Skocz do zawartości
IGNORED

Rodzaj konstrukcji kolumn a akustyka pomieszczenia


hellios

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Airmike napisał:

Zresztą nie samym tłumieniem się z takimi problemami walczy, należy też rozpraszać,... 

...

Odstępu miedzy uszami i tak nie zmienisz, więc obracajmy się w sferze dostępnych realnych rozwiązań.

Rozpraszanie w zakresie basu jest raczej bez znaczenia ?

Problemem byl poziom a nie lokalizacja basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś mnie. chodzilo mi o to żeby jeśli się da to nie walczyć z niskimi częstotliwościami tylko z innymi z którymi można walczyć łatwiej (takze rozpraszając). innymi słowy jeśli można należy "przesunąć" problem gdzie indziej i tam z nim walczyć a nie w miejscu w którym walka jest trudna. 

ad. kierunkowość niskich tonów/zamknięte pomieszczenie/fazowość

Słonie nie mają problemu skomunikować się na częstotliwościach <20Hz, mimo większej główki czyli bardziej rozstawionych uszek, na odległość nawet 10km. Od wychwycenia kierunkowości przekazu sporo w ich życiu zależy. Ale w takim zoo ta umiejetność jest im chyba mało przydatna. Sypną piaskiem i komunikat dociera. Nie wchodźmy w temat "zapiaszczonej góry" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Airmike napisał:

Słonie nie mają problemu skomunikować się na częstotliwościach <20Hz, mimo większej główki czyli bardziej rozstawionych uszek, 

Nie mimo tylko wlasnie dzieki wiekszej glowce -> im wiekszy odstep uszu, tym wieksze roznice czasowe/fazowe ?

Odstep naszych uszow jest zbyt maly, by zlokalizowac czestotliwosci nizsze niz 80-100Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ivan Nikitin napisał:

Robiłeś pomiary przed i po?

nie robiłem ,to było dawno temu,szukałem kolumn do pokoju dziennego w nowym domu,złożyłem kit visatona,zaryzykowałem  inie zawiodłem się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja ?  mimo to w naturalnych warunkach proporcje odległości od źródła dźwięku do rozstawu uszu są dla takiego słonia inne niż  u audiofila w pokoju, ale i trombalski by się zagubił w małym pokoju i zachował anegdotycznie niezgrabnie

a jeszcze coś o materiałach tłumiacych...można oszczędzić na ilosci/gabarycie zastosowanych materiałów dzięki odpowiedniemu ustawieniu np. tłumienie stosować nie "na ścianie" ale tuż przed ścianą, fala odbita też się będzie tłumić w tym samym ustroju o mniejszym gabarycie przechodząc przez niego dwa razy, ale nie dziala to jak 2:1 i niestety ma trochę skutków ubocznych. więc łatwiej walczyć z problemami w wyższych zakresach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Airmike napisał:
....można oszczędzić na ilosci/gabarycie zastosowanych materiałów dzięki odpowiedniemu ustawieniu np. tłumienie stosować nie "na ścianie" ale tuż przed ścianą, fala odbita też się będzie tłumić w tym samym ustroju o mniejszym gabarycie przechodząc przez niego dwa razy, ale nie dziala to jak 2:1 i niestety ma trochę skutków ubocznych. więc

 


moje ustrojstwa (za kotara) odstaja ok 10cm od sciany

Skutki uboczne? Potrzebujesz jeszcze wiecej miejsca


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zaproponować autorowi, żeby w Filharmonii Wiedeńskiej zamieszkał, zawsze to ładniej niż mieszkanie z materacem za telewizorem czy czarnymi matami rozpraszającymi na ścianach. Zwróciłem już uwagę, że nikt nawet nie zapytał jaki zestaw obecnie jest używany, no ale nic, to zapytam dalej, czy ktoś zapytał co jest źródłem, bo czy jeśli będzie to marketowe dvd podłączone do wzmacniacza 2xRCA- 2xRCA i puszczane płyty CD albo TV połączony ze wzmacniaczem mini jack- 2xRCA i muzyka z YouTube, to nadal ma ten materac pchać za telewizor. A jak by, któryś z forumowiczów podjechał do niego z dobrym subwoofer-em i nagle się okazało, że pojawił się piękny bas, to nadal ma szukać w Castoramie materiałów do przeróbki domu. Naprawdę, przepisywanie mądrych słów z internetu, na temat akustyki, nie rozwiąże jego problemów, przy założonych warunkach. Co innego poprzesuwanie/ustawianie trochę kolumn, a co innego remont domu ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyliczenie kolumn i wzmacniaczy coś jednak mówi.

Żródło niewiele zmieni jak kolumny do bani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radmorek napisał:

 Co innego poprzesuwanie/ustawianie trochę kolumn, a co innego remont domu ?.

Przeciez to mielismy juz w #5 odpowiedzi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Allmr napisał:

Żródło niewiele zmieni jak kolumny do bani.

A jak kolumny do bani i źródło do bani, to będzie lepiej w myśl teorii "prawa podwójnego przeczenia"?, przecież o tym piszę, że nikt nie pokwapił się zapytać o konfigurację całego zestawu. Przecież w tym zestawieniu, które podał autor nawet Dali 850 nie miał czym napędzić aby dobry bas uzyskać z nich, przecież to nie jest tak, że duża moc równa się duży bas, jak byś usłyszał te kolumny z Kandy KA-1 mkIII czy nawet Capsianem, to byś zobaczył, co znaczy bas z nich w porównaniu z tymi wzmacniaczami, które wymienił autor. Jak już pisałem nie raz, nie tylko z racji zamiłowania, ale zawodu i tego że kiedyś, można powiedzieć handlowałem używanym audio, to przeszło tego setki przez moje ręce ale ja jestem zwykłym słuchaczem, a nie audiofilem i jestem "basolubem" i jeszcze nigdy nie musiałem robić remontu domu czy tańczyć z meblami aby bas uzyskać, trzeba po prostu wiedzieć co z czym zestawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest basolubem, to poprawa akustyki w tym zakresie niepotrzebna, to fakt.

Uzyskać bas jest nietrudno, trudniej jest go opanować, żeby był czytelny i zróżnicowany, a nie zeby się domyślać jaki instrument jest jego źródłem. 

???

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Jak ktoś jest basolubem, to poprawa akustyki w tym zakresie niepotrzebna, to fakt.
Uzyskać bas jest nietrudno, trudniej jest go opanować, żeby był czytelny i zróżnicowany, a nie zeby się domyślać jaki instrument jest jego źródłem. 

 
 
Tak pro forma, na czym grasz? Bo nie podałeś w swoim profilu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze pomysły i wszystkie uwagi.

Aktualne połączenie to Dali 850 (2 woofery 8") i Denon PMA 1520 (stary  z Daciem pobór maksymalny 320W - 120W/kanała 8ohm). Czasami podłączam również Dali 450  (2 woofery 6") gdyż mam jedne i drugie. Ostatnie doświadczenia pokazały, że moc, wydajność prądowa wzmaka i wielkość głośników to nie wszytko. Podłączyłem pożyczonego Radmora 5412 (2x45W 8ohm) do Dali 450 i porównywałem bezpośrednio z Denonem. Oba wzmacniacze trzeba trochę doregulować na basie powiedzmy plus 2 na skali. Wnioski: Radmor nie ma żadnego kłopotu z basem. Można go dodać każdą ilość (regulacja ma duży zakres) i nie dudni. Bas jest sprężysty, wyraźny i zróżnicowany. Dokładnie słychać gdzie jest początek a gdzie koniec uderzenia stopy czy łupnięcia w elektronice (co prawda wysokie strasznie ostre i metaliczne, ale to inna bajka) Denon na basie jest dużo bardziej miękki, rozmyty.  Podobnie wnioski wysnułem ze słuchania Marantza PM80, 75   Pioneera A676 i innych klocków w podobnym przedziale cenowym. 

Może ja w złych sprzętach szukam ? Nie mówię, że kupię Radmora, ale jego dynamika jest porażająca w stosunku do moich poprzednich klocków. Może bardziej trzeba uderzyć w Rotela, Yamahę itp.

Jeżeli chodzi o akustykę to jak widać na foto szału nie ma i raczej nie będzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na ziemi są płytki a ściany są murowane to szkoda zabawy w wymiany sprzętu - serio. Zacznij od podstaw, wytłum co się da pomiędzy 100 a 1000Hz (może być i wyżej), możesz użyć wspomnianych wcześniej materacy na próbę, nie mówię o jednym na środku ściany, ale musisz nimi wyłożyć przynajmniej JEDNĄ ścianę i raczej musi to być ta za kolumnami, poczytaj co to jest siatka basu i ustaw zgodnie z nią jedną parę kolumn, drugą wynieś z pokoju, narzuć coś na ten TV, połóż dywan na podłogę, powieś zasłonę na okno po prawej, inaczej wydasz kasę, zmienisz zabawki i będziesz z brzmieniem deptał w miejscu wmawiając sobie że jest lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, trudne masz to pomieszczenie, wąska baza wymuszona przejściem po lewej i ograniczona szkłem z prawej, może to perspektywa zdjęcia taka ale wydaje się że słuchasz też dosyć daleko od lini bazy. Taki układ preferowałby zestawy o wąskiej dyspersji, ale globalnie to nie wiele zmieni, ciężka sprawa, współczuję że przyszlo ci walczyć z takim układem, nie ma opcji tego przenieść na inną ścianę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hellios napisał:

Dziękuję za wasze pomysły i wszystkie uwagi.

Aktualne połączenie to Dali 850 (2 woofery 8") i Denon PMA 1520 (stary  z Daciem pobór maksymalny 320W - 120W/kanała 8ohm). Czasami podłączam również Dali 450  (2 woofery 6") gdyż mam jedne i drugie. Ostatnie doświadczenia pokazały, że moc, wydajność prądowa wzmaka i wielkość głośników to nie wszytko. Podłączyłem pożyczonego Radmora 5412 (2x45W 8ohm) do Dali 450 i porównywałem bezpośrednio z Denonem. Oba wzmacniacze trzeba trochę doregulować na basie powiedzmy plus 2 na skali. Wnioski: Radmor nie ma żadnego kłopotu z basem. Można go dodać każdą ilość (regulacja ma duży zakres) i nie dudni. Bas jest sprężysty, wyraźny i zróżnicowany. Dokładnie słychać gdzie jest początek a gdzie koniec uderzenia stopy czy łupnięcia w elektronice (co prawda wysokie strasznie ostre i metaliczne, ale to inna bajka) Denon na basie jest dużo bardziej miękki, rozmyty.  Podobnie wnioski wysnułem ze słuchania Marantza PM80, 75   Pioneera A676 i innych klocków w podobnym przedziale cenowym. 

Może ja w złych sprzętach szukam ? Nie mówię, że kupię Radmora, ale jego dynamika jest porażająca w stosunku do moich poprzednich klocków. Może bardziej trzeba uderzyć w Rotela, Yamahę itp.

Jeżeli chodzi o akustykę to jak widać na foto szału nie ma i raczej nie będzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dlatego pisałem, że moc to nie wszystko, główna rzecz, to układy barwy, znam te wszystkie graty co wymieniłeś i jeszcze wiele innych dlatego od razu pisałem, że główny problem, to zła konfiguracja. Miałem tego Radmora też i tak jak piszesz jest to "stara szkoła" skrajnych pasm, niestety dla Ciebie ale stety dla mnie, także wysokich. Pisałem Ci też o Kandy KA-1 mkIII lub Caspian z Dali 850 rewelacja na basie, lepiej niż Radmor, oczywiście dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sine Metu napisał:

Tak pro forma, na czym grasz? Bo nie podałeś w swoim profilu.

A to jakiś obowiązek? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Allmr napisał:

Założę się, że bas jest ale w kuchni.

Hehe, po trochu masz rację, ale do rzeczy.

Na innej ścianie nie ma opcji. Dywany, zasłony nie ma opcji bo w domu alergicy. Wbrew pozorom pomieszczenie nie daje dużego pogłosu . Ściany to biały pustak, który świetnie tłumi. Gorzej z podłogą i oknem. Test z Radmorem i Dali 450 pokazał, że da się w tym pomieszczeniu uzyskać szybki, kontrolowany i dość bas. Problemem jest niskie zejście, ale to może być też kwestia 450tek. no i ospałe moje wzmacniacze. 

Co do Roksana, unikam sprzętów bez regulacji tonów, właśnie ze względu na to, że bardzo często jej używam. Miałem chwalony pod niebiosy klocek Pioneer A400 i pod kątem basu było licho - a gałki brak

Zastanawiam się czy kolumny zamknięte, które w teorii mają niższe zejście i krótszą odpowiedź nie zachowałyby się u mnie lepiej. No i druga kwestia, czy są poza Radmorem wzmacniacze, które mają tak dynamiczny charakter i tak dobrą kontrolę basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym pomieszczeniu ze zdjecia,bedzie juz tak z kazdym sprzetem,przyzwyczaj sie do tego co masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nia ma opcji na przestawienie. zestawy w obudowach zamkniętych aby dać ekwiwalentną ilość basu będą musiały mieć większy niskotonowiec czyli szerszą ściankę, czyli zajmą więcej miejsca którego już masz moim zdaniem za mało dla dobrej sceny stereo, ale to każdy odbiera indywidualnie. Jeśli lubisz któreś ze swoich kolumn po prostu zostaw je, kup dobre studyjne eq do pokręcenia gałami i nie morduj się zmianami wzmacniaczy, za którymś razem pewnie trafiłbyś na taki co da odpowiednią synergię kompensując niedomagania całości, tylko czy warto aż tyle trudu w to wkładać (ryzykując czasem wtopy totalne po drodze, bo rozumiem że wśród używek zamierzasz szukać?) wiedząc że i tak efekt finalny będzie daleki od tego jak powinno być w "typowo poprawnych" warunkach ? Zrobisz jak uważasz ale ja to postrzegam jak misję Don Kichota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hellios napisał:

Co do Roksana, unikam sprzętów bez regulacji tonów, właśnie ze względu na to, że bardzo często jej używam.

Nowe Roksany, to jest kaszana, bo poszli w średnicę, bo to audiofilskie jest, dlatego podałem Ci pierwsze modele z ostatnim upgrade, naprawdę uwierz mi warto posłuchać, nie musisz kupować od razu, Dali 850 z KA-1 mkII i Caspian M2 i naprawdę nie martw się brakiem regulacji w tych dwóch modelach.

 

3 godziny temu, hellios napisał:

Miałem chwalony pod niebiosy klocek Pioneer A400 i pod kątem basu było licho - a gałki brak

A czy widziałeś abym chwalił ten model, jeśli chodzi o bas? i zwrócił uwagę na niego w Twoim zestawieniu?.

 

3 godziny temu, hellios napisał:

Zastanawiam się czy kolumny zamknięte, które w teorii mają niższe zejście i krótszą odpowiedź nie zachowałyby się u mnie lepiej. No i druga kwestia, czy są poza Radmorem wzmacniacze, które mają tak dynamiczny charakter i tak dobrą kontrolę basu

Wszystko da się, kwestia wymagań i kasy, nowe ciężko, bo głównie o średnicę oparte i "równowagę tonalną", ze starszych jest spory wybór ale wiadomo loteria ze stanem i na pewno nie będą audiofilskie, jeśli już będą posiadały porządny bas, np. Yamaha AX-892, AX-930, Denon PMA-920 czy nawet plastikowy Harman HK970, każdy z nich jest oparty o solidny bas ale każdy inny, zależy z czym zestawisz.

Ja posiadam obecnie, między innymi, Akai AM-69 (AM-67 słuchałem wcześniej i też pięknie napier...), który kupiłem okazyjnie z ciekawości, zamieściłem też opinie, bo sam się naszukałem i nie znalazłem, bas jest potężny, dla zobrazowania powiem Ci, że Radmor 5412 z gałką niskich na +5 (to max w nim) wychyla membrany niskotonowca, jak ten Akai przy +2 (max +10), a gałką głośności jeszcze nigdy nie przekroczyłem godziny 12, a żebyś wiedział jak lubię skrajne pasma, to powiem Ci że często go słucham z tonami na +10 i jeszcze loudnes, u mnie kurz na kolumnach nie ma szans się osiąść?. Ja osobiście przechodzę teraz na klasę D, tego i inne bierze kumpel ode mnie, a ja robię monobloki, grubo powyżej 500W, jeśli nie chcesz kupować staroci czy wydawać dużo kasy na nowe "suchotniki", to spróbuj może w tej klasie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, radmorek napisał:

Nowe Roksany, to jest kaszana, bo poszli w średnicę, bo to audiofilskie jest, dlatego podałem Ci pierwsze modele z ostatnim upgrade, naprawdę uwierz mi warto posłuchać, nie musisz kupować od razu, Dali 850 z KA-1 mkII i Caspian M2 i naprawdę nie martw się brakiem regulacji w tych dwóch modelach.

 

A czy widziałeś abym chwalił ten model, jeśli chodzi o bas? i zwrócił uwagę na niego w Twoim zestawieniu?.

 

Wszystko da się, kwestia wymagań i kasy, nowe ciężko, bo głównie o średnicę oparte i "równowagę tonalną", ze starszych jest spory wybór ale wiadomo loteria ze stanem i na pewno nie będą audiofilskie, jeśli już będą posiadały porządny bas, np. Yamaha AX-892, AX-930, Denon PMA-920 czy nawet plastikowy Harman HK970, każdy z nich jest oparty o solidny bas ale każdy inny, zależy z czym zestawisz.

Ja posiadam obecnie, między innymi, Akai AM-69 (AM-67 słuchałem wcześniej i też pięknie napier...), który kupiłem okazyjnie z ciekawości, zamieściłem też opinie, bo sam się naszukałem i nie znalazłem, bas jest potężny, dla zobrazowania powiem Ci, że Radmor 5412 z gałką niskich na +5 (to max w nim) wychyla membrany niskotonowca, jak ten Akai przy +2 (max +10), a gałką głośności jeszcze nigdy nie przekroczyłem godziny 12, a żebyś wiedział jak lubię skrajne pasma, to powiem Ci że często go słucham z tonami na +10 i jeszcze loudnes, u mnie kurz na kolumnach nie ma szans się osiąść?. Ja osobiście przechodzę teraz na klasę D, tego i inne bierze kumpel ode mnie, a ja robię monobloki, grubo powyżej 500W, jeśli nie chcesz kupować staroci czy wydawać dużo kasy na nowe "suchotniki", to spróbuj może w tej klasie. 

oprocz pisania co obecnie posiadasz,itp,

co konkretnie doradzasz koledze,i kto ma sfinansowac te wtope?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek7776 napisał:

oprocz pisania co obecnie posiadasz,itp,

co konkretnie doradzasz koledze,i kto ma sfinansowac te wtope?

Jak mnie autor wątku poprosi, to mu pomogę i Tobie nic do tego, jak chcesz żeby ktoś Ci pomógł to załóż taki wątek i sprecyzuj w nim Swój problem, a jak się nudzisz, to "przeskocz" do wątku, którym to już obrzucasz/obrzucasz się błotem z innymi forumowiczami, bo w tym chyba jesteś dobry albo poszukaj kogoś na Swoim poziomie, może sir.jax on np. lubi rozmawiać o akustyce pomieszczeń, przenikalności, tłumieniu itp. nie znając podstawowych wzorów, nie mówiąc o tym, że proste logarytmy w tych wzorach go "dołują", a logarytmy w akustyce to podstawa ale tego też pewnie nie wiecie dlaczego akurat logarytmy, a nie całki, oczywiście spotkanie zaproponowałem w realu, aby sprawdzić wiedzę bez podpierania się wujkiem google, aplikacjami czy kalkulatorami, niestety poza obelgami nic ciekawego nie usłyszałem. A teraz, jak to mówią niektórzy na tym forum "...bez odbioru...", bo nie o tym wątek więc piszcie co chcecie, bez nadziei, że odpiszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rady zadnej nie masz,namawiasz go na jakies eksperymenty,za jego kase,

co ty tu wogle robisz?

ty taki Kaszpirowski jestes,z rozdzka do niego pojedziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, radmorek said:

dla zobrazowania powiem Ci, że Radmor 5412 z gałką niskich na +5 (to max w nim) wychyla membrany niskotonowca, jak ten Akai przy +2 (max +10), a gałką głośności jeszcze nigdy nie przekroczyłem godziny 12, a żebyś wiedział jak lubię skrajne pasma, to powiem Ci że często go słucham z tonami na +10 i jeszcze loudnes, u mnie kurz na kolumnach nie ma szans się osiąść?

 Twoim zdaniem to jest dobrze jak widzisz te wychyły niskotonowca? To jest dobry bas wtedy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomek7776 napisał:

czyli rady zadnej nie masz,namawiasz go na jakies eksperymenty,za jego kase,

co ty tu wogle robisz?

ty taki Kaszpirowski jestes,z rozdzka do niego pojedziesz.

Nie daj się wkręcić w rozmowy z tym dzbanem, to skończony idiota i tyle Ci powiem.

Zatrzymał się na Radmorze z epoki PRLu i się mądrzy. 

 

56 minut temu, radmorek napisał:

poszukaj kogoś na Swoim poziomie, może sir.jax on np. lubi rozmawiać o akustyce pomieszczeń, przenikalności, tłumieniu itp. nie znając podstawowych wzorów, nie mówiąc o tym, że proste logarytmy w tych wzorach go "dołują", a logarytmy w akustyce to podstawa ale tego też pewnie nie wiecie dlaczego akurat logarytmy, a nie całki, oczywiście spotkanie zaproponowałem w realu, aby sprawdzić wiedzę bez podpierania się wujkiem google

Dzbanie do twojej informacji w dupę sobie wsadź te twoje wzory i teorię.

Tak się składa, że mam znajomego dr fizyki, świetnie ogarnia akustykę, bo taką też wykłada na uniwerku, w życiu nie byłeś w takich warunkach akustycznych i w życiu nie słyszałeś jak może zagrać sprzęt w takim pomieszczeniu. Wiesz czym się różnicie,  on się nie obnosi i nie wyjeżdża mi że wzorami, kiedy się spotykamy.

Nie masz pojęcia jak różnie może zagrać ten sam sprzęt w różnych akustycznie pomieszczeniach, żeby była jasność oba umeblowane, tylko jeden przysposobiony akustycznie.

A ty tu inputujesz wciąż jedno i to samo dwa skrajne przypadki, pokój bez mebli i pokój z meblami.

Pierdolnij ty się w łeb, najlepiej amplitunerem Radmora dzbanie!

56 minut temu, radmorek napisał:

oczywiście spotkanie zaproponowałem w realu

Po co ci to, jeszcze byś z tego spotkania nie wrócił do domu, różne wypadki chodzą po ludziach.

Nie wiesz jak to jest?

A nuż jakaś kolumna rządowa napatoczyła by się po drodze ....

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Airmike napisał:

 Twoim zdaniem to jest dobrze jak widzisz te wychyły niskotonowca? To jest dobry bas wtedy?

Tak, bo to jego bas w jego wydaniu, więc musi być dobry. ?

Trzeba mieć nieźle skaszaniony słuch, żeby się podniecać skrajami pasma i jeszcze dowalać do pieca gałeczką. 

Naleciałości po Radmorach i Altusach zakorzenione po same pięty.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier i twarda membrana wychylają się zupełnie inaczej,  więc .... A wracając do meritum, skoro z akustyka nic się nie da zrobić to spróbuj kolumn w obudowie zamkniętej. Z jakiego miasta jesteś?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Airmike napisał:

 Twoim zdaniem to jest dobrze jak widzisz te wychyły niskotonowca? To jest dobry bas wtedy?

A znasz sposób, poza jednym, aby usłyszeć/uzyskać bas gdy membrana głośnika stoi nie ruchomo?. A na poważnie odpowiadając na Twoje pytanie, tak ja taki bas lubię czy w tym jest coś złego, czy ja muszę lubić taki bas, jak Ty, a Ty taki jak ja?. Druga sprawa, skoro autor wątku "zachwycił się" basem z Radmora, mimo, że jak sam zauważyłeś "przerzucił trochę klocków", to myślisz, że nie wie czego oczekuje od niskich tonów i mimo, że napisał:

5 godzin temu, hellios napisał:

Test z Radmorem i Dali 450 pokazał, że da się w tym pomieszczeniu uzyskać szybki, kontrolowany i dość bas. Problemem jest niskie zejście, ale to może być też kwestia 450tek. no i ospałe moje wzmacniacze. 

to uważasz, że ma inwestować w akustykę (przecież nie chce), skoro uzyskał to co chce zmieniając tylko wzmacniacz, przecież gdyby ona była głównym problemem, to nie uzyskałby basu nigdy, a tu nie dość, że uzyskał, to jeszcze taki który go zadowala. Mało tego uzyskał to z tak wyśmiewanego tu Radmora, a nie żadnego "audiofilskiego grajka", poza tym nie wiem czy zauważyłeś, a może ja się mylę, że wzmacniacze jakie miał w posiadaniu nie wskazują, żeby chciał wydać 10tyś. zł na nowy/inny więc czemu na siłę chcecie go uszczęśliwiać "audiofilską płaskością i poprawnością".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 34

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.