Skocz do zawartości
IGNORED

ONKYO 8390 vs Yamaha NR803D


Marcin.KR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanaiwam sie nad wyborem amplitunera oraz glosników podłogowych . Jak na razie oczytawszt sie w necie oraz odsluchując w zestawie : ONKYO +  Heco Aurora 700 to brzmi pieknie...W rachubę wchodzi jeszcze Yamaha  i nie mogę sie zdecydować.. Slucham Jazzu/Bluesa...Potrzebuje cos wybrac do salonu ok 20 m2 z aneksem. Moglibyscie cos doradzić..?! Budżet to ok 5-6 tys. Moze jest cos tańszego równie dobrze brzmiącego lub moze warto cos wybrać innego..?! Moglibyscie opisać swoje zdanie..?!:-)  Z góry dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli podoba Ci się połączenie Onkyo z Aurorą (co jest bardzo częstym wyborem) to może nie ma sensu dalej szukać? Heco Aurora w swojej cenie to jedne z najbardziej udanych kolumn, w sumie jedyne o takiej barwie brzmienia - nasycone, gęste i analogowe brzmienie. Konkurencja będzie grała jednak jaśniej, lżej i bardziej szczegółowo. Połączenie tych kolumn z Yamahą jest również często stosowane, brzmienie trochę się ożywi, przyspieszy i rozjaśni. Kolumny mają zapas muzykalności więc można spróbować takiego połączenia. Szukając alternatywy wśród kolumn polecam połączenie Onkyo z Monitor Audio Bronze 6 lub Focal Chorus 716. Tutaj aby nie rozjaśnić brzmienia nie polecam już Yamahy, ewentualnie Denon DRA800.

Pozdrawiam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś te Aurory nie podeszły, miałem je z 803d. Kiedyś jak byłem  w salonie klient odsłuchiwał Onkyo 8250 z Focal chorus 716 i muszę przyznać , że fajnie się tego słuchało. Oczywiście kwestia tego zestawu u Ciebie w mieszkaniu i własnych wrażeń odsłuchowych.  

Musi to być amplituner? Też tak zaczynałem. Po roku przeszedłem na wzmacniacz i jestem krok do przodu i trochę kasy do tyłu bo sprzedałem poprzedni zestaw z amplitunerem ze stratą. 

Po co ten sam temat w dwóch działach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vade napisał:

Musi to być amplituner? Też tak zaczynałem. Po roku przeszedłem na wzmacniacz i jestem krok do przodu

A w czym wg Ciebie lepszy jest wzmacniacz od ampli? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje posłuchać w sklepie  onkio 8250 (nizszy model ale może zbliżone brzmienie do 8390?) i yamaha 803 którą kupiłem.W R-N803 bardziej pasował mi dzwięk ale wielkiej różnicy nie było.Czytałem trochę o tym sprzęcie i moim zdaniem onkio jest bardziej awaryjne, nawet wysokie modele i takie plastikowe wykonanie według mnie  to mnie zniechęciło do kupna choć sprzedawca mocno namawiał. Onkio ma dodatkowo chyba HDMI ale podobno gorzej radzi sobie w internecie.Teraz słucham na 803. Na wybór miało też trochę wpływ że była spora promocja na 803, były z onkio 8250 praktycznie w tej samej cenie.Nie chce nikomu nic wmawiać i to tylko moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hey napisał:

A w czym wg Ciebie lepszy jest wzmacniacz od ampil?

Ampli to uniwersalność i jeżeli ktoś tego szuka to ma do wyboru kilka zblizonych do siebie modeli. W zasadzie królują podobnie brzmiące  yamaha, onkyo w cenie których  mamy kilkanaście modeli wzmacniaczy plus rynek używanych. A to daje nam wybór sprzętu którego brzmienie będzie nam najbardziej odpowiadało. Miałem amplituner i jest to wygodne urządzenie wszystko w jednym, aplikacja itd. Jak ktoś tego szuka to ok. Ja po roku zacząłem szukać wzmacniacza .Odsluchalem kilka modeli i znalazłem wzmacniacz którego brzmienie bardzo mi odpowiada. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 09:39, Sklep.RMS.pl napisał:

Zerknij w nasz poradnik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Jeśli nie znasz się na elektronice i nie masz pojęcia o budowie "zasilaczy", to nie wprowadzaj ludzi w błąd w swoich artykułach, do których podajesz linki. Nie będę tłumaczył technicznie, bo Ci co się znają wiedzą, napiszę tylko "suchymi danymi" od producentów, żeby autora wyprowadzić z błędu. Onkyo już od jakiegoś czasu stosuje "sztuczki" w przypadku swoich produktów, które mają pokazać dużą wyższość nad konkurencją w tym samym przedziale, dlatego moc dla 8 Ohm w pełnym zakresie 20Hz-20kHz podaje tylko dla rynku USA, wiesz dla czego wiesz co to FTC, a co IEC (poza google), i jest to 2x135W ale przy THD 0.08 i 250mW, Yamaha podaje bez względu na rynek i i innych "sztuczkach"  2x100W przy THD 0.019, te 2x200W, które podaje Onkyo jest dla 6 Ohm i THD 10% czyli bardzo "naciąga fakty", pobór maksymalny mocy to 340W Onkyo i 450W Yamaha (250W często podawane, to standardowy pobór mocy). Jeśli masz sklep i masz obydwa na sklepie to podłącz pod nie kolumny które często schodzą w granice 3 Ohm i niżej, "gałki na full" i zobaczysz co znaczy dobre zasilanie.

Co do głównego wątku, to Yamaha prezentuje sobą bardzo dobry stosunek cena/jakość i w swojej cenie ciężko jest jej dorównać w kwestii zasilania/mocy/wydajności, podobnym "sieciówkom stereo", jeśli chodzi o tzw. wyposażenie, odbiór muzyki itd. to indywidualna ocena potrzeb i gustów i autor sam musi sobie odpowiedzieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Tynek said:

Miałem okazje posłuchać w sklepie  onkio 8250 (nizszy model ale może zbliżone brzmienie do 8390?) i yamaha 803 którą kupiłem.W R-N803 bardziej pasował mi dzwięk ale wielkiej różnicy nie było.Czytałem trochę o tym sprzęcie i moim zdaniem onkio jest bardziej awaryjne, nawet wysokie modele i takie plastikowe wykonanie według mnie  to mnie zniechęciło do kupna choć sprzedawca mocno namawiał. Onkio ma dodatkowo chyba HDMI ale podobno gorzej radzi sobie w internecie.Teraz słucham na 803. Na wybór miało też trochę wpływ że była spora promocja na 803, były z onkio 8250 praktycznie w tej samej cenie.Nie chce nikomu nic wmawiać i to tylko moja opinia.

Nie wiem skąd masz takie dane ale jak czytam po forach to ludziom pada yamaha nawet ostatnio był jakiś wątek tutaj ?

5 minutes ago, radmorek said:

Jeśli nie znasz się na elektronice i nie masz pojęcia o budowie "zasilaczy", to nie wprowadzaj ludzi w błąd w swoich artykułach, do których podajesz linki. Nie będę tłumaczył technicznie, bo Ci co się znają wiedzą, napiszę tylko "suchymi danymi" od producentów, żeby autora wyprowadzić z błędu. Onkyo już od jakiegoś czasu stosuje "sztuczki" w przypadku swoich produktów, które mają pokazać dużą wyższość nad konkurencją w tym samym przedziale, dlatego moc dla 8 Ohm w pełnym zakresie 20Hz-20kHz podaje tylko dla rynku USA, wiesz dla czego wiesz co to FTC, a co IEC, i jest to 2x135W ale przy THD 0.08 i 250mW, Yamaha podaje bez względu na rynek i i innych "sztuczkach"  2x100W przy THD 0.019, te 2x200W, które podaje Onkyo jest dla 6 Ohm i THD 10% czyli bardzo "naciąga fakty", pobór maksymalny mocy to 340W Onkyo i 450W Yamaha (250W często podawane, to standardowy pobór mocy). Jeśli masz sklep i masz obydwa na sklepie to podłącz pod nie kolumny które często schodzą w granice 3 Ohm i niżej, "gałki na full" i zobaczysz co znaczy dobre zasilanie.

Co do głównego wątku, to Yamaha prezentuje sobą bardzo dobry stosunek cena/jakość i w swojej cenie ciężko jest jej dorównać w kwestii zasilania/mocy/wydajności, podobnym "sieciówkom stereo", jeśli chodzi o tzw. wyposażenie, odbiór muzyki itd. to indywidualna ocena potrzeb i gustów i autor sam musi sobie odpowiedzieć. 

Czyli chcesz powiedzieć że znasz się lepiej na tym niż branża ,przecież oni dobrze wiedzą czym handlują a ich testy są rzetelne bo obcują z tymi gratami na co dzień a Ty czyżbyś na pewno miał kontakt z tym onkyo czy tylko piszesz bo piszesz hmm ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fanatyk muzyki napisał:
2 godziny temu, Tynek napisał:

Miałem okazje posłuchać w sklepie  onkio 8250 (nizszy model ale może zbliżone brzmienie do 8390?) i yamaha 803 którą kupiłem.W R-N803 bardziej pasował mi dzwięk ale wielkiej różnicy nie było.Czytałem trochę o tym sprzęcie i moim zdaniem onkio jest bardziej awaryjne, nawet wysokie modele i takie plastikowe wykonanie według mnie  to mnie zniechęciło do kupna choć sprzedawca mocno namawiał. Onkio ma dodatkowo chyba HDMI ale podobno gorzej radzi sobie w internecie.Teraz słucham na 803. Na wybór miało też trochę wpływ że była spora promocja na 803, były z onkio 8250 praktycznie w tej samej cenie.Nie chce nikomu nic wmawiać i to tylko moja opinia.

Nie wiem skąd masz takie dane ale jak czytam po forach to ludziom pada yamaha nawet ostatnio był jakiś wątek tutaj ?

Ludziom padają nawet urządzenia za kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy, "takie czasy i taka jakość" i nic z tym nie zrobimy, jednemu bezawaryjnie Yamaha będzie grała wiele lat, a innemu Onkyo i na odwrót jeden będzie częstym gościem w serwisie na gwarancji z Yamahą, a inny z Onkyo, czyli taki tradycyjny banał.

19 minut temu, fanatyk muzyki napisał:
22 minuty temu, radmorek napisał:

Jeśli nie znasz się na elektronice i nie masz pojęcia o budowie "zasilaczy", to nie wprowadzaj ludzi w błąd w swoich artykułach, do których podajesz linki. Nie będę tłumaczył technicznie, bo Ci co się znają wiedzą, napiszę tylko "suchymi danymi" od producentów, żeby autora wyprowadzić z błędu. Onkyo już od jakiegoś czasu stosuje "sztuczki" w przypadku swoich produktów, które mają pokazać dużą wyższość nad konkurencją w tym samym przedziale, dlatego moc dla 8 Ohm w pełnym zakresie 20Hz-20kHz podaje tylko dla rynku USA, wiesz dla czego wiesz co to FTC, a co IEC, i jest to 2x135W ale przy THD 0.08 i 250mW, Yamaha podaje bez względu na rynek i i innych "sztuczkach"  2x100W przy THD 0.019, te 2x200W, które podaje Onkyo jest dla 6 Ohm i THD 10% czyli bardzo "naciąga fakty", pobór maksymalny mocy to 340W Onkyo i 450W Yamaha (250W często podawane, to standardowy pobór mocy). Jeśli masz sklep i masz obydwa na sklepie to podłącz pod nie kolumny które często schodzą w granice 3 Ohm i niżej, "gałki na full" i zobaczysz co znaczy dobre zasilanie.

Co do głównego wątku, to Yamaha prezentuje sobą bardzo dobry stosunek cena/jakość i w swojej cenie ciężko jest jej dorównać w kwestii zasilania/mocy/wydajności, podobnym "sieciówkom stereo", jeśli chodzi o tzw. wyposażenie, odbiór muzyki itd. to indywidualna ocena potrzeb i gustów i autor sam musi sobie odpowiedzieć. 

Czyli chcesz powiedzieć że znasz się lepiej na tym niż branża ,przecież oni dobrze wiedzą czym handlują a ich testy są rzetelne bo obcują z tymi gratami na co dzień a Ty czyżbyś na pewno miał kontakt z tym onkyo czy tylko piszesz bo piszesz hmm ? ?

A co ma branża prowadząca salony audio do znajomości elektroniki, większość z nich nawet wykształcenia elektronicznego nie ma, myślisz, że samo czytanie gazetek audio/materiałów reklamowych i jeżdżenie na szkolenia produktowe daje wiedzę o budowie, a może chcesz mi powiedzieć, że na takich szkoleniach prowadzonych np. przez Yamahę można się dowiedzieć, że produkty Onkyo biją ich na głowę i odwrotnie. A co do mnie, to pisałem już nie raz, że jestem praktykującym elektronikiem od prawie 20 lat i to w różnych gałęziach więc coś tam wiem?.

Dla jasności, nie chodzi mi o to i nie twierdzę, że ta Yamaha bije rażąco na głowę to Onkyo w kwestii zasilania/mocy ale to co zostało przedstawione w materiale tego sklepu jeślii chodzi o tą znaczącą wyższość Onkyo nad Yamahą w tej materii, to delikatnie mówiąc przesada, pomijam fakt, że nawet jeśli jakieś urządzenie posiada większą moc,  nie oznacza, że ma większą wydajność prądową i może napędzić każde kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że każde urządzenie ma szanse się zepsuć to fakt.Czytałem sporo wątków w internecie o uszkodzeniach płytki dsp i dac w wielu amplitunerach Onkio nie ważne niski czy wysoki model, w ogłoszeniach sprzedam często się przewijały "uszkodzony wszystko działa ale brak dzwięku" Na wolumenie w Warszawie gdzie ktoś sprzedaje po serwisowe  odrzutki agd było sporo Onkio jeszcze w fabrycznych pudełkach po 200zł za sztuke rózne modele a ludzie często szukają własnie tej płytki cyfrowej.Na zagranicznych forach też często o tym pisali i akcje serwisowe.Dlatego takie zdanie sobie wyrobiłem.Może to już poprawili ale coś w tym było.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Onkyo 8270 ,8390 i yamahe (mam nadal) 803d Onkyo gra fajne tylko z dali zesor i nic więcej. Yamahe mam z Castle jak i pozostałe testowałem z tymi kolumnami dla mnie mnie Onkyo gra bez jaj taki muł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Tynek said:

Że każde urządzenie ma szanse się zepsuć to fakt.Czytałem sporo wątków w internecie o uszkodzeniach płytki dsp i dac w wielu amplitunerach Onkio nie ważne niski czy wysoki model, w ogłoszeniach sprzedam często się przewijały "uszkodzony wszystko działa ale brak dzwięku" Na wolumenie w Warszawie gdzie ktoś sprzedaje po serwisowe  odrzutki agd było sporo Onkio jeszcze w fabrycznych pudełkach po 200zł za sztuke rózne modele a ludzie często szukają własnie tej płytki cyfrowej.Na zagranicznych forach też często o tym pisali i akcje serwisowe.Dlatego takie zdanie sobie wyrobiłem.Może to już poprawili ale coś w tym było.... 

Pierwszy raz słyszę o takich cudach tu wypisywanych mam jednego onkyo od 16 lat i zero awarii kolega ma onkyo tx nr5007 już też pewnie ponad 10 lat i też nic go nie bierze ?

Jakoś mało wierzę w to co piszecie inny znajomy sprezentował sobie yamahę as 2000 i pierdykła po 4 latach diagnoza servisu to koszt 2200 zł ? dodam że było już po gwarancji. Kupił ją bo uwierzył takim wpisom jak tutaj że będzie lepsza niż jego amplituner kd też z yamahy który także zaczął szwankować. Yamaha sprzedaje się znacznie gorzej od onkyo bo ludzie też nie są głupi aby to kupować i mieć potem problemy ?

22 hours ago, metalowy said:

Miałem Onkyo 8270 ,8390 i yamahe (mam nadal) 803d Onkyo gra fajne tylko z dali zesor i nic więcej. Yamahe mam z Castle jak i pozostałe testowałem z tymi kolumnami dla mnie mnie Onkyo gra bez jaj taki muł

Jakoś kolega Marcin.KR odsłuchiwał tego onkyo na innych kolumnach niż tu piszesz i zabrzmiał dla niego bardzo dobrze więc ?

Jak ja miałbym wybierać to zdecydowanie onkyo bo poprostu zagra lepiej niż yamaha o czym potwierdził sam założyciel wątku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii, są plusy przemawiające za Onkyo i za Yamahą. Dla autora postu proponuję nic innego jak przesłuchanie jednego i drugiego. Wybranie tego który najbardziej przypadnie do gustu. A kwestie serwisowe trafiają się w obu przypadkach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega założyciel wątku życzył sobie rożnych opinii i takie dostał, nikt nic nie ukrywał napisaliśmy każdy co myśli chyba nic w tym złego? Teraz może wyciągnąć wnioski i ciekawe co wybierze? Może jak kupi to napisze co wybrał i jak się sprawuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, fanatyk muzyki napisał:

Pierwszy raz słyszę o takich cudach tu wypisywanych mam jednego onkyo od 16 lat i zero awarii kolega ma onkyo tx nr5007 już też pewnie ponad 10 lat i też nic go nie bierze ?

Jakoś mało wierzę w to co piszecie inny znajomy sprezentował sobie yamahę as 2000 i pierdykła po 4 latach diagnoza servisu to koszt 2200 zł ? dodam że było już po gwarancji. Kupił ją bo uwierzył takim wpisom jak tutaj że będzie lepsza niż jego amplituner kd też z yamahy który także zaczął szwankować. Yamaha sprzedaje się znacznie gorzej od onkyo bo ludzie też nie są głupi aby to kupować i mieć potem problemy ?

Jakoś kolega Marcin.KR odsłuchiwał tego onkyo na innych kolumnach niż tu piszesz i zabrzmiał dla niego bardzo dobrze więc ?

Jak ja miałbym wybierać to zdecydowanie onkyo bo poprostu zagra lepiej niż yamaha o czym potwierdził sam założyciel wątku ?

Wszystko u Ciebie jest "Jakoś"
Ciekawe czy miałeś bezpośrednio okazję  porównać , w tym samym pomieszczeniu na tych samych kolumnach w tym samym dniu tak by tylko przepiąć i posłuchać ?
Ja tak i jest spora różnica.
"Jakoś " mało wiarygodny się wydajesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, metalowy said:

Wszystko u Ciebie jest "Jakoś"
Ciekawe czy miałeś bezpośrednio okazję  porównać , w tym samym pomieszczeniu na tych samych kolumnach w tym samym dniu tak by tylko przepiąć i posłuchać ?
Ja tak i jest spora różnica.
"Jakoś " mało wiarygodny się wydajesz

Dziwnie się z tobą pisze ponieważ z góry narzucasz komuś swój punkt widzenia i jeśli ktoś pisze nie po twojej myśli to się czepiasz. Podejrzewam że jesteś gdzieś na początku swojej zabawy ze sprzętem i nie masz zbyt dużego doświadczenia stąd te dziwne rady że onkyo gra tylko fajnie na dali zensor ,mam ci wkleić wszystkie tematy w których masę ludzi ma podłączone onkyo do wszelakiej 'maści' kolumn i są zadowoleni. Po tym co tu piszesz to ty jesteś mało wiarygodny a tytułowego onkyo to widziałeś na zdjęciach w necie i nigdy go nie słuchałeś przykre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Onkyo to najgorzej grające i działajace klocki, wydaje się naturalnym wyborem jak lubicie słabe audio

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 17:24, Marcin.KR napisał:

Witam,

Zastanaiwam sie nad wyborem amplitunera oraz glosników podłogowych . Jak na razie oczytawszt sie w necie oraz odsluchując w zestawie : ONKYO + 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to brzmi pieknie...W rachubę wchodzi jeszcze Yamaha  i nie mogę sie zdecydować.. Slucham Jazzu/Bluesa...Potrzebuje cos wybrac do salonu ok 20 m2 z aneksem. Moglibyscie cos doradzić..?! Budżet to ok 5-6 tys. Moze jest cos tańszego równie dobrze brzmiącego lub moze warto cos wybrać innego..?! Moglibyscie opisać swoje zdanie..?!:-)  Z góry dzieki

W Onkyo masz więcej dołu, to tyle z większych różnic. Yamaha nie co lepiej separuje dźwięki. Reszta to szczegóły. Auroro 700 -w aktualnej cenie rynkowej to ciężkie do przebicia. Taki konik rynku, ogółem polecam ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/9/2020 at 11:33 PM, Krzaku666 said:

To Onkyo to najgorzej grające i działajace klocki, wydaje się naturalnym wyborem jak lubicie słabe audio emoji854.png

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

??‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.