Skocz do zawartości
IGNORED

Jest ALIEXPRESS; dlaczego nie ma POLIEXPRESS


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu korzystam z oferty chińskich producentów. Jestem pod wielkim wrażeniem organizacji witryny. Dzięki ALIEXPRESS zobaczyłem jak gigantyczna jest aktywność przedsiębiorców ChRL. Różnorodność, innowacyjność, pomysłowość ...   

Zastanawia dlaczego polscy producenci nie są w stanie zorganizować się w podobnej aplikacji.  Na co czekamy ?

ps.: tak dla jaj zamówiłem gitarę basową za 660 zł. Kopia Fender Jazz Bass. Okazało się, że przyszedł instrument w klasie Hi-End. Deklasuje oryginały z USA. Wszedłem na stronę producenta i okazało się, że zamiast fabryki po horyzont zobaczyłem manufakturę i kilku ludków w akcji. Dokupiłem kabel z beztlenową miedzią a' 40 pln (w RP 200 zeta) i instrument pasywny zyskał nowe, czyste, noiseless brzmienie. Szok. Sprowadziłem za grosze czarny hardware (klucze, mostek, panel). Dokupiłem struny ELIXIR a' 40 pln (200 zeta w RP). Struny mają inną nazwę ale w przesyłce były oryginały. Poszła więc cała 13-tka od Kaczunia. Teraz zastanawiam się nad importem lampowego przedwzmacniacza do git. basowej i symulatorem kolumny głośnikowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że dostawy lotnicze i kurier są bezpłatne. Natomiast PP wynalazło SMS-AVIZO. Mieszkam na wsi. Sprawę załatwiła "flaszka" dla kolegi listonosza.

Link poszukam i dodam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy od jakiegoś czasu, aby przeglądać oferty z Ali trzeba być zalogowanym ?

3 godziny temu, janunio napisał:

Zastanawia dlaczego polscy producenci nie są w stanie zorganizować się w podobnej aplikacji.  Na co czekamy ?

Może dlatego, że tam się produkuje, a u nas się nie produkuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AL

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem dla żony dwie sukienki/bluzki bezpośrednio w chińskiej firmie. Dostawa nominalnie 32 zł, ale po rabacie połowę z tego. Płatne PayPal/Mastercard.

Już tam kupowałem, bardzo dobra jakość. Kurier przywozi do domu. Świat zrobił się strasznie mały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Jaro_747 napisał:

Dziś kupiłem dla żony dwie sukienki/bluzki bezpośrednio w chińskiej firmie. Dostawa nominalnie 32 zł, ale po rabacie połowę z tego. Płatne PayPal/Mastercard.

Już tam kupowałem, bardzo dobra jakość. Kurier przywozi do domu. Świat zrobił się strasznie mały.

Byle bez korony w pakiecie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamawiajcie przesyłki DHL-em, clą każdą paczkę jak leci, za każdym razem co najmniej wat za przesyłkę + zawracanie d. z przedstawicielem, skany z aukcji, deklaracje itd

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączność na terenie Polski na Aliexpress ma Poczta Polska. Przesyłki idą często przez Lion. Zero VAT i zero cła. Wtedy Polacy tego nie clą.

Gitarka tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możesz ustalić szczegóły ale po wpłacie kaski.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, janunio napisał:

Wyłączność na terenie Polski na Aliexpress ma Poczta Polska. Przesyłki idą często przez Lion. Zero VAT i zero cła. Wtedy Polacy tego nie clą.

na dzisiaj ?

z końcem roku zacznie obowiązywać dyrektywa unijna i opłaty celne zostaną naliczone z automatu.

kwota zwolniona z opłat to 45euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, janunio napisał:

No to mamy jeszcze kilka miesięcy.

Można się naciąć. Czasami płaci się za zakupy z Chin słono już teraz. Nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, janunio napisał:

ps.: tak dla jaj zamówiłem gitarę basową za 660 zł. Kopia Fender Jazz Bass. Okazało się, że przyszedł instrument w klasie Hi-End. Deklasuje oryginały z USA...

Ciekawe ile Chińczyk zapłacił za tak poprawną stylistycznie reklamę?

Normalnie gość mógłby w pisemkach Hi-Fi recenzje pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, janunio napisał:

Wyłączność na terenie Polski na Aliexpress ma Poczta Polska. Przesyłki idą często przez Lion. Zero VAT i zero cła. Wtedy Polacy tego nie clą

 

 

Przesyłki pocztowe tak, kurierskie jak na całym świecie, bez ograniczeń. jak nie ściągną cła to doliczą vat 23 do kosztów przesyłki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System śledzenia wskazuje, że 100% dostaw odbywa się samolotami. Na lotniskach są celnicy i służby skarbowe. Dalej centra dystrybucyjne. W Polsce kurier to PP Pocztex lub PP Listonosz (listy). DHL nigdy nie dotyka ALIEXPRESS.

ps.:  Remontowałem subwoofer. Zamarzył mi się odłączalny kabel 230V. Na ALLEGRO dostałem ofertę podświetlanego ON/OFF za 17.50 pln z dostawą. ALIEXPRESS dokładnie ten sam produkt 3.50 pln z dostawą. Zasada taka: kupując u polskiego przedsiębiorcy wzmacniam Jego rodzinę. Kupując w ChRL wzmacniam moją rodzinę. Ja wybieram interes mojej rodziny bo moja rodzina jest najważniejsza. Z takich samych powodów zakupy robię w Biedronce a nie u Janka. Cena na wsi rośnie wraz z odległością od Biedronki.

Ponawiam pytanie: dlaczego nie ma jeszcze systemu POLEXPRESS ???

Jedyna sugestia jaka tu padła to taka, że u nas nic się nie produkuje. Wygląda, że taka jest smutna prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też dlatego, że Ali na początku było mocno finansowane przez rząd. Wszystko dla rozruszania małego biznesu. U nas po pierwsze- nie stać kraju na takie inwestycje, po drugie- nie ma czego sprzedawać, a wreszcie po trzecie- nawet gdyby wyskrobano paręnascie milionów dolarów, to i tak co najmniej połowę by rozkradli, zanim kasa by doszla do serwisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, janunio napisał:

Zasada taka: kupując u polskiego przedsiębiorcy wzmacniam Jego rodzinę. Kupując w ChRL wzmacniam moją rodzinę. Ja wybieram interes mojej rodziny bo moja rodzina jest najważniejsza. Z takich samych powodów zakupy robię w Biedronce a nie u Janka. Cena na wsi rośnie wraz z odległością od Biedronki.

Strasznie małomiasteczkowe (czyt. zaściankowe myślenie)

Nie płacąc podatków też wzmacniasz swoją rodzinę? fuj mentalność Kalego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na wsi. 30 km od Warszawy. To klasyczny zaścianek. Ziomale nie chcą Wielkiej Obwodnicy i robią pikiety oraz listy protestacyjne.

Z tymi podatkami to pojechałeś. Pewne są dwie rzeczy ...... Podatki płacę. Mniejsze w Biedronce a dużo większe u "Janka" na wsi.

U "Janka" kupuję jedynie papierosy (cena regulowana) oraz kotlety mielone i schabowe. Te kotlety robi na miejscu sprzedawczyni.

I to jest moja pierwsza propozycja do portfolio POLIEXPRESS. Znaczy te kotlety.  

LOT kupił niemiecką linię lotniczą pod czartery. Potem Lufthansa wycofała zlecenia i teraz samoloty są uziemione. Można by było rzucić je teraz na ChRL. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2020 o 13:22, janunio napisał:

Zastanawia dlaczego polscy producenci nie są w stanie zorganizować się w podobnej aplikacji.  Na co czekamy ?

Widziałeś współczesne Chiny? Ich miasta, infrastrukturę np. kolej? Nie wiem skąd te mniemanie w naszym zaściankowym kraju, ze Chiny to głównie pola ryżu i fabryki w których wykorzystuje się dzieci.

Taka Warszafka w stosunku do większości miast chińskich to wiocha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2020 o 08:28, porlick napisał:

Może też dlatego, że Ali na początku było mocno finansowane przez rząd.

Większość przesyłek chińską pocztą mieli za darmo...

Cały czas tam kupuję. Teraz wszystkie przesyłki kurierskie są clone. Pocztą zależy od wagi... a nie wartości. Co kolwiek byście nie kupili, nawet doliczyli cło i tak jest taniej niż EU. Sprawdzajcie też opcję wysyłania z EU. Mają wielkie magazyny w Czechach, Hiszpanii, UK i innych krajach. Ceny te same, wysyłka 10E droższa niż z Chin ale nie płaci się cła i vat... 

Przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Meloman napisał:

Widziałeś współczesne Chiny? Ich miasta, infrastrukturę np. kolej? Nie wiem skąd te mniemanie w naszym zaściankowym kraju, ze Chiny to głównie pola ryżu i fabryki w których wykorzystuje się dzieci.

Taka Warszafka w stosunku do większości miast chińskich to wiocha...

To prawda. Przy okazji koronawirusa oglądałem na YT relacje polaków z chińskich miast, byłem w szoku.

Miasta w Chinach o jakich nawet nie słyszałem wyglądały jak Warszawa...za 25 lat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od jakiegoś czasu kupuje na aliexpres. Ale tylko jakąś drobnicę. Chyba czegoś droższego bym nie kupił. Można kupić tanio na prawdę fajne rzeczy. Ja np kupilem słuchawki na promocji za 100zl, gdzie u nas kosztują 250zl i grają wyśmienicie. Wykonanie też super. Potem z ciekawości kupilem zegarek. Szkoda mi było nosić do roboty Festiny czy też Casio więc kupilem z ciekawości kwarca z chin. Zapłaciłem 80zl, a zegarek przeszedł moje oczekiwania. Super wykonanie i całkiem niezły mechanizm. Można kupić tani chiński zegarek z japońskim mechanizmem Mioty czy innym. I tak już mam chyba ze 4 chińczyki i w tym nawet automat. ?

6bcd0732fc0403486ca0348f03debbf3_1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.