Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do MA Silver


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Przyszedł dla mnie czas na wymianę wzmacniacza i zwracam się o pomoc. Mój obecny zestaw to MA Silver 100 + ....no właśnie... Yamaha AS-501. Wybór tego wzmacniacza był podyktowany budżetem, teraz chciałbym zmienić na coś co zagra lepiej. To co mnie męczy w obecnym zestawie to wraz ze wzrostem głośności - zlewająca się i robiąca się nieco ostra średnica. Często muszę ściszać sprzęt bo takie słuchanie zwyczajnie męczy. Z drugiej strony, przy cichszym słuchaniu detaliczność tego zestawu mi odpowiada. Na brak basu nie narzekam, gdyż zestaw i tak wspomagam delikatnie subem ze względu na kubaturę salonu.

Chciałbym przeznaczyć 3 tyś na wzmacniacz (może być używany). W tym budżecie mam już CA CXA60, CXA80, ale pytanie czy to dobry wzmak do tych podstawek ? , wyjścia/wejścia CXA mi idealnie odpowiadają. Czy XLR to "must have" ? Czy warto wziąść droższy CXA80 do podstawek ? Pytanie czy CXA będzie wystarczająco dynamiczny żeby wyciągnąć z tych podstawek ile się da ?
A może w tym budżecie coś się jeszcze trafi ciekawego o czym nie wiem ? Z wymagań to: regulacja tonów, wyjście na sub, wejście cyfrowe, kolor czarny ;).

Liczę na Wasze doświadczenie i podpowiedzi.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pewien cytat:

Symfonika, ciężki rock, jakiś koncert. No i wyszło szydło z worka. Chciałbym napisać coś pozytywnego, podkreślić jakieś atuty, bo skrzyneczki piękne. Niestety, w przypadku rozbudowanych składów i skomplikowanych faktur nic się nie da zrobić. Monitorki nie wytrzymują. W tutti się gubią. Instrumenty brzmią matowo, nosowo, a o przejrzystości i szczegółach należy zapomnieć. Nie ma mowy o naturalnej barwie instrumentów akustycznych ...

To fragment recenzji Monitor Audio Silver 50 z:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pewnie i tak będziesz szukał wzmacniacza - tu życzę Ci oczywiście sukcesów, ale może

za pomocą mniejszego budżetu można by zmienić monitory.

Nawet nowe za 499 zeta. Sorry za offtop ? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mission impossible ? Jeśli chodzi o moje wymagania, z wejścia cyfrowego oraz regulacji tonów mógłbym zrezygnować jeśli trafi się coś w tym budżecie. Polecano mi także Cyrus, Rotel, Roksan, Atoll, Audiolab ?  ale na prawdę nie słuchałem nigdy żadnego z nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, k4mil3k napisał:

W tym budżecie mam już CA CXA60, CXA80, ale pytanie czy to dobry wzmak do tych podstawek ?

Ten wybór to raczej krok w bok. I to niekoniecznie w ten właściwy. Creek to jest niezły wybór. Arcam jeszcze lepszy. Także Xindak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audioburak Dzięki za recenzję MA Silver 50, ale ja mam Silver 100, których opinia w tym temacie już się różni od przytoczonej. Nie mówię że są cudem, ale też od 50-tek zauważalnie odstają.

12 minut temu, piotrek7 napisał:

Ten wybór to raczej krok w bok. I to niekoniecznie w ten właściwy. Creek to jest niezły wybór. Arcam jeszcze lepszy. Także Xindak. 

Arcam: tak patrze i który ? w budżecie byłby A19, A29, może bym się nagiął na nowy SA10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, k4mil3k napisał:

Arcam: tak patrze i który

Używany A39 byłby bardzo dobrym wyborem. SA10 nie słuchałem więc nie jestem w stanie nic powiedzieć na jego temat. Musiałbyś sam sprawdzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod Arcamem A39. Mialem tego wzmaka z Monitor Audio Silver 10 i bylo to udane polaczenie. Jeszcze dolaczylem Abrahamsen DAC do zestawu i w swoim czasie gralo zacnie.

Jeszcze Roksan K3 mi podszedl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Silver10 poprzednią wersję(membrany jak piłeczki golfowe). Doskonale zgrywa się z Roksan K3, dobrze też grały z Denonem pma1510are ale mi trochę mocy brakowało, u Ciebie powinno być ok i bym szukał pma1520ae, Cambrige Cx80 powinien dać sobie radę jak i Atoll200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Leema Pulse pierwsze najlepsze wydanie z pre gramofonowym mm/mc .pilot karton stan top . 50 % ceny zmieści się w budżecie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bali79 napisał:

Ja mam Silver10 poprzednią wersję(membrany jak piłeczki golfowe). Doskonale zgrywa się z Roksan K3, dobrze też grały z Denonem pma1510are ale mi trochę mocy brakowało, u Ciebie powinno być ok i bym szukał pma1520ae, Cambrige Cx80 powinien dać sobie radę jak i Atoll200.

Kurcze atoll200 to chyba już inna półka do reszty? Przynajmniej cenowa. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll 200 oraz Leema budżetowo odpadają. Na razie ze wszystkich Waszych propozycji i opinii zebranych z sieci wynika że powinienem się zwrócić ku Arcam A39, Roksan K3. Jednak do tego ostatniego wypada abym dopełnił nieco "skarpetę" ?

Czy na coś jeszcze patrzeć ? Audiolab ? Jakieś inne europejskie konstrukcje z podobnej półki którymi warto się zainteresować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję ze swojej strony Lyngdorf SDAI 2175. Neutralne granie, kapitalny niski i szybki bas, delikatna góra. Bardzo dobrze gra po cichu jak i głośniej. Dorwiesz poniżej budżetu jak się dobrze postarasz. Mialem ten wzmak kilka lat temu i tak się zaczęła moja piękna przygoda z tą marką ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczypior88 no i namówiłeś ? Może będzie u mnie ten Lyngdorf za tydzień na odsłuch. Tak czytam o nim i widzę że zupełnie inaczej jest w nim przetwarzany dźwięk, w większości cyfrowo. Czyżby to taki fenomen jak Chord ? 

Tego Arcam'a A39 też chciałbym przesłuchać. Może ktoś myśli o sprzedaży i chciałby wypożyczyć za kaucją ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, k4mil3k napisał:

Tego Arcam'a A39 też chciałbym przesłuchać. Może ktoś myśli o sprzedaży i chciałby wypożyczyć za kaucją ? 

Dwa wiszą na OLX. W tym jeden ex-demo z salonu audio. Zadzwoń, porozmawiaj. Może uda się wypożyczyć i posłuchać. Może uda się przy okazji coś utargować z ceny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, k4mil3k napisał:

@szczypior88 no i namówiłeś ? Może będzie u mnie ten Lyngdorf za tydzień na odsłuch. Tak czytam o nim i widzę że zupełnie inaczej jest w nim przetwarzany dźwięk, w większości cyfrowo. Czyżby to taki fenomen jak Chord ? 

Tego Arcam'a A39 też chciałbym przesłuchać. Może ktoś myśli o sprzedaży i chciałby wypożyczyć za kaucją ? 

Warto sprawdzić. Tym bardziej, że kasowo wychodzi atrakcyjnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szczypior88 napisał:

Warto sprawdzić. Tym bardziej, że kasowo wychodzi atrakcyjnie. 

No i namówiłeś ? Arcam się pakuje i będzie w sobotę. Lyngdorf może w przyszłym tygodniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to staniesz przed wyborem jednego z dwóch dobrych wzmacniaczy. Dobre w tym jest to, że reprezentują całkowicie odmienny styl grania. Nie będziesz miał chyba większego problemu z oceną, który w większym stopniu spełnia Twoje oczekiwania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, piotrek7 napisał:

No to staniesz przed wyborem jednego z dwóch dobrych wzmacniaczy. Dobre w tym jest to, że reprezentują całkowicie odmienny styl grania. Nie będziesz miał chyba większego problemu z oceną, który w większym stopniu spełnia Twoje oczekiwania

Jeśli miałeś doświadczenia z obojgiem możesz je opisać ? Co je odróżnia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem możliwości porównać ich bezpośrednio wiec to porównanie należy traktować z odpowiednim dystansem. Ale w dużym skrócie, Arcam to brzmienie z dużym dociążeniem, skupione na średnicy. Często określane jako dość ciemne. Świetnie sprawdza się w rocku, bluesie.  Lyngdorf to przede wszystkim neutralność. Bardzo mało dodaje od siebie. Jego niewątpliwą zaletą (Poza dźwiękiem)  jest system korekcji akustyki. Na pewno nie można powiedzieć, że któryś z nich jest lepszy a drugi gorszy. Ocena wynika wyłącznie z konkretnego gustu i wpasowania się w pozostałe elementy systemu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7 korekcja akustyki ? Jak to działa ? Jest do tego jakiś mic ? Czy bardziej jest to wewnętrzny procesor DSP ? Niestety mało można o nim w sieci znaleźć. Mam jeszcze jedno pytanie co do Lyngdorf'a, mianowicie jakie to są lata produkcji tego modelu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Lyngdorf nie ma korekcji. Korekcja akustyki jest dopiero w modelach nowszych TDAI. W najnowszych modelach jest w standardzie (tdai 2170 i 3400) a w starszych jest opcjonalna (tdai 2200).

Mozna też dokupić procek Room Perfrct rp1 lub pre z tym systemem dpa1. 

Ten model jest pół cyfrowym wzmacniaczem Sdai (semi digital amplifier integrated) . Lyngdirf na pewno będzie szybszy od Arcama. Arcam ma piękna barwę środka. Tak jak Piotrek mówi, Arcam jest skupiony na średnicy, gestej i barwnej. 

Lyngdorf to dynamika, neutralność, gładkość i szybkość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szczypior88 napisał:

Ten Lyngdorf nie ma korekcji.

Fakt. Porąbałem oznaczenia (a raczej nie zwróciłem uwagi na wymieniony symbol). Ten model bez tych fajnych bajerów. Ale i tak zdecydowanie wart uwagi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lat produkcji... 

Ten model był pierwotnie znany jako Tact. Po jakimś czasie, sygnuje się logiem Lyngdorf. Wynika to z odłączenia się Petera Lyngdorfa gruba kreska od Tact. Lyngdorf ma lekkie zmiany w pre z tego co sprawdzałem w stosunku do swojej pierwotnej wersji jeszcze jako Tact. 

Jego produkcję zakończono około roku 2012. Nie masz się co martwić o stan. On się prawie w ogóle nie grzeje, kondensatory zazwyczaj są w świetnej kondycji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, już zapoznałem się z historią marki i doczytałem że w tej generacji jeszcze tej korekcji nie ma. Pierwszy na "warsztat" pójdzie Arcam (będzie wcześniej) i będę miał kilka dni na to aby się z nim oswoić. Tak jak pisaliście to dwa inne brzmienia, więc mam nadzieję że po usłyszeniu Lyngdorf'a nie będzie problemu z wyborem.

W każdym razie mam nadzieję że którykolwiek z nich bym nie wybrał, zanotuję poprawę względem tego co mam teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, k4mil3k napisał:

W każdym razie mam nadzieję że którykolwiek z nich bym nie wybrał, zanotuję poprawę względem tego co mam teraz.

Tego możesz być pewien

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyngdorfa można jeszcze podrasować zmieniając mu czułość wejść ? Z delikatnego i subtelnego grania, mozna zrobić rockowego furiata z porządnym kopem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczypior88 Po "przespaniu" się z tematem, jeśli ten Arcam mi się spodoba to odsłuch tego Lyngdorfa odłożę znacznie w czasie. Wiem że za jakiś czas znów będzie mi "mało" i wtedy zainteresuje się już nowszym Lyngdorfem już posiadającym korekcję RP ? Głównie dla tego że moje pomieszczenie jest jednocześnie salonem dziennym i nie wszystko jest "ustawione" pod dźwięk. Inną sprawą są także ograniczenia wiekowe używanego sprzętu które sobie określiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, k4mil3k napisał:

@szczypior88 Po "przespaniu" się z tematem, jeśli ten Arcam mi się spodoba to odsłuch tego Lyngdorfa odłożę znacznie w czasie. Wiem że za jakiś czas znów będzie mi "mało" i wtedy zainteresuje się już nowszym Lyngdorfem już posiadającym korekcję RP ? Głównie dla tego że moje pomieszczenie jest jednocześnie salonem dziennym i nie wszystko jest "ustawione" pod dźwięk. Inną sprawą są także ograniczenia wiekowe używanego sprzętu które sobie określiłem.

To wpadnij kiedyś na kawkę to Ci zaprezentuje działanie Room Perfect ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.