Skocz do zawartości
IGNORED

Awaryjność suba Klipsch R-112SW


piotrek_rr

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, daniel-de napisał:

Nieprawda. To po prostu kwestia priorytetów. Słuchając wyłącznie stereo używałem głośnika sub-basowego Rela bo żaden inny produkt jakiejkolwiek marki powszechnie dostępnej w Polsce nawet w 50% nie oferuje tak dobrego brzmienia. To są genialne sprzęty bardzo łatwe w adaptacji i nie wymagają idealnych warunków akustycznych aby całkowicie zszyć się z kolumnami stereo. Za to co oferują w stereo to cena wydaje się wręcz okazyjna. Obecnie korzystam z subwoofera SVS gdyż więcej oglądam filmów. Tu sytuacja się nieco zmienia bo zmieniły się priorytety. W kinie SVS daje więcej i pod względem ceny jest bardziej opłacalny. W stereo wymusza więcej kompromisów i nie jest tak łatwy w adaptacji. Tak więc coś za coś.

W sedno! Nic dodać nic ująć, jeśli odbył ktoś solidny odsłuch na tych wszystkich sprzętach prędzej czy później wyjdzie z podobnego założenia. Tak jak pisałem i powtórzę to jeszcze raz te produkty mają dwóch innych odbiorców. Nie szukam kłótni, ani nie faworyzuje żadnej marki, tak to wygląda. Do tego dochodzi jeszcze co komu się podoba a tutaj to już wolna droga każdy bierze co chce ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, don111 napisał:

 

 

Szanuje wypowiedzi innych użytkowników, już mniejsza z tym jakie on modele porównuje, ale serio, Panowie serio? Poważnie to ma być porównanie, pod jakim względem?  Przeciętny Kowalski odtwarza to na laptopie lub telefonie i co ma z tego filmu wyciągnąć? Finał jest taki z filmem czy nawet i bez niego iż oba modele są to konkretne, a na sam koniec dorzucam REL'a T7/i bo oczywiście rozmawiamy o nowych modelach. I co i nadal ten PB2000 nie zagra jak T9 co nie oznacz że jest kiepską konstrukcją ma inne przeznaczenie i finalnie trafia do innego odbiorcy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz to już kuźwa nie wiem o co chodzi. Przecież porównanie całkiem normalne. Dwa podobne parametrowo kinowe suby. I wyszło jak zwykle. Rzecz gustu.
A Rel co ma wnieść? Nie jest otwarty. Nie kino number one? A że dobry to....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

W sedno! Nic dodać nic ująć, jeśli odbył ktoś solidny odsłuch na tych wszystkich sprzętach prędzej czy później wyjdzie z podobnego założenia. Tak jak pisałem i powtórzę to jeszcze raz te produkty mają dwóch innych odbiorców. Nie szukam kłótni, ani nie faworyzuje żadnej marki, tak to wygląda. Do tego dochodzi jeszcze co komu się podoba a tutaj to już wolna droga każdy bierze co chce ? 

Wiesz, to takie masło maślane, nie każdy na forum to nieosłuchany amator. Te dwie marki mają innych odbiorców ? Słuchałeś zamkniętych subów SVS, że takie opinie wyrażasz ? SVS owszem - nawet w najtańszych modelach zamkniętych oferuje moc i zejście, której dorównać mogą tylko te dwa największe Rele HT, ale to nie znaczy że to są suby do kina, tak jakby w muzyce grac nie potrafiły. Piszesz tak jakby to był sub typowo kinowy, wrzucasz do jednego wora z Klipsch, JBL itp. Myślę że tak trochę chyba urabiasz sobie swoimi wypowiedziami potencjalnych przyszłych klientów na Rele, zniechęcając do SVS, których zapewne nie masz w swojej ofercie ? Oczywiście segment gdzie Rel jest lepszy od SVS to tylko malutkie suby, bo SVS nie ma takich w ofercie. Takie to super suby że ledwo przekraczają możliwości podłogowych kolumn. Rel gra dobrze jakościowo, ale już biorąc pod uwagę ceny to jest średnio atrakcyjna oferta. Zamiast T5 / T7 / T9 polecam przejrzeć ofertę BK  - modele XLS 300 (słaba moc, choć i tak wyższa od T5 i chyba też trochę od T7 ) ale super do muzyki, lub XXLS 400 (deklasuje Rela T9,  miałem oba). Ceny są ok 1800 z dostawą do PL za XLS 300 i ok 2,5 tys. za XXLS400. Ewentualnie SVS 12NSD - też 12" w OZ był ostatnio za 2200. To są bardzo dobre oferty na konkretne subwoofery pod muzykę i przyzwoite SPL w kinie, z dużo lepszym zejściem od Reli. 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Szanuje wypowiedzi innych użytkowników, już mniejsza z tym jakie on modele porównuje, ale serio, Panowie serio? Poważnie to ma być porównanie, pod jakim względem?  Przeciętny Kowalski odtwarza to na laptopie lub telefonie i co ma z tego filmu wyciągnąć? Finał jest taki z filmem czy nawet i bez niego iż oba modele są to konkretne, a na sam koniec dorzucam REL'a T7/i bo oczywiście rozmawiamy o nowych modelach. I co i nadal ten PB2000 nie zagra jak T9 co nie oznacz że jest kiepską konstrukcją ma inne przeznaczenie i finalnie trafia do innego odbiorcy ? 

 

Czy obejrzałeś ten film czy tylko spojrzałes na tytuł ? Nieważne gdzie to ktoś odtwarza. Podałem czas gdzie gość na filmie opowiada jak różnie gra bas Klipsch a jak bas SVS, nie chodzi o słuchanie jak grają te suby na filmiku. Gość sam mówi że bas SVS jest bardzo szybki i dynamiczny, o żadnym spowolnieniu nie ma mowy, a to tylko PB2000, duży subwoofer z bas reflexem - nie pierwszy wybór suba tej marki do muzyki. I skąd wniosek że "nadal ten PB2000 nie zagra jak T9" ? Bo na pewno nie z tego filmu.

Podaję jeszcze raz link do filmu z właściwym czasem na starcie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, don111 napisał:

Wiesz, to takie masło maślane, nie każdy na forum to nieosłuchany amator. Te dwie marki mają innych odbiorców ? Słuchałeś zamkniętych subów SVS, że takie opinie wyrażasz ? SVS owszem - nawet w najtańszych modelach zamkniętych oferuje moc i zejście, której dorównać mogą tylko te dwa największe Rele HT, ale to nie znaczy że to są suby do kina, tak jakby w muzyce grac nie potrafiły. Piszesz tak jakby to był sub typowo kinowy, wrzucasz do jednego wora z Klipsch, JBL itp. Myślę że tak trochę chyba urabiasz sobie swoimi wypowiedziami potencjalnych przyszłych klientów na Rele, zniechęcając do SVS, których zapewne nie masz w swojej ofercie ? Oczywiście segment gdzie Rel jest lepszy od SVS to tylko malutkie suby, bo SVS nie ma takich w ofercie. Takie to super suby że ledwo przekraczają możliwości podłogowych kolumn. Rel gra dobrze jakościowo, ale już biorąc pod uwagę ceny to jest średnio atrakcyjna oferta. Zamiast T5 / T7 / T9 polecam przejrzeć ofertę BK  - modele XLS 300 (słaba moc, choć i tak wyższa od T5 i chyba też trochę od T7 ) ale super do muzyki, lub XXLS 400 (deklasuje Rela T9,  miałem oba). Ceny są ok 1800 z dostawą do PL za XLS 300 i ok 2,5 tys. za XXLS400. Ewentualnie SVS 12NSD - też 12" w OZ był ostatnio za 2200. To są bardzo dobre oferty na konkretne subwoofery pod muzykę i przyzwoite SPL w kinie, z dużo lepszym zejściem od Reli. 

Masz inne zdanie i to zrozumiałe, dobrze że piszesz o tym otwarcie i się wypowiadasz, ja mam po porostu inne doświadczenia ?

5 godzin temu, don111 napisał:

Podaję jeszcze raz link do filmu z właściwym czasem na starcie.

Oglądałem już w nocy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i raczej najważniejszy szczegół który nie został do tej pory poruszony a mianowicie- zapotrzebowanie na bas czyli jego ilość która sprawia że filmy nabierają wyrazu a muzyka brzmi jak powinna ( właśnie tu mam na myśli rap, hh,  wszelką klubową i elektroniczną tzw rąbankę) . Rel służy do podkreślenia dolnego pasma w kawałkach rockowych lub akustycznych i nic więcej bo w ciężkim łupaniu nie istnieje a tym samym w kinie . Wybacz Daniel ale ty właśnie oceniasz suby trochę inaczej bo w otwartych 40m na kuchnię i korytarz jeden sub 800w który tobie w zupełności wystarczy , dla innych nawet nie zapewni minimum w kinie. Tobie właśnie rel może się podobać.  SVS to poważne konstrukcje dla ludzi którzy wiedzą czego chcą a dostaną tego z nawiązką.  Mięsiste,  tłuste,  potężne,  po prostu referencyjne zejście potwierdzone nie raz nagrodą EISA zarówno za konstrukcje zamknięte jak i otwarte , lata świetlne wyprzedzające konstrukcje Rel i jak już napisałem ( don111 też) że lepsza wersja Rela to BK z powodu ceny ( założona firma chyba przez jednego gościa z Rel) i tyle w temacie . Kto przy zdrowych zmysłach kupi 1508 HT jak za te pieniądze ma sb4000 ???? Słuchałem T9 a raczej oglądałem jak podróżował po podłodze u kolegi przy mocniejszym graniu ( aż mu się głupio zrobiło i za 2 miesiące sprzedał)

Kilka lat temu polecany był tylko Rel i Velodyne haha 250 czy 300 wat do kina .....mocy aż nad to ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Masz inne zdanie i to zrozumiałe, dobrze że piszesz o tym otwarcie i się wypowiadasz, ja mam po porostu inne doświadczenia ?

Oglądałem już w nocy ? 

Aha, no to faktycznie samych konkretów się dowiedzieliśmy. Każdy Rel gra tak samo i każdy SVS, dziękuje, można się rozejść do domów.....

O ile mi wiadomo to nigdy nie mieliście w ofercie SVS, tym bardziej mnie nie przekonują Twoje lakoniczne, ogólnikowe wpisy odnoszące się do całej marki jw. To mało profesjonalne i dla mnie też bardzo mało wiarygodne, wygląda jakbyś w przypadku SVS robił ogólnikowy bezpieczny opis, nie za dużo żeby się z czymś nie zdradzić czy nie wygłupić, taki opis można robić na podstawie krążących legend - no tak ten SVS super suby do kina, moc, potwór, nawet zrobili suba z 5kW mocy wow... To musi grać tylko w kinie, pewnie taki drugi hamerykaniec jak Klipsch czy JBL

.

7 godzin temu, Xpedite999 napisał:

 Kilka lat temu polecany był tylko Rel i Velodyne haha 250 czy 300 wat do kina .....mocy aż nad to ....

Czasy się zmieniają. Technika w subach, wzmacniacze klasy D, wejście nowych marek specjalizujących się w subach na szerszy rynek. To sprawiło że nagle dobre suby zaczęły być osiągalne w normalnych cenach. Paradigm czy Velodyne nie są uważane już za żadną referencję, legendarny Servo 15, który 'trząsł wystawą audioshow' to obecnie ubogi krewny nawet nie średniej półki. 

Co do mocy to zawsze podchodzę do tego z rezerwą, to tylko oznacza moc jaką może przyjąć głośnik a wrażenie końcowe zależy od konstrukcji, efektywności głośnika itd. Dayton 18" RSS ma efektywność chyba 92-93db i wystarczy mu 300W wzmacniacz żeby zatrząść dużo mocniej niż SVS z 500W czy nawet ten Rel z 800W. Swoją drogą Rel T9 ma sporo bo 300W ale tego się tak nie czuje. BK XXLS ma tylko 100W więcej (400W) a zejście i mięsistość basu o wiele wiele wyższa. Mój cylindryczny SVS ma niby 'tylko' 525W ale moc odczuwalna na tle BK jest ze 2x wyższa. Altusy też bodajże miały 70W znamionowej, a można było grać na szkolnych dyskotekach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/26/2020 at 12:04 AM, don111 said:

Czasy się zmieniają. Technika w subach, wzmacniacze klasy D, wejście nowych marek specjalizujących się w subach na szerszy rynek. To sprawiło że nagle dobre suby zaczęły być osiągalne w normalnych cenach. Paradigm czy Velodyne nie są uważane już za żadną referencję, legendarny Servo 15, który 'trząsł wystawą audioshow' to obecnie ubogi krewny nawet nie średniej półki. 

Co do mocy to zawsze podchodzę do tego z rezerwą, to tylko oznacza moc jaką może przyjąć głośnik a wrażenie końcowe zależy od konstrukcji, efektywności głośnika itd. Dayton 18" RSS ma efektywność chyba 92-93db i wystarczy mu 300W wzmacniacz żeby zatrząść dużo mocniej niż SVS z 500W czy nawet ten Rel z 800W. Swoją drogą Rel T9 ma sporo bo 300W ale tego się tak nie czuje. BK XXLS ma tylko 100W więcej (400W) a zejście i mięsistość basu o wiele wiele wyższa. Mój cylindryczny SVS ma niby 'tylko' 525W ale moc odczuwalna na tle BK jest ze 2x wyższa. Altusy też bodajże miały 70W znamionowej, a można było grać na szkolnych dyskotekach ?

Nie czuje się bo tak ma to grać, czego ty nie rozumiesz?  Wieź proszę podepnij sobie każdego po kolei i sprawdź jak gra i zrozum to że to co tobie się podoba nie koniecznie musi innym i nie każdy szuka suba który trzęsie całą "chatą". Kończę to rozmowę, ponieważ stan irytacji sięgnął zenitu i nie chce go kontynuować, masz inne zdanie i ja to szanuje, uszanuje moje, nie hetuj i nie narzucaj swoich poglądów.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
na wniosek autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojego zdania, tylko o czym to właściwie wyraziłeś zdanie ? Bo albo coś przeoczyłem, albo podsumowałeś całą markę w paru słowach.... Czy ktokolwiek dowiedział się czegoś o konkretnym subwooferze SVS od Ciebie w tym wątku ? Opowiadasz tak jakby nieistotny był model czy konstrukcja. Sugerujesz, że wszystkie SVS grają tak samo - ot takie kinowe suby z potężną mocą, otwarte czy zamknięte, czy mają korekcje DSP czy nie, tak jakby to nie miało znaczenia.Tak samo Rel - czy to zamknięty T5 czy wyższe z membraną bierną, czy to seria HT.  Wszystkie grają z perfekcyjną kontrolą, wyrafinowaną barwą i ogólnie są naj. No sorry ale one nie grają tak samo i nie do końca w każdym jest tak różowo jak próbujesz to przedstawiać. Zresztą nie o to mi chodzi żeby tu ganić Rela, to bardzo dobre suby ale w odniesieniu do ceny już tak nie powalają, nie ma się czym w związku z tym podniecać. I nawet niekoniecznie w kontekście porównań tylko z SVS

W dniu 26.03.2020 o 11:23, S4Home napisał:

Nie czuje się bo tak ma to grać, czego ty nie rozumiesz?  Wieź człowieku podepnij sobie każdego po kolei i sprawdź jak gra i skumaj to że to co tobie się podoba nie koniecznie musi innym i nie każdy szuka suba który trzęsie całą "chatą". 

Nie zrozumiałeś o co mi chodziło, to nie był zarzut że T9 ma względnie dużą moc (300W) a się tego zbytnio nie czuje. Na paru przykładach opisywałem że moc wzmacniacza nic nie mówi o głośności i potędze danego suba. A na "trzęsieniu chatą" nie zależy mi w każdym subie, do stereo mam stare Rele Q200, które znowu grają inaczej od  T5 czy T9. Do kina mam cylindrycznego SVS. Choć pewnie jakby się uparł to by go dostroił odpowiednio i pod stereo, zwłaszcza zamykając wszystkie otwory, ale ja jestem zwolennikiem dwóch subów w stereo. Być może kiedyś oba Rele wymienię na BK XLS 200. A odnośnie tego XLS 200 to zauważyłem że zrobiłem błąd w poście wyżej.

W dniu 25.03.2020 o 03:39, don111 napisał:

polecam przejrzeć ofertę BK  - modele XLS 300 ...... Ceny są ok 1800 z dostawą do PL za XLS 300 i ok 2,5 tys. za XXLS400

Pomieszały mi się cyferki. Chodziło mi cały czas o stary sprawdzony BK XLS 200, Nie ma XLS 300 (choć kiedyś był XLS 300PR). Ten XLS 200 to nadal świetna oferta - ok 1800zł, a dostajemy 10" Peerless w małej budzie OZ i wzorem Reli można stosować jednocześnie wejścia wysoko i niskopoziomowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ja świadomie wybrałem 1205 i nie przejmuje się opiniami tutaj bo bym zwariował ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. Poza tym nikt nie mówił na jego temat źle. Do tego jak go kupiłeś po cenie dystrybutora a nie normalnej, to równie opłacalny zakup co te mniej "markowe". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie ceny są bardzo ważne. Niektóre sprzęty są wystawiane z naprawdę wygórowaną ceną. A przy telefonie i rozmowie może się to diametralnie zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.