Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana z Pioneer A-757 MKII na A-858 czy to ma sens?


przemass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

 

Obecnie posiadam: 

DAC Projekt Nostromo Wolf

Pioneer PD-8500

Pioneer A-757 Mark II

FOCAL Chorus 726

Preferuję brzmienie ciepłe z dużą ilością basu, wyraźnym wokalem i dosadnie wybrzmiewającymi wysokimi lecz nie kującymi w uszy. 

Do pewnego czasu charakter brzemienia tego wzmacniacza był dla mnie w pełni akceptowalny i zadowalający. Lata lecą a wraz z wiekiem zaczyna zmieniać się postrzeganie dobrego brzmienia i tak zaczyna mi brakować sceny, szczegółowości, analityczności. 

Bardzo lubię serię Reference i stąd pomysł na model A-858 ale coś mi mówi że między modelem A-757 a -A-858 nie będzie zbytniej różnicy na korzyć moich wymagań. Może prędzej już model PIONEER A-91D ?

W przyszłości planuję zakupić wzmacniacz do 6k ale narazie chciał bym przejść na coś wyraźnie lepszego od 757 w budżecie do 2 tysięcy zł. 

Czy moje spostrzeżenia są trafne? 

    

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Miałem A-858..Bardziej mułowatej amplifikacji w życiu nie słyszałem..Czy A-91D różni się czymś poza DAC ? - nie wiem.

Jeszcze PD-8500 do tego [!!!]..Do tego A-858 jeszcze jakoś pasował PD-S904 - tylko dlatego , że dość jasny i bas raczej oszczędny..

Jedyną zaletą A-858 jest moc..Podbity , powolny bas , środek i góra cofnięte i mało detaliczne.

4 godziny temu, przemass napisał:

Czy moje spostrzeżenia są trafne? 

Jeśli dostrzegasz brak szczegółowości i analityczności , to TAK !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
2 godziny temu, przemass napisał:

Czego zatem warto szukać do mojego zestawu?

Jeśli lubisz Pioneera , to bardzo ciężko..Śledziłem na All SA-9800 - licytacja - doszedł chyba do ok.5 kz i ,,wcięło".....Ale to inna bajka - 40 lat i temat dość zawiły [?] ...Miałem od nowości SA-8800 [ poszedł 4 lata temu w dobre ręce ]...Ale te 9800 i 8800 pewnie Cię nie interesują .

Daruj sobie tego A- 858 ..Tak subiektywnie sugeruję....A co kupić ? - tu nic nie poradzę , ale koledzy na pewno coś zareklamują..

Edytowane przez Mysza 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, przemass napisał:

tak zaczyna mi brakować sceny, szczegółowości, analityczności. 

to nie ten kierunek, w zasadzie cala linia reference gra tak samo, jesli szukasz tych cen to niestety zmiana marki Cie czeka

4 godziny temu, przemass napisał:

Czego zatem warto szukać do mojego zestawu?

Do 2tys z kawalkiem to szukaj mzoe uda Ci sie kupic Sonego TA-F870ES

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bumpalump Bardzo ciekawa propozycja. Ostatnio zaciekawił mnie również Vincent SV 226 MK coś możecie o nim powiedzieć?

 

A może: 

MARANTZ PM-80

MARANTZ PM-84

 

Najbardziej chciał bym końcówkę mocy i przedwzmacniacz, albo monobloki ale to już raczej wyższy próg cenowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, przemass napisał:

Witam wszystkich. 

 

Obecnie posiadam: 

DAC Projekt Nostromo Wolf

Pioneer PD-8500

Pioneer A-757 Mark II

FOCAL Chorus 726

Preferuję brzmienie ciepłe z dużą ilością basu, wyraźnym wokalem i dosadnie wybrzmiewającymi wysokimi lecz nie kującymi w uszy. 

Do pewnego czasu charakter brzemienia tego wzmacniacza był dla mnie w pełni akceptowalny i zadowalający. Lata lecą a wraz z wiekiem zaczyna zmieniać się postrzeganie dobrego brzmienia i tak zaczyna mi brakować sceny, szczegółowości, analityczności. 

Bardzo lubię serię Reference i stąd pomysł na model A-858 ale coś mi mówi że między modelem A-757 a -A-858 nie będzie zbytniej różnicy na korzyć moich wymagań. Może prędzej już model PIONEER A-91D ?

W przyszłości planuję zakupić wzmacniacz do 6k ale narazie chciał bym przejść na coś wyraźnie lepszego od 757 w budżecie do 2 tysięcy zł. 

Czy moje spostrzeżenia są trafne? 

    

 

Polecam przeczytać ten wątek zanim kupisz jakieś sony bo możesz wtopić 2 tys a korzyści będzie zero. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przemass napisał:

@Bumpalump Bardzo ciekawa propozycja. Ostatnio zaciekawił mnie również Vincent SV 226 MK coś możecie o nim powiedzieć?

 

A może: 

MARANTZ PM-80

MARANTZ PM-84

 

Najbardziej chciał bym końcówkę mocy i przedwzmacniacz, albo monobloki ale to już raczej wyższy próg cenowy. 

Vincent bardzo awaryjne urzadzenia, wspomniane marantze to podobny kierunek co pioneery serii reference, oprocz sonego mozesz jeszcze brac ood uwage denona pma 2000r

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2020 o 08:54, przemass napisał:

Preferuję brzmienie ciepłe z dużą ilością basu, wyraźnym wokalem i dosadnie wybrzmiewającymi wysokimi lecz nie kującymi w uszy. 

Poszukaj Harmana Hk 650/680/690 .

Masz w nich dużo basu , fajny wokal a wysokie nie atakują uszu szpilkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.