Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer , alternatywa dla Chromecasta.


lolo989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w moim obecnym systemie korzystam z Chromcast audio jako streamer do Tidal HiFi. Zastanawiam się jednak czy zmiana streamera wniesie poprawę brzmienia. Zainteresował mnie mini komputer Raspberry wraz z Allo Digione Signature(mam starszego daca bez USB więc streamery bez optyka lub coax odpadają)Niestety u mnie z komputerami jest na bakier i się zastanawiam czy idzie w podobnie prosty sposób korzystać z Tidala jak na Chromecascie?? Ogólnie rzecz biorąc muzyki na plikach nie mam zbyt wielu i z reguły streamuje muzykę. 
Jezeli bym się zdecydował to jaką wersję Raspberry kupić i czy późniejsza konfiguracja jest mocno skomplikowana??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chromecast audio, później Node 2i, obcenie malinę 3b+ z nakładką digione signature i zasilaczem liniowym. Gra to super, jednak efekt zależy w dużej mierze od daca, bo on ma tu duży wpływ, chyba większy niż transport.

Jeżeli chodzi o konfigurację, to jest prosta. Dzięki pomocy Rucia1 zajęło mi to raptem kilka minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Miałem chromecast audio, później Node 2i, obcenie malinę 3b+ z nakładką digione signature i zasilaczem liniowym. Gra to super, jednak efekt zależy w dużej mierze od daca, bo on ma tu duży wpływ, chyba większy niż transport.

Jeżeli chodzi o konfigurację, to jest prosta. Dzięki pomocy Rucia1 zajęło mi to raptem kilka minut.

Porownywales wszystkie streamery mając tego samego daca ?? Czy były duże różnice między nimi i jak wygląda sterowanie Tidalem ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lolo989 napisał:

Porownywales wszystkie streamery mając tego samego daca ?? Czy były duże różnice między nimi i jak wygląda sterowanie Tidalem ??

Z punktu widzenia ergonomii i wygody obsługi najbliżej oryginalnej apki Tidal'a jest Node2i. Z punktu kosztów jednak najtaniej wyjdzie Malina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o brzmienie , zastanawia mnie czy faktycznie streamer coś wnosi , zmienia. W Chrome sterowanie jest banalne i szybkie i ciekaw jestem jak to śmiga na malinie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolo989 napisał:

Porownywales wszystkie streamery mając tego samego daca ?? Czy były duże różnice między nimi i jak wygląda sterowanie Tidalem ??

Z chromecastem miałem Irdac-a II. Zmieniłem na Node+gustard a20h. Duży progres. Później Exogal Comet, kolejna poprawa. Na koniec zmieniłem na digione signature, duża poprawa. Node był bez moda zasilania. Granie bo BNC/RCA

Jak się boisz maliny, polecam kupno Node 2i w używce+mod zasilania jak w wątku o bluesound

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, lolo989 napisał:

Potrzebuje tylko źródła , w tym przypadku płaci się również za daca który jest na pokładzie. 

Tego DAC'a który jest na pokładzie BS raczej rozpatrzył bym jako "dodatek" którego nie koniecznie trzeba używać ze względy na nieco słabszą dynamikę. Na wyjściach cyfrowych za to BS sobie już lepiej radzi.

W przypadku Bluesound'a płacisz za system BlueOS który jest genialny. A co do modyfikacji zasilania, akurat tak się składa że to ja za nim stoję i poniżej masz porównanie szumu na linii zasilającej...oryginalego zasilacza (żółty) i po modyfikacji (niebieski)....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O wpływie tej zmiany na tor audio mogą wypowiedzieć się inni użytkownicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam , w moim obecnym systemie korzystam z Chromcast audio jako streamer do Tidal HiFi. Zastanawiam się jednak czy zmiana streamera wniesie poprawę brzmienia. Zainteresował mnie mini komputer Raspberry wraz z Allo Digione Signature(mam starszego daca bez USB więc streamery bez optyka lub coax odpadają)Niestety u mnie z komputerami jest na bakier i się zastanawiam czy idzie w podobnie prosty sposób korzystać z Tidala jak na Chromecascie?? Ogólnie rzecz biorąc muzyki na plikach nie mam zbyt wielu i z reguły streamuje muzykę. 
Jezeli bym się zdecydował to jaką wersję Raspberry kupić i czy późniejsza konfiguracja jest mocno skomplikowana??
Cześć, cieszę się, że poruszyłeś ten temat. Mam podobną sytuację. Chcę bezwzględnie pozostać przy wzmacniaczu z "dakiem" i kolumnach a poprawić źródło z Tidala. W moim przypadku to jest: Rotel Ra-12 (Dac Wolfson 8740 wejścia SPDiF) oraz kolumny Chario Delphinus. Obsługa Chromecast Audio i Tidal z telefonu jest banalna, jednak już pliki 24/96 z tel streamowane przez Mconnect wnoszą dużą poprawę.
Myślałem o dac SMSL m500 i kompie, ale to jednak obsługa komputera, a nie chce mi się z tym bawić. O Node też już się naczytałem i nie jestem pewien czy będzie aż tak dużo różnica. W takim razie czekamy, może coś podpowiedzą koledzy z większym doświadczeniem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blusaund node urządzenie ładne, funkcjonalne z bardzo fajną aplikacją sterującą o bezpiecznym dźwięku lekko ocieplonym i przymglonym. 

Rassbery z digione signature to składak ale o zdecydowanie lepszym dźwięku bardziej dynamicznym, detalicznym i klarownym. Dużo zyskuje przy bardzo dobrym zasilaniu. 

Jeśli chcesz gotowca idź w blusaund którego możesz wypożyczyć. Jak nie boisz się pokombinować idź w digione. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrSalieri napisał:

Blusaund node urządzenie ładne, funkcjonalne z bardzo fajną aplikacją sterującą o bezpiecznym dźwięku lekko ocieplonym i przymglonym. 

Rassbery z digione signature to składak ale o zdecydowanie lepszym dźwięku bardziej dynamicznym, detalicznym i klarownym. Dużo zyskuje przy bardzo dobrym zasilaniu. 

Jeśli chcesz gotowca idź w blusaund którego możesz wypożyczyć. Jak nie boisz się pokombinować idź w digione. 

Rozumiem , jednak dalej nie wiem jak wygląda obsługa Tidala na malinie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lolo989 napisał:

Rozumiem , jednak dalej nie wiem jak wygląda obsługa Tidala na malinie....

Instalujesz odpowiedni soft i grasz z tidala. Dokładnie jaki poczytaj albo zapytaj w wątku malinowym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, gawrysiak.a said:

Obsługa Chromecast Audio i Tidal z telefonu jest banalna, jednak już pliki 24/96 z tel streamowane przez Mconnect wnoszą dużą poprawę

Jesteś pewny? Chrome działa po optyku do 96kHz. Kiedyś wsadziłem Chrome do szuflady i puszczałem po USB, bo mi to dużo lepiej grało. Jak się okazało dużo lepiej znaczyło trochę głośniej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewny? Chrome działa po optyku do 96kHz. Kiedyś wsadziłem Chrome do szuflady i puszczałem po USB, bo mi to dużo lepiej grało. Jak się okazało dużo lepiej znaczyło trochę głośniej
Nie miałem na myśli głośniej, tylko więcej szczegółów, zwiększona dynamika, więcej mikroplanktonu w wyższych rejestrach. Szerokość sceny wyraźnie na plus.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, gawrysiak.a said:

Nie miałem na myśli głośniej, tylko więcej szczegółów, zwiększona dynamika, więcej mikroplanktonu w wyższych rejestrach. Szerokość sceny wyraźnie na plus.

Może nie tak poetycko, ale mniej więcej tak to odczuwałem. Tyle że plankton znikł po wyrównaniu głośności. Jeśli coś porównywać, trzeba być pewnym, że oba systemy dają te same dB. Było dla mnie oczywiste, że te samo źródło, ten sam utwór, powinno być tyle samo, a tu zonk. Po wifi było ciszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, gawrysiak.a said:

Januss73.... Czyli nadal działasz na Chromecast Audio

Wygoda bierze górę:)

Używam ChA, i pracuje nad streamerem DIY. Ten będzie hulał do 192/24.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.