Skocz do zawartości
IGNORED

Anna Gacek zwolniona z radiowej Trójki


Sklep.RMS.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skromnie od siebie dodam: dzięki Trójce, która prezentowała CAŁE niedostępne w Polsce wówczas albumy poznałem w końcówce lat 70-tych najwspanialszy dla mnie (dla mnie! - nie aspiruję do jakichkolwiek ogólnych sądów) utwór rockowy: "Time waits for no one" Rolling Stonesów. Pamiętam, leżałem wtedy jako młody chłopak w szpitalu i niesamowicie mnie ten numer zachwycił - zaczęła się od tamtej pory moja długa zażyłość ze Stonesami.

Smętnie dedykuję ten numer wszystkim słuchaczom prawdziwej Trójki, której w obecnych czasach odbiera się prawo bycia "Zacnym Marginesem"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez evam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka też uprawiała ten "proceder" ? To były piękne czasy. Muzycznie, radiowo. Do dziś pamiętam jak Beksiński "opowiadał" okładki płyt. Tak tytułem wstępu, zanim zabrzmiała muzyka. I właśnie w tym wszystkim chodzi nawet nie o Annę Gacek tyle o (choć także o Nią, wraz z Mannem, Chojnackim) co o pewien latami ugruntowany wzorzec kulturowy, wzorzec estetyki. A to, że wzorzec w obecnych czasach jest marginesem, mi to nie przeszkadza. Przeszkadza mi to, że margines robi się coraz węższy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, evam napisał:

"Dziękuję Wam tą drogą za wsparcie, za wielokrotnie okazywaną przyjaźń. Przez lata Wasza życzliwość utrwalała świadomość przynależności do Zacnego Marginesu, który zbudowała Dawna Trójka."

I to jest sedno sprawy, sedno sporu który się toczy: "Bycie Zacnym Marginesem".

Było różnie, za mojej pamięci gierkowszczyzna, potem stan wojenny - Trójka była marginesem i dzięki temu podtrzymywała nas jakoś w tamtych czasach.

Każdemu kto TERAZ pitoli, że Mannowi, czy innym weteranom trójkowym "nie przeszkadzało" uczestniczenie w aktywności Trójki, mogę powiedzieć: niczego nie przeżyliście, niczego nie rozumiecie - i z niezrozumiałych, także nieakceptowalnych powodów uzurpujecie sobie prawo sądzenia.

W czasach totalnych marginesy bywają dla wielu wszystkim...

Teraz mamy czas totalnej bylejakości, czas eliminowania aspiracji i ambicji. Trójka mogła dalej być "zacnym marginesem".

Czyli trójka była takim bezpiecznikiem rządzącego układu komunistycznego, gdzie bezpieczne dla niego, bo muzyczne ujście mieli ci mniej pokorni. Nie mogła powstać bez aprobaty i patronatu tego rządzącego reżimu. Kim byli w takim razie tworzący trójkę? Funkcjonariuszami, czy mniej rozeznanymi w polityce i mimowolnymi cementatorami tego układu? ? Każdy może sobie na to pytanie odpowiedzieć we własnym zakresie, bo nie usłyszałem jeszcze żadnej teorii w której trójka miała jakikolwiek udział w "upadku komunizmu" ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała. Jak podczas listy przebojów puszczano fragment instrumentalny Manaam, który w tym czasie miał szlaban?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie byłoby dużo bardziej ponure bez Trójki, jej słuchacze wiedzieli znacznie mniej i mieliby ciaśniejsze horyzonty.

A że rządzący wiedzieli w niej pożytek dla siebie? Niech im będzie. Nam też się przysłużyła.

Ale zerojedynkowym trudno to pojąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, lukiii napisał:

Czyli trójka była takim bezpiecznikiem rządzącego układu komunistycznego, gdzie bezpieczne dla niego, bo muzyczne ujście mieli ci mniej pokorni. Nie mogła powstać bez aprobaty i patronatu tego rządzącego reżimu. Kim byli w takim razie tworzący trójkę? Funkcjonariuszami, czy mniej rozeznanymi w polityce i mimowolnymi cementatorami tego układu? ? Każdy może sobie na to pytanie odpowiedzieć we własnym zakresie, bo nie usłyszałem jeszcze żadnej teorii w której trójka miała jakikolwiek udział w "upadku komunizmu"

No piknie żeś to ujął.

Tylko jedno (podwójne) pytanie mam - wiedzę powyższą posiadasz zabezpieczoną, własnym doświadczeniem z tamtych czasów?

Czy naczytałeś/nasłuchałeś się teraźniejszych opinii, w szczególności tych, którzy bliżsi są "ideowo"?

56 minut temu, lukiii napisał:

nie usłyszałem jeszcze żadnej teorii w której trójka miała jakikolwiek udział w "upadku komunizmu"

Wybranie i sprytne podsunięcie przez red. trójkowych (w tym W. Manna) betonowi partyjnemu nieznanej (temu betonowi) grupy The Rolling Stones, jako "godnych" by występować w szacownej Sali Kongresowej w roku '67.

To była ta pierwsza "cegła" wydłubana bezpośrednio przez Trójkę z Muru PRL.

Jeśli uważasz, że to mało, znaczy żeś jeszcze szczyl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wentyle były różne. Mniej lub bardziej grzeczne lub niegrzeczne, mniej lub bardziej kontrolowane. Ale dobrze że były

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, iro III napisał:

Wybranie i sprytne podsunięcie przez red. trójkowych (w tym W. Manna) betonowi partyjnemu nieznanej (temu betonowi) grupy The Rolling Stones, jako "godnych" by występować w szacownej Sali Kongresowej w roku '67.

To była ta pierwsza "cegła" wydłubana bezpośrednio przez Trójkę z Muru PRL.

Jeśli uważasz, że to mało, znaczy żeś jeszcze szczyl.

 

To fajnie. Koncert The Rolling Stones na Kubie w 2016 wprowadził już liberalną demokrację, czy jeszcze są w trakcie jej wdrażania?

 

18 minut temu, iro III napisał:

No piknie żeś to ujął.

Tylko jedno (podwójne) pytanie mam - wiedzę powyższą posiadasz zabezpieczoną, własnym doświadczeniem z tamtych czasów?

Czy naczytałeś/nasłuchałeś się teraźniejszych opinii, w szczególności tych, którzy bliżsi są "ideowo"?

Czyli już jestem przypisany do jakiejś partii lub nurtu? A mogę wiedzieć której??

Nie ma znaczenia czy mam 5 lat i nadzwyczaj dobrze jak na swój wiek umiem pisać, czy 99 i chwieje się nad dziurą w ziemi, skoro argumentów brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, iro III napisał:

Tylko jedno (podwójne) pytanie mam - wiedzę powyższą posiadasz zabezpieczoną, własnym doświadczeniem z tamtych czasów?

Pisanie o tym w kółko jest jednak słabym argumentem.

A co powiesz o ludziach dyskutujących na temat śrrdniowiecza?  Mieli jakieś doświadczenia z tamtych czasów?

25 minut temu, iro III napisał:

Wybranie i sprytne podsunięcie przez red. trójkowych (w tym W. Manna) betonowi partyjnemu nieznanej (temu betonowi) grupy The Rolling Stones, jako "godnych" by występować w szacownej Sali Kongresowej w roku '67.

To była ta pierwsza "cegła" wydłubana bezpośrednio przez Trójkę z Muru PRL.

"Pomysł występu w Warszawie pochodził od samego z zespołu. Okazją był odwołany koncert w Moskwie. Naczelnej sile przewodniej międzynarodowego ruchu socjalistycznego nagle odwidziało się sprowadzanie do ZSRR brytyjskich chuliganów, z Beatlesami i Stonesami na czele. W ekipie Micka Jaggera narodził się więc pomysł występu w Warszawie. Polakom nie mieściło się wówczas głowie, że może nad Wisłą wystąpić najmodniejsza, skandalizująca grupa rockowa (zresztą już po słynnych ekscesach narkotykowych).

Jak przypomina dziennikarz Trójki, Piotr Metz, koncert odbył się jednak tylko dlatego, że zgodę na niego wyprosiły osobiście od Władysława Gomułki... jego wnuczki."

26 minut temu, iro III napisał:

Jeśli uważasz, że to mało, znaczy żeś jeszcze szczyl.

A to, to już chyba sam wiesz co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

42 minuty temu, iro III napisał:

Wybranie i sprytne podsunięcie przez red. trójkowych (w tym W. Manna) betonowi partyjnemu nieznanej (temu betonowi) grupy The Rolling Stones, jako "godnych" by występować w szacownej Sali Kongresowej w roku '67.

To była ta pierwsza "cegła" wydłubana bezpośrednio przez Trójkę z Muru PRL.

Mann wraz z Olechowskim się do tego faktycznie przyczynili wykorzystując okazję  ale przypisywanie  im w tamtym czasie jakiegoś bohaterstwa i „wydłubywania ciegieł” czy głębszych intencji to przesada, byli wtedy jeszcze nastolatkami. 

Po prostu w tamtym czasie na hasło Beatles czy Rolling Stones każdy małolat dostawał orgazmu, ktoś kto się z nimi zetknął był bohaterem narodowym ale przypisywanie za to zasług w obalaniu komunizmu to grube nadużycie zwłaszcza, że powszechnie wiadomo kto samodzielnie komunizm „obalył”?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No piknie żeś to ujął.
Tylko jedno (podwójne) pytanie mam - wiedzę powyższą posiadasz zabezpieczoną, własnym doświadczeniem z tamtych czasów?
Czy naczytałeś/nasłuchałeś się teraźniejszych opinii, w szczególności tych, którzy bliżsi są "ideowo"?
Sorry, że podpinam się pod odpowiedź.
Ja osobiście nigdy - nawet ponad 40 lat temu słuchając Trójki (wybranych audycji muzycznych) nie zwracałem uwagi na panujący ustrój polityczny. Bo czy zwyczajny nastolatek w tamtych czasach myślał wtedy o polityce? W Trójce interesowała mnie tylko muzyka i redaktorzy, którzy pomogli mi wyprostować kierunek. W sumie tak było do dziś. Dziś polityka zniszczyła całą Trójkę. Polityka zniszczyła całego ducha Trójki - tego, którego mieliśmy w sercach od wielu, wielu lat bez względu na wpływy polityczne. Gdyby przyjąć, która Siła Rządząca przez te wszystkie lata miała największy wpływ na zmiany w naszym kraju to na przykładzie tylko tego co dzieje się w Trójce teraz, można wyciągnąć tylko jeden wniosek. Każdy chyba wie jaki... Nigdy przedtem nie miałem takiego wstrętu dla polityków. Gdy patrzę na Pana, który z za kotary rządzi tym krajem to widzę w jego oczach nienawiść, chęć zemsty i pogardę dla innych. Gdy ktoś taki rządzi nie może być dobrze i nie będzie w tym kraju ani w żadnym innym. Pora coś zmienić. To zależy tylko od nas, gdy pójdziemy do urn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, audiofan01 napisał:

Mann wraz z Olechowskim się do tego faktycznie przyczynili wykorzystując okazję  ale przypisywanie  im w tamtym czasie jakiegoś bohaterstwa i „wydłubywania ciegieł”

Oczywiście, że tak!

Im wtedy chodziło wyłącznie o muzykę.

Inną sprawą jest to, jak to wydarzenie przebiegało, jaki miało wydźwięk, nawet w prasie za granicą, po obydwu stronach 'kurtyny".

Przecież nie twierdzę, że obalali wtedy cokolwiek, wyjęli (nawet jeśli nieświadomie - to był rok 67, nie 80 czy później!) jedną "cegiełkę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, iro III napisał:

Oczywiście, że tak!

Im wtedy chodziło wyłącznie o muzykę.

Inną sprawą jest to, jak to wydarzenie przebiegało, jaki miało wydźwięk, nawet w prasie za granicą, po obydwu stronach 'kurtyny".

Przecież nie twierdzę, że obalali wtedy cokolwiek, wyjęli (nawet jeśli nieświadomie - to był rok 67, nie 80 czy później!) jedną "cegiełkę".

Użyłeś słów „wybranie i sprytne podsunięcie” więc sens takich określeń jest taki jakby działali intencjonalnie w celach nie tylko rozrywkowych, owszem   z perspektywy czasu inaczej to wygląda ale wtedy to nie była żadna wielka idea. Wiem jednak, że Ciebie ciężko przegadać więc pozostańmy przy swoich ocenach, ja już w każdym razie zmykam stąd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audiofan01 napisał:

„wybranie i sprytne podsunięcie” więc sens takich określeń

...jest taki:

Wybrali, bo wiedzieli, że jest właśnie okazja oraz to, że znali już z płyt.

Sprytnie podsunęli m.in. powołując się na granie przez R.S. standardów murzyńskiej (prześladowanej przez USA) muzyki. Co zresztą na pierwszych płytach R.S.było faktem.

Chwyt z rejonów jazzowych znowu zadziałał.

 

1 godzinę temu, jezz napisał:

"Pomysł występu w Warszawie pochodził od samego z zespołu. Okazją był odwołany koncert w Moskwie.

Pomysł to oni mogli mieć. Na Gomółkę potrzeba było coś więcej - Jagger i S-ka byli za ciency żeby mogli wybierać miejsce koncertu po tej stronie kurtyny, tak sobie sami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, iro III napisał:

Pomysł to oni mogli mieć. Na Gomółkę potrzeba było coś więcej - Jagger i S-ka byli za ciency żeby mogli wybierać miejsce koncertu po tej stronie kurtyny, tak sobie sami.

Nie doczytałeś do końca?

Jak widać jest kilka wersji jednego wydarzenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, iro III napisał:

 

 

Pomysł to oni mogli mieć. Na Gomółkę potrzeba było coś więcej - Jagger i S-ka byli za ciency żeby mogli wybierać miejsce koncertu po tej stronie kurtyny, tak sobie sami.

Powracam tylko w kwestii formalnej?Któż to ten „Gomółka”? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Któż to ten „Gomółka”? 

A to taki ówczesny "prezes". O tyle inny, że nie kierował z tylnego siedzenia.?

Godzinę temu, jezz napisał:

Jak widać jest kilka wersji jednego wydarzenia.

Tak to zwykle bywa, przy okazji kultowych wydarzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukiii napisał:

Czyli trójka była takim bezpiecznikiem rządzącego układu komunistycznego, gdzie bezpieczne dla niego, bo muzyczne ujście mieli ci mniej pokorni. Nie mogła powstać bez aprobaty i patronatu tego rządzącego reżimu. Kim byli w takim razie tworzący trójkę? Funkcjonariuszami, czy mniej rozeznanymi w polityce i mimowolnymi cementatorami tego układu? ? Każdy może sobie na to pytanie odpowiedzieć we własnym zakresie, bo nie usłyszałem jeszcze żadnej teorii w której trójka miała jakikolwiek udział w "upadku komunizmu" ?

 

Moim zdaniem kompletnie błędny trop. Oprócz polityki - do niej w tamtym czasie mieliśmy Kuronia, Michnika i in. - istnieją inne rejony rzeczywistości.

Sam Mann dobrze to ujął w wywiadzie dla Wyborczej, cytuję:

"Misją Trójki było pokazanie odbiorcom – ostrożnie dobieram słowa, żeby kogoś nie urazić – o mniej wysublimowanych gustach istnienia troszeczkę innego świata w kulturze, muzyce, słowie, literaturze i być może zainteresowanie tym obywatela, który po prostu nie czuł potrzeby aspirowania do czegoś wyższego."

Aż tyle. W tamtych, zwłaszcza gierkowskich, czasach to było bardzo dużo. Byli w systemie, tak, ale poszerzali margines pozasystemowego odczuwania świata na ile się dało. Wtedy nie było prywatnych radiostacji - więc dla ciekawych świata byli ważnym oknem, i robili to jak potrafili. Dla nas, wówczas młodych, to było arcyważne, ta otwartość na inność.

Starali się tę wrażliwość na pozapowszechne postrzeganie świata kultywować także później - mniej lub bardziej udanie. Dlatego osobowości są tutaj ważne. I dlatego pierwszy wyleciał Sosnowski - a potem następni.

Mam wrażenie - może błędne, ale coraz silniejsze - że obecna władza nie radzi sobie z ludźmi myślącymi i czującymi inaczej, szerzej. Dlatego Trójką została skazana. Też skazana. Ludzie bardzo otwarci mogą sobie gdzieś tam egzystować na peryferiach - ale jako zespół ogólnodostępnej rozgłośni już nie.

Tak to widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iro III napisał:

A to taki ówczesny "prezes". O tyle inny, że nie kierował z tylnego siedzenia.?

Faktycznie nie wiesz czy też obracając pytanie w żart chcesz odwrócić uwagę od własnego błędu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, iro III napisał:

Czy chodzi o Ó w nazwisku?

Być może, gdybym go szanował, teraz bym przepraszał. Jakoś nie mam potrzeby.

To nie chodzi o przepraszanie jego tylko Twoją pokalaną tym babolem nieomylność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, iro III napisał:

Nie odpowiem, gdyż siedzę teraz zafffstydzony w kącie. ?

Pełen „szacun” za dobrowolne poddanie się karze??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty a nie mity bardziej docierają do ludzi.

Fatalnie, że coraz mniej natarczywych anten z cwanymi "pistoletami". Również telewizje uległy tabloidyzacji.

Nie wiem, jak w innych rejonach, ale co do muzycznych wyborów - RMF oraz Vox FM w okolicach Warszawy dominują. Tego trendu się nie odwróci.

Póki "3" była kosmopolityczna ze sporą dozą groteski - inspirowała.  (Wtedy były tylko 4 anteny, teraz znacznie więcej). Ten mit pozostał, ale chyba już mniejsze jest zapotrzebowanie na abstrakcyjny humor.  Piosenka z karpiem i srebrne usta pewnie są, ale sam zmieniłem sposób słuchania, nie mam moźliwości, żeby słuchać długo i często, od kilkunastu lat tylko sporadycznie i swoich ulubionych głosów akurat nie mam.

Co do kabaretu, @soundchaser , ogromną frajdę mi sprawia Smile, kiedyś Limo, Mumio, tudzież Łowcy B ( jako całość, również muzycznie), a faktycznie - Paranienormalni to żenada.

Z konkurencją w postaci radia RMF jako głównego gracza(chyba?)  w eterze ciężko żyć , a niestety młodziaki słuchają już słuchają zupełnie czego innego niż ja.

Audycje z telefonicznym udziałem słuchaczy są najlepsze, ale czasem zdarzy się, że Makak Szarłacki zadzwoni z pobudką do dyrektora swojego radia. No ale takie hece tylko na antenie Radiostacji bywały.

Konkurencyjne czasy mamy a publiczne radiofonie to odrębna działka, mniej ważna niż kiedyś. Teraz nie mam ulubionej jednej stacji, ale kilka. Tylko czasu mniej niż kiedyś.

Błogostanu życzę.

PS.

Jak ktoś jest zmęczony atmosferą, to niech idzie w plener i napawa się wiosną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
inna składnia

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evam napisał:

Mam wrażenie - może błędne, ale coraz silniejsze - że obecna władza nie radzi sobie z ludźmi myślącymi i czującymi inaczej, szerzej.

Radzi sobie świetnie jak widać...zarówno z tymi myślącymi - pozbywając się ich w perfidny sposób, jak i z ciemną masą - manipulując nią i urabiając jak plastelinę po mistrzowsku.

Godzinę temu, iro III napisał:

Nie odpowiem, gdyż siedzę teraz zafffstydzony w kącie. ?

Wyłaź stamtąd. Gomółka nie jest tego wart. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xetras napisał:

Nie wiem, jak w innych rejonach, ale co do muzycznych wyborów - RMF oraz Vox FM w okolicach Warszawy dominują.

W Warszawie na pierwszym miejscu jest zetka choć pewnie nie ma różnicy czy to rmf, czy zet. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, soundchaser napisał:

Radzi sobie świetnie jak widać...zarówno z tymi myślącymi - pozbywając się ich w perfidny sposób, jak i z ciemną masą - manipulując nią i urabiając jak plastelinę po mistrzowsku.

Wyłaź stamtąd. Gomółka nie jest tego wart. ?

Pamiętajmy też o  tym że  ta "ciemna" masa nie jest taka ciemna jak się " mędrcom " wydaje ,a "mędrcy" niewiele rozumieją z sytuacji w której chcieli by się znaleźć.........choć wydaje im się zupełnie inaczej.  Oczywiście bez urazy bo nie jest to przytyk do ciebie tylko do całej tej zasr.... polityki . Ale to my wszyscy jesteśmy tacy "durni" że zamiast zająć się swoimi sprawami sledzimy politykę bo tak trzeba.....

Pamiętam jak pracowałem na początku lat 90tych w Holandii i siedzieliśmy na sniadaniu z kilkudziesięcioma Holendrami w różnym wieku . Zapytani przez nas o nazwiska ich czolowych polityków nie znali nikogo. Nie potrafili podać ani jednego nazwiska. U nas do wszystkiego trzeba dorabiać polityczne korzenie.

A wracając do tematu to porównanie red. Mana, Chojnackiego czy pani Gacek i ich profesjonalizmu do młodych redaktorków z tzw. młodzieżowych stacji gdzie rży się jak koń z byle czego nie ma sensu niezależnie od tego czy się kocha trójkę czy nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv i radia dziś nie da się oglądać, ani słuchać, z wielu względów, których nie chce mi się wymieniać. W tej sytuacji słucham radia internetowego - wybranych stacji np. RockFM. Polecam to tam można skutecznie ominąć tzw. politykę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.