Skocz do zawartości
IGNORED

Komputer bezgłośny z S/PDIF i COAX


zoner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuuuugiej przerwie...

Szukam małego komputera (najlepiej bezgłośnego, na pasywnym chłodzeniu), chodzącego pod WIN, koniecznie w wyjściami optycznym lub/i coax. No nie mogę nic znaleźć, jest na rynku sporo takich małych pudełeczek, ale mało które ma cyfrowe wyjścia audio poza USB.

Może źle szukam. Macie jakieś info na temat takich sprzętów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyjscie jest mocno zaszumione, z duzym jitterem. 

Jak widać po ofercie na rynku, nie przyjelo sie. 

To jest najgorszy pomysl na spdif z pc audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rambo54 napisał:

Takie wyjscie jest mocno zaszumione, z duzym jitterem. 

Jak widać po ofercie na rynku, nie przyjelo sie. 

To jest najgorszy pomysl na spdif z pc audio. 

Moja płyta główna posiada wyjście optyczne i muszę potwierdzić słabą jakość dźwięku, oczywiście można zbudować mały bezgłośny komputer na bazie płyty głównej ITX i wsadzić porządną kartę dźwiękowa z wyścigiem cyfrowym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coax mnie też urządza, rozumiem, że w tym wypadku sprawa ma się lepiej niż spdif?

Czy znacie jakieś gotowe przykłady takich komputerków? Czy trzeba się udać do jakiegoś komputerowego by złożyli na zamówienie?

P.S. rambo54 ja to miałem chyba od Ciebie kiedyś Vandersteeny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zoner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, zoner napisał:

Coax mnie też urządza, rozumiem, że w tym wypadku sprawa ma się lepiej niż spdif?

Czy znacie jakieś gotowe przykłady takich komputerków? Czy trzeba się udać do jakiegoś komputerowego by złożyli na zamówienie?

P.S. rambo54 ja to miałem chyba od Ciebie kiedyś Vandersteeny ?

Coaxial na płycie głównej nie widziałem, jest natomiast karta dźwiękowa która posiada coaxial i optyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i trzeba zbudować mały komputer na bazie płyty ITX.

Tu masz link do przykładowej obudowy ITX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Problem z dźwiękiem z komputera to wyeliminowanie szumów i zniekształceń które generuje sam komputer szczególnie zasilacz komputera,  dlatego najlepiej jak sama karta dźwiękowa będzie ekranowana. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CivisRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki CivisRK za poradę. Muszę pomyśleć, może odpuścić te dodatkowe wyjścia i  po prostu tylko przez USB podłączyć się do DAC-a? Skoro spdif jest słaby a coax nieczęsto spotykany...

Chciałem mieć dwa niezależne wyjścia audio (np. usb i coax) by dwa różne playery były podłączone każdy do innego wejścia dac, aby móc szybko przełączać źródła na samym dac. Może jednak pójdę na kompromis i przeżyję bez tego przełączania. Najwyżej będę odpalał raz z jednego playera, raz z drugiego.

Tylko czy wyjście usb jest dobrym pomysłem na cyfrowe wyjście audio? 

Przepraszam za proste pytanie ale w pewnym wieku człowiek zaczyna się już gubić w tej technologii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zoner napisał:

Tylko czy wyjście usb jest dobrym pomysłem na cyfrowe wyjście audio?

Najlepszym, nie masz ograniczeń formatu plików jakie możesz przesłać (np. DXD, DSD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam po dłuuuugiej przerwie... Szukam małego komputera (najlepiej bezgłośnego, na pasywnym chłodzeniu), chodzącego pod WIN, koniecznie w wyjściami optycznym lub/i coax. No nie mogę nic znaleźć, jest na rynku sporo takich małych pudełeczek, ale mało które ma cyfrowe wyjścia audio poza USB.

Może źle szukam. Macie jakieś info na temat takich sprzętów?

 

A nie może być malina radpberry pi 4 z nakładką allo digione. Mini komputer bezgłośny, przy zasilaniu liniowym jeszcze lepiej grający, kosztujący nie dużo z kilkoma programami do odtwarzania muzyki moode audio, volumio i każdy z nich lepiej odwarza niż programy windowsowe. Możesz też rozważyć usbridge sig., po złączu usb grający bardzo dobrze a można też zamontować na niego allo digione. 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Dzięki CivisRK za poradę. Muszę pomyśleć, może odpuścić te dodatkowe wyjścia i  po prostu tylko przez USB podłączyć się do DAC-a? Skoro spdif jest słaby a coax nieczęsto spotykany... Chciałem mieć dwa niezależne wyjścia audio (np. usb i coax) by dwa różne playery były podłączone każdy do innego wejścia dac, aby móc szybko przełączać źródła na samym dac. Może jednak pójdę na kompromis i przeżyję bez tego przełączania. Najwyżej będę odpalał raz z jednego playera, raz z drugiego.

Tylko czy wyjście usb jest dobrym pomysłem na cyfrowe wyjście audio? 

Przepraszam za proste pytanie ale w pewnym wieku człowiek zaczyna się już gubić w tej technologii

 

Czy usb jest dobrym rozwiązamiem zależy w dużej mierze od jakości złącza usb w dac-u. Złącze usb jest bardziej narażone na zakłócenia sieciowe, dlatego wymaga dobrego transportu i eliminacji zakłóceń sieciowych. 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zoner napisał:

rambo54 ja to miałem chyba od Ciebie kiedyś Vandersteeny ?

Wielce możliwe ! ?

Mam do sprzedana Usbridge Signature jak chcesz mieć najlepsze możliwe USB połączenie do DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję sprzętu chodzącego pod Windowsem. Jeden z playerów, które używam (albumplayer) chodzi tylko pod tym systemem a z niego nie zrezygnuję bo jak dla mnie jest doskonały. Muzyka słuchana z plików na dysku, żaden internet.

Może jeśli wyjdę poprzez usb z komputera i podam to na przetwornik (PS Audio NuWave) to będzie najprostsze rozwiązanie. 

I jeszcze jedno - czy jest różnica czy pliki będą na dysku w komputerze czy podepnę z plikami inny dysk przenośny pod usb? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zoner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję sprzętu chodzącego pod Windowsem. Jeden z playerów, które używam (albumplayer) chodzi tylko pod tym systemem a z niego nie zrezygnuję bo jak dla mnie jest doskonały. Muzyka słuchana z plików na dysku, żaden internet.
Może jeśli wyjdę poprzez usb z komputera i podam to na przetwornik (PS Audio NuWave) to będzie najprostsze rozwiązanie. 
I jeszcze jedno - czy jest różnica czy pliki będą na dysku w komputerze czy podepnę z plikami inny dysk przenośny pod usb? 
Ale zarówno moode jak i volumio własnie służą do słuchania plików z dysku lub nasa.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roku 2011 kupiłem za 90 zł terminal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Procesor w tym pudełku spokojnie wystarcza do odtwarzania plików - obciążenie do 5% przy flac.
W środku złącze PCI do podpięcia karty dźwiękowej - oczywiście potrzebny riser (przejściówka kątowa), ale ceny riserów to jakieś kilka zł na aukcjach. System na karcie pamięci, zero wiatraków. Sterowanie poprzez klawiaturę bezprzewodową a sam terminal podpięty do monitora 10 cali. Archiwum muzyczne na dysku zewnętrznym.
Chodzi do dziś i spalić się nie chce. Dzięki temu, że mamy złącze PCI można podpiąć dowolną kartę dźwiękową - od amatorskiej po półkę pro. Ceny używanych kart pro na PCI są dziś wręcz śmiesznie niskie - wiadomo dlaczego.

Oczywiście trzeba mieć trochę minimalnych zdolności by postawić system, załadować sterowniki do karty, kupić odpowiedni riser (lewo czy prawoskrętny) itp - czyli podstawowa wiedza z zakresu budowy i obsługi komputera z przełomu wieków.
Do celów innych niż odtwarzanie audio (pliki, CD) taka skrzynka typu Neoware CA10 w ogóle się nie nadaje. Żadnej sieci, żadnych programów, żadnych głupotek. Sam system, foobar (odtwarzacz), sterowniki i menedżer plików.

Gdzieś tu na forum kilka lat temu opisałem przygodę z Neoware CA10. Wtedy tam jeszcze pracował załadowany Windows XP, ale kilka lat temu zamieniłem system na Windows 7 i tak już zostanie po śmierć tej skrzynki (na co się nie zanosi zbyt szybko).
Pamiętam, że kilku się oburzyło, że to śmieciowy komputer z mocą obliczeniową poniżej telefonu. No i o to właśnie chodzi! - do odtwarzania audio nie potrzeba więcej.

Możesz też kupić dowolną NOWĄ skrzynkę z systemem załadowanym fabrycznie i jakąś kartę zewnętrzną (własne zasilanie nie zaszkodzi) z wyjściami coax i optyk. Jeśli wychodzisz po optyku to problem z zasilaniem (pętle mas itp.) znika - całkowita izolacja pomiędzy urządzeniami.

Taką skrzynkę typu terminal/thin client kupisz dziś za grosze. Sprawdź tylko czy w środku jest złącze PCI i czy można postawić system na karcie pamięci czy na mikro dysku SSD. Karta dźwiękowa - tu możesz zaszaleć w zależności od fantazji i portfela. System Windows 7. Używane karty z segmentu pro na złączach PCI bez wsparcia Windowsa 10 są dziś śmiesznie tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.