Jump to content
pmcomp

Hi-End za 60 EUR ??? - powinienem napisać, że jestem w szoku ...

Recommended Posts

Altec mam na liście koniecznie do sprawdzenia,  nigdy nie słuchałem.

Tannoy berkeley będzie się bronił przed jbl l300 nie jest powiedziane, że nie wybierzesz tannoy.

Jak altec 2x lepszy od tannoy to biorę w ciemno 🙂

Co do tych wielkosci pomieszczeń to aby pozbyć się poglosu w takim 50m pokoju to jednak trochę pochłaniania trzeba wrzucić, bas faktycznie w dużych pokojach będzie lepszy.

Wiadomo, że większy lepszy ale miałem na myśli ilość pochalniaczy i rozpraszaczy aby osiągnąć pożądany efekt, zazwyczaj jest to nie do ogarnięcia bo są to pokoje dzienne w których mało która żona zgodzi się zrobić studio. 

Jbl trudno tak od strzała polubić bo są trochę nijakie, dużo trzeba nad nimi się pochylić.

Mam spendor sp9/1 bardzo fajne kolumny.

Sovereign nie ma co tak się emocjonować jbl są super ale są też  inne dobre 🙂

Edited by szatan

3 godziny temu, Wuelem napisał:

Te akurat tylko na AS. Nie wiem w jakiej kategorii można je traktować jako wybitne.

Po pokazach Everestów (nowych) na Audio Show można sobie wyrobić na temat JBL baaardzo negatywne zdanie. Nowa elektronika ML całkowicie do nich nie pasuje. Prezenterzy nie maja o nich zielonego pojęcia, nie wiem czy mają jakiekolwiek o audio.

Poza tym wspomniałem o ... STARYCH Everestach. A to ogromna różnica.

wysłałem zgłoszenie do moderacja o bana dla @Sovereign na pisanie w tym wątku. Jemu marka JBL na rozum się rzuciła. Wiedza nie oznacza automatycznej umiejętności konwersacji na ten temat.

Edited by pmcomp
  • Like 2

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

25 minut temu, pmcomp napisał:

Po pokazach Everestów (nowych) na Audio Show można sobie wyrobić na temat JBL baaardzo negatywne zdanie. Nowa elektronika ML całkowicie do nich nie pasuje. Prezenterzy nie maja o nich zielonego pojęcia, nie wiem czy mają jakiekolwiek o audio.

Poza tym wspomniałem o ... STARYCH Everestach. A to ogromna różnica.

Stare świetne, ale wszystkie nowe jeszcze lepsze, i do tego dużo bardziej wymagające - taka jest różnica. Większość znam.

Co do elektroniki starsza nowym nie pasuje, a nowsza elektronika pasuje, z którą to grają mega rzetelnie, neutralnie i Live'owo.

Starszą elektronikę z lat 90. XX w. możesz podłączyć do starych, ale na nowe za słabe. Ewentualnie tylko na LF1 i LF2, stare wzmacniacze mocy.

Tak opisując po neutralu - bez własnych widzimisię.

...i preferencji vintage, mimo że mam vintage.

Edited by Sovereign

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png

xavian
3 godziny temu, Wuelem napisał:

Te akurat tylko na AS. Nie wiem w jakiej kategorii można je traktować jako wybitne. Ale ponieważ kilku osobom się podobały, to nie mam co się wypowiadać. Dla mnie nic takiego. A to i tak lepiej niż większość JBL, które dla mnie grały zniechęcająco. Przy tym odniesieniu Tannoy znacznie ciekawszy.

Tannoy lubię 🙂

Wuelem taka forumowa rada.  Jak coś piszesz czego oczywiście ni jak nie da się udowodnić tylko jest twoim Bardzo subiektywnym zdaniem / opinią to napisz „moim zdaniem .... jak dla mnie .... w moim systemie ...” bo stwierdzenie powyżej ze coś jest dwa razy lepsze od, jest od czapy w oderwaniu od twojej subiektywnej opinii do której masz prawo i która szanuje. Cieszę się za lubisz tannoy 🙂 ja tez. Ale nie ukrywam ze JBL L300 są warte swojej ceny. 

Edited by Marcin Wielgus
  • Like 1

Panowie a będzie dużym nietaktem spytać o coś w temacie jbl i tannoy ? 
a mianowicie z czym u was to gra? Jakie macie doświadczenia z vintage Tannoy i JBL ? Bo pewnie laczyliscie z róznymi wzmakami. Czemu pytam ... bo spotkałem się z opinia co do tannoy ze to stare pacZki z czasów gdy lampa królowała. JBL 4343 i L300 słyszałem już z tranzystorem i wiem ze nie musi być lampa a ewentualnie może być. 

Ja właśnie zapiąłem pierwszy raz moje ukochane goldberry pod halcro i płaczę ze szczęścia co te wzmacnaicze robią to jest koniec świata- gwoździa wbija ;D

20200320_192144_copy_2016x1512.jpg

• Like 4

3 minuty temu, szatan napisał:

Ja właśnie zapiąłem pierwszy raz moje ukochane goldberry pod halcro i płaczę ze szczęścia co te wzmacnaicze robią to jest koniec świata- gwoździa wbija ;D

20200320_192144_copy_2016x1512.jpg

Ile Ty masz par kolumn w domu 😮 ?

12?

Nie wiem:)

Te ze zdjęcia to jedyne , których nigdy nie miałem ochoty sprzedać nawet przez sekundę.

10" gold lsu w obudowach turnberry

Edited by szatan

Przeczyściło wątek i też wyleciał mój post o wbijaniu gwoździ. Trudno.

Życzę, by grało tak, że można gwoździe wbijać. Czy komuś w tym pomoże wzmacniacz, kolumny czy kable - nieważne. Najistotniejsze, żeby dźwięk nie usypiał. 

1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

a mianowicie z czym u was to gra? Jakie macie doświadczenia z vintage Tannoy i JBL ? Bo pewnie laczyliscie z róznymi wzmakami. Czemu pytam ... bo spotkałem się z opinia co do tannoy ze to stare pacZki z czasów gdy lampa królowała. JBL 4343 i L300 słyszałem już z tranzystorem i wiem ze nie musi być lampa a ewentualnie może być. 

Tannoy grają super z lampą 2a3 , leben też fajnie ale z mocnym tranzystorem dostałem rewelacyjny  bas i dynamikę a zalety lampy zostały ale tranzystor top i pre lampowe.

Edited by szatan
  • Like 1

Mam bardzo podobne spostrzeżenia z kolumnami jbl l100 classic, których słuchałem na AVS. Podczas premiery zestawiono je z ML No 585.5. Na prezentację zaproszono też Martę Pióro - absolwentkę Uniwersytetu Mozarteum Salzburgu, która grała na żywo na skrzypcach po czym ten sam utwór odtwarzano na w/w zestawie audio. Byłem bardzo zawiedziony a jednocześnie podbudowany po tym co usłyszałem. Na moich starych jbl l100 century (oczywiście po modyfikacji zwrotki) te same próbki audio skrzypaczki dostępne w Sieci zagrały o wiele lepiej, naturalniej. Myślę, że jednym z powodów porażki nowych paczek na pokazie był właśnie wzmacniacz ML, który to nie do końca zestraja się z tymi kolumnami. Inną sprawą jest fakt, że "dopalenie" moich przetworników poprzez CC, CVC wraz z nową zwrotnicą, plasuje moje vintage na bardzo wysokim poziomie.
Wobec powyższego wniosek mam jeden. Nowe konstrukcje nie mają łatwo dogodzić doświadczonym audiofilom. Niektóre oczywiście mogą się podobać ale to już nie to samo jak te z minionej epoki. Takie jest moje zdanie.

a mianowicie z czym u was to gra?

U mnie JBL grają z końcówkami w klasie D Nc500 NCore + pre lampowe na lampach Ecc82 Opera Consonance cyber 50.
Takie połączenie to moje nowe odkrycie i przerosło moje wszelkie oczekiwania. Końcówki robią z tymi kolumnami co chcą wraz z niesamowitą kontrolą i szybkością basu. Pre wstawić dowolne pod swoje preferencje. Dobierając odpowiednie dla siebie możemy tak naprawdę zrobić wszystko aby zapomnieć raz na zawsze o poszukiwaniach. A gdy nam się znudzi podpinamy inny pre. Ot taki prosty myk :)
Moja Opera nie jest neutralna. Ma dopaloną średnicę co z moimi kolumnami po modyfikacji bardzo pięknie się zgrywa. Płyty Coltrane "zjadam" pełnymi gościami - potrafię słuchać nawet 8-9 h bez żadnego zmęczenia.

Kolega, który jest posiadaczem JBL Ti 250 Limited Edition również poszedł tym tropem i łączy je z końcówkami w klasie D Icepower 1200. Każde podłączone pre zmienia dźwięk. Końcówki dają tylko wzmocnienie - i to jakie...
Gdyby ktoś mi powiedział o takim zestawieniu jeszcze rok temu to patrzyłbym na niego z politowaniem. Naprawdę warto spróbować.
  • Like 1

Halo !!! Jest tu jakaś moderacja ? Amator, Kleopatra i rozlatujące się kolumny Jensen sprzed 100 lat w zakładce HI-END. 

Może ktoś zrobi z tym porządek.

In my humble opinion

Oooooo ... tu też mnie kochasz 🙂 🙂 🙂 . Tupnij sobie jeszcze nogą.

351b567f408f4414d44e675ca473d5e8.jpg

Tylko ... masz refleks szachisty 🙂 .

Edited by pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

W dniu 8.03.2020 o 10:43, pmcomp napisał:

W temacie kolumn głośnikowych na pewno. Mamy nowe, materiały, nowe technologie, dźwięk nie lepszy od tego z ubiegłego wieku, a ceny ... kosmiczne w stosunku do utraty wartości nabywczej zachodniego pieniądza.

Przykład na magnetofonie kasetowym. Najlepszy na świecie Dragon Nakamichi kosztował w latach 80-ych kwotę 5.000 DM czyli wtedy ok. 10.000 zł na nowe pieniądze. Te 10.000 zł to dzisiaj realna wartość ok. 40.000 zł. Ile dziś kosztuje najlepsze źródło? Jakieś setki tysięcy złotych.

To trąci troszkę Starym Audiofilem 🙂 .

Nie zawsze się z Nim zgadzałem ale również wspominam...

Natomiast również ciekaw jestem czy w końcu słuchałeś ze wspomnianego analogu, bo sprzęt z epoki, tylko to 1541...

U mnie JBL grają z końcówkami w klasie D Nc500 NCore + pre lampowe na lampach Ecc82 Opera Consonance cyber 50.
Takie połączenie to moje nowe odkrycie i przerosło moje wszelkie oczekiwania. Końcówki robią z tymi kolumnami co chcą wraz z niesamowitą kontrolą i szybkością basu. Pre wstawić dowolne pod swoje preferencje. Dobierając odpowiednie dla siebie możemy tak naprawdę zrobić wszystko aby zapomnieć raz na zawsze o poszukiwaniach. A gdy nam się znudzi podpinamy inny pre. Ot taki prosty myk :)
Moja Opera nie jest neutralna. Ma dopaloną średnicę co z moimi kolumnami po modyfikacji bardzo pięknie się zgrywa. Płyty Coltrane "zjadam" pełnymi gościami - potrafię słuchać nawet 8-9 h bez żadnego zmęczenia.

Kolega, który jest posiadaczem JBL Ti 250 Limited Edition również poszedł tym tropem i łączy je z końcówkami w klasie D Icepower 1200. Każde podłączone pre zmienia dźwięk. Końcówki dają tylko wzmocnienie - i to jakie...
Gdyby ktoś mi powiedział o takim zestawieniu jeszcze rok temu to patrzyłbym na niego z politowaniem. Naprawdę warto spróbować.

Piorasz połączenie wzmaka w D klasie bo jak rozumiem mówisz o Hypex z preampem lampowym to niewątpliwie pokusa. Tym bardziej że klasa D zrobiła wielki postęp a lampowe pre jak napisałeś daje jej barwę. Będę miał pomyśleć. Mój kumpel.my Hypex nie wiem jaki ale jest jak sprawdzić.
Ja na razie pojde w innym kierunku jeśli mi się uda tj czekam na wieści czy będę posiadaczem Musical Fidelity AMS35i czyli najczystsza najwyższej próby klasa A która jest czystym analogiem z mocną nuta lampowosci. Dam znać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 2

Chciałbym wrócić do poruszonego tu tematu starych kolumn i analogu.

Przypomniały mi sie odsłuchy Tannoy Legacy Eaton, gdzie słuchaliśmy z winyli.

Jak widzicie uzywanie takich kolumn, czy oryginalnych z epoki, czy takich "wznowień" z cyfry ?

Nie tylko chodzi mi o źródło cyfrowe, ale również napedzanie wzmacniaczami cyfrowymi.

Podczas odsłuchu wspomnianych Tannoi winyle brzmiały wręcz zjawiskowo.

Może sprzedać wszystko z domu i faktycznie przesiąść się na cały zestaw z epoki ?

Muzyka analogowa zrealizowana i nagrana w epoce analogu, na dobrym torze analogowym zagra lepiej niż jej "przetworzone" odpowiedniki cyfrowe. Takie sa moje doświadczenia. Z kolei współczesne realizacje cyfrowe wydawane także na nośnikach analogowych z mojego punktu widzenia nie mają sensu bo tu odpowiedni tor cyfrowy zagra lepiej.

Jesli słuchasz wyłącznie muzyki z epoki analogu to tak, warto to zrobić i zbudować cały system od A do Z z elementów z epoki. Wyjątkiem może być gramofon (słuchałem tak zrobionych Garardów że szok) i raczej na pewno wkładka gramofonowa.

Mój system jest bardzo rozbudowany i mogę słuchac różnych wydań na różnych nośnikach z różnych źródeł w zalezności od chęci, nastroju czy upodobania. I jest to najbardziej elastyczne rozwiązanie. Nie mam jedynie tak egzotycznych playerów jak Mini Disc, DAT czy analogowa taśma 8-track. O rylcach w wosku, anagrywaniu na drucie czy vinylach na 78rpm nie wspominam bo to jednak już muzeum 🙂 .

Edited by pmcomp

bawię sie urządzeniami z epoki , nigdy bym sie nie odważył   połączyć Western Electric czy Klangfilm  z nowszym wzmacniaczem cyfrowym czy tranzystorowym ale Altec 604-8g ,604e A5  i A4 słuchałem i było nawet ok. ale lamp jest dla nich lepsza , moim skromnym zdaniem , cyfrę czy analog graj 🙂 fakt ze trzeba je ustawc po dany format ,ja koryguje to tylko kablami sporadycznie bo najczęściej słucham cyfry bo jest mi wygodniej nie ze lepiej 😉 

2 minuty temu, noaudiofil napisał:

bawię sie urządzeniami z epoki , nigdy bym sie nie odważył   połączyć Western Electric czy Klangfilm  z nowszym wzmacniaczem cyfrowym czy tranzystorowym ale Altec 604-8g ,604e A5  i A4 słuchałem i było nawet ok. ale lamp jest dla nich lepsza , moim skromnym zdaniem , cyfrę czy analog graj 🙂 fakt ze trzeba je ustawc po dany format ,ja koryguje to tylko kablami sporadycznie bo najczęściej słucham cyfry bo jest mi wygodniej nie ze lepiej 😉 

Z wymienionych przez Ciebie marek korzystam prawie wyłącznie z okablowania Western Electric. Wyjątkiem są interconnecty phono gdzie używam MITa. Ale to tylko dlatego, że tej pocynowanej miedzi nie chciało mi sie tam wepchnąć. Muszę spróbować. No i co oczywiste kable cyfrowe to nie WE 🙂 .

Western potrzebuje zwykłych kabli za 5zł 🙂 nie mam kabli WE , był wysyp ich kabli na ebay ale wątpię w ich oryginalność 🙂  

żartów nie ma bo western zrobił przetwornik analog-cyfra przed druga wojna . wiec kabel cyfrowy już mieli  🙂 🙂 🙂

36 minut temu, noaudiofil napisał:

nie mam kabli WE , był wysyp ich kabli na ebay ale wątpię w ich oryginalność 🙂  

Jak sie wie co sie kupuje i od kogo się kupuje to sie kupuje oryginalne 🙂 .

kolumny westerna używam ze wzmacniaczem WE91 , 274b,310,300b  jakoś to gra 🙂 te stare zawsze wolą urządzenia z epoki