Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana gramofonu..ale na jaki?


front247
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, msankowski napisał:

Im bardziej audiofilskie tym mniej parametrów.

ale reloop nie jest audiofilski jest to gramofon profesjonalny jak zresztą i thorens

35 minut temu, msankowski napisał:

Ale wiem, że współczesne metody projektowania pozwalają podobne charakterystyki uzyskać wykorzystując mniej materiału i/lub inne materiały.

zdziwisz się na ilu ważnych rzeczach i materiałach reloop przyoszczędził w stosunku do oryginału , techniks bardzo dbał o izolację od rezonansów a reloop tylko wygląda jak sl1200

brakuje trzyczęściowego talerza , ramienia z magnezu , gumowych elementów izolacyjnych od nieszczęsnej plastikowej plinty i chyba nawet chassis w techniksie to był odlew znalu lub aluminium i silnik w reloopie jest prostszy.

35 minut temu, msankowski napisał:

Ale wiem, że współczesne metody projektowania pozwalają podobne charakterystyki uzyskać wykorzystując mniej materiału i/lub inne materiały.

Zgoda powinny być nawet lepsze , tylko szkoda że nie projektuje nikt , tak jak ty to sobie wyobrażasz. Liczy się kasa , a kiedyś liczył też się prestiż - dla widzimisię nikt drogich materiałów nie wsadzał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, msankowski napisał:

Oczywiście takiego wykresu dla Reloopa producent nie opublikował.

szkoda bo porównałbyś sobie z oryginalnym techniksem i byś miał odpowiedź czy są takie same.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą "nieprofesjonalnością" Reloopa to bym jednak dyskutował.

Raczej to jest grajek dla małoletnich DJ-ów, tak by sobie mogli pograć po lekcjach w domciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej reloop zrezygnował z kilku rozwiązań bo w pracy dj-a nie są one potrzebne .

Do tego pewnie dochodzą patenty techniksa i skomplikowana technologia wykonania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2020 o 17:51, msankowski napisał:

Concorde to ma nawet channel separation 22dB dla 1kHz
20dB (bez specyfikacji jak mierzona) miała wskazana dj-ska wersja Shure.

???Wygląda, że ty zebrałeś większe bęcki. Nie przekonasz miłośników starego że nowe jest lepsze. Tylko się każdy utwierdza w swoich przekonaniach.

Jak się zaczyna obrażanie i wycieczki osobiste to, kontynuując cytaty z literatury, dobrą wskazówką jest znane powiedzenie Marka Twaina o tym z kim warto a z kim nie warto dyskutować.

Szkoda czasu...

Jakie bęcki chłopie, pobedziesz na forum tyle lat co ja to zobaczysz o co tu kamon.

Jeśli będziesz przyklaskiwał to będą Cię na smyczy trzymać, jak się postawisz to musisz walczyć do końca i tyle.

A Rocha znam od lat i wiem że wymieka jak się go przycisnie. Pojecia za dużego nie ma, szuka zaczepek personalnych, wycina zdania z kontekstu i zawsze opowiada się za tym co popularne na forum. Reszta zgina kark i nie chce z takim dyskutować bo po co ?

Teraz wleźli na Ciebie że Reloop nie ma drewna, a przecież to nie Reloop nie ma drewna tylko Technics, a przecież reloop to Technics. Oni tak będą kręcić aż wymiękniesz i o litość zaczniesz prosić.....

Ja tam mam gdzieś czy na chwilę obecną lepszy jest Reloop czy Pioneer (Rochu tak będzie skakał w zależności od rozwoju dyskusji), tylko jak ktoś pisze że kupił gramofon A to ktoś inny może napisać że jego zdaniem lepszy jest gramofon B i tyle, zamiast od razu wyzywać od debili. 

Panowie przecież to forum audiofilskie, honoru nie macie ?

 

19 godzin temu, msankowski napisał:

Po przeczytaniu o tym pudle rezonansowym wziąłem moją gitarę i zagrałem Libertango. I po wzbudzenu w sobie bojowego nastroju powiem tak.

Instrument akustyczny nie jest tutaj właściwym przykładem. W nim drgania mechaniczne są przekształcene bezpośrednio w drgania ośrodka czyli falę akustyczną a pudło rezonansowe je wzmacnia. Tak działał patefon ale nie gramofon.

W gramofonie drgania mechaniczne są zamieniane na sygnał elektryczny a ten dopiero na falę akustyczną. Właściwym do porównania instrumentem jest gitara elektryczna której przetwornik/pickup działa jak wkładka MM. Struna drgając zmienia pole magnetyczne a cewka jest nieruchoma.

W dawnych czasach konstrukcje mechaniczne projektowano na podstawie przekazywanych doświadczeń a następnie prób i błędów. W rezultacie konstrukcje były w większości nadmiarowe tak, żeby z zapasem wytrzymały wszystkie przeciążenia.

Obecnie zanim mechanik zacznie coś rzezać w metalu albo w innym materiale, np plastiku, tworzy model w programie CAD, który następnie weryfikuje metodami matematycznymi takimi jak metody MES. W rezultacie można zaprojektować konstrukcję tak, żeby materiału było tyle ile potrzeba ale nie więcej.

Nie wiem czy tak projektowano mojego Reloopa ale wiem, że współcześnie żeby ustabilizować taką konstrukcję nie potrzeba ani desek, ani granitu ani kilogramów gumy. Trzeba to tylko zrobić rozumnie.

Reloop 7000/8000 jest tak ciężki i ma tak stabilną konstrukcję że na dyskotekach się go uzywa, w domu dzieciaki mogą skakać a nawet nie mrugnie. No ale tu są Tacy geniusze że właśnie to za wadę wytykają- to już nawet śmieszne nie jest.

Bolo chociaż Ty pokaż klasę bo rozpacz dupę ściska jak się to czyta.

Pamiętajcie że młodzi ludzie tu zaglądają, pomyślą że zakładka analog z czymś innym się kojarzy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, lożo szyderców. Kolejny podwątek się wypalił. W sumie nie zależy mi na tym, żeby mój gramofon był jakoś dużo lepszy niż inne. I zastanawiałem się skąd bierze się takie przekonanie kolegi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) o wyższości Reloopa 7000 nad innymi następcami Technicsa 1200. I zapodałem sobie poniższy przydługi filmik, nakręcony przez Anglika który od 20lat miksuje na kolejnych wersjach Technicsa:



Po całej naszej dyskusji jego opinia tylko mnie utwierdziła w tym, że nie zmarnowałem moich 2000zł. A lepszą wkładkę zapewne dokupię korzystając z Waszych rad.

Technics: nice
Reloop: great

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, msankowski napisał:

Dobra, lożo szyderców. Kolejny podwątek się wypalił. W sumie nie zależy mi na tym, żeby mój gramofon był jakoś dużo lepszy niż inne. I zastanawiałem się skąd bierze się takie przekonanie kolegi@andaudion o wyższości Reloopa 7000 nad innymi następcami Technicsa 1200. I zapodałem sobie poniższy przydługi filmik, nakręcony przez Anglika który od 20lat miksuje na kolejnych wersjach Technicsa:
 

 


Po całej naszej dyskusji jego opinia tylko mnie utwierdziła w tym, że nie zmarnowałem moich 2000zł. A lepszą wkładkę zapewne dokupię korzystając z Waszych rad.

Technics: nice
Reloop: great

 

Cieszę się Twoim cieszeniem się. Tak naprawdę i Bolo i Rochu to fajne Chłopy, luknij czasem na Bocznicę.

Generalnie to można powiedzieć że to takie nasze forumowe męskie granie (gadanie).

Jeszcze raz zdrowia wszystkim w tych czasach, spadam z tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się Twoim cieszeniem się. Tak naprawdę i Bolo i Rochu to fajne Chłopy, luknij czasem na Bocznicę.
Generalnie to można powiedzieć że to takie nasze forumowe męskie granie (gadanie).
Jeszcze raz zdrowia wszystkim w tych czasach, spadam z tego wątku.
Nie ma nic męskiego w obrażaniu się nawzajem zza ekranów smartfonów. W realu przynajmniej jest ryzyko, że się w zamian dostanie w zęby. A tutaj, bezkarność powoduje, że dorośli ludzie nie panują nad emocjami i nie potrafią się zachować. Ot co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS- oczywiście filmik znam. Kiedyś miałem 3 Reloopy stąd moje pozytywne wspomnienia. Trzeba tylko pamiętać że grają tylko od 7000 w górę. Zresztą niższe nie maja VTA a to dla mnie podstawa, tyle tych mat się nazbierało. No i pamietaj żeby docisk nie był zbyt ciężki.

Do wersji 7000 GLD MkII ściągnąłem sobie coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam oczywiście i taką ale tu właśnie zgadzam się z opinią że za cięzki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2 minuty temu, msankowski napisał:
9 minut temu, andaudion napisał:
Cieszę się Twoim cieszeniem się. Tak naprawdę i Bolo i Rochu to fajne Chłopy, luknij czasem na Bocznicę.
Generalnie to można powiedzieć że to takie nasze forumowe męskie granie (gadanie).
Jeszcze raz zdrowia wszystkim w tych czasach, spadam z tego wątku.

Nie ma nic męskiego w obrażaniu się nawzajem zza ekranów smartfonów. W realu przynajmniej jest ryzyko, że się w zamian dostanie w zęby. A tutaj, bezkarność powoduje, że dorośli ludzie nie panują nad emocjami i nie potrafią się zachować. Ot co.

Nie wiem jak inni, ale ja chylę czoła i przyznaję Ci rację a na Bocznicę wpadnij, tam ludzie są inni. Jakby się otwierają, albo powietrze schodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, andaudion napisał:

A Rocha znam od lat i wiem (...)

A ja ciebie nie znam i myślę, że średniej przyjemności poznania ciebie w realu nie miałem.

No chyba że byłeś członkiem tej bandy fanbojów sansuja, która kiedy rozwaliła jeden z odsłuchów u mnie.

W sumie pasowałbyś do nich doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andaudion napisał:

Teraz wleźli na Ciebie że Reloop nie ma drewna, a przecież to nie Reloop nie ma drewna tylko Technics, a przecież reloop to Technics. Oni tak będą kręcić aż wymiękniesz i o litość zaczniesz prosić....

@andaudion już się wystarczająco napisałem w tym wątku i nie chcę wałkować tego od początku , porównaj na żywo swojego reloopa z techniksem  sl1200 są fajne przekroje i opisy w katalogach techniksa . Powtórzę ci jeszcze raz reloop to uproszczona wersja techniksa i nie jest to pełnoprawny techniks , uprościli za dużo rzeczy.

Nikt nie wlazł na nikogo , że nie ma drewna , tylko że materiały reloop tanie zastosował. Jak było gdzieś drewno to jako przykład.

Jakbyś nie wiedział to pretensje do techniksa byłyby też , że cygański i dj-ski , ale nikt by tu nie powiedział , że kiepski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[quote post="4815608" timestamp="1585157823" name="andaudion"
na Bocznicę wpadnij, tam ludzie są inni. Jakby się otwierają, albo powietrze schodzi.


Zajrzałem, jakby sama polityka. Czytam forum ZAMIAST polityki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze na pierwszym filmie talerz mógł być źle założony , na drugim to mata źle wycentrowana.

zostawmy może te techniksy i reloopy.

Jeden i drugi jest niezły , ale sam fakt rozpisywania się nad gramofonem dj-skim na audiofilskim forum jest dość mocno "opiniotwórczy" w sensie , że jest dużo skrajnych  opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bolo_senor napisał:

 sam fakt rozpisywania się nad gramofonem dj-skim na audiofilskim forum jest dość mocno "opiniotwórczy"

Audiofilskie forum? Gdzie? Tutaj? :D Bolo, jaja sobie robisz? Nie jestem pewien czy którykolwiek z udzielających się tutaj jest w stanie rozpoznać kiedy gra w/w "didżejski" reloop czy technics  a kiedy "audiofilska" rega, thorens czy inne patefony. :D
Pomijam już fakt że udzielają się tutaj faceci co nie wiedzą jak poprawnie ustawić taki system tak, by zagrał
zgodnie ze specyfikacją.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Wloo_dek napisał:

Audiofilskie forum? Gdzie? Tutaj? ? Bolo, jaja sobie robisz? Nie jestem pewien czy którykolwiek z udzielających się tutaj jest w stanie rozpoznać kiedy gra w/w "didżejski" reloop czy technics  a kiedy "audiofilska" rega, thorens czy inne patefony. ?
Pomijam już fakt że udzielają się tutaj faceci co nie wiedzą jak poprawnie ustawić taki system tak, by zagrał
zgodnie ze specyfikacją.

 

Co za ulga,że mamy tu ciebie,superturbodymomena gramofoniarstwa,jest więc spora szansa,że przetrwamy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Margol napisał:

Co za ulga,że mamy tu ciebie,superturbodymomena gramofoniarstwa,jest więc spora szansa,że przetrwamy.

 

Uderz w stół... I oto mamy pierwszego oburzonego. Nie dziękuj, bro ? ? ?

Ale, ale! A może Ty właśnie jesteś złotouchym chłopcem który rozpozna te subtelne różnice?

Jeżeli słuchasz tak jak piszesz (interpunkcja) to nie wydaje mi się. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wloo_dek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bolo_senor napisał:

równie dobrze na pierwszym filmie talerz mógł być źle założony

Miałem do czynienia z wieloma Technicsami i pierwszy raz widzę coś takiego, raczej mogą być dwie możliwości takiego stanu

1 uszkodzony talerz lub oś

2 wada fabryczna talerza

Sam talerz spoczywa na stożku i mało prawdopodobne aby go źle założyć.

8 godzin temu, bolo_senor napisał:

na drugim to mata źle wycentrowana.

Słabo to wygląda porównując do egzemplarzy z lat 80-tych.

 

8 godzin temu, bolo_senor napisał:

ale sam fakt rozpisywania się nad gramofonem dj-skim

Jeśli już to raczej HiFi takie było jego przeznaczenie.

8 godzin temu, bolo_senor napisał:

eden i drugi jest niezły ,

Zgadza się.

Przy okazji deska kontra Dj wygrywa HiFi 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, 4321 napisał:

Przy okazji deska kontra Dj wygrywa HiFi 

 

 

To jakiś lokalny partiota jest. Ja tam słyszę całkiem co innego na tym filmiku, a właściwie to nic ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega z tego filmu ma szybsze obroty. Słychać to wyraźnie na samplach 1:14 (rega) vs 1:19(sl)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wloo_dek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 4321 napisał:

Sam talerz spoczywa na stożku i mało prawdopodobne aby go źle założyć.

masz tam takie ujęcie kamery , że strasznie to wygląda , czasem ziarnko piasku wystarczy , że na stożek się dostanie i będzie bicie .

Zresztą cholera wie kto ten filmik zrobił i jakie były jego intencje.

1 godzinę temu, 4321 napisał:

Słabo to wygląda porównując do egzemplarzy z lat 80-tych.

to tylko kawałek gumy , po co ta panika za kilka zeta możesz slipmatę wymienić jak przeszkadza .

Ogólnie to dzisiejsze tt w większości wyglądają słabo , w porównaniu do vintage , ale też bądźmy sprawiedliwi takie thorensy , jvc (victory) mikro seiki niektóre sony i inne - nazywane teraz vintege , kosztowały kiedyś majątek .

Przeciętnego zjadacza chleba nawet na zachodzie zazwyczaj stać było raczej na plastik , i tego badziewia też było zatrzęsienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Wloo_dek napisał:

Rega z tego filmu ma szybsze obroty. Słychać to wyraźnie na samplach 1:14 (rega) vs 1:19(sl)

 

Ano... Czego to człowiek z nudów nie zrobi... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 4321 napisał:

Jeśli już to raczej HiFi takie było jego przeznaczenie.

na początku tak. Ale na dzień dzisiejszy już bardziej dj-skiego tt chyba nie ma. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

Ano... Czego to człowiek z nudów nie zrobi... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli mam rację? Bo skoro SL ma DDrive i stabilizację to logiczne było że to Rega się rozjeżdża.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wloo_dek napisał:

Czyli mam rację? Bo skoro SL ma DDrive i stabilizację to logiczne było że to Rega się rozjeżdża.

 

Co się rozjeżdża to nie wiem, ale równe nie są ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

Ano... Czego to człowiek z nudów nie zrobi... ? 

he , faktycznie ci się nudzi ☺️ .

i ja tam widzę jakby faktycznie jakieś przesunięcie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.