Skocz do zawartości
IGNORED

kino domowe z projektorem


Sławo89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiamy się wraz z żoną nad instalacją kina domowego w salonie w bloku (ok. 25m2), odległość między sofą a ścianą naprzeciwko to ok. 4,5m. Chcemy go używać głównie do oglądania sportu (z telewizji naziemnej lub internetu) oraz filmów/seriali. Nasz budżet to 8000. W tej cenie chcielibyśmy kupić:

- projektor - Optima czy Epson? Czy jakaś inna firma? Myśleliśmy wstępnie nad Epsonem EH-TW5650. 

- głośniki - idealną opcją byłyby głośniki, które możemy też użyć do Spotify przez bluetooth i/lub jakiś sprzęt, który będzie też obsługiwał muzykę z CD

- ekran projekcyjny (90-100 cali), montowany pod sufitem, czy coś takiego wg was wystarczy? https://www.videoprojektor24.pl/pl/ivolum-electric-200-x-150-cm-elektryczny-ekran-projekcyjny-matt-white-4-3-98.html

Myśleliśmy, że przeczytamy trochę artykułów w internecie i coś sami wybierzemy, ale przeraził nas ogrom producentów i możliwości. Czy polecacie może jakiś dobry salon w Krakowie i okolicach, gdzie mogą nam doradzić?

Dzięki!

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszej strony możemy doradzić w temacie audio, natomiast w temacie projektora i ekranu poszukaj firmy, specjalizującej się w tym temacie.

Budżet zbyt duży niestety nie pozostał na audio. Moja propozycja to amplituner Yamaha RX-V485, który uzupełniłbym kolumnami Pylon Audio Pearl 25 Set lub Wilson Raptor 7 Set oraz subwooferem Klipsch R-120SW.

Zapraszam na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o projektor, to zdecydowanie namawiam cię na sony hw - oczywiście używany (teraz na alle.. jest roczny hw65 w podobno idealnym stanie za 5600, ale sądzę, że do 5000 da się zbić). Nie ma lepszego proja domowego w tej cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, burz napisał:

jest roczny hw65 w podobno idealnym stanie za 5600, ale sądzę, że do 5000 da się zbić

Projektor jest dobry ale kolega ma 8 tys na wszystko.

17 godzin temu, Sławo89 napisał:

Myśleliśmy wstępnie nad Epsonem EH-TW5650

Projektor jest bardzo fajny (miałem ten model). Jedynie poziom czerni jest na średnim poziomie. Osobiście uważam, że Epsony mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. 

Co do tego ekranu to poszukałbym czegoś z gain 1.2 lub nieco poniżej. Gdybyś zdecydował się na tego Epsona to nawet szary ekran byłby wskazany. No i format 4:3 wydaje się nieco na wyrost zwłaszcza, że wszystko będziesz pewnie oglądał w formacie 16:9.

Na głośniki zostaje ok 4000 tys więc spokojnie można kupić jakiś zestaw 5.0 z amplitunerem, który posiada funkcje sieciowe i odtwarzaczem blu-ray. Z subwooferem poczekaj, dozbieraj i kup coś sensownego jak już będziesz wiedział czego oczekujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię kolegi wyżej, Epson jak najbardziej godny polecenia w tym budżecie, dobre odwzorowanie barw, elastyczna optyka - z lens shiftem da Ci możliwość opuszczenia obrazu nieco niżej niż w przypadku Optomy. Która swoją drogą też jest ok, np. model HD29 Darbee, aczkolwiek mi osobiście leży bardziej obraz z Epsona. 
Co do ekranu, siedząc cztery i pół metra od obrazu, śmiało wstawiłbym szerszy ekran - 2.80 i nawet 3.0 metra szerokości. 
I oczywiście, koniecznie w proporcji 16:9. Jeśli jednak nie masz miejsca, to i dwa metry szerokości to fajna sprawa.
Raczej biały niż szary żeby przy "dziennym" oglądaniu ze światłem które dociera do ekranu "zewnątrz" nie stracić na jasności wyświetlania.
Dołożyłbym też do lepszego ekranu, tańsze robione na słabszym płótnie mają tendencję do falowania się po upływie czasu. 
https://sklep.rms.pl/suprema-andromeda-ekran-projekcyjny-16-9-rozwijany-elektrycznie
Bez czarnych pasów oraz górnego topu znajdziesz też tańsze wersje, ale to ukrywa niedoskonałości kalibracji oraz podbija kontrast.

Co do kolumn, żeby nie szaleć z budżetem, polecam ten zestaw PolkAudio:
https://sklep.rms.pl/polk-audio-t531-t50-t30-t15-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0

A tu bardzo wygodny, funkcjonalny Pioneer'ek, jeśli jesteś przed tynkowaniem to pomyśl o drugiej strefie audio bo ten ampli daje taką możliwość:
https://sklep.rms.pl/pioneer-vsx-934-vsx934-amplituner-kina-domowego-7-2-z-dolby-atmos-dts-x-airplay-2

W razie pytań, pisz prywatnie, chętnie pomogę.

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Też miałem taki sam problem ale 9 lat temu?. Napiszę w skrócie w punktach o rzeczach ważnych :

1 projektor to min 2,5 kpln nie wiem który polecić (ja do dzisiaj mam acer w hd ready i ciagle jestem mega zadowolony) więc jak kupisz w hd to już masz bajkę. Banan gwarantowany. Ważne kup nowy.

2 amplituner (ja kupiłem używany, ale przyzwoity (dostał nawet nagrodę eisa). Wiec w budżecie sporo zaoszczędziłem. Kupisz lepszy dźwignie również stereo. 

Koniecznie kilka wejść   hdmi, będzie co podłączyć 

3 głośniki tu również kupiłem używane tobie także radzę. Kolejne oszczędności. Tu na 100% szukaj używek. Jeśli  kino to obowiązkowo subwoofer. Koniecznie jeśli fronty to monitory.

4 ekran tak jak piszą koledzy duży!!! Cały urok. Sprawdź są kalkulatory wielkości w zależności od oddalenia widza i projektora. Wielkość musi być taka żebyś nie wodził oczami za postaciami?

5 nie pisałeś o BR. To nie duży wydatek ja mam jakieś Marketowe LG i oprócz płyt czyta również większość formatów z hd po usb - z pewnością się przyda

6 pomyśl o kabelkach. To ważne i tez troszkę kosztują (na duże pomieszczenie to i ładnych parę stówek a może więcej

7 jakiś ups chyba tak to się nazywa jeśli nie chcesz przypalić lampy gdy poprostu odłączą prąd. Ja jedną tak załatwiłem 450 pln w d...

i to pokrótce tyle, powinieneś zmieścić się w zakładanym budżecie jak wykażesz się odrobiną chęci.

Powtórzę czasem warto poszukać coś używanego (jest dużo osób goniących króliczka i mających nadmiar gotówki wiec i podaż klocków jest spora) jeśli zdecydujesz się na użuwany projektor sprawdź cenę nowej lampy i możliwość serwisu.

Ja postąpiłem tak 8 lat temu i dzisiaj zrobiłbym tak samo. Do dziś jestem mega zadowolony

jak coś pisz na priv

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.