Skocz do zawartości
IGNORED

Awaryjność suba Klipsch R-112SW


piotrek_rr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam sąsiadów,  już nie mam ...jeden zaginął 7 miesięcy temu a drugi miał wypadek,  hamulce nie zadziałały....powiedziałem sobie kino bez kompromisów i tak jest ????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Xpedite999 napisał:

Ja nie mam sąsiadów,  już nie mam ...jeden zaginął 7 miesięcy temu a drugi miał wypadek,  hamulce nie zadziałały....powiedziałem sobie kino bez kompromisów i tak jest ????????

radze szybko do specjalisty póki nie za póżno - a może za póżno???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiesz się jak zostaniesz moim sąsiadem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sąsiedzi mieszkali naprzeciwko cmentarza, a teraz mieszkają naprzeciwko domu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jgx napisał:

 

Witamy w polskim piekiełku!!! Współczuje waszym sąsiadom. Trafić na takiego sąsiada to istny horror który może zmienić życie zwykłego człowieka w horror. Czy do was nie dociera że mieszkając w blokach trzeba zrezygnować z takiego słuchania? Co by było gdyby każdy robił to na co ma ochotę? Nie mam swojego domu - nie kupuje takich subów, proste. Zycie polega na kompromisach niestety. Ale powiem tak - karma wraca!

To jest też podejście psychologiczne do sprawy " bycia sąsiadem " jak i ogólnie istnienia w społeczeństwie i między ludźmi.  Nie możesz podchodzić do zagadnienia zbyt " uprzejmie " bo nie będziesz wiedział kiedy będziesz przepraszał że oddychasz a taką postawę mogę zauważyć już u Ciebie.  Boisz się pomyśleć o włączeniu filmu w godzinach 6 -22 o ile mieszkasz w bloku ? Dlaczego ? Średni czy nawet duży sub gra wtedy i tylko wtedy kiedy ma takie zadanie i największe gnioty avengers czy aquamany też mają przerwę w podawaniu LFE i nie odbywa się to na zasadzie techno z 90 lat ( 90 min nonstop rombanka) . Jak pisałem wcześniej, dziś będziesz przepraszał sąsiada za subwoofer a jutro za to że kichasz głośno ( bo do tego może dojść z jego strony ) A on będzie wiercił dziury o 21.30 bez pytania . Bądź mężczyzną i zaznacz choć swoją obecność i swoje zdanie bo szacunku takim przepraszaniem i uległością nie zyskasz. Tyczy to się suba jak i innych typowych spraw podczas funkcjonowania w społeczność. Wzorce z mtv czy innych zachodnich źródeł to złe wzorce , teraz jest modne podejście na " ofiarę " . Jesteś gruby , czy brzydki a wszyscy wokół ci dokuczają- zamiast się postawić i coś z tym zrobić a ich dokuczania potraktować jako motywację,  wolą beczeć i robić z siebie ofiarę wymusić znane zachowania innych zamiast stawić czoła problemom . Bezjajeczne pokolenie. Teraz nawet tłuste baby ponad 120kg mają wmawiane że są piękne i występują na okładkach dając innym do zrozumienia że mogą twierdzić że są piękne mając nawet 200kg i żreć dalej zamiast usłyszeć gorzką prawdę i coś zmienić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jgx napisał:

Czy do was nie dociera że mieszkając w blokach trzeba zrezygnować z takiego słuchania?

Czy do Ciebie nie dociera, że  nie mieszkając w blokach  nie trzeba zrezygnować z takiego słuchania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2020 o 14:58, piotrek_rr napisał:

Bardzo ciekawa propozycja.

Szkoda, że trudno z dostępnością.

Skąd kupiłeś ?

Kupiłem ze strony XTZ, najpierw 1 ale był niedosyt. Jak doszedł drugi to jestem zadowolony. Warto do nich napisać wtedy dadzą kod na zniżkę, jeśli nie bedziesz zadowolony to możesz suba im odesłać i zwracają kasę. Co prawda nie jest to sub idealny ale do 3000 nie znalazłem nic lepszego, moje subiektywne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Yamahę 1070 i akurat wybrałem 1205. I nie żałuję. Tak klipsch jest bardziej kinowy. Ale jak dobrze ustawisz ampli to zdecydowanie bardziej naturalny bas ma rel

Ja się zastanawiałem nad 1205 vs 115sw vs pb2000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, 5z0p3n napisał:

Ja też mam Yamahę 1070 i akurat wybrałem 1205. I nie żałuję. Tak klipsch jest bardziej kinowy. Ale jak dobrze ustawisz ampli to zdecydowanie bardziej naturalny bas ma rel

Ja się zastanawiałem nad 1205 vs 115sw vs pb2000

O ile 112 klipscha to padaczka to 115 ciężko pobić nawet do 4 tyś. Ciężkie kinowe pier....cie ( pierdnięcie ???) a 15" membrana swoje pompuje. Oczywiście lepsza będzie 16 calowa ?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12" (w bas reflex) od SVS zagra porównywalnie do Klipsch 15"

Jak miejsce ważne to tutaj bardzo dobry, mocny sub za 2,5k  (12" + 12" bierna membrana). BK ma świetny stosunek jakości do ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warto dodać że jakość wykonania oraz wzmacniaczy jest bdb, nie ma problemów z buczeniem, przydźwiękami, jest całkowita cisza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 20:10, 5z0p3n napisał:

Ja też mam Yamahę 1070 i akurat wybrałem 1205. I nie żałuję. Tak klipsch jest bardziej kinowy. Ale jak dobrze ustawisz ampli to zdecydowanie bardziej naturalny bas ma rel

Ja się zastanawiałem nad 1205 vs 115sw vs pb2000

Tylko chciałem się upewnić. Wybrałeś Rel 1205, a nie svs pb2000? Do kina? Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 20:40, Xpedite999 napisał:

O ile 112 klipscha to padaczka to 115 ciężko pobić nawet do 4 tyś. Ciężkie kinowe pier....cie ( pierdnięcie ???) a 15" membrana swoje pompuje. Oczywiście lepsza będzie 16 calowa ?? 

Tak. Ale był mega olbrzymi. Do tego jak mówisz kinowe pierd......

W relu 1205 mam bardzo naturalny ale głęboki bas. Do tego szybszy. Nie twierdzę że jest lepszy absolutnie , ale mi po prostu charakter podszedł. 

7 godzin temu, STELVIO napisał:

Tylko chciałem się upewnić. Wybrałeś Rel 1205, a nie svs pb2000? Do kina? Pozdro.

Tak dokładnie.

W kinie gra rel 1205. Nie używam go w stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub który jest dosyć uniwersalny. Dla wielu osób spełnia oczekiwania również w stereo. HT1205 to na tą chwilę jedna z topowych konstrukcji subwooferów na rynku.
Jest jeszcze model HT1508 - to dopiero bajka ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub który jest dosyć uniwersalny. Dla wielu osób spełnia oczekiwania również w stereo. HT1205 to na tą chwilę jedna z topowych konstrukcji subwooferów na rynku.
Jest jeszcze model HT1508 - to dopiero bajka  
Czy ten Ht1508 można porównać do svs sb4000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, STELVIO napisał:
Godzinę temu, S4Home napisał:
Sub który jest dosyć uniwersalny. Dla wielu osób spełnia oczekiwania również w stereo. HT1205 to na tą chwilę jedna z topowych konstrukcji subwooferów na rynku.
Jest jeszcze model HT1508 - to dopiero bajka emoji846.png 

Czy ten Ht1508 można porównać do svs sb4000?

Tak, kolorem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, STELVIO napisał:

Czy ten Ht1508 można porównać do svs sb4000?

Tak można jak najbardziej ale pod względem ceny, pod aspektem kultury grania i dynamiki nie ma porównania REL robi świetną robotę i stwierdzam iż wygrywa w stereo co jednocześnie daje mu miano bardziej uniwersalnego(w kinie również się broni). SVS jest lepszą opcją do kina i tutaj na pewno ma przewagę ponieważ generuje potężny bas, który daje na prawdę świetny wręcz fenomenalny efekt, ale pytanie czy chcemy coś co gra konkretną jakością czy daje efekt z racji potęgi uderzenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

Tak można jak najbardziej ale pod względem ceny, pod aspektem kultury grania i dynamiki nie ma porównania REL robi świetną robotę i stwierdzam iż wygrywa w stereo co jednocześnie daje mu miano bardziej uniwersalnego(w kinie również się broni). SVS jest lepszą opcją do kina i tutaj na pewno ma przewagę ponieważ generuje potężny bas, który daje na prawdę świetny wręcz fenomenalny efekt, ale pytanie czy chcemy coś co gra konkretną jakością czy daje efekt z racji potęgi uderzenia ?

Dodaj do tego obsługę SVS,  apke na telefon , rozbudowany eq i podstawowy dsp i  sprawdzone podzespoły a twoje zdanie zabrzmi jak żart z wyższością Rela,  firmy produkującej chyba najdroższe suby względem możliwości na rynku . Przypominam że porownujesz wersję sb4000 czyli też wersję zamkniętą.  I na koniec , pewnie przez przypadek macie Rela w ofercie ?????? 

Czy tego chcesz czy nie SVS ma prawie monopol na suby na rynku audio , dlaczego ? Bo są dobre , bardzo dobre i w miarę dobrze wycenione ( zawsze lepiej było by zapłacić mniej ale da się żyć) , gdzie są dziś Velodyne i Paradigm  - nie tak dawno najlepsze i prawie jedyne marki produkujące dobre suby do kina ? Pożarte zostały przez SVS w butach a w ich miejsce są inne marki jak PSA,  HSU,  Rythmik itp. Rel to droższa wersja BK .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Xpedite999 napisał:

Dodaj do tego obsługę SVS,  apke na telefon , rozbudowany eq i podstawowy dsp i  sprawdzone podzespoły a twoje zdanie zabrzmi jak żart z wyższością Rela,  firmy produkującej chyba najdroższe suby względem możliwości na rynku . Przypominam że porownujesz wersję sb4000 czyli też wersję zamkniętą.  I na koniec , pewnie przez przypadek macie Rela w ofercie ?????? 

Czy tego chcesz czy nie SVS ma prawie monopol na suby na rynku audio , dlaczego ? Bo są dobre , bardzo dobre i w miarę dobrze wycenione ( zawsze lepiej było by zapłacić mniej ale da się żyć) , gdzie są dziś Velodyne i Paradigm  - nie tak dawno najlepsze i prawie jedyne marki produkujące dobre suby do kina ? Pożarte zostały przez SVS w butach a w ich miejsce są inne marki jak PSA,  HSU,  Rythmik itp. Rel to droższa wersja BK .

Wiesz co ja wyraziłem swoje zdanie, słuchałem ich wszystkich więc jestem w stanie wypowiedzieć się na ten temat. Ja osobiście staram się pomóc, bo na tym buduje się dłuższą relację z klientami.
SVS to dobre subwoofery, ale znacząco inaczej brzmią niż REL. Te dwa produkty porównywane powyżej mają dwóch innych odbiorców. Rozumiem iż wyraziłeś swoją opinię i tobie podoba się bardziej SVS i to zrozumiałe, każdy ma swoje upodobania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 ja was rozumiem ale jako branża powinniście skupic sie na wycenie produktow potencjalnym klientom a nie tak szeroko głosić swoje prywatne zdanie bo będzie podobna wpadka jak z ekranami i wyjdziecie na amatorów w temacie a tego chyba nie chcecie na ogólnopolskiej arenie jaką jest forum . Tematu chyba przypominać nie trzeba w którym niezbyt się wykazaliście ( żeby nie powiedzieć ośmieszyliście) doborem ekranu do ogólnych warunków ( projektor i pomieszczenie ) ja to pamiętam a wy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xpedite999 napisał:

S4 ja was rozumiem ale jako branża powinniście skupic sie na wycenie produktow potencjalnym klientom a nie tak szeroko głosić swoje prywatne zdanie bo będzie podobna wpadka jak z ekranami i wyjdziecie na amatorów w temacie a tego chyba nie chcecie na ogólnopolskiej arenie jaką jest forum . Tematu chyba przypominać nie trzeba w którym niezbyt się wykazaliście ( żeby nie powiedzieć ośmieszyliście) doborem ekranu do ogólnych warunków ( projektor i pomieszczenie ) ja to pamiętam a wy ???

Na jakiej podstawie nas pouczasz? Zaprezentuj mi bazę wiedzy oraz inwestycję które zaprojektowałeś i zrobiłeś?

Załączam ponownie:
"Jeżeli posiadamy pomieszczenie, które możemy zaciemnić podczas projekcji, powinniśmy zdecydować się na powierzchnię szarą, której właściwości pozwalają na uzyskanie lepszego kontrastu wyświetlanego obrazu. Dzięki temu możemy uzyskać efekt prawdziwego kina w domu.
W przypadku kiedy ekran montowany będzie w pomieszczeniu, gdzie niemożliwe jest zaciemnienie, należy wybrać powierzchnię białą, która dzięki swoim właściwościom może oferować doskonały obraz również w jaśniejszym pomieszczeniu. Ważne jest by w takiej sytuacji dobrać odpowiedni projektor o dużej jasności."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was pouczam? Przypominam tylko jak się zbłażniliście w obliczu gościa który takowe ekrany produkuje czy nimi handluje , mniejsza z tym . Zestaw też można zaplanować i sprzedać osobie nie mającej pojęcia o kinie i też będzie zadowolona , tyle. Takie przeznaczenie laików czyli płacić frycowe w dziedzinach na których się nie znają a myślą że pany w sklepie im zaraz nieba przychylą..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Wiesz co ja wyraziłem swoje zdanie, słuchałem ich wszystkich więc jestem w stanie wypowiedzieć się na ten temat. Ja osobiście staram się pomóc, bo na tym buduje się dłuższą relację z klientami.
SVS to dobre subwoofery, ale znacząco inaczej brzmią niż REL. Te dwa produkty porównywane powyżej mają dwóch innych odbiorców. Rozumiem iż wyraziłeś swoją opinię i tobie podoba się bardziej SVS i to zrozumiałe, każdy ma swoje upodobania ?

Trochę mało precyzyjnie to brzmi. Słuchałeś ich wszystkich tj Rel, na pewno nie SVS, chyba że po 5 minut. Jest cała masa różnych modeli iw OZ i BR, z dsp i bez. Nie są to suby grające tylko kinowo jak sugerujesz, nawet te potężniejsze z BR mają kontrolę dobrą.

Tu dobrze to wytłumaczone - czas 10:27 - a to tylko średni PB2000 

Choć SVS nie mają typowo subów tylko do stereo typu dobre (ale słabiutkie) mikruski Rel T5/T zero czy Stampede. W SVS jest minimum 12" (za wyjątkiem PB 1000) w OZ, o zejściu i ciśnieniu poza zasięgiem Rela (chyba że ten na 15").. Z większych subów  trudniej osiągnąć to co z małych, w sensie kontroli, ale skoro podajesz przykład Rela na 15" to tu też nie będzie tak wybitnie precyzyjnie i szybko jak w T5. A za 8 tys to 15" i 800W nie robi żadnego wrażenia w tej cenie, ładny lakier to za mało. 

2 godziny temu, S4Home napisał:

SVS to dobre subwoofery, ale znacząco inaczej brzmią niż REL. Te dwa produkty porównywane powyżej mają dwóch innych odbiorców. ?

Tutaj się zgadzam w całej rozciągłości. Rela bezmyślnie lub za namową sprzedawców kupują klienci nie znający tematu. Rel jest dobry ale cena jest wysoka, przegrywa z konkurencją (cena/jakość), może sobie na to pozwolić. Ma wyrobioną renomę i duże zasięgi dostępności. Zielonych klientów jest 95%, tacy nie czytają forum tylko idą do sklepu i mają dobrego choć drogiego gotowca na tacy. Rel nie musi być lepszy aby zarobić na siebie, entuzjaści chcący wycisnąć najlepszą jakość w cenie - wybiorą coś innego. SVS oferuje więcej jak na polskie warunki ale też nie jest najlepszy, niestety nie jesteśmy w Ameryce gdzie jest ostra konkurencja świetnych marek. 

2 godziny temu, Xpedite999 napisał:

Zestaw też można zaplanować i sprzedać osobie nie mającej pojęcia o kinie i też będzie zadowolona , tyle. Takie przeznaczenie laików czyli płacić frycowe w dziedzinach na których się nie znają a myślą że pany w sklepie im zaraz nieba przychylą..

 

Lepiej bym tego nie ujął.

- Panie Januszu to je Rel  najlepszy sabufer... 

- troche drogi no ale jak najlepszy to biere, somsiad pęknie z zazdrości ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS nie ma na polskim rynku prawie żadnej konkurencji a to z prostej przyczyny - brak dostępności marek porownywalnych z SVS( a tańszych) jak np PSA czy HSU, Rythmik  nie są dostępne w Europie ale choć dobrze że mamy SVS bo całkiem byśmy zostali skazani na Brytyjskie wynalazki jak Rel ( wiadomo że są dostępne suby z marek typowo glosnikowych jak MA,  Magnat, Heco , Dali itp ale to nie jest to chyba się zgodzicie) . Z tego co pamiętam tylko kanadyjski Paradigm robił wielkie i dać na suby do kina jak i stereo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@don111 bardzo fajnie to opisałeś. Tylko mając średnią kasę tj powiedzmy 60% społeczeństwa i myśląc o sprzęcie jakim jest subwoofer, nie dojdzie do tej półki. Aby wybierać miedzy svs, a rel. Sam mam klipsch r-112 x2 i dobrze wiem, że może być lepiej. Ale co z tego? Sam myślę chociaż nad jednym svs pb2000pro. Podejrzewam, że by wystarczył. Nie mówiąc o jakości basu. To się nazywa "apetyt" ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, don111 napisał:

Rela bezmyślnie lub za namową sprzedawców kupują klienci nie znający tematu.

Nieprawda. To po prostu kwestia priorytetów. Słuchając wyłącznie stereo używałem głośnika sub-basowego Rela bo żaden inny produkt jakiejkolwiek marki powszechnie dostępnej w Polsce nawet w 50% nie oferuje tak dobrego brzmienia. To są genialne sprzęty bardzo łatwe w adaptacji i nie wymagają idealnych warunków akustycznych aby całkowicie zszyć się z kolumnami stereo. Za to co oferują w stereo to cena wydaje się wręcz okazyjna. Obecnie korzystam z subwoofera SVS gdyż więcej oglądam filmów. Tu sytuacja się nieco zmienia bo zmieniły się priorytety. W kinie SVS daje więcej i pod względem ceny jest bardziej opłacalny. W stereo wymusza więcej kompromisów i nie jest tak łatwy w adaptacji. Tak więc coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, daniel-de napisał:

Nieprawda. To po prostu kwestia priorytetów. Słuchając wyłącznie stereo używałem głośnika sub-basowego Rela bo żaden inny produkt jakiejkolwiek marki powszechnie dostępnej w Polsce nawet w 50% nie oferuje tak dobrego brzmienia. To są genialne sprzęty bardzo łatwe w adaptacji i nie wymagają idealnych warunków akustycznych aby całkowicie zszyć się z kolumnami stereo. Za to co oferują w stereo to cena wydaje się wręcz okazyjna. Obecnie korzystam z subwoofera SVS gdyż więcej oglądam filmów. Tu sytuacja się nieco zmienia bo zmieniły się priorytety. W kinie SVS daje więcej i pod względem ceny jest bardziej opłacalny. W stereo wymusza więcej kompromisów i nie jest tak łatwy w adaptacji. Tak więc coś za coś.

Ale dlaczego nie napiszesz konkretnie jakie modele?

Oczywiście że są i w Polsce nie gorsze suby do muzyki - Sumiko. Są do kupienia normalnie wysyłkowo BK - model XLS 300 jest tak samo dobry jak najlepsze Rele do muzyki, do tego tańszy i mocniejszy (10")  wejścia nisko i wysokopoxiomowe. Rel może jest bardzo dobry do muzyki, nie można zaprzeczyć ale gdy mówimy o małych subach 8-10". Gdzie nawet w muzyce utnie trochę pasma. Tak wiem - podpinałem swojego kinowego SVS (schodzi do 12hz), do stereo mam 2x Rel q200. SVS ma w ofercie tanie zamknięte suby ale dużej mocy, od 12", które. mają i szybkość i zejście którego Rel nie ma - dopiero od większych modeli HT, które chyba aż tak szybkie  jak  T5 raczej nie są  muzyce. Ale cenowo nie powalają. Rele są ok ale to nie jedyny wybór, są lepsze alternatywy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, don111 napisał:

Oczywiście że są i w Polsce nie gorsze suby do muzyki - Sumiko. Są do kupienia normalnie wysyłkowo BK - model XLS 300 jest tak samo dobry jak najlepsze Rele do muzyki

Kupuję tylko to co jestem w stanie posłuchać we własnym mieszkaniu. Słuchałem praktycznie wszystkiego co jest dostępne w Poznańskich salonach audio. Nie lubię wysyłek. Niestety z Sumiko nie miałem do czynienia więc mogę tylko wierzyć na słowo

8 minut temu, don111 napisał:

Ale dlaczego nie napiszesz konkretnie jakie modele?

Nie ma problemu. Wcześniej był REL T5i a teraz SVS sb-3000. Jak widać to dwie kompletnie różne półki do zupełnie innych zastosowań. Gdybym miał tylko miejsce to Rel zostałby na zawsze do stereo. SVS to fajne subwoofery ale nie mają tego czegoś co ma REL. Ten charakter brzmienia, barwa, timing to coś zupełnie nie do podrobienia. Osobiście to bardzo mi pasuje więc to tylko kwestia gustu, każdy z nas lubi co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, porównujesz subwoofer z 20cm przetwornikiem do 33cm i dziwisz się, że jeden jest łatwiejszy do adaptacji i nieco szybszy. W kategorii małych, słabych subwooferków wspomagających muzykę to Rel T5 ma niewielką konkurencję z nowych, poza Sumiko. Lepiej i taniej wyjdzie kupić BK XLS 300 lub z używek Rel Stampede lub Rel Strata 3 / 5, Epos ELS Sub. 

Tutaj była mowa o kinowej linii Rela HT, więc na pewno on nie gra aż tak kontrolowanym basem jak T5, bo jeśli ma być dobry do kina to musiał mieć inne priorytety i  przede wszystkim musi być większy niż 8". Nie sztuką jest zrobić  szybki subwoofer do muzyki na 8". 

2 godziny temu, STELVIO napisał:

@don111 bardzo fajnie to opisałeś. Tylko mając średnią kasę tj powiedzmy 60% społeczeństwa i myśląc o sprzęcie jakim jest subwoofer, nie dojdzie do tej półki. Aby wybierać miedzy svs, a rel. Sam mam klipsch r-112 x2 i dobrze wiem, że może być lepiej. Ale co z tego? Sam myślę chociaż nad jednym svs pb2000pro. Podejrzewam, że by wystarczył. Nie mówiąc o jakości basu. To się nazywa "apetyt" ?.

To zawsze są dylematy co wybrać, czy jeden lepszy sub czy 2 słabsze. Klipsch jest świetny do kina i mocny, jak za tak małe pieniądze. W muzyce też w miarę daje sobie radę ale są lepsze. . Kwestia wymagań i ceny, jak zawsze. Subwooferów jest cała masa i wybór ogromny, w porównaniu z tym co było kiedyś. I nawet nie za jakieś wielkie pieniądze można mieć coś porządnego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, don111 napisał:

No widzisz, porównujesz subwoofer z 20cm przetwornikiem do 33cm i dziwisz się, że jeden jest łatwiejszy do adaptacji i nieco szybszy.

Ani nie dziwię się ani też nie porównuję. Po prostu takie wybrałem z pośród tych, które porównywałem. Do Rela T5i nie znalazłem żadnej alternatywy. Natomiast jak kupowałem suba do kina to słuchałem m.in Rel t9 i Rel HT1205. One zachowują wszystkie zalety mniejszego brata. Mają większe możliwości ale nadal stereo to ich żywioł. SVS mimo, że gorzej wypadł w stereo bez kalibracji to jednak udało się go ułożyć w miarę przyzwoicie. Za to w kinie pokazał większy pazur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daniel-de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.