Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-End za 60 EUR ??? - powinienem napisać, że jestem w szoku ...


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


Ide spac ... pa pa

 

Sorry ... nie moglem sie powstrzymac ... Sergio Mendes i Masquenada ? 

 

I na muzyczne pozegananie, bo o to przeciez chodzi, Me And Mrs. Jones  i Billy Paul, znane bardziej z wykonania M. Buble’a.

 

Pa, pa ... JA i Jenseny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jeszcze jestem.

Posluchajcie Harrisona i audiofilskiego ... My Sweet Lord.

 

 

Aaaa ... sponsorem dzisejszej audycji live był polski Rzad z Pomysłem 14-o dniowej kwarantanny i Lagavoulin 16yo. Wchodze w to i Wam też proponuję ? . Jak by co zapasy muzyczne mam szerokie, a kolekcja pod puzonem też da radę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo ... jeszcze jestem offline.

Posluchajcie Pour Un Flirt - Michael’a Delpech.

Nie przepadam za Francuzami ale ... kraj mają przepiekny ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny stanęły na docelowych miejscach zamiast Rogersów. A ja rozpocząłem polowanie na Model 6.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Kolumny stanęły na docelowych miejscach zamiast Rogersów. A ja rozpocząłem polowanie na Model 6.

Pozdro

4 drożne z 15" wooferem - piękna sprawa

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

masz może dane techniczne tych kolumn? (Model 6)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Ta para jest normalnie nie do kupienia. Brak wysyłki do Europy. Sprawdzałem.

 

Wracając do systemów. Dzisiaj nagrywam trochę taśm na kasety. Włączyłem system na JBLach. Jednak Model 4 nie ma startu w bezpośrednim starciu.

Korzystając z półek cenowych: jesli Model 4 chodzi w wadze powiedzmy do 10-20 tys PLN za nowe współczesne produkcje, to JBL 4343 chodzi w wadze od 200-500 tys PLN. I to słychać. Żadnych "problemów" z basem czy ze szczegółowością. Za to więcej swobody, rozmachu, powietrza. 

Ale biorąc pod uwagę różnicę w cenie czyli x100 na dzisiejsze pieniądze dalej uważam, że Jenseny to "top of the top".

Czyli jak poprzednio: Jensen Model 4 na codzienne plumkanie, JBL 4343 na "specjalne okazje" ? .

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Nie mam. Ta para jest normalnie nie do kupienia. Brak wysyłki do Europy. Sprawdzałem.

 

Wracając do systemów. Dzisiaj nagrywam trochę taśm na kasety. Włączyłem system na JBLach. Jednak Model 4 nie ma startu w bezpośrednim starciu.

Korzystając z półek cenowych: jesli Model 4 chodzi w wadze powiedzmy do 10-20 tys PLN za nowe współczesne produkcje, to JBL 4343 chodzi w wadze od 200-500 tys PLN. I to słychać. Żadnych "problemów" z basem czy ze szczegółowością. Za to więcej swobody, rozmachu, powietrza. 

Ale biorąc pod uwagę różnicę w cenie czyli x100 na dzisiejsze pieniądze dalej uważam, że Jenseny to "top of the top".

Czyli jak poprzednio: Jensen Model 4 na codzienne plumkanie, JBL 4343 na "specjalne okazje" ? .

 

Pozdro

Wystarczy, że zapakuje Ci to i podeśle zdjęcia a ty sam zlecisz transport i odbiór w USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nooooo ... jeszcze jestem offline.
Posluchajcie Pour Un Flirt - Michael’a Delpech.
Nie przepadam za Francuzami ale ... kraj mają przepiekny  .

Niezła litania. Pytanko - co piłeś ? I jak glowa następnego dnia ?
Bez urazy ... Oczywistą bo i muza i trunek w parze idą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Korzystając z półek cenowych: jesli Model 4 chodzi w wadze powiedzmy do 10-20 tys PLN za nowe współczesne produkcje, to JBL 4343 chodzi w wadze od 200-500 tys PLN.

 

Pozdro

 

 

Myślę, że to bardzo subiektywna ocena a nawet wycena.

Osobiście nie odważyłbym się porównywać tych starych paczek do nowych. To jest te czego bardzo nie lubię na forum. Kalkulowanie, przeliczanie, wycena vintage. Podałeś konkretne kwoty. Myślę, że odrobinę za daleko się posunąłeś własnie z powodów subiektywnych. Sam jak wiesz jestem w posiadaniu bardzo starych kolumn JBL ale daleki jestem aby je publicznie wyceniać na forum. Dla mnie moje są bezcenne - myślę, że dla ciebie Twoje też. I niech tak zostanie. Równocześnie mógłbym oznajmić publicznie, że moje jbl l100 century grają lepiej od Twoich 4343. Uwierzysz? Nie odpowiadaj na to pytanie.

 

Pasja. To cenię w Twoich postach i w postach kilku innych niedobitków na tym forum. Nie psuj tego więcej bo ktoś pomyśli, że piszesz aby zarobić a póki co ja w to nie wierzę.

Jeśli chcesz sprzedać Twoje JBL to poprostu je wystaw a w treści ogłoszenia napisz poemat.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie mam. Ta para jest normalnie nie do kupienia. Brak wysyłki do Europy. Sprawdzałem.
 
Wracając do systemów. Dzisiaj nagrywam trochę taśm na kasety. Włączyłem system na JBLach. Jednak Model 4 nie ma startu w bezpośrednim starciu.
Korzystając z półek cenowych: jesli Model 4 chodzi w wadze powiedzmy do 10-20 tys PLN za nowe współczesne produkcje, to JBL 4343 chodzi w wadze od 200-500 tys PLN. I to słychać. Żadnych "problemów" z basem czy ze szczegółowością. Za to więcej swobody, rozmachu, powietrza. 
Ale biorąc pod uwagę różnicę w cenie czyli x100 na dzisiejsze pieniądze dalej uważam, że Jenseny to "top of the top".
Czyli jak poprzednio: Jensen Model 4 na codzienne plumkanie, JBL 4343 na "specjalne okazje"  .
 
Pozdro

A jak byś uplasował JBL L-300?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
 
 

 
Myślę, że to bardzo subiektywna ocena a nawet wycena.
Osobiście nie odważyłbym się porównywać tych starych paczek do nowych. To jest te czego bardzo nie lubię na forum. Kalkulowanie, przeliczanie, wycena vintage. Podałeś konkretne kwoty. Myślę, że odrobinę za daleko się posunąłeś własnie z powodów subiektywnych. Sam jak wiesz jestem w posiadaniu bardzo starych kolumn JBL ale daleki jestem aby je publicznie wyceniać na forum. Dla mnie moje są bezcenne - myślę, że dla ciebie Twoje też. I niech tak zostanie. Równocześnie mógłbym oznajmić publicznie, że moje jbl l100 century grają lepiej od Twoich 4343. Uwierzysz? Nie odpowiadaj na to pytanie.
 
Pasja. To cenię w Twoich postach i w postach kilku innych niedobitków na tym forum. Nie psuj tego więcej bo ktoś pomyśli, że piszesz aby zarobić a póki co ja w to nie wierzę.
Jeśli chcesz sprzedać Twoje JBL to poprostu je wystaw a w ogłoszeniu napisz poemat.

Fajnie napisałeś . Ale myślę że koledze nie chodziło o realna wycenę ... Może się mylę tylko emocjonalne oddanie swojej oceny / porównania. Niektórzy porownuja do samochodów a daleki jestem od tego aby sądzić że było to przygotowanie pod sprzedaż.

A ja Panowie, bez krygowania z radością chciałbym pozdrowić JBL vintage bowiem zrealizowalem swoje marzenie :
59f43c5455c63ca720f2495a75dc6cdd.jpg
I już nareszcie mogę odpuścić szukanie i porównywanie. Jak ktoś z Wrocławia to zapraszam jeśli kogoś JBL kusi.
Dawno takiej ulgi nie czułem i zarazem napięcia .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





I już nareszcie mogę odpuścić szukanie i porównywanie. Jak ktoś z Wrocławia to zapraszam jeśli kogoś JBL kusi.
Dawno takiej ulgi nie czułem i zarazem napięcia .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


No no :)
Gratuluję. To jedne z tych, które sam chciałem upolować. Napisz z czym grają i w jakim pokoju (metrażu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





No no :)
Gratuluję. To jedne z tych, które sam chciałem upolować. Napisz z czym grają i w jakim pokoju (metrażu).

Poza oszustami z Czech i Hiszpanii to były dwie pary w EU. Moja i jest jedną u Niemca. Czailem się półtorej roku. Były jedne we Francji miesiąc temu ale szybko poszły i za daleko dla mnie aby jechać .
Granie. Będę grały (jeszcze stoją u kolegi i są na testach a ja rodzinę psychicznie muszę urobic na te kolosy) w salonie 39.5 m2 ciekaw jestem jak go wypełnia dźwiękiem. Jak będą oddychały w tej przestrzeni. Bez adaptacji ale akustyka jest okey.
Na teraz bo wyprułem się z kasy, będę grały z tym co mam tj Musical Fidelity M6500i . Nie powinno być problemu z wystrowaniem i kontrola basu. Źródła to MF6CD oraz głównie Coctail Audio X45. Kiedyś pomyśle a lampie ale :
- mam zerowe doświadczenie z lampami. Coś poradzicie ? Na przyszłość . To będzie moja pierwsza
- kable głośnikowe . Wiem że to zabawa ale mam van Den Hul The wind, Kimber 8PR I Kimber 8TC. Bede sprawdzał z czym najlepiej.

Przyjaciel ma 4343. Słychać różnice. Ale za szybko żebym się wypowiadał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, S0nic napisał:

Wystarczy, że zapakuje Ci to i podeśle zdjęcia a ty sam zlecisz transport i odbiór w USA.

Wtedy nie ma odpowiedzialności kupującego za sprzedawany towar. Ot taka mała różnica.

 ? .

3 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:


Niezła litania. Pytanko - co piłeś ? I jak glowa następnego dnia emoji1.png ?
Bez urazy ... Oczywistą bo i muza i trunek w parze idą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 Daje radę ? . Kwarantanna. Nudno jest.

3 godziny temu, piorasz napisał:

 

 

 

 

 

 

Myślę, że to bardzo subiektywna ocena a nawet wycena.

Osobiście nie odważyłbym się porównywać tych starych paczek do nowych. To jest te czego bardzo nie lubię na forum. Kalkulowanie, przeliczanie, wycena vintage. Podałeś konkretne kwoty. Myślę, że odrobinę za daleko się posunąłeś własnie z powodów subiektywnych. Sam jak wiesz jestem w posiadaniu bardzo starych kolumn JBL ale daleki jestem aby je publicznie wyceniać na forum. Dla mnie moje są bezcenne - myślę, że dla ciebie Twoje też. I niech tak zostanie. Równocześnie mógłbym oznajmić publicznie, że moje jbl l100 century grają lepiej od Twoich 4343. Uwierzysz? Nie odpowiadaj na to pytanie.

 

Pasja. To cenię w Twoich postach i w postach kilku innych niedobitków na tym forum. Nie psuj tego więcej bo ktoś pomyśli, że piszesz aby zarobić a póki co ja w to nie wierzę.

Jeśli chcesz sprzedać Twoje JBL to poprostu je wystaw a w treści ogłoszenia napisz poemat.

 

 

Ja ich nie wyceniłem. Ja wyceniłem ich dźwięk.

To znaczna różnica. Kto chce kupuje paczki za 200-500, mamy wolny kraj. Ja osobiście nie widzę zadnego uzasadnienia, żeby przepłacać. Nie mam "takich" sąsiadów bo wszyscy bogatsi ode mnie, nie zaimponuję.

Ze sprzedaży JBLi właśnie dzisiaj sie wyleczyłem ? . Nie są na sprzedaż. Patrz mój post powyżej.

3 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:


A jak byś uplasował JBL L-300?

 

Nie słuchałem, nie uplasuję.

Jako ocena z obrazka, nie wiem jakie maja przetworniki ... gdybam, wysoka góra szczelinowa, góra tubowa, duży i pewnie szybki bas ... ale nic nie wiadomo o średnicy i to może być największe ich wyzwanie.

Pamietaj, że konfiguracja sprzetowa i zasilająca moich 4343 jest nietypowa więc ciężko o jakiekolwiek porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem coś o tym kilka postów wcześniej ?

 

22 godziny temu, pmcomp napisał:

Nie mam. Ta para jest normalnie nie do kupienia. Brak wysyłki do Europy. Sprawdzałem.

 

Wracając do systemów. Dzisiaj nagrywam trochę taśm na kasety. Włączyłem system na JBLach. Jednak Model 4 nie ma startu w bezpośrednim starciu.

Korzystając z półek cenowych: jesli Model 4 chodzi w wadze powiedzmy do 10-20 tys PLN za nowe współczesne produkcje, to JBL 4343 chodzi w wadze od 200-500 tys PLN. I to słychać. Żadnych "problemów" z basem czy ze szczegółowością. Za to więcej swobody, rozmachu, powietrza. 

Ale biorąc pod uwagę różnicę w cenie czyli x100 na dzisiejsze pieniądze dalej uważam, że Jenseny to "top of the top".

Czyli jak poprzednio: Jensen Model 4 na codzienne plumkanie, JBL 4343 na "specjalne okazje" ? .

 

Pozdro

 

l300 i to zapewne ta sama para z Pomorza to pierwsze jbl, które mnie zachwyciły.

Jestem ciekaw jakie różnice byłyby na l300 i 4343 obok siebie.

Słucham na 4343 i liznąłem 2x l300 ale nie porównam ich brzemienia bo to odległość czasu oraz dwa inne systemy w innych pokojach, wydaje mi się, że za sprawą 25cm średniotonowego 4343 są chyba bardziej wypełnione i soczyste w średnich ale to może być autosugestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w 4343 podział średnich/wysokich jest bardzo nisko ale ciagle powyżej wokalu sopranowego, na 1250 Hz. Czyli wokale obsługuje właśnie głosnik papierowy, na dole ciety standardowo na 300Hz, u mnie na 225 Hz. Poza tym na mojej aktywnej zwrotce cięcie kest ustawione na 6dB/oct.

Głosy:

– bas – 80-320 Hz
– baryton – 90-350 Hz
– tenor – 135-520 Hz
– alt – 174-700 Hz
– mezzosopran – 220-880 Hz
– sopran – 260-1.040 Hz

Dla ścisłości w swoich wymieniłem tenże głośnik średniotonowy z 2121H na 2123H. Na lansingheritage mówią, że 2121H jest bardziej monitorowy, 2123H bardziej domowy. Mi bardziej pasuje ten drugi.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pisałem coś o tym kilka postów wcześniej
 
 
l300 i to zapewne ta sama para z Pomorza to pierwsze jbl, które mnie zachwyciły.
Jestem ciekaw jakie różnice byłyby na l300 i 4343 obok siebie.
Słucham na 4343 i liznąłem 2x l300 ale nie porównam ich brzemienia bo to odległość czasu oraz dwa inne systemy w innych pokojach, wydaje mi się, że za sprawą 25cm średniotonowego 4343 są chyba bardziej wypełnione i soczyste w średnich ale to może być autosugestia.

Tak bardzo na szybko i bez oceniania.

Tak Szatan to jest ta para z Pomorza. Mało tego a do sprzedaży to już ze świecą w cej EU szukać . Na przestrzeni ponad roku może łącznie 2 sztuki się pojawiły poza oszustami.
L300 v. 4343 - główna różnica to średnica która w 4343 robi ten głośnik o którym napisałeś (zarazem kolumna jest 4 drogi) a w L300 zrobili Horna dłuższego plus inaczej zestrojona jest zwrotnica no i 3 drogi. Zaskoczony byłem że w prawdzie paczki mają mocno inny kształt to jednak zbliżenia pojemność. No i w L300 głośniki w osi i pochylenie daje wyrównanie fazowe. Obie kolumny to jak dla mnie górna półka choć 4343 wg mnie do większych pomieszczeń i dałbym jakis 25-30 cm stojak .
Jak nie masz daleko do Wrocławia to wpadaj odświeżyć pamięć brzmienia L300


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W L300 ciecie bas/średnica jest na 800 Hz. Tak więc duży 15" papier pracuje praktycznie jako nisko/średniotonowy. Dość nieszczęśliwie bo pierwszy podział trochę tnie wokale. Gdybam bo nie miałem przyjemności ich słuchać. Drugie cięcie to 8500 Hz.

Co ciekawe JBL nazywa 15" papier głosnikiem niskotonowym, tubę głośnikeim średniotonowym (pow. 800 Hz - sic!), a szczelinowy driver wysokotonowym.

page4.jpg

14 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


L300 v. 4343 - główna różnica to średnica która w 4343 robi ten głośnik o którym napisałeś (zarazem kolumna jest 4 drogi) a w L300 zrobili Horna dłuższego plus inaczej zestrojona jest zwrotnica no i 3 drogi. 

W obu kolumnach są zupełnie inne przetworniki, pomimo że bardzo podobne przynajmniej wizualnie ? . Oprócz 10" średnicy w 4343.

17 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

 Obie kolumny to jak dla mnie górna półka choć 4343 wg mnie do większych pomieszczeń i dałbym jakis 25-30 cm stojak .
Jak nie masz daleko do Wrocławia to wpadaj odświeżyć pamięć brzmienia L300

 

U mnie stoją na ok. 25 centymetrowych bloczkach betonowych, a te na pumexach. Podwyższenie daje lepszą kontrolę basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W L300 ciecie bas/średnica jest na 800 Hz. Tak więc duży 15" papier pracuje praktycznie jako nisko/średniotonowy. Dość nieszczęśliwie bo pierwszy podział trochę tnie wokale. Gdybam bo nie miałem przyjemności ich słuchać. Drugie cięcie to 8500 Hz.
Co ciekawe JBL nazywa 15" papier głosnikiem niskotonowym, tubę głośnikeim średniotonowym (pow. 800 Hz - sic!), a szczelinowy driver wysokotonowym.
page4.jpg&key=6dbc4a2ebb178b9924d16473977bb3080aa9ef3ffe1e419e09363b6346801722
U mnie stoją na ok. 25 centymetrowych bloczkach betonowych, a te na pumexach. Podwyższenie daje lepszą kontrolę basu.

Jest jak napisałeś ale z tego ustawienia zwrotki w połączeniu z driverami Alnico w tym pudle wyszła kolumna, która pretenduje do jednej z najlepszych jakie slyszalem. Jest nawet lepiej niż w Tannoyach 15" dual concetric które również mają podobne wyzwanie a wokale pięknie oddają.
Cała zabawa przede mną i parę pytań / testów również. Np jakby to z lampą zagrało? Bo MF M6500i ma damping factor powyżej 160 więc jest kontrola basu cacy a lampa czy da radę?
A jakby było ze wzmakiem w klasie A?

A już myślałem że L300 wyleczy mnie z pytań choć na inne paczki już przestałem patrzeć .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin to jakie kolumny zastępują l300 ?

Tannoy też są rewelacyjne choć to inne granie - nie tak równe neutralne i dynamiczne jak jbl ale bardziej czarują i mają ten pierwiastek x przez który je kochamy ?

Chociaż modele Tannoy na twardym zawieszeniu np srm12x dynamikę mają niesamowitą ale ciężko wycisnąć z nich barwę , soczystość i niski bas.

Te l300 miały stać u mnie .... ?

 

Jeszcze co do pomieszczenia to jak wnieślismy 4343 do domu najpierw stanęły na dwie godzinki w salonie - 50m z aneksem i schodami pogłos jak dzwon, akustyka fatalna.

Zniosłem elektronikę i w tej żywej akustyce zagrały fatalnie, nie było nic w dźwięku co by dawało choć małe światełko w tunelu, zdziwiłem się bo w tym salonie grałem 4 lata na mezzo utopiach, chwilowo na dynkach c2 i dźwięk był całkiem ok.

Załamani efektem sonicznym zawleklismy 4343 na piętro do wytłumionego pokoju 18m2 i od strzała zagrały dużo lepiej bez jazgotu i bas się zdyscyplinował ale do szczęścia to musiałem trochę powalczyć elektroniką i musiały wygrzać się po podróży bo dźwięk łagodniał i nabierał ciała 3 dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2020 o 10:20, m4tech napisał:

Może zacznijmy od tego, że ten cały hajend jest jak kompletnie dziurawy worek,

do którego nie można schować tyle, ile może z niego wylecieć. ?  Innymi słowy całkowicie sztuczne i puste pojęcie.

Dlatego określanie dobrze grających głośników jako ten hiend jest wg mnie cokolwiek obraźliwe dla tych kolumn. ? 

 

Co do samej retoryki prowadzącego, która to kręci się wokół tego pustego pojęcia, mamy taka sytuację:

- 60 ojro wystarcza na ten hi-end, tylko trzeba wiedzieć jak i co, pierwsze lepsze kable, taborety i efekt gotowy...

......ale teraz najlepsze, dochodzi kontrast:

- czy można lepiej???  lepiej od hi-END?? ależ oczywiście!! ?  winyl no i taśma, czyli mamy hiper-hi-end ????? 

W dniu 8.03.2020 o 10:26, pmcomp napisał:

Jest takie przysłowie o psie i o kiju ...

 

Ty wolisz hi-end z Chin, ja ... vintage. BTW jakos Chinolom jeszcze się nie udało zrobić porządnych kolumn czy nawet głośników.

 

BTW napisz jaki masz sprzęt i pomieszczenie to się dowiemy jaki jest Twój punkt odniesienia, jaki jest Twój hiend. Bo w gębie, za osłoną internetu to każdy jest mocny. Swoje latka jak widzę masz więc powinieneś liznąć sprzętu z epoki złotego hifaju i mieć jakieś własne porównanie.

 

Moja ostatnia definicja hi-endu: hi-end to sztuka wyciągania naszych pieniędzy z naszych kieszeni.

W stopce coś tam sobie wpisał user ''m4tech'': ''Dynaudio Contour 20, Hegel H300, DAC Topping D90, Roon & Rock; druty WW Eclipse Silver; IcePower 1200AS2 w budowie ?''

Plastikowe granie z plastikowym nalotem - im dłużej słuchasz bardziej się nudzą. To już wolę stare papiery które na dobre rozkręcają się z konkretnym CC - obowiązkowo dla starych papierów w zakresie MF-HF. Najbardziej w tym zakresie (MF-HF, UHF) lubię metalowe.

Kolumienki :

Dane techniczne (wg producenta)

Skuteczność: 86 dB (2,83 V/1 m)
Moc wyjściowa (IEC „long Term Power Handling”): 180 W
Impedancja nominalna: 4 Ω
Pasmo przenoszenia (+/- 3 dB): 39 Hz - 23 kHz
Punkt podziału: 2200 Hz
Filtr: 2. rzędu
Waga: 15,5 kg/szt.
Wymiary (S x W x G): 215 x 440 x 360 mm

Przetworniczki :

Głośnik niskotonowy: 18 cm membrana MSP (Magnesium Silicate Polymer – polimer z domieszką krzemianu magnezu)

WysokotonowyKopuła 28 mm nasączany jedwabik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szatan napisał:

 

Jeszcze co do pomieszczenia to jak wnieślismy 4343 do domu najpierw stanęły na dwie godzinki w salonie - 50m z aneksem i schodami pogłos jak dzwon, akustyka fatalna.

 

Dlatego mój salon ma adaptację akustyczną ? .

W dniu 18.03.2020 o 20:48, piorasz napisał:

 

Osobiście nie odważyłbym się porównywać tych starych paczek do nowych.

 

 

A to czemu?

Albo gra albo nie gra. A mnóstwo współczesnych i do tego drogich kolumn po prostu nie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń to im większy pokój tym ciężej  go akustycznie ogarnąć ale chyba nic nowego nie stwierdziłem.

Najbardziej wdzięczne są takie 25-30m2 i taki bym chciał. 

Co do dynek czy sonus faber z plastikowymi membranami to zgadzam się, ze mają charakterystyczne "plastikowe" brzmienie ale rozumiem,  że może się ono podobać bo brzmi dość przyjemnie i "miło" ale nie jest to naturalne, harbeth i spendor też mają tą cechę ale mniej rzuca się w uszy, spendory chyba są najbardziej neutralnymi plastkiami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie kocham plastikowe brzmienie, cokolwiek to oznacza, ? chociaż sam tego w ten sposób nie odczuwam, 

u mnie naturalność wybrzmień widzę dzięki działaniom w dziedzinie akustyki, może tu coś wam nie teges... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o barwę i szybkość - szybkość nie powala a barwa jest powiedziałbym firmowa , wiem co mówię bo mialem s25 i c2... Rozumiem, że się podoba bo ja też lubię to granie ale znam lepsze dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Marcin to jakie kolumny zastępują l300 ?
Tannoy też są rewelacyjne choć to inne granie - nie tak równe neutralne i dynamiczne jak jbl ale bardziej czarują i mają ten pierwiastek x przez który je kochamy
Chociaż modele Tannoy na twardym zawieszeniu np srm12x dynamikę mają niesamowitą ale ciężko wycisnąć z nich barwę , soczystość i niski bas.
Te l300 miały stać u mnie ....
 
Jeszcze co do pomieszczenia to jak wnieślismy 4343 do domu najpierw stanęły na dwie godzinki w salonie - 50m z aneksem i schodami pogłos jak dzwon, akustyka fatalna.
Zniosłem elektronikę i w tej żywej akustyce zagrały fatalnie, nie było nic w dźwięku co by dawało choć małe światełko w tunelu, zdziwiłem się bo w tym salonie grałem 4 lata na mezzo utopiach, chwilowo na dynkach c2 i dźwięk był całkiem ok.
Załamani efektem sonicznym zawleklismy 4343 na piętro do wytłumionego pokoju 18m2 i od strzała zagrały dużo lepiej bez jazgotu i bas się zdyscyplinował ale do szczęścia to musiałem trochę powalczyć elektroniką i musiały wygrzać się po podróży bo dźwięk łagodniał i nabierał ciała 3 dni.


A wiec jest tak:
Salon obecnie Tannoy definition DC10Ti
Cztery miesiące temu kupiłem Tannoy Berkeley zachęcony DC10Ti. Nie zawiodły 45 letnie Tannoye . Inna piękna bajka ale wymagały gruntownego remontu i właśnie za tydzień będę je składał do kupy po remoncie. No i strzał L300 o których marzylem dluuugo. Sorry jeśli ci je zawinąlem sprzed nosa - zapraszam jako rekompensatę do odwiedzin a i dobrego browarka postawie - Lwówek śląski
Co zastąpią L300 ? Jeszcze nie wiem. Muszę się osłuchać ale będzie siupa na max jak zostanie Berkeley Bo że L300 to na bank.
Myślę też żeby posłuchać ich z lampą i A klasowym wzmakiem. I tyle tego dobrego u mnie. aha dla nie wtajemniczonych Tannoy Berkeley jest na 15" słowniku HPD czyli miękkie zawieszenie. Może mniej dynamiczny bas ale wg mnie łatwiejsze i bardziej uniwersalne
Szatan zaskoczony byłem że u kolegi, jak i u ciebie jego 4343 grają w 17m2 i to jak grają. Zawsze sądziłem że taaaaka wielką kolumna potrzebuje powietrza wokół a tu surprize.
DC10Ti to by sie udusily w 17 M2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szatan napisał:

Chodzi o barwę i szybkość - szybkość nie powala a barwa jest powiedziałbym firmowa , wiem co mówię bo mialem s25 i c2... Rozumiem, że się podoba bo ja też lubię to granie ale znam lepsze dla siebie.

szybkość powiadasz.... raczej nie poznasz szybkości Contour 20 jeśli nie zapewnisz im miękkiego zawieszenia, na tą chwilę u mnie sprawdza się najlepiej takie rozwiązanie jak niżej. Druga sprawa te kolumny potrafią grać dosunięte do tylnej ściany, dzieje się tak dzięki obłej obudowie, jeśli ktoś kuma akustykę ? to wie co to daje dla dolnych rejestrów. 

to tak z konkretów,...  btw. s25 i c2 to jednak inne konstrukcje i inne brzmienie, co nie oznacza dla mnie że gorsze, nie wrzucałbym tylko wszystkiego do jednego wora.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szatan napisał:

Z moich doświadczeń to im większy pokój tym ciężej  go akustycznie ogarnąć ale chyba nic nowego nie stwierdziłem.

No właśnie stwierdziłeś.

Duże pomieszczenie zawsze jest łatwiejsze akustycznie. Najtrudniejszym pasmem jest niskotonowe i z powodu równomierniejszego rozłożenia wzbudzeń pomieszczenia jest to sytuacja mocno korzystniejsza.

Dlatego duża kolumna w dużym pomieszczeniu - ma tak łatwo dostrzegalną przewagę. I nie tyle nad mniejszą, tylko zasadniczo z powodu, że ta mniejsza gra w mniejszym metrażu.

Nie wiem dlaczego nie mówi się o firmie ALTEC. Model 14 i model 19 są wzorcowe. Dwudrożne i o niespotykanej dynamice. Też oczywiście z tak poszukiwaną i bezcenną bezpośredniością (live). Znakomite w dużych pomieszczeniach albo w małych najlepiej przesadnie wytłumionych. Co najmniej 2 klasy lepiej niż Tannoy (sorry, oczywiście 2 x lepiej :-)).

JBL nie lubię.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:
15 minut temu, Wuelem napisał:

 

JBL nie lubię.

 

 

A co i gdzie słuchałeś? Posłuchaj gdzies u kogoś JBL Everest, najlepiej stary model.

 

Co do Alteca słuchałem długo Altec Valencia, podobne do 19-ek. Mógłbym z nimi żyć. Chodzą w Europie za ok. 10 tys PLN ale stany bywają różne. Pomieszane wersje 1 i 2 i pomieszane głosniki. Znaczy grzebane.

W USA widze za 9000 USD w stanie oryginalnym i idealnym, lekko fornir do poprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szatan napisał:

Co do dynek czy sonus faber z plastikowymi membranami to zgadzam się, ze mają charakterystyczne "plastikowe" brzmienie ale rozumiem,  że może się ono podobać bo brzmi dość przyjemnie i "miło" ale nie jest to naturalne, harbeth i spendor też mają tą cechę ale mniej rzuca się w uszy, spendory chyba są najbardziej neutralnymi plastkiami ?

Z owymi membranami pozytywnie zaskoczyły nowe Spendor Classic 1/2 - nieźle w parze z polskim wzmacniaczem na KT150.

Na początek mogłyby komuś być. Ale lepiej niech od razu biorą podłogowe ''Spendor Classic 200Ti'' (£19,800 w UK) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W stylu kolumn vintage z lat 70. XX w. na konwencjonalnych przetwornikach.

Spendor-Classic-200Ti-Review-3.gifSpendor-Classic-200Ti-Review-4.jpgSpendor-Classic-200Ti-Review-2.jpg

Review: David Price; Lab: Keith Howard

Hi-Fi News Verdict

Spendor’s new 200Ti should raise eyebrows in the high-end loudspeaker market. It’s a great all-rounder with an enjoyable, likeable character that is huge fun to listen to. What’s more, it will slot right into many rooms and systems with ease. There are ‘market watchers’ who might regard Spendor’s Classic range as being a little too quirky, but this new flagship speaker is both mainstream and highly capable.

Sound Quality: 86%

HI-FI NEWS SPECIFICATIONS / LAB REPORT

Sensitivity (SPL/1m/2.83Vrms – Mean/IEC/Music) 87.6dB/87.4dB/87.3dB

Impedance modulus min/max (20Hz–20kHz) 5.1ohm @ 297Hz 20.3ohm @ 20kHz

Impedance phase min/max (20Hz–20kHz) –36o @ 61Hz 49o @ 1.3kHz

Pair matching/Response Error (300Hz–20kHz) ±0.8dB/ ±2.5dB/±2.3dB

LF/HF extension (–6dB ref 200Hz/10kHz) 43Hz / 37.4kHz/37.7kHz

THD 100Hz/1kHz/10kHz (for 90dB SPL/1m) 0.4% / 0.4% / 0.6%

Dimensions (HWD) 1087x370x513mm

* * *

Bez Ti (Titanium Baffle finish) tańsze Spendor Classic 200 (£16,000) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

What Hi-Fi? Magazine

OUR VERDICT 

The Spendor Classic 200s are an appealing mix of retro design, unforced dynamics, subtlety and muscle

FOR (+)

Smooth, effortless presentation

Subtlety and refinement

Lovely midrange, excellent bass

Unfussy nature

AGAINST (-)

Sound is a little on the gentle side

Lack true transparency

 

 

Verdict

These Spendors aren’t for everyone. Even if their price and size aren’t issues, some won’t get along with their smooth, relatively gentle nature.

But if you’re in basic sympathy with their undemanding approach, you’ll find them hugely capable performers with a combination of dynamics, low-end articulation and refinement that’s hard to better.

Spendor’s Classic speakers tend to remain in production for decades. Having spent some time with the Classic 200s, it’s easy to understand why.

* * *

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lite-magazin.de

Spendor Classic 200

Pros und Contras:

+ stimmige, entspannte Wiedergabe ermöglicht langen Hörgenuss
+ sehr gute Dynamik
+ exzellent-kraftvoller Bass
+ beschallt mühelos große Räume
+ hervorragende Verarbeitung
+ höchstwertiges Echtholz-Furnier

- holografische Abbildung erst bei starker Einwinklung
- Wiedergabe nicht völlig neutral
- nur in zwei Furniere-Varianten erhältlich

Test & Text: Volker Frech
Fotos: Philipp Thielen

* * *

Kondensatory w Spendor Classic 200Ti te same co w nowych JBL 4367 Studio Monitor (2216Nd-1, D2430K D2) z CC

attachment.php?s=b4b60912665cc37a9fa6b54attachment.php?s=b4b60912665cc37a9fa6b54post-28079-0-10754500-1484655484_thumb.jpgpost-28079-0-62280400-1494755582_thumb.jpgpost-28079-0-91585500-1494755540_thumb.jpg JBL_4367_STUDIO_MONITOR_w_AUDIO_PL_04_20

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

Posłuchaj gdzies u kogoś JBL Everest

Te akurat tylko na AS. Nie wiem w jakiej kategorii można je traktować jako wybitne. Ale ponieważ kilku osobom się podobały, to nie mam co się wypowiadać. Dla mnie nic takiego. A to i tak lepiej niż większość JBL, które dla mnie grały zniechęcająco. Przy tym odniesieniu Tannoy znacznie ciekawszy.

Tannoy lubię ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.