Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz 1710 i .... co dalej


iraq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam gorącą prośbę o pomoc w złożeniu czegoś sensownego z wykorzystaniem marantz 1710
(o wyborze amplitunera zaważyły wyłącznie względy estetyczne i delikatna sugestia żony "bo złoty" ? - mogę zmienić na coś innego - najlepiej w wersji slim)  
i stosownego nagłośnienia w wersji mini 5.1. - i tu niestety nie wiem co wybrać!

Całość ma posłużyć do "ogrania" części salony około 20 mkw. (wydzielona cześć salonu połączonego z kuchnią) 
Do czego ma posłużyć zestaw: - kino i 60% muzyka strumieniowana i czasem może coś bardziej wymagającego ale nie mamy wysoce czułego ucha więc dopuszczamy kompromis - zważywszy, że budżet na zestaw głośników wynosy około 2,5 k zł
Proszę o info czy w tej kwocie jestem wstanie coś sensownego kupić.

Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi  

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iraq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie nie pchaj się w 5.1. Kup przyzwoity zestaw 5.0 a na suba dozbieraj. Mam ten amplituner w poprzedniej wersji i szkoda do niego jakieś badziewne głośniki kupować. Mogę polecić na przód FYNE audio F301 na tył FYNE audio F300 i central. Po rabatach wyjdzie ok 3 tys. Wiem, że trochę więcej ale warto poczekać i dozbierać (lub wziąć na nieoprocentowane raty). Ten zestaw brzmi świetnie jak na swoją cenę. Warto więc posłuchać. W podobnym budżecie warte przesłuchania są dali zensor 1 a na tył fazony mikro (sam posiadam jako efekty do Rubicon 2) lub zestaw na Heco Victa czy Wharfedale Diamond 320. Na koniec jak już budżet całkowicie nie do ruszenia to mogę zaproponować (co też posiadam) zestaw na przód Taga Harmony Platinum S-90  na tył Taga Harmony TAV-606S v.3 central Taga Harmony Platinum C-90 Slim i suba Taga Harmony TSW-120 v.2. i zmieścisz się w 2500zł na zestaw 5.1. Powiem szczerze, że sam nie spodziewałem się (patrząc na cenę) jak dobrze grają głośniki Tagi z serii Platinum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wybrałeś bardzo dobry amplituner, warto uzupełnić go o dobry zestaw kolumn. Jeśli będziecie słuchali także muzyki, odradzam zestawy małych satelitek wspomaganych subwooferem, to duży kompromis jakościowy. Znacznie lepszą opcją będą klasyczne kolumny. W tym przypadku pytanie do Ciebie - czy możesz postawić na przód klasyczne, podłogowe kolumny, czy są wymagania w kwestii kolorystyki kolumn. 
Czekam na szczegóły, które pozwolą mi zaproponować konkrety.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z alternatyw jest jeszcze Yamaha RX-S602, występuje nawet w kolorze białym ?
Głośników do wyboru jest sporo, Np. Canton Movie 95 lub Elac Starlet 5.1 
Albo weź Marantza Nr1510 a za różnicę zaszalej z Monitor Audio Mass 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzaku666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wszystkie sugestie. Wizualnie i cenowo (z nieco poszerzonym budżetem i odroczonym czasem zakupu) skłania się do Fyne Audio 301 + 300 + 300c. Mam nadzieję że zestaw zagra dobrze. Macie te cudeńka – dobre są?

Jak wypadną w porównaniu z 5.1 JAMO Serii 8 (takie miałem przez moment)

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iraq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, iraq napisał:

dziękuję za wszystkie sugestie. Wizualnie i cenowo (z nieco poszerzonym budżetem i odroczonym czasem zakupu) skłania się do Fyne Audio 301 + 300 + 300c. Mam nadzieję że zestaw zagra dobrze. Macie te cudeńka – dobre są?

Jak wypadną w porównaniu z 5.1 JAMO Serii 8 (takie miałem przez moment)

Pozdrawiam

 

To dobry zestaw, lepszy zdecydowanie od Jamo. Ewentualnie spójrz jeszcze na Q Acoustics 3020i, tez ciekawa propozycja. Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2020 o 00:11, iraq napisał:

delikatna sugestia żony "bo złoty" ?

Szampański - lepiej brzmi ? 

W dniu 28.02.2020 o 00:11, iraq napisał:

kompromis - zważywszy, że budżet na zestaw głośników wynosy około 2,5 k zł
Proszę o info czy w tej kwocie jestem wstanie coś sensownego kupić.

 Zestaw 5.0 Heco Victa Prime 702/302/102 - lekko ocieplone brzmienie i łatwe do wysterowania. Na spokojnie zgra się to z tym Marantzem ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.