Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-End za 60 EUR ??? - powinienem napisać, że jestem w szoku ...


pmcomp

Rekomendowane odpowiedzi

Każdego dnia dajesz się robić w bambuko, tylko nie masz świadomości tego faktu. Nawet przy codziennych zakupach robią ciebie w bambuko. Nie mówiąc już o wzmacniaczach D klasowych, które oferowane są za wiele tysięcy, a w środku wartość 20 czy 30 dolarów. Taki jest teraz świat. Możesz się łudzić ale nie zmienisz tego.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego dnia dajesz się robić w bambuko, tylko nie masz świadomości tego faktu. Nawet przy codziennych zakupach robią ciebie w bambuko. Nie mówiąc już o wzmacniaczach D klasowych, które oferowane są za wiele tysięcy, a w środku wartość 20 czy 30 dolarów. Taki jest teraz świat. Możesz się łudzić ale nie zmienisz tego.  

Tu akurat masz rację. Jeśli chodzi o codzienne zakupy.Staram się jednak jak potrafię to kontrolować.Co do ceny wzmacniaczy w D klasie oczywiście też masz rację. Ale adekwatnie niektóre z tych wzmacniaczy grają o niebo lepiej niż niektóre drogie wzmacniacze w klasie AB. Tyle z mojego doświadczenia. Co do ceny ostatecznej to sprawa bardzo indywidualna ile za co płacimy.

I żeby nie było, że dla mnie moje NCore to koniec świata, to nie mówię, że nic nie gra lepiej. To zupełnie nie o to chodzi. Grają na tyle dobrze z moim całym systemem (za kasę, którą za nie zapłaciłem), że trzeba by bardzo słono dopłacić żeby było lepiej. Żeby nieco to zobrazować dla przykładu podam system z AVS, który zagrał lepiej od mojego nawet w pokoju hotelowym. To był system na bazie kolumn TAD z elektroniką Naima (2018r lub 2017). Z tańszych nieźle wypadł system z kolumnami Tannoy cheviot, który nie koniecznie już zagrał lepiej od mojego ale poprostu inaczej, bardzo ciekawie dla mnie. Oba systemy słuchałem również w o wiele lepszych warunkach niż na Targach, gdzie dopiero dostały skrzydeł.

Oczywiście to tylko moje zdanie i moje własne preferencje brzmieniowe, które komuś mogą się nie podobać. Pod uwagę biorę tylko kolumny do mojego pomieszczenia.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde pomieszczenie czy ustawienie dodaje coś od siebie, wielu ma w domu akustykę zepsutą a większość jest czasami nieświadoma jak bardzo

Odsłuchiwałem w sklepach ze słabo zrobioną akustyką, ale bylem tez w takich gdzie było profesjonalnie przygotowane
Niedawno słuchałem w pomieszczeniu gdzie cały sufit tworzył komorę, w jednym (wymierzonym) punkcie był otwór (jak komin) który pochłaniał rezonansy, pierwszy raz cos takiego widziałem

Słuchałem w małych, dużych pomieszczeniach, zmieniałem pozycjonowanie czasami konfiguracje urządzeń, testowałem na znanych przeze mnie realizacjach,
wiadome ze potrzeba czasu na optymalne ustawienie i konfiguracje, ale sporo można się dowiedzieć bez przynoszenia do domu

Najlepiej posłuchać urządzenie czy kolumny w dwóch różnych systemach, wtedy można szybciej rozpoznać kierunek, sygnaturę brzmienia, łatwiej wtedy konfigurować własny system,
wtedy "lepiej/gorzej" jest pojęciem względnym, może byc coś za 1milon$ albo 1000$, jeden czy drugi wcale nie musi pasować do konfiguracji

 

Działanie to wiedza a gdybanie niewiedza 
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

może byc coś za 1milon$

ceny rosną ojj rosno, a pietruszka już po 30zł chodzi  i nie chce stanąć  ? 

 

a tak poważnie najprościej i najszybciej jest rozwiązać równanie z jedną niewiadomą. Więcej niewiadomych wymaga zabranie większej ilości danych, mozolniejszych obliczeń.

Dlatego testowanie we własnym systemie roluje wszystkie inne testowania i  ośmielę się napisać, że rucha je k*tasem** ? 

** k*tas - w  XVII- i XVIII-wiecznej Polsce ozdoba szmuklerska w postaci pędzla z nici lub sznureczków na końcu sznura przypinanego do pasa jako element dekoracyjny. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, juz nie będę marek wymieniał, DAC ktory pasował w jednym systemie w innych pokazał jakie ma słabości,

dzięki takiemu doświadczeniu, zmiana DACa i kolumn które tuszowały "słabości " przez narzucona charakterystyke podniosło system o klasę wyżej

Dodam ze DAC pracujący w domu został zawieziony do sklepu i porównany z innymi DACami 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/15/2020 at 10:46 PM, sly30 said:

Byliście zajebiści. Współpraca z Wami to była czysta przyjemność. Co by o Was na mieście nie mówili, dla mnie jesteście jak bracia.”... :-))

Sly największym audio-gangsterem Polski :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, m4tech napisał:

tak poważnie najprościej i najszybciej jest rozwiązać równanie z jedną niewiadomą. Więcej niewiadomych wymaga zabranie większej ilości danych, mozolniejszych obliczeń.

Więcej niewiadomych wymaga tylko ułożenia układu takiej ilości równań, jaka jest ilość niewiadomych. To jest ta "sztuka" - wyłowienie danych, bo one w "zadaniu" zawsze są... ?

(same obliczenia są równie proste czy niewiadoma jest jedna czy w ilości n)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 16:51, pmcomp napisał:

Abstrahuję, że tam rzadko coś gra:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skad ten abrazek? fajne info i chcialem druknac tylko musze miec wiekszy plik. podaj link. thx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło ???

 

Tak trudno samemu ??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło ???
 
Tak trudno samemu ??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak
Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę ? . Jakość pliku jest chyba zadawalająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 18:57, .:Gerard:. napisał:

Każde pomieszczenie czy ustawienie dodaje coś od siebie, wielu ma w domu akustykę zepsutą a większość jest czasami nieświadoma jak bardzo

Odsłuchiwałem w sklepach ze słabo zrobioną akustyką,

No właśnie słaba akustyka w sklepach, a wydawałoby się, ze w miejscu gdzie sie kupuje wszystko w tym względzie powinno być dograne. A tak nie jest.

Kiedyś, kiedy zmieniałem kolumny, odsłuchiwałem AF Tempo VI w sklepie w Katowicach (nazwy nie pamiętam ) no i byłem mocno zaskoczony kiepską jakością dźwięku. Tyle dobrego o nich wcześniej czytałem, słyszałem kiedyś na jakiejś imprezie audio, no i kosztowały wtedy ok.15-17kzł, w sklepach można było wyrwać za 12-13. Nie wiedziałem co było nie tak, el. naima, myslałem o kablach bo to były bardziej druty antenowe (te stare, nie koncentryki) jakiś DNM Reson. Aż wreszcie je wziąłem do domu(dogadałem się z właścicielem sklepu) bo wcześniej było to niemożliwe no i zagościł banan na buzi, a kolumny zostały. 

Co było nie tak. Po jakimś czasie wpadłem na to, że w tym sklepie, w pomieszczeniu odsłuchowym, pełnym ustrojów i wykładzin, za kanapą do odsłuchów jest wielka, szklana witryna sklepowa, ściana ze szkła... Nie wiem, czy przez nieuwagę, czy może dlatego, ze takie warunki lokalowe + fajny widok z ulicy (a blisko centrum miasta, w pobliżu wielka galeria handlowa, ruch duży) taka reklama sklepu kosztem jakości udsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jesli ktoś ma ochotę za 1000 zł to są na brytyjskim eBayu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 10:57, sly30 napisał:

Każdego dnia dajesz się robić w bambuko, Nawet przy codziennych zakupach robią ciebie w bambuko.

...

oferowane są za wiele tysięcy, a w środku wartość 20 czy 30 dolarów. Taki jest teraz świat. Możesz się łudzić ale nie zmienisz tego.

Nadal to, o czym wspominasz, wykonujesz, czy zaprzestałeś  tego?

Dolar jest nic nie wart, milion dolarów też jest nic nie warte, tak ma być.

W dniu 6.03.2020 o 20:21, pmcomp napisał:

kij w mrowisko,

możecie poanalizować na podstawie zdjęcia.

...

na podstawie tego zdjęcie w hires możecie np. przeanalizować po co był potrzebny ... nóż

Coraz gorzej widzę, z każdą kolejną dekadą - mało sensowna to sugestia jak na początek.

W dniu 7.03.2020 o 22:09, pmcomp napisał:

z początku lat 70-ych

Wtedy jeszcze z Zambii był kobalt i magnesy alnico były powszechne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu temat nie na temat.

Bawcie się , ale ja gdzie indziej  i  kompletnie indziej, czyli inaczej.

W dniu 15.06.2020 o 20:15, pmcomp napisał:

kolumny vintage za 60 EUR

Nie pamiętam, do czego one są wpięte ? Tamto też kosztuje. Poza tym  przy sprzęcie sprzed półwiecza trzeba umieć ocenić jego zużycie (czyli 1% sklepowej).

Właściwie- trzeba ocenić, ile trzeba dołożyć, żeby zagadały.

W dniu 16.06.2020 o 20:26, m4tech napisał:

pietruszka już po 30zł chodzi

kup gdzie indziej - u mnie poniżej 10 kosztuje.

W dniu 15.06.2020 o 20:39, pmcomp napisał:

Jak gospodarz wątku mam prośbę ... skończmy tą dyskusje nt. wyższości jednych Świąt nad drugimi.

Każdy ma swoje zdanie i nic go nie zmieni, niezaleznie z jakimi pobudkami mamy do czynienia.

Dziekuję.

Pozdro

Nie brałem w niej udziału, a też to widzę, co opisałem wcześniej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 17.07.2020 o 09:42, xetras napisał:

 

Nie pamiętam, do czego one są wpięte ? Tamto też kosztuje. Poza tym  przy sprzęcie sprzed półwiecza trzeba umieć ocenić jego zużycie (czyli 1% sklepowej).

Właściwie- trzeba ocenić, ile trzeba dołożyć, żeby zagadały.

 

Zamierzając coś napisać w tym wątku zacytuję Xetrasa.

 

Nie wiem czy warte są 1%. Dla mnie są warte tyle na ile grają. Ale mierzę to przyjemnością, a nie procentami czy kasą.

Do czego wpięte? Amerykański piecyk stereo w klasie A marki Sumo The Five:

9807e2494ce7a53a1b862831f200

61e7c3114931ace8d0cf501f4ca1

6e2b40294e95b74be140622aedc1

 

Pre to Studer A779:

h52750-0-52750.jpg

h52750-5-52750e.jpg

 

Czyli też "z epoki".

Źródła to cyfrowy set dCS i transport Jay's CDT-3 plus magnetofony szpulowe i gramofony.

 

A teraz do rzeczy, odpowiem na pytanie "Właściwie- trzeba ocenić, ile trzeba dołożyć, żeby zagadały".

Odpowiadam ... 400 zł.

Oto historia.

Tak wyglądają zwrotnice przez "włożeniem", BTW widac rok produkcji kolumn:

fFbiHg.jpg

Qg7EOQ.jpg

Wywaliłem cztery kondensatory elektrolityczne i wstawiłem nowe nieelektrolityczne i zmieniłem gniazda przyłączeniowe:

GL9ksT.jpg

2MxmC6.jpg

UYrRDf.jpg

lntdWY.jpg

 

Przewody wewnątrz pozostawiłem.

Jak gra? Krótko i na temat: bas się skrócił, usztywnił i przyspieszył. Reszta stała się gładsza.

Można oczywiście było wstawić droższe komponenty ale Rolls Royce'a za miliony z tego nie zrobię. Moim zdaniem teraz te kolumny wymiotą wszystko komercyjne do 10.000 zł, a dużo z pułapu do 20.000 zł.

To teraz mam hiend za jakieś 670 zł 🙂 .

 

BTW mam cos nowego na oku ale tego nie będę ruszał tylko pozstawię w oryginale. Napisze wkrótce 😉 .

Pozdro

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , czy miałeś okazję słuchać głośników Yamaha NS-500 (tych z berylem)? Jeśli tak, to czy mógłbyś pokusić się o jakieś porównanie do Twoich Jensenów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.