Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny stereo do około 6000


spartakus1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję kolumn do pomieszczenia 20m. Nie ukrywam że przez nowe propozycję mam mętlik w głowie. Wysyłam zapytania w salonach w swojej miejscowości o odsłuch ale nie mają tego na teraz, czekam na jeszcze jedną odpowiedź z salonu. Na chwilę obecną do wyboru mam:

ELAC Debut 2.0 F6.2

Dynaudio Emit M30

Pylon Audio Diamond 25

heco aurora 1000

System Audio Saxo 60

magnat 757

 

To będą kolumny pod stereo. Na dzień dzisiejszy nie znalazłem jeszcze nigdzie blisko możliwości odsłuchu. Więc na razie mogę liczyć tylko na opinie innych użytkowników. Mam wrażliwy słuch ale nie jestem żadnym wybrednym audiofilem. Oczekuję dynamicznego, głębokie basu,  mięsistego brzmienia, nie za bardzo ostrych wysokich tonów, nie za bardzo ciepłego dźwięku, zdecydowanie nie zimnego. spójności, nie męczącego dźwięku, Do słuchania popu, elektronicznej, czasami jakiego hip hopu. Obecnie mam zbudowaną kolumnę typu linia transmisyjna, głośniki: Głośnik wysokotonowy: Seas 27 TBFC/G H1212
Głośnik średniotonowy: STX WM.STX.5.1.160.8.F.A.FC.X zwany także STX GDN 15 AWX 8R
Głośnik niskotonowy: STX SW.STX.10.2.500.8.F.A.FC.X zwany także 10 calowym AWX'em

bas ma ładny podoba mi się, jest w tym potencjał ale wolę kupić coś oryginalnego. do tego mam kino philips lx85000w, do muzyki takie bez duszy, do filmów jest ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sprawdziłeś dokładnie danych technicznych i wymiarów tych kolumn, bo podajesz raczej przypadkowy spis kolumn, od dużych do małych podłogówek, które nie mają żadnych szans zapewnić takiego basu jak oczekujesz, pomijam że pomieszczenie nieduże, co trochę komplikuje sprawę. Bo z jednej strony optymalniejsze tam byłyby mniejsze kolumny, ale z drugiej strony tych wymagań co do basu nie zaspokoją dwa 13cm wooferki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten wrażliwy słuch to ja nie bardzo, skoro Seas  H1212  ? bo wielu kolegów ma z nim problemy.

Szukaj raczej czegoś z metalem na górze lub ew. ceramiką, bo może być ciężko się przestawić.

Coś w rodzaju tych, a mają trzy kolory do wyboru:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

łatwe w ustawieniu, bo BR na froncie i czytelne z dobrym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, spartakus1989 napisał:

Witam poszukuję kolumn do pomieszczenia 20m. Nie ukrywam że przez nowe propozycję mam mętlik w głowie. Wysyłam zapytania w salonach w swojej miejscowości o odsłuch ale nie mają tego na teraz, czekam na jeszcze jedną odpowiedź z salonu. Na chwilę obecną do wyboru mam:

ELAC Debut 2.0 F6.2

Dynaudio Emit M30

Pylon Audio Diamond 25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System Audio Saxo 60

magnat 757

A gdzie Tannoy Revolution XT 8F, KEF Q950, ELAC Uni-Fi FS U5a? ? Pamiętaj że zawsze można skorzystać z wypożyczenia.

12 godzin temu, spartakus1989 napisał:

bas ma ładny podoba mi się, jest w tym potencjał ale wolę kupić coś oryginalnego. do tego mam kino philips lx85000w, do muzyki takie bez duszy, do filmów jest ok

 Jeśli ma być to stereo to podstawa wymienić tego philips.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 20 m2 to podstawkowe kolumny tylko. Ewentualnie jak jest dobra akustyka, to malutkie podłogówki. Debut F6.2 to zdecydowanie zbyt duże kolumny na akie pomieszczenie. Z naszej oferty posłuchaj chociażby B&W 706, albo Elac Carina 243.4. Bardzo uniwersalne kolumny jeśli chodzi o repertuar odtwarzanej muzyki. Nie wspomniałeś nic o wzmacniaczu i całej reszcie. Z czym mają te kolumny zagrać?

 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdania są podzielone więc ja napiszę coś jeszcze innego.. Uważam. że w tym metrażu z kolumn podstawkowych raczej nie będziesz zadowolony. To jednak nie ta dynamika i nie to zejście na basie, którego (chyba) oczekujesz. Wyjątkiem mogą być np. Kef R3 czy Buchardt Audio S300 - to spore monitory o barwie brzmienia, która powinna Ci się spodobać a możliwości dynamiczne czy basowe zawstydzą nie jedną podłogówkę. Poza tymi wyjątkami uważam, że lepsze będą dla Ciebie jednak kolumny podłogowe ale stosunkowo niewielkie (dwie 13 na basie spokojnie wypełnią taki pokój basem) a już na pewno unikałbym tak wielkich konstrukcji jak Heco Aurora 1000. Tam dźwięk zupełnie by Cię przytłoczył. Myślę, że Pylon Diamond 25 czy Dynaudio M30, Scansonic M20 powinny zagrać naprawdę dobrze.

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli ma być to stereo to podstawa wymienić tego philips.

To jest oczywiste że piec będzie nowy i konkretny ale bez zbędnych "wodotrysków". Wszystko będzie tak dopasowane jak trzeba ? 

 

5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Do 20 m2 to podstawkowe kolumny tylko. Ewentualnie jak jest dobra akustyka, to malutkie podłogówki. Debut F6.2 to zdecydowanie zbyt duże kolumny na akie pomieszczenie. Z naszej oferty posłuchaj chociażby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Bardzo uniwersalne kolumny jeśli chodzi o repertuar odtwarzanej muzyki. Nie wspomniałeś nic o wzmacniaczu i całej reszcie. Z czym mają te kolumny zagrać?

 

 

nie interesują mnie mnie podstawkowe, mój typ to podłogowe. Wzmacniacza jeszcze nie posiadam pod odpowiednie kolumny które najpierw muszę wybrać. Wtedy dobiorę odpowiedni wzmacniacz.

 

4 godziny temu, Q21 napisał:

Widzę, że zdania są podzielone więc ja napiszę coś jeszcze innego.. Uważam. że w tym metrażu z kolumn podstawkowych raczej nie będziesz zadowolony. To jednak nie ta dynamika i nie to zejście na basie, którego (chyba) oczekujesz. Wyjątkiem mogą być np. Kef R3 czy Buchardt Audio S300 - to spore monitory o barwie brzmienia, która powinna Ci się spodobać a możliwości dynamiczne czy basowe zawstydzą nie jedną podłogówkę. Poza tymi wyjątkami uważam, że lepsze będą dla Ciebie jednak kolumny podłogowe ale stosunkowo niewielkie (dwie 13 na basie spokojnie wypełnią taki pokój basem) a już na pewno unikałbym tak wielkich konstrukcji jak Heco Aurora 1000. Tam dźwięk zupełnie by Cię przytłoczył. Myślę, że Pylon Diamond 25 czy Dynaudio M30, Scansonic M20 powinny zagrać naprawdę dobrze.

Pozdrawiam,

Michał.

 

Tak oczekuję zejścia basu, i dynamiki, 

 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i rady, rozważę to wszystko. Najbardziej optymalnym wyborem wydaję mi się że będzie dla mnie Pylon Diamond 25 vs Dynaudio M30. Z przewagą m30 jak narazie. Po drugie strasznie brzydkie te pylony, ale wiadomo że wygląd nie decyduje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o zainteresowania, tylko fizykę. Zbyt duże kolumny uduszą się w małej kubaturze i nie będą grały dobrze. Potem klienci do stereo próbują dobrać subwoofer... Może jednak warto dać im szansę? Jak już upierasz się na podłogowe, to te mniejsze, czyli jak chciałem Elac Debut F6.2, to są mniejsze: Debut F5.2. Te zagrają lepiej w tak małym pomieszczeniu.  

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się modelem Xavian XN 250 evoluzione. Do 6 tys zł powinieneś je kupić od producenta z 5- letnią gwarancją (powystawowe/nowe), jak dobrze ponegocjujesz. Genialne monitory, które pierwotnie kosztowały ok. 11 tys zł, a na wyprzedażach ok. 8 tys. zł. Będziesz miał kolumny na lata. Dokupisz potem mocny wzmacniacz i źródło i będziesz się cieszył dobrą muzyką. Drugiej takiej szansy na te monitory już pewnie nie będzie. Na rynku wtórnym ciężko je znaleźć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, spartakus1989 napisał:

Tak oczekuję zejścia basu, i dynamiki, 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i rady, rozważę to wszystko. Najbardziej optymalnym wyborem wydaję mi się że będzie dla mnie Pylon Diamond 25 vs Dynaudio M30. Z przewagą m30 jak narazie. Po drugie strasznie brzydkie te pylony, ale wiadomo że wygląd nie decyduje ?

Przy takich oczekiwaniach co do dźwięku to też obstawiłbym Dynaudio, nie powinieneś się rozczarować. Tylko że z używanych, tutaj w tym budżecie możesz kupić na luzie model Focus 220 mk2 / 260 a nawet Contour 3.0. Jak kupisz nowe to za rok stracą na wartości 50%, słaby interes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 20 metrach gram na dużych podlogówkach Harpia 300B mini i... jest spoko. Bas ma zejście, góra detaliczna, średnica czytelna. Jedno 'ale' - tylko rynek wtórny.

Woofer ma 22 cm.

Tu jeszcze miałem lampę, inny set i ciasne ustawienie (obecnie inaczej) - 6 lat temu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, spartakus1989 napisał:

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i rady, rozważę to wszystko. Najbardziej optymalnym wyborem wydaję mi się że będzie dla mnie Pylon Diamond 25 vs Dynaudio M30.

Jak dla mnie D25 jest to przyzwoita kolumna o dobrej dynamice i niezłym basie, najlepiej kolumny wypożyczyć i posłuchać w docelowym pomieszczeniu z docelowym wzmacniaczem a nie tylko w salonie (to się tyczy każdych kolumn). Dodam jeszcze że D25 nadają się do 20m2 ale trzeba z rozwagą dobrać wzmacniacz (jak i inne elementy systemu) bo w muzyce typu pop czy hip hop moim zdaniem bas może dominować. W ostateczności kolumny te dobrze znoszą zwężenie/przytaknie portu BR (nie znaczy to że problem z nadmiarem basu będzie w 100% rozwiązany jeżeli takowy wystąpi), ewentualnie wskazany wzmacniacz z regulacją tonów. M30 nie słuchałem więc nic na ich temat nie powiem ale swego czasu pozytywnie zaskoczyły mnie np.: Excite X34.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sls napisał:

Excite X34.

Także polecam. Ładniej wykonane od Emitów i świetnie brzmiące. W tej cenie to dobry zakup do takiego metrażu. Na jednym z portali ostatnio widziałem używane za nieco ponad 4k. Według mnie best buy jeśli używki wchodzą w grę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2020 o 16:54, spartakus1989 napisał:

To jest oczywiste że piec będzie nowy i konkretny ale bez zbędnych "wodotrysków". Wszystko będzie tak dopasowane jak trzeba ? 

Ma to istotne znaczenie, ponieważ nie wiadomo jak ciężkie będą kolumny do wysterowania ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To moja propozycja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2020 o 08:52, audioburak napisał:

W ten wrażliwy słuch to ja nie bardzo, skoro Seas  H1212  ? bo wielu kolegów ma z nim problemy.

Szukaj raczej czegoś z metalem na górze lub ew. ceramiką, bo może być ciężko się przestawić.

Coś w rodzaju tych, a mają trzy kolory do wyboru:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

łatwe w ustawieniu, bo BR na froncie i czytelne z dobrym basem.

PROBLEM NIE DOT GŁAOSNIKA, TYLKO NIEDOSTATECZNEGO USTAWIENIA

ORDERU, ORAZ FP NA ZWROTNICY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dynaudio m30 musisz dać mocny prądowo żywo grający wzmacniacz inaczej będzie zbyt ciepło.
Do D25 wręcz odwrotnie możesz dać słabszy wzmak ale fajnie jakby grał dobrze średnicą.

Najlepiej jak sobie coś wypożyczysz do siebie... a jeszcze lepiej jak przed wypożyczeniem posłuchasz w salonie wszystkiego co mają... każda kolumna gra inaczej i chgw co ci się spodoba najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2020 o 08:46, lete napisał:

Harpia 300B

Na forum jest już temat o Harpii... Z takimi praktykami firmy nie poleciłbym tych kolumn nikomu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.