmienia nie potrafi jakoś skleić tego do kupy, powodując, że odechciewa się słuchać. 

Podsumowujac cieszę się, że wypożyczyłem  tego DACa, bo kilka rzeczy w jego brzmieniu mi się spodobało i wiem, co mogę poprawić w  systemie dzięki zmianie źródła. Jak przewidywałem cud za 1000zł się nie wydarzył i trzeba celować w droższe klocki. Tymczasem niestety D90 posłuchac nie można, trzeba poczekać na dostawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@arekk jakie dalsze kroki, testowałeś coś innego D70/90? Ja przymierzam się do D70, ale brakuje mi BT5.0 do kompletu, a D90, nie ten pułap, a w lotto nie gram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LOBO_M napisał:

@arekk jakie dalsze kroki, testowałeś coś innego D70/90? Ja przymierzam się do D70, ale brakuje mi BT5.0 do kompletu, a D90, nie ten pułap, a w lotto nie gram.

D70 jest w wersji z BT. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2020 o 23:45, artekk napisał:

Niestety wszystko to podane w jakiś odhumanizowany, odbarwiony sposób. Wysokie i średnie monotonne, nijakie. Wpływ filtrów, zasilania na brzmienie był doskonale słyszalny, niemniej nie udało mi się uzyskać satysfakcjonujących efektów zmieniając ustawienia.

A jesteś pewien, że akurat te cechy dźwięku leżą po stronie DAC-a, a nie wzmacniacza i głośników ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, staropolanka2000 napisał:

D70 jest w wersji z BT. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

widziałę kilka razy wzmianki, ale co mnie dziwilo tylko na aliexpress i wlasnie tutaj, a w kaczogrodzie nie ma, ciekawe czemu?

@rms.pl@Q21 coś może źródła wiedzą?

image.thumb.png.eb42614f763de44b40ea103633707fb7.png

co ciekawe w oipisie na ich stronbie jest, ale juz na liscie brak symbolu, moze to świeża sprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LOBO_M napisał:

kaczogrodzie nie ma,

Zadzwoń do Q21 albo jeszcze lepiej do audiomagic, którzy są oficjalnym dystrybutorem Topping na  Polskę. 

U mnie w poniedziałek będzie d70 i d50s, dam znać jak porównam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

U mnie w poniedziałek będzie d70 i d50s, dam znać jak porównam. 

Bardzo ciekawy jestem bezpośredniego porównania.

Ja teraz mam permanentny brak czasu i możliwości odsłuchów, więc do jesieni najprawdopodobniej pojawi się w ofercie ww. sklepów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SynSama napisał:

A jesteś pewien, że akurat te cechy dźwięku leżą po stronie DAC-a, a nie wzmacniacza i głośników ? 

Wzmacniacz to lampa na EL34, a kolumny Spendory SP2/3, więc.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2020 o 17:33, staropolanka2000 napisał:

Zadzwoń do Q21 albo jeszcze lepiej do audiomagic, którzy są oficjalnym dystrybutorem Topping na  Polskę. 

U mnie w poniedziałek będzie d70 i d50s, dam znać jak porównam. 

I jak? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jacek Sikorski napisał:

I jak? 

To samo już napisałem przed chwilą w innym wątku.

Nie słuchałem D90, ale mam właśnie w domu D50s i D70. Grają u mnie z Primare I32 i Yamahą AS701 , kolumny KEF R700. Na prawdę nie rozumiem skąd tyle zachwytów nad tymi Toppingami. O ile z Yamahą jest w miarę, to z Primare to jest po prostu straszna krzywda dla tego wzmacniacza i dla uszu. A to w marę z Yamahą to i tak jest na wyrost napisane. D50s robi wow na początku, faktycznie bardzo dużo detali, dobra przestrzeń, ale strasznie mało muzyki w muzyce. Nie klei się to kompletnie w strawną całość. Po 10 minutach trzeba to wyłączyć bo uszy bolą. Płasko, bez wypełnienia, bez emocji. D70 gra łagodniej,ale to dalej jest to słabo wypełnione granie, straszne nudy. Pic na wodę fotomontaż. Jak ktoś myślał, że kupi hi-endowego daca za 2 koła to muszę was rozczarować. Te wykresy z Audio Science Review  to sobie można wsadzić. 

To wypisywane historie przez niektórych tutaj, co te dace zjadają i w jakim przedziale cenowym można potraktować uśmiechem politowania, a następnie odłożyć na półkę między bajki.

Na koniec dla pikanterii dodam, że dac na kości PCM5102A wbudowany w Yamahe 701 jest mniej rozdzielczy,ale bardziej muzykalny od tych chińczyków i przyjemniejszy w odbiorze. A Yamaha kosztuje tyle co katalogowo D70. ?‍♀️

Ja już przestałem wierzyć w cuda i kieruję swoją uwagę w kierunku R2R i FPGA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witam.
U mnie taki komunikat w toppingu od razu po włączeniu : dac l err dac r err. Nie reaguje na przyciski, na pilota, na laptopie nie jest wykrywany. Czy sprzęt do utylizacji? Gwarancja skończyła się 3 tygodnie temu.
c4c4dd3ca569e8d21eb1be8d7daad86f.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ebola1972 napisał:

U mnie taki komunikat w toppingu od razu po włączeniu : dac l err dac r err. Nie reaguje na przyciski, na pilota, na laptopie nie jest wykrywany. Czy sprzęt do utylizacji? Gwarancja skończyła się 3 tygodnie temu.

Czy przypadkiem nie podłączyłeś złego zasilacza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie D50s sprawdza się dobrze, jestem zadowolony (ale też powiem szczerze, że nie mam porówania z innymi DAC-ami!),  polecam dokupić do niego liniowy zasilacz P50, "robi robotę" 🙂.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy przypadkiem nie podłączyłeś złego zasilacza ?
Nie mam jakiegoś specjalnego zasilacza. Cały czas na takim od telefonu komórkowego był podpięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ebola1972 napisał:

Nie mam jakiegoś specjalnego zasilacza. Cały czas na takim od telefonu komórkowego był podpięty.

Pytam dlatego,że ja sobie zepsułem na własne życzenie. Efekt końcowy mam ten sam co Ty, tylko u mnie akurat leżały obok 2 wtyczki. Jedna od iFi power do DACa i druga zasilacza od Topping MX5. Przez nieuwagę źle podłączyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 25.10.2022 o 11:41, Tomek_waw napisał:

Pytam dlatego,że ja sobie zepsułem na własne życzenie. Efekt końcowy mam ten sam co Ty, tylko u mnie akurat leżały obok 2 wtyczki. Jedna od iFi power do DACa i druga zasilacza od Topping MX5. Przez nieuwagę źle podłączyłem.

Cześć,mam smsl sanskrit 10mk2, transport to rp 3 z allodigione po coaxial, czy warto dołożyć do tego toppinga d 50s , czy lepiej już upolować używkę smsl su 9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 27.02.2020 o 15:26, m4tech napisał:

@aliengbl

Nie zaczynaj od transportu tylko od grania przez Bluetooth na tym D50s, zorganizuj tylko smarfona z aptx-HD lub LDAC,
...raczej Ci gwarantuje - nigdy nie wrócisz do (syfnego) brzmienia po kablu USB lub SPDIF ? 

hahaha popłakałem sie tersz widać nasz słuch 😀😀👍👍ręce mi chłopie opadły kup sobie lepiej głośniczek jbl tyle w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
On 5/20/2020 at 6:26 PM, staropolanka2000 said:

To samo już napisałem przed chwilą w innym wątku.

Nie słuchałem D90, ale mam właśnie w domu D50s i D70. Grają u mnie z Primare I32 i Yamahą AS701 , kolumny KEF R700. Na prawdę nie rozumiem skąd tyle zachwytów nad tymi Toppingami. O ile z Yamahą jest w miarę, to z Primare to jest po prostu straszna krzywda dla tego wzmacniacza i dla uszu. A to w marę z Yamahą to i tak jest na wyrost napisane. D50s robi wow na początku, faktycznie bardzo dużo detali, dobra przestrzeń, ale strasznie mało muzyki w muzyce. Nie klei się to kompletnie w strawną całość. Po 10 minutach trzeba to wyłączyć bo uszy bolą. Płasko, bez wypełnienia, bez emocji. D70 gra łagodniej,ale to dalej jest to słabo wypełnione granie, straszne nudy. Pic na wodę fotomontaż. Jak ktoś myślał, że kupi hi-endowego daca za 2 koła to muszę was rozczarować. Te wykresy z Audio Science Review  to sobie można wsadzić. 

To wypisywane historie przez niektórych tutaj, co te dace zjadają i w jakim przedziale cenowym można potraktować uśmiechem politowania, a następnie odłożyć na półkę między bajki.

Na koniec dla pikanterii dodam, że dac na kości PCM5102A wbudowany w Yamahe 701 jest mniej rozdzielczy,ale bardziej muzykalny od tych chińczyków i przyjemniejszy w odbiorze. A Yamaha kosztuje tyle co katalogowo D70. ?‍♀️

Ja już przestałem wierzyć w cuda i kieruję swoją uwagę w kierunku R2R i FPGA.

"Te wykresy z Audio Science Review  to sobie można wsadzić. " aksaminta welurowość jest większym argumentem....voodooo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.