Skocz do zawartości
IGNORED

Technics


pawiowy

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmak : SE-A1010 / SU-C1010

CD : SL-P2000

 

Nie jestem zwolennikiem tego typu pytań ,ale suszy mi głowę od kilku tygodni kumpel "zajadły techniksowiec" abym się zapytał na forum , czy ktoś posiada takie klocki. Jeśli tak to napiszcie jakies krótkie recenzje .

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaka 1010 radzę omijać z daleka-to COŚ kosztowało przed rokiem, a może jeszcze kosztuje w sklepie firmowym Panasonica w Sosnowcu 4690 zł!!!! Za połowę tej kaski można mieć o wiele lepszego wzmaka, a 1010 to.....jedynie ładnie wygląda....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio, za każdym razem, gdy ktoś wspomni lub zapyta o wzmacniacz Technics`a, Ty zawsze wiesz, że będzie on grał chu...o ;-)

Mam wrażenie, że miałeś już wszystkie wzmacniacze tej firmy, a przecież każdy gra inaczej...

 

Każda firma ma lepsze i gorsze sprzęty, Technics nie jest tu wyjątkiem.

 

SL-P2000:

Opis był w Audio 3/98

Cd jest wyposażony w układ wirtualnej baterii, w skład której wchodzą dwa kondensatory po 10000uF każdy i kolejne dwa po 3300uF :-) (nie jeden wzmacniacz by tak chciał). Z tyłu można się doszukać zbalansowanych wyjść XLR. Prócz tego solidna, wielowarstwowa obudowa, która zabezpiecza cd przed zewnętrznymi zakłóceniami (np. drganiami), centralnie umieszczony napęd, duży zasilacz z pierścieniowym rdzeniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Pamietam test CD z HFM. Ogolnie wyszedl dobrze, dzwiek raczej miekki i spokojny. Wybitna konstrukcja mechaniczna, prawdopodobnie niezniszczalny. I trzeba przyznac ze nawet wyglada niezle, jesli kogos nie razi nazwa firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zyzio do Voyta

(Konto usunięte)

Bo miałem Su A 1000 i Su C 1000, którego kupiłem dla wyglądu i z miłości do marki i grało to sobie nie najgorzej (bez rzucania na kolana) z kolumnami Infinity Reference 50, po przejściu na Studio 80 Paradigma wzmak nie wyrabiał... i nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że kolumny te znakomicie napędziła Yamaha 596, a potem mój Maraantz PM 8000-wzmaki TAŃSZE i to znacznie od tego Technicsa.

1010 nie słuchałem, ale wydaje mi się że moze grać jeszcze gorzej od starych modeli z powodu wprowadzenia magicznego układu podwyższajacego S/N, ale powodującego uczucie "sztuczności" dźwięku...

Jeśli chodzi o CD to do Technicsa nic nie mam-sam wielokrotnie rekomendowałem PS 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze...

...ale SU-A / SU-C1000 kosztował ok. 3000zł, a nie ok. 4500 zł!

Prócz ceny nowego wzmacniacza, zmienili też kondensatory, no i przede wszystkim 1010 jest wzmacniaczem DVD Audio Ready. Myślisz, że wymiana kondensatorów nic nie dała?

 

Mi się wydaje, że dała i to dużo. Wystarczy zerknąć na ocenę SU-A707 w HFiM i porównać ją do oceny SU-A700mk3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Hasel nie lubie. Stonki tez nie chcialem zwalczac, ladny zuczek. BTW, widze ozywienie hien na naszym forum, milo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, cena w autoryzowanych salonach Panasonica wynosiła 4699 zł, niewykluczone, że można go było kupić za 3000 zł, ale to i tak bardzo dużo.

Zasilacz w 1010 jest ten sam co w 1000-czce- ta sama moc 70W/4ohm(20hz-20khz), 85 W/8ohm (1 khz),120W/4ohm (1khz)-to niezbyt wiele jak na taki wygląd i duzą obudowę sugerującą dużo wieksze wrażenia..... Kondensatory to jedynie zmiana z TA-KEH na TAK-EH II-pojemność ta sama, dodatkowo DVD Audio Ready czyli układ VGCA podnoszący S/N i sprawiający, że dźwięk jest jakiś taki sztuczny(spłaszczony). Za 3000 zł można mieć np. NAda 370 czy Vincenta, które to wzmaki co by nie mówić deklasują Technicsa, w którym brakuje jednak powietrza, mocy, uderzania i basu.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , proszę się nie kłócić tylko tylko pisać i pisać to co słyszycie na swoich systemach z tych klocków.

 

Voyt - wiem o recenzji , ale bardzo mi zależy na Waszych odczuciach ze słuchania takiego zestawu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę cos napisać o 1000 - w 1010 zmiany są naprawdę kosmetyczne-

-dźwięk był spokojny-nieco za spokojny, ale za to przyjemny-góra nie natarczywa (duża zaleta), dynamika przeciętna, bas nieźle kontrolowany-ale to też zasługa moich dawnych kolumn Infinity Reference 50 z obudową zamkniętą, niestety niezbyt potężny-brak potęgi brzmienia, średnica niezła, ale czasami zdarzyły się syczące sybilanty, stanowczo za mało powietrza-dźwiek przywiązany do klumn, o ich znikaniu nie było mowy.

Zaleta tego wzmaka było to że nie kłuł w uszy-poza tym grał wyraźnie lepiej od A 800 mkI, którego posiadałem wcześniej.

Cd P 2000 nie znam-pamietam tylko, że kosztował kiedyś 4 kzł, był w klasie B w "Audio-Video"-cztery gwiazdki, a w niemieckim "Audio" dostał 90 pkt-tyle samo co 4- ro krotnie tańszy PS 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam kurna do wszystkich prośbę. Mam syntezator Technics KN 1000, szukam do niego stacji dysków. Nigdzie tego nie ma. Poooooooooomóżcie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

NIe będę komentował opinii na temat Technica, ale to przkre. Najpierw oddaje się podkłony a potem wiesza psy.

Przejdę do meritum. Mam SU-C1000 i SE-A1000.

1. Trochę dodaje od siebie, ale który sprzęt nie doadje (nawet ten najdroższy). Ociepla i zaokrągla. Przy jednoczesnej świetnej dynamice i pełnym przenoszonym paśmie. Jest niesamowicie muzykalny, mogłem wysłuchać całej "Błękitnej Rapsodii Gershiwina i Symfonie Rachmaninowa, a to grniczy z cudem! Gra trochę jak lampowiec. Jeżeli libisz taki dźwięk to jest OK.

2. Słuchałem przed decyzją w tym przedziale cenowym: Onkyo Integra, Rotel, Primare, NAD (rozczarowanie!). Nie wymienię więcej, bo zostanę uznany za profana;-)

 

3. Nie wierz w opinie magazynów i innych ludzi też. Pamiętajmy, że sprzętu idealnego nie ma. Przecież masz CD, Przedwz. Wzmac., Kolumny i pomiędzy tym wszystkim masę kabli, nie mówiąc o specyficznej charakterystyce pmieszczenia... Zagłada. Polegaj trochę na swojej intuicji. Jeżeli czujesz, że Technics 1010, to sróbuj.

4. Na pewno jedno jest pewne, jest to sprzęt zrobiony ze zankomitych podzespołów, bardzo wysokiej jakości. Nie wierz w to, że przepłacisz. Pracuję w tym biznesie i wiem, że marże na tym są niewielkie (20% między producentem, a klientem końcowym), w porównaniu do uberań, kosmetyków, gdzie sięgają 300%, to jest nic. A taka firma jak Matsushita taki sam kondensator, który domowy majsterkowicz kupi za 100 zł dostanie za 25 zł. I dlatego nie kupiłbym kolum "domowej roboty", czy budowanych w małe firmy.

 

Trochę się rozpisałem. Mam nadzieję, że ci coś mogłem doradzić. Polcecam jednocześnie dwie strony, jeżeli ich nie znasz.

www.audioreview.com

www.hi-fiworld.co.uk

 

Pierwsza strona to opinie użytkowników. Uważaj może być szok, bo niektórzy twierdzą, że CD Technics jest lepsze od Cambridge Audio 500SE (prawie Boga). Druga to pismo fachowe, ale recenzje solidne.

 

I już na koniec porównaj Audio Vide z roku 2001 i z roku 2003. W tym z 2001 CD Technics SL-PS7 jest w kategorii C i ma ****, a wtym z roku 20003 jest już w kategorii D i ma na otarcie łez *****. Ciekawe!

 

Pozdrawiam

A.B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Su A 1000 i absolutnie sie nie zgadzam....Dla mnie zero dynamiki i basu, choć nie najgorszy, dosyć przyjemny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

A miał może ktoś może doczynienia z ostatnią wersją Ver 3.0 (SU 1010) była to już ostatnia i najnowsza seria tuż przed likwidacją działu firmy technics ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15085-100002108 1201477135_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 21 Cze 2003, 09:25

 

>Ja mogę cos napisać o 1000 - w 1010 zmiany są naprawdę kosmetyczne-

>-dźwięk był spokojny-nieco za spokojny, ale za to przyjemny-góra nie natarczywa (duża zaleta),

>dynamika przeciętna, bas nieźle kontrolowany-ale to też zasługa moich dawnych kolumn Infinity

>Reference 50 z obudową zamkniętą, niestety niezbyt potężny-brak potęgi brzmienia, średnica niezła,

>ale czasami zdarzyły się syczące sybilanty, stanowczo za mało powietrza-dźwiek przywiązany do klumn,

>o ich znikaniu nie było mowy.

 

 

mialem te kolumny sciagniete z USA, zastapily u mnie Midletone 300 (?? Tonsila cos jak altusy) i to byla najwieksza zmiana na + w calej mojej historii z audio, kolumny byly znakomite bas byl rewelacyjny to co piszesz to wina kaszaniastego wzmaka Techniksa - brak dynamiki, kiepski zle kontrolowany bas, zamulenie to cechy wszystkich Techniksow ktore widzialem na wlasne oczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Powiem tak - Jeśli chodzi o samego Technicsa to nie sugeruj się negatywnym nasytawieniem użytkowników, to taka sama firma jak inna - ma swój sposób brzmienia i tyle. Technicsa można polubić niekoniecznie cenić. Co do klocków , o których mówisz moja opinia to : CD SLP2000 - rewelacja ! (prawie kompletnie pozbawiony technicsowych naleciałości) Oprócz SL-P1200 SL-P990 i zmodyfikowanego SL-P999 praktycznie - które trzymają dobry poziom tylko kilka konstrukcji typu SL-PS840 zasługuje na zainteresowanie. Reszta CD ( w dużym uogólnieniu to średni i niski budżet jednak nie męczący i generalnie niezawodny) ŁADNY !!! ( na mój gust). Co do wzmaków to powiem tak: Powinniśmy podzielić klocki tej firmy na trzy generalne części : pierwsza ta wzmacniacza kanciaste (starej daty) miały wady i zalety bliższe innym firmom. Była dynamika , można było mówić o basie góra była ładna itd. Były wśród nich konstrukcja fajne typu SUV 900 bodajże. Druga grupa to obłe plastiki (czasem fronty były aluminiowe) i tu moja uwaga - żadne tam TAKEH II itp. nie zmianiają tu faktu kompletnej degradacji przyzwoitych tradycji. Żeby mnie źle nie rozumieć - lubię Technicsa - przeszedłem przez wszystkie jego fazy. Teraz na nim nie gram ale sentyment mi pozostał ... Co do charakteru brzmienia to uogólniając integry -

brak niskiego basu matowa ale nie męcząca średnica bezbarwna góra (to wszystko składało się jednak na mieszankę która była łatwo przyswajalna) Ktoś nawet zauważył że do wzmaka Technicsa trzeba korektora bo ... bez niego nie gra ... no nie do końca - przy lepszych i bardziej analitycznych kolumnach Technics dostaje jakąś tam szansę... (nie dziwota , że przyklejono do Techniawki altusy jako idealny komplet ;-) ) Co do dzielonych wzmacniaczy - klasy budżet to powiem tylko tyle , że są nijakie. Bardziej poprawne niż integry ale jakieś takie niemęskie rzekłbym blade bez ikry i co tam jeszcze sobie w tym znaczeniu dobierzecie ... Obu tych grup tyczy totalna porażka w kwestii wydajności prądowej !!!!!!!!!!!!! SUA 900 MKII wyłączal mi się czasem przy 4-o ohmowych kolumnach na godz. 11 !!! no jaja dosłownie Nie wspomnę w tym miejscu co wyczyniał SUA 700 ...

Co do ostatniej grupy wzmacniaczy : dzielone z wyższej półki (żebyśmy się dobrze rozumieli - nie myślę tu o SUA

1010 ...) czyli SU-C/A 3000 , SUC/A 7000 itd. powiem krótko - fajne klocki i do tego bardzo ładne. (jedno ale a w zasadzie dwa - bardzo trudne do zdobycia - szczególnie wyższe niż SU-C/A 3000 - po drugie ceny nowych to około 40% przesada...) Reasumując - nie można mówić o CD 2000 obok SUA- 1010 bo szkoda tego CD przy tej choince. Jeśli odpowiada Ci brzmienie Techniawki i oprócz tego masz inny sprzęt do słuchania materiału muzycznego to polecam warto go mieć "za rogiem" razem z butelką Żubra ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie potwierdzam , mam znajomego który zawsze na sam koniec testów , jesli jest ktoś nowy w towarzystwie odsłuchiwaczy ,wyjmuje z szafy stary odtwarzacz Technicsa i ....

-dzisiejsze CD do 3K zł nie maja czego szukać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja jestem ciekaw jak by wypadł mój SL-PS840? Przeróbki jak w podpisie. Już nawet nie pamiętam jak to było słuchać go fabrycznie grającego, był za to nie raz chwalony, ale już po wymianie kondów przy DACu miałem problem wrócić do tego, co było, a potem poprawiałem kolejne rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Niemieckim ''AUDIO'' jest test odtwarzacza SL-PG 200 i oceniono go na sehr-gut ;)

 

Poniżej link do tego testu ,ale niestety artykuł jest płatny :>ale za to w EMPIK-ach bez problemu można go przeglądnąć ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo nasze odtwarzacze kminią wave oraz podają dts na zewnetrzy przetwornik ,Czytają prawie wszytko bo nie mają zblokowanego chipa .No i ten wygląd ,wkurza mnie tylko brak Coaxiala .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.