Skocz do zawartości
IGNORED

Za dużo tematów o plikach...


D4ncer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć audiomaniacy,

 

doradżcie proszę osobie, która dopiero wkracza w świat plików, w jaki format zgrywać płyty, jakim programem, jak znacie, to poleććie jakiś temat z instrukcjami co i jak ?


Znalazłem z 20 - 30 tematów, ale zazwyczaj są one stare a ja nie chcę tracić czasu na coś nieaktualnego.


Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było wygodniej... katalogowć, w odsłuchu,...?

Ale od razu szanowny Autorze taka uwaga. Naiwny sądziłem, że zgram swoje zasoby. Przelicz czas na jedną płytę razy kilkaset-kilka tysięcy... 

Brakło mi determinacji... a wciąż pojawiają się przecież nowe wydawnictwa na CD, na plikach... No i przechowywanie. Bo CD samo w sobie jest konkretnym obiektem. A pliki takie ulotne, zazwyczaj leżą gdzieś w trzewiach jakichś dysków, zawodnych dysków... 

Od razu przemyśl cały proces dygitalizacji, magazynowania i archiwizacji... Wierz mi, że poznikały płyty które przeniosłem do plików. Mniej ich pilnujesz i jesteś bardziej skory do pożyczania znajomym...

 

 

Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama prawda. 

U nas w domu jest tak, że żona słucha czego innego, ja czegoś innego, córki jeszcze czegoś innego. Ciągłe bieganie i szukanie doprowadza mnie do szału, jeszcze dziewuchy wyciągną płytę, w ferworze walki rzucą byle gdzie i tyle... Nie wyobrażam sobie bardziej praktycznego i mądrego sposobu na pogodzenie naszych problemów ?

Tylko nasuwa mi się pytanie. W tym temacie:

 

mam pięknie opisane co i jak ustawić w konfiguracji, problem polega jednak na tym, że ściągając zarówno wersję 1.3 jak i 1.5 nie widzę tych opcji o których pisze fozzie. Możecie napisać w której wersji one występują, bo widzę ich conajmniej 10?


Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, D4ncer napisał:

mam pięknie opisane co i jak ustawić w konfiguracji, problem polega jednak na tym, że ściągając zarówno wersję 1.3 jak i 1.5 nie widzę tych opcji o których pisze fozzie. Możecie napisać w której wersji one występują, bo widzę ich conajmniej 10?

Opisywałem opcje do wersji EAC 1.3. Bardziej aktualny opis jest w poście:

https://www.audiostereo.pl/topic/94597-najlepszy-program-do-zgrywania-cd-audio-do-flac-lub-wave/?do=findComment&comment=4250134

Obecnej wersji 1.5 jeszcze nie sprawdzałem.

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fozzie napisał:

Obecnej wersji 1.5 jeszcze nie sprawdzałem.

Już sprawdziłem. Niewielkie zmiany, z mojego punktu widzenia żadne, bo nie będę korzystał z podwójnego, jednoczesnego kodowania do dwóch różnych formatów, a to jest główna zmiana w wersji 1.5.

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, fozzie napisał:

Opisywałem opcje do wersji EAC 1.3. Bardziej aktualny opis jest w poście:

https://www.audiostereo.pl/topic/94597-najlepszy-program-do-zgrywania-cd-audio-do-flac-lub-wave/?do=findComment&comment=4250134

Obecnej wersji 1.5 jeszcze nie sprawdzałem.


Nie rozumiem. Ściągnąłem/zainstalowałem wersję 1.3, już pierwsza zakładka się różni, po lewej Twoje opracowanie, po prawej moje okno programu.



EDIT: NIEAKTUALNE, W PROCESIE INSTALACJI NIE ZAZNACZAŁEM, ŻE JESTEM EKXPERTEM OD TEGO PROGRAMU... ?

 

89434083_238516163851490_2319220548145512448_n.jpg


Co lepsze, FLAC czy WAV? W co warto iść?

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, D4ncer napisał:

w zakładce "Nazwy plików" jak masz wpisaną komendę? Jesteś w stanie ją tutaj wkleić? I pokazać, jak wygląda efekt czyli nazwa piosenki?

Wszystko jest pod linkiem, który wyżej podałem.

Nazwy plików mam tak:

%albumartist%\%year% - %albumtitle%\%tracknr2% - %title%

Na zakładce "Folder" mam zaznaczone, żeby używał folderu D:\

To, razem z linią powyżej, powoduje, że na dysku D: powstaje folder z nazwą artysty. W jego środku powstaje podfolder, który na początku nazwy ma datę wydania płyty i po myślniku tytuł płyty. W środku tego folderu powstają już pliki audio, które w nazwie mają najpierw numer ścieżki i po myślniku tytuł utworu. To oczywiście jest folder tymczasowy, w którym później obrabiam np. skany okładek do otagowania plików, edytuję pliki cue i sprawdzam, czy w ogóle wszystko jest prawidłowo. Później przenoszę cały folder do miejsca docelowego, gdzie pliki zagoszczą już na stałe (no prawie na stałe :) ).

Każdy może sobie dowolnie skonfigurować nazewnictwo plików. Można oczywiście zrobić tak, że EAC automatycznie będzie zapisywał to wszystko już do miejsca docelowego.

2 godziny temu, D4ncer napisał:

Co lepsze, FLAC czy WAV? W co warto iść?

Jakościowo nie ma znaczenia.

Pliki wav bardzo trudno otagować (EAC w ogóle nie potrafi otagować plików wav). Pliki wav zajmują więcej miejsca niż pliki flac.

2 godziny temu, D4ncer napisał:

Ściągnąłem/zainstalowałem wersję 1.3, już pierwsza zakładka się różni, po lewej Twoje opracowanie, po prawej moje okno programu.



EDIT: NIEAKTUALNE, W PROCESIE INSTALACJI NIE ZAZNACZAŁEM, ŻE JESTEM EKXPERTEM OD TEGO PROGRAMU

Nawet gdybyś miał włączony tryb dla początkujących to te najważniejsze opcje, które warto zmienić w większości przypadków można zmienić i skonfigurować po swojemu. Oczywiście tryb eksperta jest lepszy, wygodniejszy, daje więcej możliwości.

Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, pojawił się problem, który łącze z EACiem (do wczoraj nie występował). Odpalam komputer, EACa, wsadzam płytę do napędu, mieli i wczytuje okładkę + wersję nagrania, po czym wysuwa szufladę CD i pojawia się komunikat jak poniżej. Sprawdziłem z 5 płyt, zawsze to samo. Aha, nie mam dysku F.

 

89383757_1032093797166160_7721945907914080256_n.jpg

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, D4ncer napisał:

Hm, pojawił się problem, który łącze z EACiem (do wczoraj nie występował). Odpalam komputer, EACa, wsadzam płytę do napędu, mieli i wczytuje okładkę + wersję nagrania, po czym wysuwa szufladę CD i pojawia się komunikat jak poniżej. Sprawdziłem z 5 płyt, zawsze to samo. Aha, nie mam dysku F.

 

89383757_1032093797166160_7721945907914080256_n.jpg

Nie wiem, nie znam przyczyny takiego zachowania się.

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2020 o 16:36, fozzie napisał:

Pliki wav bardzo trudno otagować (EAC w ogóle nie potrafi otagować plików wav).

Nie polecam WAV. Wiele odtwarzaczy i strumieniowców nie chce często czytać tagów. WAV jest też bez sensu z innego powodu. Jest FLAC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAC też jest bez sensu moim zdaniem. Kiedyś sprawdziłem ten sam utwór zgrany do pliku za pomocą foobara i eaca - taki sam co do bita.  Nie słyszę i nie znam nikogo kto słyszy (zwłaszcza jak nie wie czym była płyta zgrywana) różnicę między płytą zgraną ead-em, a foobarem. Szkoda na to czasu, a foobar spokojnie taguje wav-y jak ktoś potrzebuje.

Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 10.03.2020 o 09:39, D4ncer napisał:

U nas w domu jest tak, że żona słucha czego innego, ja czegoś innego, córki jeszcze czegoś innego. Ciągłe bieganie i szukanie doprowadza mnie do szału, jeszcze dziewuchy wyciągną płytę, w ferworze walki rzucą byle gdzie i tyle... Nie wyobrażam sobie bardziej praktycznego i mądrego sposobu na pogodzenie naszych problemów ?

a nie można po prostu znaleźć ripów w necie? Masz nośnik fizyczny więc nie piracisz, a jest chyba wygodniej? Chyba że obawiasz się o jakość tych ripów ale może się okazać, że w necie są zripowane lepsze wersje niż to co masz. Ja osobiście w Twoim przypadku to bym wykupił jakiegoś Tidala czy Spotyfy i rodzinie polecił słuchanie ze streamingu.

Ja tak robię, że płyty w 90% to albumy dla mnie wyjątkowe - takie które przesly próby czasu czyli moje top of the top, żona i tak słucha tego samego co ja, a jak chce coś czego nie mamy i wiem, że nie warto tego trzymać na "fizyku" to leci z Tidal.

Osobiście uważam, że w dzisiejszych czas warto trzymać Płyty (winyl, CD co kto lubi) i pliki tylko w streamingu. Chociaż kto wie co się zmieni za kolejne 10 lat ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.