Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-End za 60 EUR ??? - powinienem napisać, że jestem w szoku ...


pmcomp

Rekomendowane odpowiedzi

Altec mam na liście koniecznie do sprawdzenia,  nigdy nie słuchałem.

Tannoy berkeley będzie się bronił przed jbl l300 nie jest powiedziane, że nie wybierzesz tannoy.

Jak altec 2x lepszy od tannoy to biorę w ciemno ?

Co do tych wielkosci pomieszczeń to aby pozbyć się poglosu w takim 50m pokoju to jednak trochę pochłaniania trzeba wrzucić, bas faktycznie w dużych pokojach będzie lepszy.

Wiadomo, że większy lepszy ale miałem na myśli ilość pochalniaczy i rozpraszaczy aby osiągnąć pożądany efekt, zazwyczaj jest to nie do ogarnięcia bo są to pokoje dzienne w których mało która żona zgodzi się zrobić studio. 

Jbl trudno tak od strzała polubić bo są trochę nijakie, dużo trzeba nad nimi się pochylić.

Mam spendor sp9/1 bardzo fajne kolumny.

 

Sovereign nie ma co tak się emocjonować jbl są super ale są też  inne dobre ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wuelem napisał:

Te akurat tylko na AS. Nie wiem w jakiej kategorii można je traktować jako wybitne.

Po pokazach Everestów (nowych) na Audio Show można sobie wyrobić na temat JBL baaardzo negatywne zdanie. Nowa elektronika ML całkowicie do nich nie pasuje. Prezenterzy nie maja o nich zielonego pojęcia, nie wiem czy mają jakiekolwiek o audio.

Poza tym wspomniałem o ... STARYCH Everestach. A to ogromna różnica.

 

 

wysłałem zgłoszenie do moderacja o bana dla @Sovereign na pisanie w tym wątku. Jemu marka JBL na rozum się rzuciła. Wiedza nie oznacza automatycznej umiejętności konwersacji na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pmcomp napisał:

Po pokazach Everestów (nowych) na Audio Show można sobie wyrobić na temat JBL baaardzo negatywne zdanie. Nowa elektronika ML całkowicie do nich nie pasuje. Prezenterzy nie maja o nich zielonego pojęcia, nie wiem czy mają jakiekolwiek o audio.

Poza tym wspomniałem o ... STARYCH Everestach. A to ogromna różnica.

Stare świetne, ale wszystkie nowe jeszcze lepsze, i do tego dużo bardziej wymagające - taka jest różnica. Większość znam.

Co do elektroniki starsza nowym nie pasuje, a nowsza elektronika pasuje, z którą to grają mega rzetelnie, neutralnie i Live'owo.

Starszą elektronikę z lat 90. XX w. możesz podłączyć do starych, ale na nowe za słabe. Ewentualnie tylko na LF1 i LF2, stare wzmacniacze mocy.

Tak opisując po neutralu - bez własnych widzimisię.

...i preferencji vintage, mimo że mam vintage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wuelem napisał:

Te akurat tylko na AS. Nie wiem w jakiej kategorii można je traktować jako wybitne. Ale ponieważ kilku osobom się podobały, to nie mam co się wypowiadać. Dla mnie nic takiego. A to i tak lepiej niż większość JBL, które dla mnie grały zniechęcająco. Przy tym odniesieniu Tannoy znacznie ciekawszy.

Tannoy lubię ?

Wuelem taka forumowa rada.  Jak coś piszesz czego oczywiście ni jak nie da się udowodnić tylko jest twoim Bardzo subiektywnym zdaniem / opinią to napisz „moim zdaniem .... jak dla mnie .... w moim systemie ...” bo stwierdzenie powyżej ze coś jest dwa razy lepsze od, jest od czapy w oderwaniu od twojej subiektywnej opinii do której masz prawo i która szanuje. Cieszę się za lubisz tannoy ? ja tez. Ale nie ukrywam ze JBL L300 są warte swojej ceny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a będzie dużym nietaktem spytać o coś w temacie jbl i tannoy ? 
a mianowicie z czym u was to gra? Jakie macie doświadczenia z vintage Tannoy i JBL ? Bo pewnie laczyliscie z róznymi wzmakami. Czemu pytam ... bo spotkałem się z opinia co do tannoy ze to stare pacZki z czasów gdy lampa królowała. JBL 4343 i L300 słyszałem już z tranzystorem i wiem ze nie musi być lampa a ewentualnie może być. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zapiąłem pierwszy raz moje ukochane goldberry pod halcro i płaczę ze szczęścia co te wzmacnaicze robią to jest koniec świata- gwoździa wbija ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szatan napisał:

Ja właśnie zapiąłem pierwszy raz moje ukochane goldberry pod halcro i płaczę ze szczęścia co te wzmacnaicze robią to jest koniec świata- gwoździa wbija ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile Ty masz par kolumn w domu ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12?

Nie wiem:)

Te ze zdjęcia to jedyne , których nigdy nie miałem ochoty sprzedać nawet przez sekundę.

10" gold lsu w obudowach turnberry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściło wątek i też wyleciał mój post o wbijaniu gwoździ. Trudno.

Życzę, by grało tak, że można gwoździe wbijać. Czy komuś w tym pomoże wzmacniacz, kolumny czy kable - nieważne. Najistotniejsze, żeby dźwięk nie usypiał. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie a będzie dużym nietaktem spytać o coś w temacie jbl i tannoy ? 
a mianowicie z czym u was to gra? Jakie macie doświadczenia z vintage Tannoy i JBL ? Bo pewnie laczyliscie z róznymi wzmakami. Czemu pytam ... bo spotkałem się z opinia co do tannoy ze to stare pacZki z czasów gdy lampa królowała. JBL 4343 i L300 słyszałem już z tranzystorem i wiem ze nie musi być lampa a ewentualnie może być. 

Tannoy grają super z lampą 2a3 , leben też fajnie ale z mocnym tranzystorem dostałem rewelacyjny  bas i dynamikę a zalety lampy zostały ale tranzystor top i pre lampowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Po pokazach Everestów (nowych) na Audio Show można sobie wyrobić na temat JBL baaardzo negatywne zdanie. Nowa elektronika ML całkowicie do nich nie pasuje. Prezenterzy nie maja o nich zielonego pojęcia, nie wiem czy mają jakiekolwiek o audio.

 
 


Mam bardzo podobne spostrzeżenia z kolumnami jbl l100 classic, których słuchałem na AVS. Podczas premiery zestawiono je z ML No 585.5. Na prezentację zaproszono też Martę Pióro - absolwentkę Uniwersytetu Mozarteum Salzburgu, która grała na żywo na skrzypcach po czym ten sam utwór odtwarzano na w/w zestawie audio. Byłem bardzo zawiedziony a jednocześnie podbudowany po tym co usłyszałem. Na moich starych jbl l100 century (oczywiście po modyfikacji zwrotki) te same próbki audio skrzypaczki dostępne w Sieci zagrały o wiele lepiej, naturalniej. Myślę, że jednym z powodów porażki nowych paczek na pokazie był właśnie wzmacniacz ML, który to nie do końca zestraja się z tymi kolumnami. Inną sprawą jest fakt, że "dopalenie" moich przetworników poprzez CC, CVC wraz z nową zwrotnicą, plasuje moje vintage na bardzo wysokim poziomie.
Wobec powyższego wniosek mam jeden. Nowe konstrukcje nie mają łatwo dogodzić doświadczonym audiofilom. Niektóre oczywiście mogą się podobać ale to już nie to samo jak te z minionej epoki. Takie jest moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Panowie a będzie dużym nietaktem spytać o coś w temacie jbl i tannoy ? 
a mianowicie z czym u was to gra?


U mnie JBL grają z końcówkami w klasie D Nc500 NCore + pre lampowe na lampach Ecc82 Opera Consonance cyber 50.
Takie połączenie to moje nowe odkrycie i przerosło moje wszelkie oczekiwania. Końcówki robią z tymi kolumnami co chcą wraz z niesamowitą kontrolą i szybkością basu. Pre wstawić dowolne pod swoje preferencje. Dobierając odpowiednie dla siebie możemy tak naprawdę zrobić wszystko aby zapomnieć raz na zawsze o poszukiwaniach. A gdy nam się znudzi podpinamy inny pre. Ot taki prosty myk :)
Moja Opera nie jest neutralna. Ma dopaloną średnicę co z moimi kolumnami po modyfikacji bardzo pięknie się zgrywa. Płyty Coltrane "zjadam" pełnymi gościami - potrafię słuchać nawet 8-9 h bez żadnego zmęczenia.

Kolega, który jest posiadaczem JBL Ti 250 Limited Edition również poszedł tym tropem i łączy je z końcówkami w klasie D Icepower 1200. Każde podłączone pre zmienia dźwięk. Końcówki dają tylko wzmocnienie - i to jakie...
Gdyby ktoś mi powiedział o takim zestawieniu jeszcze rok temu to patrzyłbym na niego z politowaniem. Naprawdę warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo !!! Jest tu jakaś moderacja ? Amator, Kleopatra i rozlatujące się kolumny Jensen sprzed 100 lat w zakładce HI-END. 

Może ktoś zrobi z tym porządek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo ... tu też mnie kochasz ? ? ? . Tupnij sobie jeszcze nogą.

 

351b567f408f4414d44e675ca473d5e8.jpg

 

Tylko ... masz refleks szachisty ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 10:43, pmcomp napisał:

W temacie kolumn głośnikowych na pewno. Mamy nowe, materiały, nowe technologie, dźwięk nie lepszy od tego z ubiegłego wieku, a ceny ... kosmiczne w stosunku do utraty wartości nabywczej zachodniego pieniądza.

 

Przykład na magnetofonie kasetowym. Najlepszy na świecie Dragon Nakamichi kosztował w latach 80-ych kwotę 5.000 DM czyli wtedy ok. 10.000 zł na nowe pieniądze. Te 10.000 zł to dzisiaj realna wartość ok. 40.000 zł. Ile dziś kosztuje najlepsze źródło? Jakieś setki tysięcy złotych.

 

To trąci troszkę Starym Audiofilem ? .

Nie zawsze się z Nim zgadzałem ale również wspominam...

Natomiast również ciekaw jestem czy w końcu słuchałeś ze wspomnianego analogu, bo sprzęt z epoki, tylko to 1541...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






U mnie JBL grają z końcówkami w klasie D Nc500 NCore + pre lampowe na lampach Ecc82 Opera Consonance cyber 50.
Takie połączenie to moje nowe odkrycie i przerosło moje wszelkie oczekiwania. Końcówki robią z tymi kolumnami co chcą wraz z niesamowitą kontrolą i szybkością basu. Pre wstawić dowolne pod swoje preferencje. Dobierając odpowiednie dla siebie możemy tak naprawdę zrobić wszystko aby zapomnieć raz na zawsze o poszukiwaniach. A gdy nam się znudzi podpinamy inny pre. Ot taki prosty myk :)
Moja Opera nie jest neutralna. Ma dopaloną średnicę co z moimi kolumnami po modyfikacji bardzo pięknie się zgrywa. Płyty Coltrane "zjadam" pełnymi gościami - potrafię słuchać nawet 8-9 h bez żadnego zmęczenia.

Kolega, który jest posiadaczem JBL Ti 250 Limited Edition również poszedł tym tropem i łączy je z końcówkami w klasie D Icepower 1200. Każde podłączone pre zmienia dźwięk. Końcówki dają tylko wzmocnienie - i to jakie...
Gdyby ktoś mi powiedział o takim zestawieniu jeszcze rok temu to patrzyłbym na niego z politowaniem. Naprawdę warto spróbować.

Piorasz połączenie wzmaka w D klasie bo jak rozumiem mówisz o Hypex z preampem lampowym to niewątpliwie pokusa. Tym bardziej że klasa D zrobiła wielki postęp a lampowe pre jak napisałeś daje jej barwę. Będę miał pomyśleć. Mój kumpel.my Hypex nie wiem jaki ale jest jak sprawdzić.
Ja na razie pojde w innym kierunku jeśli mi się uda tj czekam na wieści czy będę posiadaczem Musical Fidelity AMS35i czyli najczystsza najwyższej próby klasa A która jest czystym analogiem z mocną nuta lampowosci. Dam znać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić do poruszonego tu tematu starych kolumn i analogu.

Przypomniały mi sie odsłuchy Tannoy Legacy Eaton, gdzie słuchaliśmy z winyli.

Jak widzicie uzywanie takich kolumn, czy oryginalnych z epoki, czy takich "wznowień" z cyfry ?

Nie tylko chodzi mi o źródło cyfrowe, ale również napedzanie wzmacniaczami cyfrowymi.

Podczas odsłuchu wspomnianych Tannoi winyle brzmiały wręcz zjawiskowo.

Może sprzedać wszystko z domu i faktycznie przesiąść się na cały zestaw z epoki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka analogowa zrealizowana i nagrana w epoce analogu, na dobrym torze analogowym zagra lepiej niż jej "przetworzone" odpowiedniki cyfrowe. Takie sa moje doświadczenia. Z kolei współczesne realizacje cyfrowe wydawane także na nośnikach analogowych z mojego punktu widzenia nie mają sensu bo tu odpowiedni tor cyfrowy zagra lepiej.

Jesli słuchasz wyłącznie muzyki z epoki analogu to tak, warto to zrobić i zbudować cały system od A do Z z elementów z epoki. Wyjątkiem może być gramofon (słuchałem tak zrobionych Garardów że szok) i raczej na pewno wkładka gramofonowa.

Mój system jest bardzo rozbudowany i mogę słuchac różnych wydań na różnych nośnikach z różnych źródeł w zalezności od chęci, nastroju czy upodobania. I jest to najbardziej elastyczne rozwiązanie. Nie mam jedynie tak egzotycznych playerów jak Mini Disc, DAT czy analogowa taśma 8-track. O rylcach w wosku, anagrywaniu na drucie czy vinylach na 78rpm nie wspominam bo to jednak już muzeum ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawię sie urządzeniami z epoki , nigdy bym sie nie odważył   połączyć Western Electric czy Klangfilm  z nowszym wzmacniaczem cyfrowym czy tranzystorowym ale Altec 604-8g ,604e A5  i A4 słuchałem i było nawet ok. ale lamp jest dla nich lepsza , moim skromnym zdaniem , cyfrę czy analog graj ? fakt ze trzeba je ustawc po dany format ,ja koryguje to tylko kablami sporadycznie bo najczęściej słucham cyfry bo jest mi wygodniej nie ze lepiej ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, noaudiofil napisał:

bawię sie urządzeniami z epoki , nigdy bym sie nie odważył   połączyć Western Electric czy Klangfilm  z nowszym wzmacniaczem cyfrowym czy tranzystorowym ale Altec 604-8g ,604e A5  i A4 słuchałem i było nawet ok. ale lamp jest dla nich lepsza , moim skromnym zdaniem , cyfrę czy analog graj ? fakt ze trzeba je ustawc po dany format ,ja koryguje to tylko kablami sporadycznie bo najczęściej słucham cyfry bo jest mi wygodniej nie ze lepiej ? 

Z wymienionych przez Ciebie marek korzystam prawie wyłącznie z okablowania Western Electric. Wyjątkiem są interconnecty phono gdzie używam MITa. Ale to tylko dlatego, że tej pocynowanej miedzi nie chciało mi sie tam wepchnąć. Muszę spróbować. No i co oczywiste kable cyfrowe to nie WE ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Western potrzebuje zwykłych kabli za 5zł ? nie mam kabli WE , był wysyp ich kabli na ebay ale wątpię w ich oryginalność ?  

żartów nie ma bo western zrobił przetwornik analog-cyfra przed druga wojna . wiec kabel cyfrowy już mieli  ? ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, noaudiofil napisał:

 nie mam kabli WE , był wysyp ich kabli na ebay ale wątpię w ich oryginalność ?  

 

Jak sie wie co sie kupuje i od kogo się kupuje to sie kupuje oryginalne ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny westerna używam ze wzmacniaczem WE91 , 274b,310,300b  jakoś to gra ? te stare zawsze wolą urządzenia z epoki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba wyleczyłem się na dobre w temacie zastąpienia mojego setupu opartego na JBL 4343B czyli kolumny plus aktywna lampowa zwrotnica i pasywna zwrotnica na topowych elementach (Duelund, Pathaudio i Polink).

Niestety ten gwizdek nie odda tego co dają oba w JBLach. Szkoda mo chciałem odzyskać grubą kasę. To byłby skok w bok.

Tak więc JBL zostają jako set A, jako set B pracują Jensen Model 4 (to te za 60 EUR) plus Pass Aleph jako końcówka. Najgorsze, ze nie mam zastosowania dla Rogersów, wylądują w składziku ? 

W dniu 24.03.2020 o 18:39, noaudiofil napisał:

Gratulacje , Western w systemie audio to jest dobra rzecz ?

 

a szczególnie lampy albo lampowe końcówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Piorasz połączenie wzmaka w D klasie bo jak rozumiem mówisz o Hypex z preampem lampowym to niewątpliwie pokusa. Tym bardziej że klasa D zrobiła wielki postęp a lampowe pre jak napisałeś daje jej barwę. Będę miał pomyśleć. Mój kumpel.my Hypex nie wiem jaki ale jest jak sprawdzić.
Ja na razie pojde w innym kierunku jeśli mi się uda tj czekam na wieści czy będę posiadaczem Musical Fidelity AMS35i czyli najczystsza najwyższej próby klasa A która jest czystym analogiem z mocną nuta lampowosci. Dam znać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No i się udało. Wczoraj podłączyłem :
f96f4b8f004cc50dec1b66cf1e01a66b.jpg
5a5b5e25a7c84a7a158d2e2f297d3c33.jpg
caf09654f7bcb18cd805773ae623947e.jpg

No i od miesiąca kolumny :
7b5aaf7290bbcdad870e380ecaa12ff9.jpg
Właśnie się bawię z drewnianą soczewką.
Myślę że parkuje na dłużej. Nie myślę , wiem to bo ruina finansowa.
Kumpel ma jeszcze pożyczyć Leben cs300 ale to take dla sprawdzenia lampy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę jbl  rządzą ? 4343 gra nadal  główne skrzypce w systemie ( pewnie juz wielu czekało czy polować na jenseny ) i  L300 z tym ładnym dodatkiem dają koledze radochę, cieszyć sie tylko ze stare jest jare ?
ja co prawda nie mam juz jbl , ale mam inne podobne , ostatnio wróciłem do westlake audio bo chciałem sobie mocniej pograć ,bez 300B ale ciągle lampa , tym razem el34

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i się udało. Wczoraj podłączyłem :
f96f4b8f004cc50dec1b66cf1e01a66b.jpg
5a5b5e25a7c84a7a158d2e2f297d3c33.jpg
caf09654f7bcb18cd805773ae623947e.jpg

No i od miesiąca kolumny :
7b5aaf7290bbcdad870e380ecaa12ff9.jpg
Właśnie się bawię z drewnianą soczewką.
Myślę że parkuje na dłużej. Nie myślę , wiem to bo ruina finansowa.
Kumpel ma jeszcze pożyczyć Leben cs300 ale to take dla sprawdzenia lampy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

słuchalem z Leben 300 i brakuje kontroli na basie. Myślę że to nie właściwe połączenie. Jednak do dużej membrany i to na miękkim zawieszeniu potrzebny jest wpolczy tłumienia który lampa ma bliski zeru. Albo jakąś inną można lampę.
Z nowoczesnymi Tannoy definition DC10Ti bylo duuzo lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 22:09, pmcomp napisał:

PS. Wszystkie kolumny na których gram pochodzą z lat 70-ych. Z różnych pułapów cenowych i dźwiękowych.

O, następny co odkrył że kolumny vintage mogą zagrać fajniej niż współczesne, drogie hi-fi  ;) 

Ja właśnie słucham nowego-starego "hi-endu" za 180zł :) I cholernie przyjemnie to gra. Z tyłu z zazdrością patrzą spakowane do sprzedania, popularne dość świeże paczki za 10x tyle :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.