Skocz do zawartości
IGNORED

Technics


pawiowy

Rekomendowane odpowiedzi

tacy to potrafią wyprówadzić z równowagi...... :( brak słów!!!! poco takie coś pisze??? masz jakiś cel w tym??? Może sie podzielisz swoimi spostrzeżeniami CO??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie zwracac uwagi na takie wpisy, wtedy trolle wymiękną.

Dopisuje sie do watku. Mialem wzmaka 570, ktorego mile wspominam, a jeszcze milej 900, regulatory miala ukryte pod klapka. Potem nabylem 900 dzieloną, ale w porownaniu z ta poprzednią to byla juz kaszana.

No i kaseciak 605 z dbx, czapki z glow przed tym deckiem. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 605 był fantastyczny, druga sprawa, że jak tak spojrzeć wstecz to cały sprzęt produkowany wcześniej był lepszy od tego późniejszego. Druga sprawa, że jeśli chodzi o magnetofony to chyba seria RS-B x0x była najlepsza. Jeszcze wcześniejszym też niczego nie można zarzucić, ot chociażby RS-M245X czy RS-M253X. Magnetofony nie do zajechania, tylko wygląd nieco inny od RS-B. Nie oszczedzali wtedy na stosowaniu materiałów. Pakowali głowice amorficzne AX nie tylko do tych najwyzszych modeli, ale też do tych trochę niższych. W późniejszym okresie już takiej tendencji nie bylo. Weźmy chociażby pod uwagę RS-B965 czy późniejszy RS-BX 808/828 - wypuszczali je tylko z głowicami typu MX (permalojowe), a jakby tak okres produkcji takiego 965 i niższych modeli 765 i 665 przypadał na lata wcześniejsze, to wszystkie te trzy modele miałyby amorficzne głowice AX.

 

A co do trollowania Antoniego Mariana Jobacza - skoro Technics to złom, to po co zagląda do wątku, który go nie interesuje? Po to żeby wyrazić swoją jakże cenną dla wszystkich użytkowników Technicsa opinię? Zanim się coś napisze, powinno się 10 razy zastanowić, bo nie ma złego sprzętu a tylko są różne gusta, według których jednemu będzie odpowiadał dźwięk takiego sprzętu a drugiemu innego. Ktoś kto mówi, że coś jest złomem nie potrafi wychwycić pewnych różnic pomiędzy sprzętem. Mi osobiście nie bardzo odpowiada dźwięk NAD, ale nie uważam że jest to złom czy pierdziawka. Wręcz przeciwnie, sprzęt bardzo dobry, ale ja wolę nieco inne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszdab, 8 Wrz 2008, 23:35

 

>Aha, zapomnialem.....mam piekny gramofon Technicsa QD33 w kolorze srebrnym - full automat z napedem

>bezposrednim.

 

Fajny był ten gramofon i zrobił w swoim czasie furorę. Jedyne zastrzeżenia można było mieć do pokrywy, która lubiła pękać przy zawiasach przy niezbyt ostrożnym uzytkowaniu, ale to akurat dotyczyło wszystkich modeli a nie tylko tego konkretnego.

 

Osobiście mi zawsze odpowiadała ta szaro-grafitowa barwa segmentów Technicsa. Srebrne jakoś zawsze mniej mi się podobały. :) Chociaż z kolei gdy spojrzę na starsze segmenty z lat 70-tych, to im bardziej z kolei srebrny kolor pasował. Inne wzornictwo, nowszy design jakoś lepiej prezentuje się w ciemnych barwach, ale to tylko moje skromne zdanie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się łezka w oku kręci ...

 

Pamiętam, że kiedyś, musiał to być rok 89 lub 90, poszedłem do koleżanki z klasy i okazało się, że jej brat miał magnetofon Technicsa 905 ... jako właściciel wiezy "midi" firmy Sony, przeżyłem wtedy coś na miarę szoku poznawczego :-)

 

Rany, co to był za sprzęt ! Jakbym wahadłowiec NASA z bliska zobaczył.

 

Zaraz potem mój kolega kupił sobie w Pewexie cały komplet Technicsa - magnet RS-TR555, wzmacniacz SU-V670, korektor graficzny (!) i tuner. A do tego Altony, które stały na szcycie meblościanki. No po prostu kosmos :-))))

 

Wydawało nam się wtedy, że to szczyt techniki. Rok później sam sobie kupiłem Technicsa - mój pierwszy nabytek to RS-B965 (nie miałem nawet wtedy kompaktu !), kupiony za $499 w Pewexie, a zaraz potem SU-V900 za kolejne $500.

 

Pamietam, że moi koledzy z podwórka najbardziej nie mogli zrozumieć, dlaczego kupiłem magnetofon jednokieszeniowy, skoro za $219 można było kupić dwukieszeniowy :-))) - taki badziew z wyświetlaczem na 6 diodach ... RS-TR170 czy coś takiego

 

Musiałem wszystkim tłumaczyć, że ten przecie ma dbx ! Na tamtym etapie rozwoju, wydawało nam się, że dbx jest szczytem rozwoju, techniki :-) Ponieważ nie miałem kompaktu, wszytskie kasety kopiowałem z płyt u kolegi na jego 555. Na szczęście potem sam kupił 965 więc zniknął problem kompatybilności.

 

Częścią hobby było w tamtym czasie również zbieranie kaset - miałem wszystkie modele dostępne w Pewexie - od TDK D po ceramiczne Sony MA-cośtam, po $10/szt. A potem włączało się Tangerine Dream i jazda ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wtedy chodziłem kupowac winyle do jednego cwaniaka - do był odlot wieza technics plus polski gramofon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dla większości z nas to był kosmos, gdy pierwszy raz się zobaczyło gdzieś segment Technicsa. Marzeniem wtedy było posiadanie RS-B505, o dwukrotnie droższym RS-B905 nie wspominając. A jaka radocha jak się go w końcu dostało (w moim przypadku akurat był to RS-BX606 z 1991 roku). To było wtedy coś niesamowitego, coś najlepszego, reszta przestawała się liczyć. Piękne wspomnienia. Wtedy nie istniało coś takiego jak kompatybilność, albo raczej - nie liczyło się. :)

 

Za to była reakcja kolegów jak zobaczyli że masz w domu Technicsa: "O jaaaaa." :)

 

Nie wiem jak Wasze RS-B905 i 965, ale mój RS-BX606 przetrwał do dnia dzisiejszego. Tak samo doskonale wygląda i działa jak 17 lat temu i mimo że do doskonałości dużo mu brakuje w porównaniu do innych modeli, to gra nadal znakomicie jak na swoje możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie miałem takiego szczęścia, żeby posiąść Technicsa w tamtych czasach. Chodziłem tylko jak głupi wpatrywać się w te klocki na półkach. I faktycznie, można to porównać do startu wahadłowca czy coś ;)

 

Marzenie spełniłem wiele lat później, kupując sprzęt Technicsa, ale już niestety z tej ostatniej, obłej i paskudnej serii. I się zraziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mojego technicsa pracowałem przez ponad miesiąc jako nurek ... w tartaku :-)

 

To były czasy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ile wspomnień :)

 

ja zanim stałem się posiadaczem sl-ps50 (chyba taki miał symbol) biegałem do znajomych sprzedawców w Pewexie na kopiowanie płytek ;) sl-ps50 w końcu udało się zdobyć , wolałem 70tkę , była raptem o 200 czy 300kzł droższa ale nie do trafienia... sl-ps50 kosztował cos ponad 4 miliony zł (wtedy już pewex sprzedawał za zł) , przed cd miałem decka rs-b605 - kompletnie nie pamiętam czy kupiłem go w Pewexie czy od kogoś

 

pamiętam jeszcze pierwszy magnetowid w domu - Sanyo , 1987 rok zdaje się , kosztował coś koło 400$ , wtedy była to dwuletnia pensja mojej mamy :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Historyczne Japońskie reklamy telewizyjne Technicsa ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejde obojetnie obok tego watku :-)

 

Kiedys mialem SU-A900 wraz z SL-PG670, bylo pieknie... do kiedy posluchalem czegos innego. Od tego czasu totalnie zrazilem sie Technicsem, do czasu kiedys stalem sie posiadaczem kompa SU-A6 i SE-A5. Komplet ktory o 180 stopni zmienil moj stosunek do Technicsa, obecnie szukam dla niego reszty toru, zastanawiam sie nad jakims Dream Teamem tej firmy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytajac ten watek oczywiscie z ogromna sympatią do Technicsa wspominajac szczegolnie lata 84-89(fascynacja czyms dla mnie finansowo niedostępnym) mam chec kupic decka kasetowago 405 lub 605,

modele z dbx pod warunkiem, ze trafie w stanie niemal sklepowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, w stanie niemal sklepowym będzie dość ciężko, bo jakby nie patrzeć to sprzęt ponad 20-letni, jednak przyznać trzeba, że trafiają się egzemplarze naprawdę dobrze zadbane i w świetnej kondycji. Co prawda nie jest ich niezliczona ilość, ale co jakiś czas można dojrzeć na Allegro nawet. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 odpada, nie chcialbym inwestowac w magnetofon. To jest troche taka moja fanaberia, bardziej dla oka i z sentymentu a i muzyczke od czasu do czasu zapuszcze (okolo 300 kaset z muzyka Italo Disco z lat 1983-1990). Powspominam sobie tamte piekne chwile, no i z tamtym okresem Technics najbardziej mi się kojarzy.

Znalazlem aktualnie jedna 405, nie wyglada najgorzej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Natomiast przegapilem cos takiego, czy to model godny uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco, mnie tam kolo nosa tak na prawde czy Technol czy inna maszyna, byleby dobra, mocna, ładnie odtwarzajaca i zeby bylo milo na nią popatrzec, Wszystko mi jedno czy srebrny czy w innym kolorze.

Warunek tylko taki - miekka mechanika, wskazniki fluoresencyjne(przepraszam jesli blednie je nazwalem), mile widziany motor do kieszeni. Niepotrzebnie sprzedalem NADa 6220 w zaskakujaco idealnym stanie, b.ładnie odtwarzał(mial jedna wade - byl brzydki).

Jesli chodzi zas o 405, to jako pierwsza przyszla mi na mysl gdyz byl to deck, ktory wyjatkowo mi sie podobal oraz wspaniale nagrywal i odtwarzal. To samo dotyczy rowniez 605. Potem mialem jeszcze kilka

deckow Technola ale jakos nie wbily mi sie w pamiec. Najmniej ciekawie wspominam AZ7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>może Akai 75 albo 95 ? niestety ciężko to kupić w tak niskiej cenie jak Technicsa

 

Zdobycie w dobrym stanie technicznym GX 75/95 jest praktycznie niemożliwe. Jeżeli ktoś próbował w Akai ruszać głowice, a tak często jest, są praktycznie nie do ustawienia, pozostaje tylko autoryzowany serwis, a takiego w Polsce nie ma. W moim egzemplarzu nawet rolki były zmienione na dwie jednakowe i o nieodpowiednim rozmiarze. Magnetofon słabo grał, nagrywał i prawie nie kalibrował. Zakup Akai owszem, ale radzę samemu się pofatygować do sprzedającego i sprawdzić jak sprzęt sprawuje się na prawdę.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można by wspolnymi silami sklasyfikowac ponizsze modele deckow Technics od najlepszego do najslabszego?

rs bx646

rs bx747

rs b765

rs b755

rs bx501

rs bx601

rs b405

A moze ktos zna nastepujace modele i jak one wygladaja na tle wymienionych Technicsow

Pioneer ct939

Pioneer ct656

Akai dx57

Pioneer cts610

Nakamichi 480

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos z Was spotkal sie z w/w modelami lub posiada jakąkolwiek opinie na ich temat.

Pytam, gdyz znalazlem na Allegro wymienione modele jak rowniez wczesniej wyszczegolnione Technicsy.

Myslalem aby je poukladac od najlepszego do najsłabszego zeby ulatwic sobie wybor.

Ewentualna prosba o podpowiedz wskazującą na np trzy modele z ktorych warto wybrac.

W zasadzie deck bedzie tylko i wylacznie sluzyl do odtwarzania kaset, tych ktore posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

web, 15 Lis 2008, 18:58

 

>Zdobycie w dobrym stanie technicznym GX 75/95 jest praktycznie niemożliwe. Jeżeli ktoś próbował w

>Akai ruszać głowice, a tak często jest, są praktycznie nie do ustawienia, pozostaje tylko

>autoryzowany serwis

 

Nie siej defetyzmu. Na trzy egzemplarze GX-75 jakie miałem okazję posiadać lub testować, tylko jeden był faktycznie nie do ustawienia - był to właśnie GX-75 mkII, która to seria dotknęta jest często powtarzającą się wadą polegającą na odklejaniu się czoła głowicy. Natomiast generalnie ustawianie głowic w GX-75 jest takie samo, jak w każdym innym trzygłowicowym magnetofonie, wiem z autopsji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.