Skocz do zawartości
IGNORED

DENON AVR 1705 czy YAMAHA RX-V 450 RDS


marang

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem bo niewiem co kupic DENON AVR 1705 czy YAMAHA RX-V 450 RDS , oba sa w tej samej cenie ( na allegro ) , ktory jest lepszy do kina a ktory do muzyki , jak z niezawodnoscią i jakością .? To będzie mój pierwszy ampli do kina i nie bardzo jestem w temacie , póki co wciagam sie w temat ale chce znac zdanie ludzi obeznanych w tematyce kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc aurat jestem użytkownikiem Denona a i wcześniej miałem Yamahę 440. Wg mnie (podkreślam mnie) Denon gra w stereo dużo lepiej. W kinie różnicy nie zauważyłem. Oba amplitunery grały na tych samych kolumnach. Yamaha wg mnie nie miała tzw. kopa, niezbędnej dynamiki, poza tym zupełny brak bassu (Być może, 550 gra lepiej, tego nie wiem). Chociaż Denon też nie jest bez wad, Pod względem ilości bassu prezentuje się dobrze, ale jego kontrola przy większej głośności ma wiele do życzenia. No ale, po sprzęcie z tego przedziału cenowego nie można nie wiadomo czego oczekiwać. Podobne wady mają ampli innych firm znacznie droższe. Teraz mam Yamahę 740 i jestem już bardziej zadowolony, ale to jeszcze nie to. Tak na marginesie to mam do sprzedania tego Denona 1705, ma około 3 miesięcy (kupiony od Lubermana). Jeżeli jednak chcesz kupić zupełnie nowy to polecam właśnie jego. Na wszelki wypadek podaje GG 5440749

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem tego Denona + dvd 1710 + Wharfedale Crystal 30.

Przed kupnem porównywałem zestawy dostępne na rynku (tak jednak wychodzi najtaniej, co dla mnie równiez miało znaczenia). Przed kupnem słuchałem jeszcze:

Yamacha 450 + dvd 550 + eltax discovery

Onkyo (nie pamietam niestety modelu) + kolumny M-Audio.

Mnie nabardziej podobało sie brzmienie zestawu Denona. W kinie Denon i Yamacha grają praktycznie bez różnicy, jednak w mojej ocenie Denon w stereo wypada lepiej. Ma bardziej przestrzenny i klarowny dźwięk, bas który z siebie wydobywał bardziej przypadł mi do gustu, nie był tak twardy i dudniący jak w przypadku Y.

Onkyo + M-Audio to mim zdaniem nietrafione połączenie, dźwięk jakby zza ściany, brakowało mu przestrzeni.

Ale to wszystko moje odczucia, spróbuj pójśc do jakiegos salonu i posłuchać, wtedy wybór będzie łatwiejszy. Bo czytać jakie ma brzmienie jakis tam zestaw to nie to samo co posłuchać tego zestawu.

Trafnego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do grzesik,

 

oj coś mi się zdaje, że Ty jednak chyba nie słuchałeś tej yamahy /RX-V 440/, albo po prostu nie była podłączona do prądu... wszystko można jej zarzucić, ale na pewno nie to, że ma słabą dynamikę i totalny brak basu... wręcz odwrotnie-obie te cechy są jej najmocniejszą stroną... ale może myli sie mój kolega, który podłączył do niej altusy 300 /oczywiscie w ramach testu!/ i twierdzi, że był to jeden z nielicznych amplitunerów w klasie budżetowej, który bez wysiłku je "rozruszał"... nawet przy małych poziomach głośności...

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, moje kolumny są nie odpowiednie do charakteru brzmenia Yamahy, natomiast słuchałem Y 440 raczej sporo, bo ją miałem aż trzy miesiące. Natomiast - bez urazy - ale testowanie Ampli z Altusami wg mnie i wielu innych jest raczej z góry skazane na nieobiektywność. Przecież z moimi kiepskimi Kodami, nawet po tuningu nie można wyciągnąć obiektywnych wniosków co do jakości dzwięku Amplitunerów. Ale jak to mówią są gusta i tp. dlatego zgadzam się - przede wszystkim posłuchać, a na tym forum można tylko się dowiedzieć na jakie niuanse zwrócić uwagę.............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Do niedawna byłem posiadaczem Denona 1705, którego zamieniłem właśnie na Yamahę 450- obydwa ampli odsłuchiwałem przed zakupem z Eltaxami Discovery (sam mam Universy) w salonie Top-Hifi w Krakowie( polecam -miła niewtrącająca się obsługa . Wtedy wybrałem Denona - powody jak wyżej - moje wrażenie z odsłuchu to lepsze stereo. Jednak w domu na moich kolumnach a przedewszystkim w innym pomieszczeniu cały czas brakowało mi góry i dołu czyli natomiast średnica była na pierwszym planie. Po odkręceniu gały ta średnica rąbala po uszach okrutnie - ja słuchać dłużej tego nie mogłem. Zamieniłem Denonka na Yamahę i to był dobry ruch- wydaje mi sie że to wina kolumn , najwyraźniej Denon do nich niepasuje - Yamaha natomiast wydobyła z nich trochę sopranu i basu przycinając zarazem średnicę której i tak było za dużo.

Głownym dla mnie minusem wymiany jest napewno o 100% lepsza obsługa Denona ( prosta, intuicyjna) wyświetlacz (czytelny, efektywny) oraz PILOT - dostępność wszystkich funkcji, ergonomia, klawisze fluorescencyjne i zarazem estetyka oraz solidne wykonanie. Pilotem i obsługa Denon bije NA GŁOWĘ Yamahę z jej zagmatwanym menu oraz debilnym przyciskiem "amp".

Tytułem podsumowania - dźwięk obydwu ampli to kwestia kolumn i oczywiście gustu - wyboru musisz dokonać sam jeżeli nie masz możliwości odsłuchu to polecam takiego sprzedawce, który da Ci sprzęt na tydzień z możliwością wymiany ( u mnie ten okres testów wyniósł 1,5 miesiąca)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie, popieram tylko, że u mnie było dokładnie odwrotnie - wygrał Denon nad Yamahą 440. Czyli jeszcze raz potwierdza się teza, że w dużej mierze dzwięk zależy od kolumn. A w danej kategorii cenowej sprzęt można rozatrywać w kategorii; wyposażenie, design, no i subiektywne upodobania - pod tym względem, o czym pisał karel48 wygrywa Denon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Słuchalem Yamah`y 450 u kumpla na eltaxach i pozniej podpielismy mojego denon`a 1705, jak dla nas 2 to roznica bylo w dziewieku na korzysc Denon`a. Kumpel chcial zebym mu juz zostawil denona na stale :))

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.