Skocz do zawartości
IGNORED

Akustyk czy Akkus


jancio111

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że było o tym sporo, ale nie znalazłem wpisu co tak napradę lepeij wybrać i jak to ma sie do sklepowych odpowiedników i u koo jst lepszy stosunek dźwięk/jakość/cena. Chcę kupić kolumny do montażu, ale z gotową zwrotnicą (nie jestem elektronikiem, mogę lutować ale gotowe elementy). Mam do wydania jakieś 3,5 kzł. Za te pieniadze mogę mieć coś gotowego ze sklepu, ale składajac dostaje za te pieniądze kolumnę , która w sklepie kosztuje min. 2 x drożej.

Kolumny chcę podłaczć d zestawu Primare I20, D20

proszę o opinie. Czytałem gdzieś, że może byc problem ze zrotnicą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak. W w/w firmach kupisz kolumne do montażu, ale na pewno nie taką samą jaką kupisz w sklepie.

I wcale nie jest powiedziane że kolumna złożona z dobrych komponentów w danej cenie zagra lepiej niż kolumna na tańszych przetwornikach i tańszych elementach w zwrotnicy.

W przypadku brzmienia kolumn decydujące znaczenie ma wiedza projektanta, doświadczenie, osłuchanie, znalezienie właściwych kompromisów. Owszem głośniki są ważne ale same z siebie nie zagrają dobrze. Warto mieć to na uwadze!

Za 3,5 tys.PLN proponuje poszukać czegoś na rynku wtórnym. Akurat w przypadku kolumn ryzyko "zużycia" jest bardzo małe i przy dokładnych oględzinach można łatwo stwierdzić ewentualne wady.

Życze powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście mam zestaw 17c-a16 akkusa (po leciutkich moich modyfikacjach),do tego sam robilem obudowe,dalem lepsze gniazda (te pancerne co są na stronie akkusa) i jako iż od kilku lat jestem kostruktoem zestawów głosnikowych powiem Ci że o rynku wtórnym zapomnij i najlepiej kup kolumny z Akkusa (oparte np na usherach,czy audaxach),Akustyk zaś jest stanowczo za drogi i stos. jakosć cena jest kiepski.Zapraszam na odsłuch moich audaxów (śląsk).Teraz przyszła kolej na auto i audaxy szukają nowego właściciela,wiec zapraszam do mnie to wtedy bedziesz mial ogólne pojęcie o projektach p.Albeckiego. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał Akkusa i większy asortyment, taniej i przyjemniejsza rozmowa z P. Albeckim większa szansa na dobranie pod gust. Poza tym rozczarowany jestem brzmieniem SS(za tą cenę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj domorosłych magików i nie zapominaj o rynku wtórnym na którym czasami można kupić świetne rzeczy za rozsądne pieniądze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady

Do gipsy2 - raz w tygodniu bywm w Gliwicach proszę o telefon na maile, chetnie sie spotkam

 

Z drugiej ręki wcale nie jest tak łatwo coś dobrego kupić nie mówiac o odsłuchu , no i jest duże egz. ,,grzebanych". Znaczenie ma tez ogromna frajda składania samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup gotowe ze sklepu, wybór jest spory i nie baw się w konstruowanie. Na rynku jest w brud takich amatorów, co sami chcieli prześcignąć fabrykę i wylądowali ze swoimi wynalazkami na allegro z dopiskiem "jeszcze sporo można poprawić", tylko jakoś sami nie dali rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia moze w czesci masz racje ale!!

jest naprawde sporo ludzi ktorzy maja dobry sluch przyrzady i sprawdzone konstrukcje

jesli chodzi o DIY to stosunek ceny diy jakosci jest naprawe duzy bez porownania z gotowymi zestawami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia,udowodnie Ci że za 1tyś zrobie Ci lepsze kolumny pod każdym względem (brzmienie,obudowa,glosniki) niz sklepowe do 2,5 tyś. DObre DIY zniszczy wszystko.Niestey bardzo mało jest ludzi co sie na tym bardzo dobrze zna-kwestia tylko użycia własnej inteligencji,poczytać troche.Zdecydowanie polecam Akkusa,na odsluch oczywiscie zapraszam,skontaktuje sie z Tobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jancio111,kurcze ja nie mam do Ciebie maila! Na odsluch zapraszam z własnym wzmacniaczem,chyba że do ugadamy sie przed 5 lutym (5tego lutego mój marantz jedzie sobie do Radomia na zawsze :( ).Podaj maila i telefon,skontaktuje sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka w DIY możliwości zaoszczędzenia gotówki to pozostaje mi tylko zyczyć powodzenia. DIY jest OK, pod warunkiem że ktoś traktue to jako hobby, doskonali w ten sposób swoje umiejętności, po kilku latach zabawy zaczyna pojmować o co w tym chodzi i zaczyna robić na prawdę udane kolumny. Jeśli komuś wydaje się, że kupi sobie głosnki np. Scan Speaka i zbuduje sobie klon ProAca lepszy od oryginału to tak właśnie jest - wydaje mu się. Głośniki to nie wszystko, dośc powiedzieć ze te same głośniki co w ProAcach 2,5 siedzą także w Avancach Signature (chyba że mi sę cos pokręciło), analogiczna sytuacja jest też w przypadku kolunm Audio Physica, tańsze modele oparte są o budżetowe Vify BC, znane z Avanców Omega. Gdyby zestawy do montażu dzieła wszystkich DIYerów były takie super to producenci kolumn poszliby szybko z torbami, a tak jakoś dziwnie mają się dobrze.

 

kilka słów o Akkusie i Akustyku: w akustyku nie czeka się miesiącami na zamówiony towar...

kilka słów o Audaxie: niedawno dowiedziałem się że fabryka wstrzymała produkcję, na 95% jest to koniec tych głośników. Szkoda.

kilka słów o Usherach: skoro można o 100 złotych drożej kupić Scan Speaka to chya nie ma sensu pakować się w podróbkę którą będzie o wiele trudniej odsprzedać w razie chęci zmiany głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Widziałem w Luzaku w Tychach Jbl Xti 100 za 3500zł. - niebywała okazja - ktoś na forum pisał że swego czasu kosztowały pow. 6000 zł.Teraz wypszedają wszyatkie modele z tej serii - bo będzie wchodzić nowa.

Moim zdaniem nic tylko brać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, jeśli można kupić Ostatino 2000 w bardzo dobrym stanie za 1000 zł na rynku wtórnym, to Akkusy i Akustyki są jednak b. drogie. Ten wymieniony przeze mnie zespół głośnikowy ma b. dobre przetworniki, inteligentnie skleconą zwrotnicę i dlatego trudno mi podzielić pogląd gipsy2, że diy za 1000 zł wymiata wszystko do 2,5 tys. zł. Zrobienie samodzielnie kolumn dla laika jest mało wykonalne chyba, że rżnie projekt w 100% dokładnie. Jednym słowem jest sens dobrze poszukać ( najlepiej z jakimś specem żeby nie wrobić się w regenerowane lub zjechane przetworniki) na rynku wtórnym i tanio kupić dobre kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyrażam zawsze jedną myśl: niesluchales - niekomentuj. i jak mówię ze za 1 tys zrobie cos co powali sklepowe do 2,5 zl to tak sie stanie. cóż mi pozostaje powiedziec na Wasz brak wiedzy.... 3-majcie sie chłopaki i dalej sobie żyjcie w zadufanym świecie i dalej wierzcie że nawet w ostinato czy w innych kolumnach są super zaprojektowane obudowy i zwrotnice....kiedyś robiłem (a i nawet dość niedawno) padaczki na stx'ach itp,swoją drogą czasem sie da (czasem) z tego dość świetne rezultaty uzyskać za mega niskie pieniądze....przydałby sie tu Igod,Andrea29,McGyver czyli ludzie mojego pokroju,którzy dawno prawde poznali....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, kilka osob coraz nachalniej wpycha kazdemu swoje wytwory...

a kto broni troche sie postarac i zrobic serwis o swoich produktach? do wyszukiwarek i juz, wolny rynek.

niedlugo bedzie tak, ze ktos sobie kupi phonar credo albo amphiona, i zaraz wyskoczy kilku magikow, by to "poprawic" lol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gipsy2-teraz to mnie wkurzyłeś;) - powiedz co ci nie odpowiada w paczkach Ostatino i ich zwrotnicy. Mimi że uważasz się za człowieka wyższego pokroju może odpowiesz, bo ja tam widzę mnóstwo zalet i też projektowałem wykonałe i mierzyłem kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo, jeżeli chodzi o Ostinato 2000 to są zaprojektowane poprawnie, klasa stolarki duża, zwrotnica w porządku, tylko skrzynka ma za dużą objętość i przez to bas się zauważalnie ciągnie. Vifa M18WH najlepiej pracuje w bassrefleksie nieco poniżej 20 litrów. I nie wkurzaj się tak od razu, bo nie ma o co, wystarczy powiedzieć że masz inne zdanie, i dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.