Skocz do zawartości
IGNORED

NAD 326bee lewy kanał nie gra


notes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę wszystkich co są w temacie o pomoc.

Mianowicie wzmacniacz mojego taty grał ,grał grał i nagle coś stzreliło i coś zaśmierdziało spalenizną,później już przestało śmierdzieć,ale nie działa teraz lewy kanał,a jak się przekręci gałką siły głosu na maxa i ustawi balans na sam lewy kanał to nic nie słychać muzyki,może gdzieś w tle takie pierdzenie,trzaski itp.? Czy to mozliwe żeby się końcówka mocy spaliła? czy może ktoś podpowiedzieć gdzie szukać problemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muda44 Ci pomoze jak do niego napiszesz. @Bumpalump I @McGayver pewnie tez. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bumpalump napisał:

Gdy cos juz tam sie spalilo to dam Ci dobra rade odpusc naprawe bo bedzie nie oplacalna

Zależy dla kogo naprawa będzie nieopłacalna ? Jeśli dla naprawiającego to poszukaj innnego fachowca ?. Nowy wzmacniacz kosztuje ok.1500 zł, więc może warto poszukać rzetelny serwis, który przynajmniej wyceni koszt ewentualnej naprawy i sami zadecydujecie czy Wam się będzie opłacało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marian.ch napisał:

Zależy dla kogo naprawa będzie nieopłacalna ?

Dla wlasciciela

7 minut temu, marian.ch napisał:

więc może warto poszukać rzetelny serwis

Jesli bedzie to zrobione przez rzetelny serwis to koszty nie beda oplacalne w stosunku do wartosci sprzetu

Sam prowadze serwis, moglbym przeciez przyjac sprzet i zarobic, ale nie na tym to polega, na 1 miejscu uczciwosc i jak najlepsza opcja dla klienta, dopiero na koncu zarobki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@notes

A skontaktuj się może z @radmorek w pewnych kwestiach nie przepadamy za sobą z radmorkiem, ale gość dość często wspomina o sobie, że naprawia wzmacniacze i takie tam.

Nie szkodzi zapytać, a nuż pomoże i nie zażąda majątku.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bumpalump napisał:

Dla wlasciciela

Jesli bedzie to zrobione przez rzetelny serwis to koszty nie beda oplacalne w stosunku do wartosci sprzetu

Sam prowadze serwis, moglbym przeciez przyjac sprzet i zarobic, ale nie na tym to polega, na 1 miejscu uczciwosc i jak najlepsza opcja dla klienta, dopiero na koncu zarobki

Co to znaczy, że koszty nie beda oplacalne w stosunku do wartosci sprzetu ? Będą wyższe niż zakup nowego wzmacniacza, czy wyższe od używki - często niewiadomego pochodzenia i stanu technicznego bez żadnej gwarancji ? Kiedyś obowiązywał obyczaj Klient nasz Pan. Też prowadziłem serwis RTV i nigdy do głowy mi nie przyszło powiedzieć klientowi na odległość - bez żadnych oględzin, że masz pan/pani złoma, którego nie opłaca się naprawiać...ale widocznie czasy się zmieniły, a usługi są tak drogie, że jednak się nie opłaca. Pozdrawiam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marian.ch napisał:

Co to znaczy, że koszty nie beda oplacalne w stosunku do wartosci sprzetu ? Będą wyższe niż zakup nowego wzmacniacza, czy wyższe od używki - często niewiadomego pochodzenia i stanu technicznego bez żadnej gwarancji ? Kiedyś obowiązywał obyczaj Klient nasz Pan. Też prowadziłem serwis RTV i nigdy do głowy mi nie przyszło powiedzieć klientowi na odległość - bez żadnych oględzin, że masz pan/pani złoma, którego nie opłaca się naprawiać...ale widocznie czasy się zmieniły, a usługi są tak drogie, że jednak się nie opłaca. Pozdrawiam ?

Za wymianę stabilizatora wartego może 50gr,no niech będzie 1zł zapłaciłem 120zł,więc przy tych cenach usług to faktycznie lepiej tego NAD-a przez okno...

Niestety niezależnie od ceny sprzęty mamy jednorazowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@notes, musisz użyć takiego miernika

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut cenowy jest nieziemski, ostatnio za diagnozę wzmacniacza zapłaciłem 80 zł ( okazało się, że nic mu nie dolega) ,ale jeśli w przyszłości się zepsuje ( konkretnie tranzystory) to naprawa będzie nieopłacalna . Naprawa wzmacniacza lampowego DiY ( wymiana rezystora ) koszt naprawy 400 zł, po narzekaniu, że drogo, zmniejszona do 350 zł. Żeby było ciekawiej to koszt budowy tego wzmacniacza wyniósł mnie 600 zł.

Akurat @ Bumpalump naprawiał mi kiedyś Cambridge ( wzmacniacz) zimne luty , ustawianie prądów itd. Chyba wziął stówkę .

Takie czasy, nie ma cen urzędowych ?

Przypomniałem sobie, że w tym lampowcu wymieniono jeszcze dwie lampy ( cena dwóch lamp to 120 zł ) tak więc nie sam rezystor . Tak na marginesie wzmacniacz zepsuł się po trzech miesiącach i do dzisiaj leży w szafie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Huberto1984 napisał:

@muda44 Ci pomoze jak do niego napiszesz. @Bumpalump I @McGayver pewnie tez. 

Dzięki za info,Ja mieszkam w warszawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, marian.ch napisał:

może warto poszukać rzetelny serwis, który przynajmniej wyceni koszt ewentualnej naprawy i sami zadecydujecie czy Wam się będzie opłacało 

Kompletnie nietrafione stwierdzenie. Akurat pod względem rzetelności napraw, Pan @Bumpalump nie ma sobie równych i jestem absolutnie pewien, że, poza Panem Jackiem z kanału Retro Audio, w całej Polsce nie ma równie dobrego serwisu, zajmującego się naprawą i renowacją sprzętu audio. 

Przykładowo, w przypadku trzeszczących potencjometrów, serwisy, najczęściej, pryskają je z zewnątrz (bez rozbierania) preparatami typu Kontakt, przeznaczonymi do czyszczenia styków. Efekt to krótkotrwała poprawa działania potencjometru, a po 2-3 miesiącach problem powraca. Natomiast praktycznie żaden serwis nie podejmuje się gruntownej regeneracji potencjometrów, polegającej na rozebraniu ich na części pierwsze (także tych "nierozbieralnych") i wyczyszczeniu ich przy użyciu odpowiednich preparatów (skutecznych, a jednocześnie nienaruszających czyszczonego materiału, z którego owe części są wykonane), tak jak robi to @Bumpalump czy Pan Jacek z kanału Retro Audio.

Wzmacniacze z pod ich rąk wychodzą co najmniej tak sprawne technicznie, jak z fabryki. Dlaczego co najmniej? Ponieważ niektóre modele posiadają wady fabryczne konstrukcyjne lub dobór poszczególnych elementów jest nieprzemyślany - pracują na granicy wytrzymałości i po kilku latach użytkowania, sprzęt nadaje się do kompletnego remontu. W takich przypadkach, zastępowane są lepszymi, dzięki czemu, sprzęt po takiej naprawie działa sprawnie latami. 

Kogo jak kogo, ale akurat zdania @Bumpalump w tym temacie bym nie podważał i nie szukał na siłę "bardziej rzetelnego serwisu". 
Jako przykład, zamieszczam jego wideo relację z naprawy tytułowego wzmacniacza: 

 

10 godzin temu, Bumpalump napisał:

Sam prowadze serwis, moglbym przeciez przyjac sprzet i zarobic, ale nie na tym to polega, na 1 miejscu uczciwosc i jak najlepsza opcja dla klienta, dopiero na koncu zarobki

Chylę czoła, naprawdę ogromne uznanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja podważam zdanie Kolegi Bumpalump ? Jakbym śmiał...ale wydawanie "wyroków" na odległość...hmmmm ?

Do autora wątku. W Warszawie jest wiele sewisów zajmujących się naprawą sprzętu audio. Wpisz w google, może warto spróbować - niewiele ryzykujesz, a nóż trafisz na ten rzetelny, naprawa się powiedzie i nie puści Was z torbami. ;)

ps. Nie mi ktoś wytłumaczy. Jaki koszt naprawy sprzętu wartego 1500 zł jest nieopłacalny i dla kogo....wpisujcie kwoty ;)

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa naprawą ale czemu się popsuł sam z siebie ? , jak się nie dowie to noszenie dwa trzy razy do naprawy ,to się dopiero nie opłaca 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, jarekb napisał:

Naprawa naprawą ale czemu się popsuł sam z siebie ? , jak się nie dowie to noszenie dwa trzy razy do naprawy ,to się dopiero nie opłaca 

...a skąd to wiesz, że zepsuł się sam z siebie...a może przyczyną była niewłaściwa eksploatacja, zwarcie zewnętrzne, brak odpowiedniego chłodzenia, kwiatek na obudowie, uderzenie pioruna...tego nie wiemy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marian.ch napisał:

...a skąd to wiesz, że zepsuł się sam z siebie...a może przyczyną była niewłaściwa eksploatacja, zwarcie zewnętrzne, brak odpowiedniego chłodzenia, kwiatek na obudowie, uderzenie pioruna...tego nie wiemy ?

napisałem że jak się nie dowie czemu to nie warto nosić , Pan czytający czy nie bardzo? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, notes napisał:

Proszę wszystkich co są w temacie o pomoc.

Mianowicie wzmacniacz mojego taty grał ,grał grał i nagle coś stzreliło i coś zaśmierdziało spalenizną,później już przestało śmierdzieć,ale nie działa teraz lewy kanał,a jak się przekręci gałką siły głosu na maxa i ustawi balans na sam lewy kanał to nic nie słychać muzyki,może gdzieś w tle takie pierdzenie,trzaski itp.? Czy to mozliwe żeby się końcówka mocy spaliła? czy może ktoś podpowiedzieć gdzie szukać problemu?

 

 

Na wyłączonym wzmacniaczu wypnij z tyłu zworki, wepnij kable RCA w końcówki, połóż gdzieś z boku i włącz wzmacniacz. 

Zbliż powoli palec do pinów kabla i sprawdź czy będzie " burczenie" w jednym i drugim kanale. 

Prymitywne ale da pogląd co jest uszkodzone. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, jarekb napisał:

napisałem że jak się nie dowie czemu to nie warto nosić , Pan czytający czy nie bardzo? 

Czytający i kumający i dlatego twierdzący, że warto zanieść by ktoś się znający mógł to ocenić na własne oczy. Koszt niewielki i praktycznie bez ryzyka, bo sprzęt i tak zepsuty. Na odległość to wróżbita Maciej jest nalepszy i niomylny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację , tylko niech właściciel odpowie sobie na pytania , ,,, trzymałem wzmacniacz pod pierzyną ugotowany , gała do oporu bo wiadomo moc wzmacniacza ''zaczyna się po 15 na budziku , kable niechlujnie zarobione i poszło zwarcie , 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, muda44 napisał:

Na wyłączonym wzmacniaczu wypnij z tyłu zworki, wepnij kable RCA w końcówki, połóż gdzieś z boku i włącz wzmacniacz. 

Zbliż powoli palec do pinów kabla i sprawdź czy będzie " burczenie" w jednym i drugim kanale. 

Prymitywne ale da pogląd co jest uszkodzone. 

Ok dzięki jak będę dziś póxno w nocy w domu to sprawdzę i dam znać co zaobserwowałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, michalfm1 napisał:

Niestety, z tymi nad'ami to już tak jest ? mało solidne urządzenia. 

Są modele jak 370, 372 bardziej awaryjne ale reszta, potrafią po 20 lat grać bezawaryjnie. 

A dzisiaj wszytko jest mało solidne, te za 2000 i te za 40 000. 

Robię te NADy od 13 lat w dużych ilościach więc coś tam wiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marian.ch napisał:

Czy ja podważam zdanie Kolegi Bumpalump ? Jakbym śmiał...ale wydawanie "wyroków" na odległość...hmmmm ?

Do autora wątku. W Warszawie jest wiele sewisów zajmujących się naprawą sprzętu audio. Wpisz w google, może warto spróbować - niewiele ryzykujesz, a nóż trafisz na ten rzetelny, naprawa się powiedzie i nie puści Was z torbami. ?

ps. Nie mi ktoś wytłumaczy. Jaki koszt naprawy sprzętu wartego 1500 zł jest nieopłacalny i dla kogo....wpisujcie kwoty ?

 

 

 

 

 

Tak zgadza się w warszawie jest pewnie sporo serwisów,ale szczerze to juz kiedyś się sparzyłem i nie chcę w ciemno oddawać wzmacniacza ? sopro jest serwisów które nie są rzetelne a i ceny winduja niesamowicie,zreszta podobnie jest z branżą samochodową i warsztatami naprawczymi,tez trzeba uważać gdzie się oddaje auto. Ciężko w dzisiejszych czasach o naprawdę dobrego fachowca który nie zedrze z nas skóry i naprawi nie po łebkach sprzęt.

2 godziny temu, marian.ch napisał:

...a skąd to wiesz, że zepsuł się sam z siebie...a może przyczyną była niewłaściwa eksploatacja, zwarcie zewnętrzne, brak odpowiedniego chłodzenia, kwiatek na obudowie, uderzenie pioruna...tego nie wiemy ?

eksploatowany był prawidłowo,żadnych kwiatków ani zasłon na nim nie było,mój tata to meloman i pedant,obchodzi się z każdym sprzętem niemal w rękawiczkach. Nigdy nie był katowany,praktycznie cała obsługa odbywała się za pomoca pilota,żadnego kręcenia rękoma gałkami balansu itp. Generalnie był słuchany na zero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@notes - odpisałem Ci na PW na Twoją wiadomość.

Na razie zrób jak radzi muda44, ewentualnie możesz po przepinać i sprawdzić co się dzieje z kanałami ale to tylko wykluczy "przedwzmacniacz lub wzmacniacz", podobnie jak wyjściem słuchawkowym, są różne sposoby diagnozy, jednak na odległość będzie ciężko, ja specjalistą od Nad-ów nie jestem, na stole mogę zrobić z nim wszystko na odległość tylko ogólnie?.

Co do ogólnej dyskusji, niestety w "elektronice audio", choć nie tylko, jest tak, że części są zazwyczaj tanie ale diagnoza/robocizna droga, i jakkolwiek by nie brzmiało, że np. części wyniosły 30zł, a diagnoza z robocizną 200zł, to każdy może spróbować zostać elektronikiem i ciekawe czy za cały dzień stracony na diagnozę i naprawę, żeby znaleźć uszkodzony rezystor w DSP-AX1, weźmie 10gr za rezystor i 10zł robocizny, pomijam ile trzeba zainwestować w dobry sprzęt na warsztat, a podatki, opłaty, kto prowadzi firmę to wie. Oczywiście, ja bym też nie zaryzykował na odległość diagnozy, że ten Nad jest nieopłacalny w naprawie, tym bardziej, że używki w dobrym stanie 800-1000zł stoją. Kilka Nad-ów naprawiałem fakt, że znajomym i nawet połowy tej kwoty nigdy nie przekroczyłem. A jeśli ktoś uważa, że diagnoza powinna być za darmo, to niech da mi namiary na siebie, będę mu podsyłał "graty" do diagnozy, a sam brał gotówkę za naprawę?. Co do samej naprawy, to nie tyle ona sam może być nieopłacalna, a jedynie niepewność jej powodzenia i możliwość innych usterek w niedalekiej przyszłości, związanych ze "spaleniem" ale z tego co wiem od autora, to poza zapachem spalenizny, oznak "wyglądaowych" nie ma/nie zauważył więc jest nadzieja, dlatego się nie dziwcie Bumpalump, gdyż on prowadzi serwis na co dzień i daje gwarancję na to i ma rację, że czasami lepiej odmówić/nie brać na warsztat, ja też tak robię ale najpierw muszę zobaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radmorek masz racje oczywiscie, wzmacniacz ma kilka znanych problemów jak chociazby kiepskie kondensatory czy przekazniki, koszt czesci (kondensatorow i przekaznikow) to ok 150zl niby nie wiele, ale tu stówka tam stówka i sumka rosnie, a pracy trzeba wlozyc czesto tyle samo bez wzgledu na wartosc sprzetu, a warto zrobic takie rzeczy aby wlasnie sprzet za miesiac nie wrocil na serwis chociaz nowe usterki nie koniecznie musza byc powiazane z poprzednia

 

z forumowych kolegów radmorek lub muda44 moga pomóc, jesli natomiast szukasz konkretnie serwisu w Warszawie to masz RetroAudio ale tutaj terminy pewnie w nastepnym roku i CougarsAudio, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2020 o 09:37, Echelon69 napisał:

@notes, musisz użyć takiego miernika

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dopełniacz vs biernik

Kogo, czego?

Kogo, co?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Echelon69 napisał:

Dopełniacz vs biernik

Kogo, czego?

Kogo, co?

?

A ty co, sam siebie cytujesz? 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

A ty co, sam siebie cytujesz? 

?

Musiałem poprawić swój błąd, bo puryści językowi mogliby to wykorzystać przeciwko mnie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.