Skocz do zawartości
IGNORED

Dziwny deal z allegro i PayPal


Bartekkw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni 

Prośba o opinie bo trafił mi się dziwaczny kupujący na Allegro w kwestii mojego wzmacniacza. Nie wiem co o tym myśleć gdyż już pare razy w życiu w wała mnie zrobiono.

Otóż dostałem dzisiaj PW do świeżo wstawionej aukcji z informacja w języku angielskim z maila @yahooo o zainteresowaniu kupnem i potwierdzeniu stawki w Euro. Grzecznie odpisałem jaka kwota mnie interesuje po czym szybko dostałem odpowiedz iż cena odpowiada rzeczonej osobie (notabene o polsko brzmiącym imieniu i nazwisku) z prośba o podanie danych do przelewu PayPal, adresu i telefonu. Zapytałem w odpowiedzi nie podając swoich danych o adres do wysyłki i potwierdziłem ze płatność PayPalem jest możliwa. W odpowiedzi otrzymałem informacje żebym adresem kupującego się nie przejmował gdyż kurier powiązany biznesowo z ta osoba przyjedzie pod wskazany adres i paczke odbierze. Ponownie kupujący poprosił o dane osobowe. 
 

Moze jestem nieufny, ale coś mi tu nie gra. 
Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał taką sytuacje. Co byście doradzili? Czy jest ryzyko iż osobnik kasę z PayPal wycofa zanim ja zrobię przelew na wewnętrzne konto a kurier lub osoba prywatna paczke odbierze ? 
 

Prosba o info - będę mocno wdzięczny 

Pozdrawiam  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek, to klasyczny wałek. Dokładnie tak to się robi jak napisałeś poniżej. Wycofa kasę, jak ty wręczysz paczkę.

Czy nie pisał, że pracuje na platformie, albo coś takiego?  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij po przelaniu kasy z Pay, albo nadaj własnym kurierem, proste. Raz dałem się tak zrobić z zamówieniem kuriera przez kupującego i czekałem jak wazon na niego, poza tym, ten ktoś użył moich danych z Allegro do założenia konta w firmie spedycyjnej bez mojej wiedzy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze to jakiś bot. Cały czas dostaje maila o podobnej treści i mimo mojej odmowy kupujący wciąż podaje te same info prosząc mnie o dane pay pal i pisząc o odbiorze osobistym. Olałem temat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka, że po wpłacie PayPal ('za towar lub usługę' !!) ty wysyłasz na adres wpłacającego, który dostaniesz od PayPal. Dobrze jest zrobić zdjęcia przed wysyłką no i oczywiście rejestrowana. Żadne inne opcje nie wchodzą w grę.

A w razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej zrezygnować. Jak wali ściemą to pewnie jest ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2020 o 18:50, skynyrd napisał:

Nie wyobrażam sobie interesu bez forsy ze strony kupującego.

A ja nie wyobrażam sobie interesu bez towaru - zanim za niego zapłacę . Nie pohandlujemy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, arturp napisał:

A ja nie wyobrażam sobie interesu bez towaru - zanim za niego zapłacę . Nie pohandlujemy .

O to raczej cieżko jest, chyba chodziło o zapłatę przy odbiorze?

Chyba, że sprzedający to znajomy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jacchusia napisał:

O to raczej cieżko jest, chyba chodziło o zapłatę przy odbiorze?

tak , wyłącznie . Wydałem ostatnio kilkadziesiąt tysięcy na wyposażenie do domu -meble , biały montaż, armatura , oświetlenie itd - 20% przyszło z uszkodzeniami . tylko płatność przy odbiorze . ,,z góry" można zapłacić na aliexpress - do 10 PLN ? z darmową dostawą . i tak po dwumiesięcznym oczekiwaniu przyjdzie podróba ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.